Opinie o kontach bankowych

Obecnie konta oszczędnościowe są oferowane na coraz to atrakcyjniejszych warunkach. Bardzo ciekawe konta do oszczędzania ma PKO. Właściwie każdy bank posiada w swojej ofercie co najmniej jeden rodzaj konta oszczędnościowego, a co niektóre banki nawet dwa rodzaje, które różnią się między sobą sposobem naliczania odsetek.

Oprocentowanie konta

Kiedy wybieramy konto oszczędnościowe w banku, to przede wszystkim zależy nam na satysfakcjonującym oprocentowaniu oraz możliwości wpłat i wypłat z tego konta oszczędnościowego. W dzisiejszych czasach konta oszczędnościowe zazwyczaj naliczane odsetki mają w systemie miesięcznym, a nie jak to niedawno było w standardzie w systemie kwartalnym. Częstsze naliczanie odsetek powoduje szybsze zwiększenie sumy od której są one później naliczane.

Na co zwrócić uwagę typując najlepsze konta bankowe?

Inną ważna sprawą dotyczącą konta bankowego jest koszt wypłat z konta. Najczęściej stosowaną praktyką w bankach jest możliwość jednej wypłaty w miesiącu bezpłatnie. Kolejne natomiast wiążą się z dość dużymi opłatami. Warto zatem dowiedzie się czy inne banki nie umożliwiają więcej niż jednej wypłat w miesiącu z konta oszczędnościowego, bo jeśli zdarzy nam się kilka razy zapłacić za wypłatę środków, np.: 10 złotych, to wszelkie narosłe odsetki pójdą na te wypłaty. W dzisiejszych czasach popularne konta oszczędnościowe stosunkowo często oferowane są z systemem codziennego naliczania odsetek, co daje dodatkowe korzyści, bo pozwala uniknąć płacenia podatku od oszczędności – Belki. Obecnie w czasach dużej konkurencji na rynku usług bankowych oferty kont oszczędnościowych są coraz bardziej atrakcyjne.

Oprócz tego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na miesięczne opłaty za prowadzenie konta i użytkowanie karty, koszty przelewów itp, bliskość oddziału, wielkość (i bliskość) sieci bezpłatnych bankomatów.

Podsumowanie – zrób porównanie poczytaj forum

Ogladajac porownanie oprocentowania – wysokie jest oprocentowanie kont i najwyzej oprocentowane w banku PolBank. Ich oprocentowanie często wysokością sięga oprocentowania lokat terminowych. Niemniej konta oszczędnościowe są znacznie wygodniejsze, bo nie zamrażają naszej gotówki, a dają możliwość wypłaty części oszczędności lub powiększenia sumy poprzez wpłatę. Inna sprawą jest jednak to, że oprocentowanie kont oszczędnościowych, jakie znamy z reklam czy billboardów, dotyczy przypadków kiedy na koncie oszczędnościowych znajdują się znaczne sumy, które raczej obce są przeciętnemu obywatelowi. Warto zatem zapoznać się z wysokością oprocentowania dla poszczególnych przedziałów kwot, aby nie być potem zaskoczonym. Warto tez poczytac forum o kontach oszczednosciowych. Normą jest natomiast to, że banki nie pobierają opłat za otwarcie oraz prowadzenie konta oszczędnościowego. Podsumowując, to patrząc na oferty kont oszczędnościowych należy najbardziej patrzeć na formę naliczania odsetek oraz ich wysokość, opłaty za wypłaty oraz ilość bezpłatnych wypłat w miesiącu.

One comment

  • Pamiętajcie, że wysokie oprocentowanie konta na lokacie czy to na koncie oszczędnościowym, to jeszcze nie wszystko.

    Dziś PolBank ma największe oprocentowanie, ale nie wiadomo czy to się zaraz nie zmieni. Poza tym dochodzą jeszcze opłaty dla banku za prowadzenie konta czy rachunku oszczędnościowego. Może być np. 4% lokaty (czyli dość sporo), jednak w konsekwencji wychodzi na to, że po prowizji, która wynosi powiedzmy 5 zł, to z 1000 zł miesięcznie nie zarobimy nic, a jeszcze na tym stracimy. Tak więc zwracajmy na wszystko uwagę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *