Polecenie przelewu – co to jest, na czym polega?

Polecenie przelewu to obecnie jedna z najpopularniejszych form transakcji bezgotówkowych.

Polecenie przelewu polega na wydaniu dyspozycji dla banku, który będzie przekazywał określoną kwotę z naszego rachunku na inny, wskazany przez klienta rachunek.

Księgowanie takiego przelewu powinno być wykonane nie później niż następnego dnia roboczego od przyjęcia zlecenia przelewu. Jak wiadomo dokonanie takiego polecenia wiąże się z tym, iż musimy posiadać wystarczające środki finansowe na rachunku bankowym.

Polecenie przelewu możemy złożyć zarówno za pomocą papierowego dokumentu, jak i korzystając z bankowości internetowej. Ta druga wersja jest jednak obecnie częściej wykorzystywana przez grono osób decydujących się na uruchomienie polecenia przelewu. Jest to zarówno wygodny i funkcjonalny sposób. Korzystając z bankowości elektronicznej nie musimy obawiać się także o bezpieczeństwie.

Obecnie operacje takie są wykonywane na bardzo wysokim poziomie, co gwarantuje nam pełne bezpieczeństwo. Możemy więc bez obaw zlecać polecenie przelewu za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jest to na pewno szybszy sposób oraz wygodniejszy niż w przypadku wersji tradycyjnej.

2 komentarze

  • Korzystam ze stałych przelewów przy płaceniu comiesięcznych rachunków za telefon, telewizję itp. Dzięki temu nie zapominam o tym żeby uregulować te płatności, a wcześniej mi się to zdarzało dosyć często. Korzystam również ze stałych przelewów przy zbieraniu pieniędzy na wakacje, przesyłam pieniążki na konto organizatora wakacji, a po kilku miesiącach mam już uzbieraną kwotę np na bilet samolotowy.

  • Jak ma się na przykład stałe i te same opłaty za abonament telefoniczny, dla przykładu co miesiąc 100 zł, to wtedy nie ma sensu tego przelewać ręcznie, bo by się człowiek zamordował.

    Trzeba sobie ustalić przelew stały i nie musimy o niczym pamiętać. A tak to jak ręcznie przelewamy, to się człowiek jeszcze zapomni i wtedy wychodzą głupoty, kary itd. Ja tam wszystko co mogę to wolę oddelegować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *