Premia 150 zł w promocji eKonta w mBanku

mbank 140 zł ekonto
Aktualizacja 01.02.2021

mBank proponuje nowym klientom, którzy otworzą eKonto, prosty układ: im częściej będziesz używać karty plastikowej albo zapisanej w telefonie oraz Blika, tym więcej zyskasz. Łączna premia sięga 150 zł. Oprócz tego pozwala na w miarę korzystne ulokowanie oszczędności w ramach rachunku Moje Cele.

Z powodu pandemii banki podnoszą opłaty, tną oprocentowanie depozytów, ograniczają dostęp do darmowych bankomatów. Niektóre likwidują też akcje promocyjne. Na szczęście na rynku wciąż znajdziemy przyzwoite oferty.

Dla kogo promocja mBanku?

Jedną z nich ma mBank. W ramach trwającej do 31 maja promocji „Aktywność się opłaca” proponuje on tym, którzy otworzą ROR i spełnią proste warunki, bonus pieniężny sięgający 150 zł. Ponadto podnosi oprocentowanie rachunku oszczędnościowego do systematycznego odkładania z 0,2 do 1,8 proc. w skali roku.

Akcja adresowana jest do nowych klientów. Mogą wziąć w niej udział osoby, które nie miały tam konta osobistego lub oszczędnościowego od 1 stycznia 2017 r.

Jak zdobyć 150 zł za konto w mBanku?

Aby zdobyć bonus 150 zł należy:

 • Do 31 maja złożyć wniosek internetowy poprzez stronę promocji i zawrzeć umowę o eKonto z kartą płatniczą
  By wziąć udział w promocji, we wniosku należy wyrazić taką chęć, zaznaczając oświadczenie.
  Umowę o konto w mBanku można zawrzeć zdalnie (kurier, wideoweryfikacja) albo w oddziale.
 • W każdym z trzech kolejnych miesięcy po zawarciu umowy:
  • zapewnić wpływ min. 1000 zł,
  • wykonać jedną płatność bezgotówkową kartą na dowolną kwotę,
  • wykonać jedną transakcję z użyciem kodu Blik (akceptowane są: przelew na numer telefonu, płatność za zakupy w internecie lub sklepie stacjonarnym, wypłata z bankomatu) albo płatność bezgotówkową telefonem (kartą dodaną do aplikacji Google Pay albo Apple Pay);
 • Jak najczęściej płacić kartą, telefonem i Blikiem
  Celem promocji jest zachęcenie klientów do aktywnego korzystania z produktów. Dlatego mBank przyznaje 1 zł za każdą płatność bezgotówkową kartą do konta oraz 2 zł za każdą płatność telefonem i Blikiem.
  W ciągu miesiąca można tak zarobić 50 zł. Premia wypłacana jest za transakcje wykonane w trzech kolejnych miesiącach następujących po otwarciu ROR-u. Zatem maksymalna nagroda pieniężna wynosi 150 zł.
  Jej uzyskanie wymaga więc wykonania w sumie150 transakcji kartą (po 50 w każdym z trzech miesięcy) lub 75 transakcji telefonem bądź Blikiem (po 25 miesięcznie), co daje średnio 2,5-5 operacji dziennie.
  Pamiętajmy, że kwoty operacji są dowolne. Poza tym można też przesyłać sobie pieniądze z użyciem Blika (przelew na telefon), co znacznie ułatwia osiągnięcie wymaganego obrotu.

 

Wypłata nagrody

Premia pieniężna za aktywność wypłacana jest w trzech częściach. Nagroda za transakcje w danym miesiącu trafia na eKonto do końca następnego miesiąca.

Przykładowo płatności i operacje zrealizowane w lutym zaowocują gratyfikacją, którą mBank przeleje do końca marca. Transakcje z marca zostaną nagrodzone do końca kwietnia itd.

Wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego

Drugim bonusem dla uczestników akcji „Aktywność się opłaca” jest możliwość otwarcia konta Moje Cele z oprocentowaniem 1,8 proc. zamiast 0,2 proc. Podwyższona stawka obejmuje oszczędności do 10.000 zł i jest naliczana w miesiącu otwarcia rachunku i kolejne trzy pełne miesiące kalendarzowe.

Jeśli więc do promocji przystąpi na początku lutego, wyższe odsetki będą nam przysługiwać do końca maja. Z tego wynika, że rachunek bardziej opłaca się otworzyć na początku danego miesiąca (należy to zrobić wraz z eKontem, zaznaczając we wniosku odpowiedni chceck-box).

Czym jest konto Moje Cele? To rachunek oszczędnościowy, który służy do automatycznego odkładania małych kwot. Oczywiście można go też zasilać tradycyjnymi metodami, czyli przelewem i zleceniem stałym.

Poza powyższymi posiadacz ma do wyboru kilka sposobów, w jaki pieniądze będą trafiać na rachunek:

 • zaokrąglanie do pełnych kwot transakcji kartą / telefonem, przelewu,
 • stała kwota (3-10 zł) po każdej płatności kartą, przelewie, wypłacie z bankomatu,
 • stały procent (1-15) po każdej płatności kartą, przelewie, wypłacie z bankomatu.

W danym czasie aktywny może być tylko jeden mechanizm zasilający (ewentualnie można go połączyć ze zleceniem stałym i samodzielnymi przelewami). Wyboru i zmiany dokonuje się w dowolnym momencie w e-bankowości. Można to zrobić również na infolinii.

Ważne! Wyższe oprocentowanie przysługuje tylko wtedy, gdy suma wpływów o min. 100 zł przewyższy sumę obciążeń w porównaniu do stanu z poprzedniego miesiąca. Jeden przelew z Moich Celów na ROR w miesiącu jest darmowy. Za kolejny płaci się 9 zł.

Ile kosztuje eKonto osobiste mBanku?

OpłataWysokość
Prowadzenie konta 0 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Karta debetowa 0 zł lub 7 zł
(zwolnienie z opłaty po wykonaniu 1 transakcji w miesiącu)
Wypłaty z bankomatów w Polsce 0 zł - wypłaty powyżej 100 zł
2,5 zł - wypłaty poniżej 100 zł

eKonto należy do najtańszych ROR-ów na rynku. Jego prowadzenie jest bezpłatne. Przy karcie debetowej występuje opłata miesięczna 7 zł. Unika się jej po wykonaniu nośnikiem jednej transakcji bezgotówkowej na dowolną kwotę. Od 1 marca warunkiem zwalniającym będą obroty na min. 350 zł miesięcznie.

Posiadacz eKonta może bezpłatnie pobierać gotówkę ze wszystkich obcych bankomatów w kraju. Jednak, jeśli robi to za pomocą karty, powinien wypłacać jednorazowo co najmniej 100 zł. W przeciwnym razie mBank pobierze 2,5 zł. Minimalny próg wypłat nie występuje w przypadku operacji zatwierdzanym kodem Blik.

Ocena promocji

Promocja mBanku nie zapewnia najwyżej na rynku premii pieniężnej, ale z drugiej strony nie stawia przesadnie trudnych warunków jej zdobycia.

Wystarczy co miesiąc zasilać ROR min. 1000 zł i jak najczęściej używać plastikowej karty debetowej lub tej zapisanej w telefonie oraz Blika. Im więcej transakcji wykonamy, tym większą nagrodę otrzymamy – max 50 zł miesięcznie i 150 zł w całym okresie.

Aktywność sprawi, że utrzymanie eKonta nie będzie nas kosztować ani grosza. Jednak od 1 marca będziemy musieli wyrabiać kartą obrót na min. 350 zł miesięcznie.

Pamiętajmy również, że jednorazowe pobranie z bankomatu plastikiem mniej niż 100 zł jest obarczone opłatą 2,5 zł. Takiego ograniczenia nie ma przy operacjach realizowanych Blikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *