Promocje Pekao SA: 100 zł za konto i 200 zł za kartę kredytową

pekao promocja 100 zł

Na nowych klientów Banku Pekao, którzy zawrą umowę o konto osobiste i spełnią proste warunki, czeka premia w wysokości 100 zł. Kolejne 200 zł czeka na nich za płatności kredytówką.

Nie od dziś wiadomo, że kupowanie w pakietach czy wielopakach się opłaca. Podobnie jest w świecie finansów. Łącząc promocje przydatnych produktów finansowych, np. konta osobistego i karty kredytowej, można zyskać większą premię pieniężną.

Dla kogo są promocje Banku Pekao?

Tak się składa, że taki zestaw oferuje Bank Pekao. Otwierając tam ROR i wyrabiając kartę kredytową, można zdobyć nawet 300 zł. Pierwsza nagroda (100 zł) ma postać bonusu powitalnego, druga (200 zł) – nagrody za płatności kredytówką.

Trwające do 31 maja promocje skierowane są do nowych klientów. Chodzi o osoby, które od 1 stycznia 2019 r. nie miały konta osobistego lub lokaty w Banku Pekao.

W przypadku akcji dotyczącej karty kredytowej obowiązują o wiele łagodniejsze warunki. W tej promocji nie mogą wziąć udziału klienci, którzy mieli zawartą umowę o ten instrument płatniczy na dzień 1 kwietnia.

Uwaga! Druga oferta dotyczy produktu kredytowego. Jego otrzymanie wymaga wykazania się zdolnością kredytową.

Jak zdobyć 100 zł za otwarcie konta w Banku Pekao?

 1. Do 31 maja na stronie promocji złożyć wniosek i zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne, kartę płatniczą Mastercard Debit FX i aplikację PeoPay
  Umowę zawiera się zdalnie – z wykorzystaniem fotoweryfikacji (metoda na selfie), którą można przejść na komputerze z kamerką albo na smartfonie. Gdyby ten proces się nie powiódł, można go sfinalizować w placówce.
  Trzeba wyrazić chęć przystąpienia do promocji i zaakceptować jej regulamin.
 2. W każdym z trzech kolejnych miesięcy po miesiącu przystąpieniu do promocji:
  • wykonać kartą debetową cztery transakcje bezgotówkowe na dowolne kwoty,
  • zapewnić wpływ na ROR min. 500 zł (przelewem z innego banku).
   Jeśli więc do akcji przystąpimy w kwietniu, warunki spełniamy w maju, czerwcu i lipcu. Gdy ROR otworzymy w maju, wszystko przesuwa się o jeden miesiąc.
 3. Do 31 lipca lub 31 sierpnia zweryfikować swoją tożsamość w placówce Banku Pekao i złożyć tam wzór podpisu
  Wymóg ten dotyczy tylko tych osób, które zawrą umowę metodą na selfie. Wówczas muszą odwiedzić oddział i okazać swój dowód osobisty.
  Ostateczny termin potwierdzenia tożsamości zależy od miesiąca otwarcia rachunku. Ten lipcowy dotyczy klientów, którzy zawrą umowę w kwietniu, sierpniowy – w maju.

Przekazanie nagrody za otwarcie konta

Premię za otwarcie konta otrzymamy do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków jej przyznania. Przykładowo: umowę zawieramy w kwietniu, wymogi realizujemy w maju, czerwcu i lipcu, nagrodę 100 zł inkasujemy do końca sierpnia.

Jak otrzymać 200 zł za płatności kartą kredytową?

 1. Do 31 maja otworzyć Konto Przekorzystne z kartą debetową i aplikacją
 2. Do 30 września wyrobić kartę kredytową Mastercard
 3. Wyrazić chęć udziału w promocji (można to zrobić w e-bankowości)
 4. W każdym z trzech kolejnych miesięcy po miesiącu wyrobieniu karty kredytowej wykonać nią min. cztery transakcje bezgotówkowe na dowolne kwoty
  Jeśli więc umowę zawrzemy w kwietniu, promocyjne płatności realizujemy w maju, czerwcu i lipcu. W sumie musimy wykonać 12 operacji.

Przekazanie nagrody za transakcje kartą kredytową

200-zł premię za płatności kredytówką otrzymamy do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków jej przyznania. Zatem najwcześniej stanie się to 31 sierpnia, jeśli umowę zawrzemy w kwietniu, a transakcje wykonamy w maju, czerwcu i lipcu.

Opłaty za konto i karty w Banku Pekao

Za prowadzenie Konta Przekorzystnego płaci się 6 zł miesięcznie. Karta do rachunku Mastercard FX (z funkcją wielowalutową) kosztuje 3 zł miesięcznie. Za każdą wypłatę z obcego bankomatu Bank Pekao nalicza prowizję 2,3 proc. (min. 5 zł).

Jednak łatwo zapewnić sobie zwolnienie z opłat. W tym celu wystarczy co miesiąc zrealizować jedną płatność plastikiem i zapewnić wpływ min. 500 zł. Dzięki temu będzie można dwukrotnie skorzystać z obcych bankomatów bez prowizji.

Wyrobienie karty kredytowej Mastercard Elastycznej kosztuje 15 zł. Za jej obsługę Bank Pekao pobiera 2,99 zł. Nie robi tego, jeśli w miesiącu posiadacz plastiku wykona nim choć jedną transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę.

Oczywiście, by zapewnić sobie bezpłatne utrzymanie kredytówki, należy powstrzymywać się od korzystania z usług dodatkowych. Chodzi tu np. o wypłaty z bankomatów, przelew z rachunku, sprawdzanie salda w obcej maszynie. Konieczne jest również regulowanie zadłużenia w terminie wskazanym przez bank.

Dodatkowe 50 zł w punktach programu Bezcenne Chwile

Uczestnicy promocji nagradzani są również 3400 pkt (o deklarowanej wartości 50 zł) w programie Bezcenne Chwile. To program lojalnościowy prowadzony przez organizację Mastercard, w którym za każdą płatność wydaną przez bank kartą i aplikacją PeoPay zbiera się punkty, a te można wymienić na nagrody.

Do Bezcennych Chwil zapisujemy się na stronie akcji lub w systemie transakcyjnym Pekao24. Następnie wskazujemy cel gromadzenia punktów, który można zmienić w każdej chwili. Benefity pogrupowane są w kilku kategoriach, m.in. kulinaria, sport, zakupy, rozrywka, dom.

Standardowy przelicznik wynosi 2 pkt za każde 50 zł wydane kartą debetową lub PeoPay i 4 pkt za każde 50 zł wydane kartą kredytową. Punkty dopisywane są po każdej płatności.

Uwaga! Transakcje u 70 partnerów Mastercarda premiowane są dodatkowymi punktami – od 2 do 8 za każde 5 zł. Chodzi o takie marki jak np. stacje Circle K, Decathlon, Empik, Carrefour, Euro RTV AGD, Kolporter, Merlin, Telepizza, Cinema City, W. Kruk, Douglas, Vistula.

By zdobyć bonus należy się zapisać do Bezcennych Chwil i zarejestrować swoją kartę (na stronie akcji lub w systemie transakcyjnym Pekao24). Musimy także w ciągu 30 dni wykonać 4 płatności kartą lub zbliżeniowo przez aplikację PeoPay.

Jak zwiększyć premie za założenie konta w Banku Pekao

Premia na start i wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego to nie wszystko, co możemy zyskać jako nowi klienci organizacji należącej do Grupy PZU. Kolejne zyski są do wypracowania w programie poleceń. Łącznie to nawet 1500 zł! Akcja trwa do 30 czerwca.

Uwaga! Nowy klient nie czerpie z programu poleceń żadnych korzyści – może tylko zdobyć standardową premię 100 zł na start, o którą walczy niezależnie od tego czy założy konto z polecenia, czy nie.

Moja opinia o promocjach Pekao

Promocja Banku Pekao należy do najlepszych na rynku. W zamian za spełnienie prostych warunków (logowanie do aplikacji + wpływ 500 zł + jedna płatność kartą albo aplikacją) zyskuje się całkiem atrakcyjną premię.

Przy okazji unika się opłat związanych z utrzymaniem rachunku. Pewną wadą jest to, że na pełną nagrodę trzeba poczekać kilka miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *