530 zł do zgarnięcia w promocjach Santander Banku

santander promocje

W czterech równoległych promocjach Santandera nowy klient może zarobić 80 zł za założenie konta z polecenia, 150 zł za przelewanie wynagrodzenia oraz odzyskać do 300 zł wydatków na media. Do tego korzystnie ulokuje nawet 20 tys. zł oszczędności.


Po przejęciu jesienią 2018 r. Deutsche Banku Santander stał się trzecim graczem na polskim rynku. Jednak rozwija się również organicznie, w czym pomagają mu atrakcyjne promocje. W trwających obecnie ofertach specjalnych, nazwanych pakietem korzyści, można zyskać w sumie aż 530 zł.

Na pełną pulę składają się takie nagrody jak:

 • 80 zł za otwarcie konta z polecenia,
 • 150 zł za wpływ wynagrodzenia i używanie rachunku,
 • do 300 zł zwrotu za rachunki opłacane z konta.

Premia pieniężna zostanie wypłacona do 10 kwietnia 2020 r.

W tym samym czasie otrzymamy (poprzez sms lub e-mail) też numer karty podarunkowej umożliwiającej zakupy w Biedronce.[/hide]

80 zł za otwarcie Konta Jakie Chcę z polecenia

Promocję z nagrodą o wartości 150 zł można połączyć z ofertą, w ramach której Santander płaci za otwarcie Konta Jakie Chcę z polecenia. Chodzi o akcję „Polecam mój Bank – edycja V”. W niej bonus wynosi 80 zł.

By go zdobyć, trzeba być nowym klientem organizacji prowadzonej przez Michała Gajewskiego. Z udziału wykluczone są osoby, które miały w niej ROR w złotówkach od 1 października 2018 r.

Poza zawarciem umowy o konto z kartą uczestnicy promocji muszą:

 1. Podczas składania wniosku podać kod polecający (można skorzystać z mojego sprawdzonego kodu: 1014625149)
 2. Wyrazić zgody marketingowe (marketing elektroniczny i telefoniczny)
 3. Wyrazić zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej polecającemu o fakcie przyznania nam nagrody
 4. Wyrazić zgodę na elektroniczną formę przekazywania korespondencji
 5. Zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej
 6. Wykonać transakcje kartą albo/i Blikiem na łącznie min. 300 zł
Uwaga! Na realizację dwóch ostatnich zadań mamy czas do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. Nagroda zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po wykonaniu regulaminowych zadań.

150 zł za przeniesienie wynagrodzenia do Santander Banku

W promocji „150 zł za konto z wynagrodzeniem – V edycja” uczestniczyć mogą nowi klienci. Są nimi osoby, które w okresie 1.11.2018 r. – 31.10.2019 r. nie posiadały ani nie były współposiadaczami żadnego konta osobistego w złotych polskich prowadzonego przez Santander (i jego poprzednika, czyli BZ WBK). Obostrzenie to nie dotyczy kont oszczędnościowych.

W tej akcji Santander przyznaje premię, gdy uczestnik:

 1. Do 31 stycznia otworzy Konto Jakie Chcę z kartą
 2. Wyrazi zgody marketingowe i na otrzymywanie informacji handlowej
 3. W miesiącu zawarcia umowy o ROR złoży w banku (na infolinii albo systemie transakcyjnym) dyspozycję przekazywania wynagrodzenia (pensja, emerytura, renta, stypendium) na nowo otwarte konto

Jeśli więc Konto Jakie Chcę otworzymy w grudniu i w tym samym miesiącu złożymy dyspozycję przelewania na nie wynagrodzenia, promocyjne wymagania (wpływy) będziemy musieli spełnić w styczniu, lutym i marcu.

Nagroda zostanie przekazana jednorazowo w maju 2020. Jej łączna wysokość będzie zależała od liczby miesięcy kalendarzowych, w których wpłynęło wynagrodzenie w okresie trwania promocji (za każdy miesiąc otrzymujemy 50 zł).

Money-back 1% za rachunki za media

To oferta dla każdego posiadacza Konta Jakie Chcę, nie tylko nowego klienta. Polega na zwrocie 1 proc. od każdej opłaconej z ROR-u faktury za:

 • gaz,
 • prąd,
 • TV,
 • internet,
 • telefon.

By otrzymać money-back, należy przed pierwszą płatnością na rzecz danego dostawcy zgłosić go do banku. W miesiącu można odzyskać maksymalnie 25 zł, czyli do 300 zł w ciągu roku. Co prawda w praktyce premia nie będzie duża (ok. kilku złotych miesięcznie), ale program obowiązuje do odwołania.

2,5% na lokacie mobilnej

Warto wspomnieć, że wszyscy klienci Santander Banku mogą też skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania na lokacie. Chodzi o Lokatę Mobilną, której promocyjna stawka 2,5 proc. w skali roku dostępna jest przez 3 miesiące. Lokatę można założyć tylko przez aplikację mobilną – w ten sposób bank mobilizuje klientów do jej ściągnięcia i używania.

Uwaga! Podwyższone odsetki przysługują do salda 20 tys. zł. Z lokaty możemy skorzystać tylko raz.

 

Ile kosztuje konto osobiste w Santander Banku?

Samo Konto Jakie Chcę Santander prowadzi za darmo. Zapłacić możemy za obsługę karty do rachunku (5 zł) i wypłaty z obcych bankomatów (5 zł).

Opłat tych unikniemy, jeśli w miesiącu wykonamy plastikiem co najmniej pięć płatności bezgotówkowych, a środki będziemy pobierać przy użyciu Blika. To ostatnie jest możliwe w 83 proc. bankomatów w Polsce. Można też za 7 zł miesięcznie wykupić abonament na transakcje kartą w maszynach krajowych.

Po uprzednim sprzężeniu z kontem walutowym w EUR, USD lub GBP Karta Dopasowana umożliwia płatności bez kosztów przewalutowania. Z tym że za usługę płaci się 9 zł miesięcznie (w cenie otrzymujemy bezprowizyjne wypłaty z urządzeń zagranicznych).

Na plus należy również zapisać możliwość wyboru organizacji płatniczej, której logo będzie widnieć na nośniku.

Uwaga! Aktualnie Santander jako jedyny na rynku oferuje darmowe przelewy ekspresowe (nie chodzi o transfery na numer telefonu, tylko tradycyjne operacje).

Mocną stroną jego konta osobistego są również liczne warianty płatności mobilnych. Pod tym względem instytucja zarządzana przez Michała Gajewskiego zdecydowanie góruje nad konkurencją. Umożliwia płacenie telefonem (i zegarkiem) z użyciem aż pięciu systemów:

 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Blik,
 • Garmin Pay,
 • Fitbit Pay.

Podsumowanie

Wymagania stawiane przez Santander klientom chcącym zgarnąć kilkaset złotych premii pieniężnej nie są wygórowane. Praktycznie w każdej promocji sprowadzają się do zasilenia konta min. 1000 zł i używania karty. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na niektóre nagrody pracuje się kilka miesięcy.

Znacznie trudniej będzie uzyskać sensowny zwrot za opłacanie mediów. Natomiast z uniknięciem kosztów posiadania rachunku również nikt nie powinien mieć problemów. Wystarczy, że nie będzie wypłać pieniędzy z obcych bankomatów lub będzie realizować takie transakcje Blikiem.

Załóż Konto Jakie Chcę i zgarnij nawet 530 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *