550 zł do zgarnięcia w promocjach Santander Banku

santander ebroker bonus 4 edycja promocja
Aktualizacja 04.03.2020

W trzech równoległych promocjach Santandera nowy klient może zarobić: 200 zł w akcji Bonus, 50 zł za kod polecającego oraz odzyskać do 300 zł wydatków na media. Do tego korzystnie ulokuje nawet 20 tys. zł oszczędności.


Po przejęciu jesienią 2018 r. Deutsche Banku Santander stał się trzecim graczem na polskim rynku. Jednak rozwija się również organicznie, w czym pomagają mu atrakcyjne promocje. W trwających obecnie ofertach specjalnych, nazwanych pakietem korzyści, można zyskać w sumie aż 550 zł.

Na pełną pulę składają się takie nagrody jak:

 • 200 zł za otwarcie Konta Jakie Chcę w promocji Bonus,
 • 50 zł za otwarcie konta z polecenia,
 • do 300 zł zwrotu za rachunki opłacane z konta.

Promocja Bonus 200 zł

Akcję, w której zyskać można 300 zł w gotówce, Santander organizuje z firmą Rankomat i platformą eBroker. Kieruje ją do nowych klientów w wieku od 18 do 26 lat. W myśl regulaminu chodzi o osoby, które od 05.03.2019 r. do dnia złożenia wniosku nie miały w Santanderze konta osobistego. Co z innymi produktami? Są dozwolone, czyli nie wykluczają z udziału.

By zdobyć nagrodę, należy:

 1. Zarejestrować się na stronie promocji
 2. Wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej, by Santander mógł poinformować współorganizatora o spełnieniu przez nas warunków wypłaty premii
 3. Do 15 kwietnia poprzez otrzymany link złożyć wniosek o ROR z kartą
 4. Do 30 kwietnia zawrzeć umowę o konto wraz z kartą debetową
 5. Do 31 lipca w wybranych dwóch kolejnych miesiącach (marcu/kwietniu, kwietniu/maju, maju/czerwcu lub czerwcu/lipcu) wykonać 5 płatności kartą lub blikiem na dowolną kwotę.
 6. Do 31 lipca zapewnić wpływy (zrobić przelew lub przelewy) min. 1000 zł na swoje nowo otwarte konto
 7. Do 15 maja wyrazić zgody marketingowe, na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych. Trzeba też wyrazić zgodę na EKK – otrzymywanie wyciągów poprzez elektroniczne kanały kontaktu.

 

Uwaga! Warto we wniosku podać również kod polecającego (np. mój kod 1014625149 ) – zapewni to szansę zyskanie dodatkowych 50 zł (o czym więcej dalej :))

O przyznaniu bonusu organizator powiadomi nas najpóźniej do 10 sierpnia poprzez wiadomość e-mail.

Od tego dnia mamy siedem dni na uzupełnienie danych (PESEL oraz numer Konta Jakie Chcę) umożliwiających przekazanie bonusu. W tym celu organizator prześle nam mailu link do stosownego formularza.

Premia pieniężna zostanie wypłacona do 31 sierpnia 2020 r.

50 zł za kod polecającego

Promocję z nagrodą o wartości 150 zł można połączyć z ofertą, w ramach której Santander płaci za otwarcie Konta Jakie Chcę z polecenia. Chodzi o akcję „Polecam mój Bank – edycja VI”. W niej bonus wynosi 50 zł.

By go zdobyć, trzeba być nowym klientem organizacji prowadzonej przez Michała Gajewskiego. Z udziału wykluczone są osoby, które miały w niej ROR w złotówkach od 1 lutego 2019 r.

Poza zawarciem umowy o konto z kartą uczestnicy promocji muszą:

 1. Podczas składania wniosku podać kod polecający (można skorzystać z mojego sprawdzonego kodu: 1014625149)
 2. Wyrazić zgody marketingowe (marketing elektroniczny i telefoniczny)
 3. Wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu o fakcie przyznania nam nagrody
 4. Wyrazić zgodę na elektroniczną formę przekazywania korespondencji
 5. Zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej
 6. Wykonać transakcje kartą albo/i Blikiem na łącznie min. 300 zł
Uwaga! Na realizację dwóch ostatnich zadań mamy czas do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. Nagroda zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu regulaminowych zadań.

Jednak – jeśli chcemy zdobyć też 300 zł w promocji „Konto Jakie Chcę z bonusem” – umowę musimy zawrzeć najpóźniej 15 marca. W takim układzie warunki przyznania 50 zł w programie rekomendacyjnym „Polecam mój Bank” musimy spełnić najpóźniej do 29 lutego. Zatem premię zgarniemy najpóźniej 30 kwietnia.

Money-back 1% za rachunki za media

To oferta dla każdego posiadacza Konta Jakie Chcę, nie tylko nowego klienta. Polega na zwrocie 1 proc. od każdej opłaconej z ROR-u faktury za:

 • gaz,
 • prąd,
 • TV,
 • internet,
 • telefon.

By otrzymać money-back, należy przed pierwszą płatnością na rzecz danego dostawcy zgłosić go do banku. W miesiącu można odzyskać maksymalnie 25 zł, czyli do 300 zł w ciągu roku. Co prawda w praktyce premia nie będzie duża (ok. kilku złotych miesięcznie), ale program obowiązuje do odwołania.

2,5% na lokacie mobilnej

Warto wspomnieć, że wszyscy klienci Santander Banku mogą też skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na lokacie. Chodzi o Lokatę Mobilną, której promocyjna stawka 2,5 proc. w skali roku dostępna jest przez 3 miesiące. Lokatę można założyć tylko przez aplikację mobilną – w ten sposób bank mobilizuje klientów do jej ściągnięcia i używania.

Uwaga! Podwyższone odsetki przysługują do salda 20 tys. zł. Z lokaty możemy skorzystać tylko raz.

 

Ile kosztuje konto w Santander?

Samo Konto Jakie Chcę Santander prowadzi za darmo. Zapłacić możemy za obsługę karty do rachunku (5 zł) i wypłaty z obcych bankomatów (5 zł).

Opłat tych unikniemy, jeśli w miesiącu wykonamy plastikiem co najmniej pięć płatności bezgotówkowych, a środki będziemy pobierać przy użyciu Blika. To ostatnie jest możliwe w 83 proc. bankomatów w Polsce. Można też za 7 zł miesięcznie wykupić abonament na transakcje kartą w maszynach krajowych.

Po uprzednim sprzężeniu z kontem walutowym w EUR, USD lub GBP Karta Dopasowana umożliwia płatności bez kosztów przewalutowania. Z tym że za usługę płaci się 9 zł miesięcznie (w cenie otrzymujemy bezprowizyjne wypłaty z urządzeń zagranicznych).

Na plus należy również zapisać możliwość wyboru organizacji płatniczej, której logo będzie widnieć na nośniku.

Uwaga! Aktualnie Santander jako jedyny na rynku oferuje darmowe przelewy ekspresowe (nie chodzi o transfery na numer telefonu, tylko tradycyjne operacje).

Mocną stroną jego konta osobistego są również liczne warianty płatności mobilnych. Pod tym względem instytucja zarządzana przez Michała Gajewskiego zdecydowanie góruje nad konkurencją. Umożliwia płacenie telefonem (i zegarkiem) z użyciem aż pięciu systemów:

 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Blik,
 • Garmin Pay,
 • Fitbit Pay.

Czy to się opłaca?

Wymagania stawiane przez Santander klientom chcącym zgarnąć kilkaset złotych premii pieniężnej nie są wygórowane. Praktycznie w każdej promocji sprowadzają się do zasilenia konta min. 1000 zł i używania karty. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na niektóre nagrody pracuje się kilka miesięcy.

Znacznie trudniej będzie uzyskać sensowny zwrot za opłacanie mediów. Natomiast z uniknięciem kosztów posiadania rachunku również nikt nie powinien mieć problemów. Wystarczy, że nie będzie wypłać pieniędzy z obcych bankomatów lub będzie realizować takie transakcje Blikiem.

Załóż Konto Jakie Chcę i zgarnij nawet 550 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *