Promocja Pekao SA: 100 zł za konto, 50 zł za rejestracje w Bezcenne Chwile, 2% na KO

pekao 100 zł

Na nowych klientów Banku Pekao, którzy zawrą umowę o konto osobiste i spełnią proste warunki, czeka premia w wysokości 100 zł. Kolejne 50 zł czeka na nich za rejestrację karty w programie Bezcenne Chwile. Do tego mogą oni korzystnie ulokować 20 tysięcy złotych na kilka miesięcy.

Premia pieniężna to wciąż jedna z najskuteczniejszych zachęt do otwarcia konta. Świetnie zdają sobie z tego sprawę szefowie Banku Pekao, którzy kuszą nowych klientów 100-zł bonusem za zawarcie umowy o ROR. Do tego płacą 2 proc. na koncie oszczędnościowym, nawet 1500 zł za skuteczne polecenia i 3400 pkt (wartych 50 zł) w programie Bezcenne Chwile Mastercardu (dawniej Pricless Specials).

Kto może otrzymać premię za otwarcie konta w Banku Pekao?

Trwająca do 30 września promocja skierowana jest do nowych klientów. Chodzi o osoby, które nie były stroną umowy o rachunek bieżący, oszczędnościowy ani lokatę przez cały od 1 stycznia 2019 r do 30 czerwca 2020 r.

Jak zdobyć premię za otwarcie konta w Banku Pekao?

Krok 1.

Do 30 września poprzez stronę promocji złożyć wniosek o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium z kartą i aplikację PeoPay

Krok 2.

Do 30 czerwca zawrzeć umowę przez stronę banku lub w aplikacji z wykorzystaniem biometrii twarzy (metoda na selfie)

Polega to na zrobieniu smartfonem zdjęć twarzy i dokumentu tożsamości, które następnie są analizowane przez specjalne algorytmy.

Krok 3.

Przez cztery kolejne miesiące:

  • zalogować się do aplikacji,
  • zapewnić jednorazowy wpływ na rachunek 500 zł,
  • wykonać jedną płatność kartą lub aplikacją

Jako wpływ nie są uznawane wpłaty własne ani we wpłatomatach.

W przypadku uwinięcia się z pierwszym zadaniem jeszcze w lipcu, kolejne musimy wykonać w sierpniu, wrześniu i październiku.

Gdybyśmy jednak pierwszą część wymogów zrealizowali dopiero w sierpniu, kolejne będziemy musieli wypełnić w wrześniu, październiku i listopadzie.

Przekazanie premii w promocji Banku Pekao

Nagroda w wysokości 100 zł zostanie przelana na konto otwarte w promocji. Przelew nastąpi:

  • do 31 grudnia 2020 r. dla kont założonych w lipcu,
  • do 31 stycznia 2021 r. dla kont założonych w sierpniu,
  • do 28 lutego 2021 dla kont założonych we wrześniu.

Konto oszczędnościowe 2%

Oprócz premii za otwarcie konta osobistego można zyskać większe odsetki na koncie oszczędnościowym. Promocyjna stawka wynosi 2 proc. w skali roku i przysługuje przez 4 miesiące od otwarcia konta. Podwyższone oprocentowanie jest naliczane od kwot nieprzekraczających 20 tys. zł.

50 zł w punktach programu Bezcenne Chwile

Uczestnicy promocji nagradzani są również 3400 pkt (o deklarowanej wartości 50 zł) w programie Bezcenne Chwile. To program lojalnościowy prowadzony przez organizację Mastercard, w którym za każdą płatność wydaną przez bank kartą i aplikacją PeoPay zbiera się punkty, a te można wymienić na nagrody.

Do Bezcennych Chwil zapisujemy się na stronie akcji lub w systemie transakcyjnym Pekao24. Następnie wskazujemy cel gromadzenia punktów, który można zmienić w każdej chwili. Benefity pogrupowane są w kilku kategoriach, m.in. kulinaria, sport, zakupy, rozrywka, dom.

Standardowy przelicznik wynosi 2 pkt za każde 50 zł wydane kartą debetową lub PeoPay i 4 pkt za każde 50 zł wydane kartą kredytową. Punkty dopisywane są po każdej płatności.

Uwaga! Transakcje u 70 partnerów Mastercarda premiowane są dodatkowymi punktami – od 2 do 8 za każde 5 zł. Chodzi o takie marki jak np. stacje Circle K, Decathlon, Empik, Carrefour, Euro RTV AGD, Kolporter, Merlin, Telepizza, Cinema City, W. Kruk, Douglas, Vistula.

By zyskać 1000 pkt na start, należy do 30 wrzesnia zarejestrować się w programie i upoważnić bank do przekazania Mastercardowi tajemnicy bankowej. Punkty powitalne są ważne przez sześć miesięcy od ich dopisania, a to następuje w ciągu 14 dni roboczych od rejestracji.

Kolejne 2400 punktów można zdobyć za równie prostą rzecz, trzeba zalogować się do aplikacji mobilnej banku – PeoPay. Tu punkty zostaną naliczone po 30 dniach od spełnienia warunków.

Jak zwiększyć premie za założenie konta w Banku Pekao

Premia na start i wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego to nie wszystko, co możemy zyskać jako nowi klienci organizacji należącej do Grupy PZU. Kolejne zyski są do wypracowania w programie poleceń. Łącznie to nawet 1500 zł! Akcja trwa do 30 czerwca.

Uwaga! Nowy klient nie czerpie z programu poleceń żadnych korzyści – może tylko zdobyć standardową premię 100 zł na start, o którą walczy niezależnie od tego czy założy konto z polecenia, czy nie.

Ile kosztuje konto osobiste Banku Pekao?

Bank nagradza za otwarcie jednego z dwóch rachunków bieżących. Chodzi o Konto Przekorzystne albo Konto Świat Premium. Oba wiążą się z kosztami, ale po spełnieniu odpowiednich warunków można ich uniknąć.

Przy czym łatwiej to zrobić w przypadku Konta Przekorzystnego. Jak? Wystarczy co miesiąc zapewnić jednorazowy wpływ 500 zł i raz zapłacić kartą albo aplikacją. W przeciwnym razie organizacja kierowana przez Marka Lusztyna naliczy 6 zł (konto) i 3 zł (karta). Dodatkowo pobierze prowizję 2 proc. (min. 5 zł) za każdą wypłatę z obcego bankomatu. Natomiast po spełnieniu opisanych warunków klientowi przysługują dwie bezpłatne wypłaty w miesiącu.

A co z Kontem Świat Premium? Ono kosztuje 50 zł miesięcznie (brak opłaty pod warunkiem trzymania w banku min. 200 tys. zł). W zamian klient nie ponosi już kosztów obsługi karty. Może też bez limitów i za darmo podejmować gotówkę we wszystkich urządzeniach.

Uważajmy również na przelewy z konta oszczędnościowego. Bezpłatne są tylko te wykonywane w aplikacji. Za każdy transfer zlecany innym kanałem płaci się 7 zł.

Warto dodać, że bank wydaje kartę wielowalutową. Umożliwia ona płacenie bezpośrednio w jednej z kilku najpopularniejszych walut (USD, EUR, GBP, CHF), czyli daje oszczędności na przewalutowaniu. Do tego pozwala na bezprowizyjne wypłaty z maszyn zagranicznych.

Moja opinia o promocjach Pekao

Promocja Banku Pekao należy do najlepszych na rynku. W zamian za spełnienie prostych warunków (logowanie do aplikacji + wpływ 500 zł + jedna płatność kartą albo aplikacją) zyskuje się całkiem atrakcyjną premię.

Przy okazji unika się opłat związanych z utrzymaniem rachunku. Pewną wadą jest to, że na pełną nagrodę trzeba poczekać kilka miesięcy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *