Najtańsze konto firmowe w Nest Banku? Opinie moje i klientów.

nest bankCzy konto BIZnest to aktualnie najtańsze konto firmowe? Czy Nest Bank to najtańszy bank dla każdej firmy? Przeczytaj recenzje konta oraz opinie klientów.

Nest Bank to w zasadzie pierwsza tego typu instytucja na polskim rynku usług finansowych, która postawiła nie tylko na obsługę klientów poprzez oddziały, ale także poprzez smartfony i tablety. Bank określa się jako bank przyjazny zarówno rodzinie, jak i mikroprzedsiębiorcom.

Mobilność i niskie opłaty są znakiem rozpoznawczym Nest Banku i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom konkretnej grupy klientów, dla których najważniejszą sprawą jest możliwość swobodnego korzystania z usług bankowych wszędzie i w każdej sytuacji za niewielki pieniadze.

Tej nowoczesnej filozofii firmy podporządkowane są produkty przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, takie jak na przykład Nest Konto Osobiste, jak i produkty stworzone z myślą o przedsiębiorcach – BIZ Nest Konto.

Konto firmowe BIZnest pod Lupą

Konto firmowe Biznes w NestBanku to rachunek firmowy adresowany do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, podobnie jak inne instrumenty finansowe Banku Nest dostępny jest przez oddział, przez internet lub aplikację mobilną.

Warto zauważyć, że taki profil działalności (dostęp mobilny i internetowy do bankowości) oznacza generowanie mniejszych kosztów niż w przypadku tradycyjnej bankowości, dlatego też oferta konta firmowego  Nest Banku jest zdecydowanie tańsza, niż wielu innych instytucji finansowych.

Opłaty za polecenia zapłaty i stale zlecenia nie są na tyle znaczące, aby przekreślić ogólnie pozytywny wizerunek Nest Banku jako banku taniego i przyjaznego małym firmom i przedsiębiorcom.

Tabela opłat i prowizji konta firmowego Nest Banku

Kiedy spoglądamy na tabelę opłat i prowizji BIZ Nest Konta, rzeczywiście widzimy same zera.

To naprawdę robi wrażenie:

 • prowadzenie rachunku firmowego – 0 zł (bez żadnych warunków!),
 • wydanie i użytkowanie karty płatniczej – 0 zł (bez żadnych warunków!),
 • przelewy zewnętrzne do innych banków – 0 zł (bez żadnych limitów!),
 • przelewy do ZUS i US – 0 zł,
 • przelewy walutowe SEPA w EURO – 0 zł,
 • zlecenia stałe – 0 zł,
 • wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce – 0 zł.

Jedyne opłaty, jakie trzeba wnosić, to:

 • 5 zł za polecenie zapłaty,
 • 20 zł za przelewy zagraniczne SWIFT,
 • 5 zł za przelewy natychmiastowe.

Pełne zestawienie opłat i prowizji

Moja opinia jest taka, że taniość oferty Nest Banku ma istotne znaczenie szczególnie dla rozpoczynających działalność gospodarczą przedsiębiorców, dla których bardzo istotna jest minimalizacja wszelkich kosztów.

Z tego właśnie względu oraz z uwagi na cenioną we współczesnym świecie mobilność usług, oferta biznesowa Nest Banku wydaje się bardzo atrakcyjna.

Pozytywne opinie zbierają także również produkty i usługi dodatkowe, które można dołączyć do konta firmowego, mianowicie konto oszczędnościowe Biznest Oszczędności oraz konto walutowe Biznest Waluta

BIZnest Oszczędności – Konto oszczędnościowe dla firmy

Jeśli chodzi o konto oszczędnościowe dla firmy, to gwarantuje ono nowym klientom wysokie oprocentowanie już od pierwszego dnia – dla kwoty do 50 000 zł 2,25%, powyżej tej sumy 2% od każdej złotówki. Otwarcie i prowadzenie konta oszczędnościowego jest bezpłatne, nie ma też obowiązku dokonywania regularnych wpłat.

BIZnest Konto Waluta – Konto walutowe dla firmy

Z kolei konto walutowe Nest Banku daje możliwość swobodnej wymiany złotych na euro i odwrotnie po bardzo korzystnym kursie, gdzie spread jest zdecydowanie niższy niż tradycyjne koszty przewalutowania w innych instytucjach finansowych. Podobnie jak w przypadku pozostałych kont Smart, to również jest bezpłatne w zakresie podstawowych usług, a dzięki darmowym przelewom europejskim przedsiębiorcy prowadzący interesy na terenie UE mogą swobodnie opłacać rachunki lub przyjmować płatności od swoich zagranicznych kontrahentów. Z kolei karta płatnicza daje swobodę dysponowania pieniędzmi na całym świecie.

Najtańsze konto firmowe aktualnie?

Wg mnie tak właśnie jest. Konto Nest banku to najtańsze konto firmowe wg mojej opinii.

Potwierdzają to liczne porównania i rankingi kont firmowych:

http://www.tanie-konto.pl/porownanie-kont-firmowych/

http://bankowe-konta.info/porownanie-dla-firm/

Można powiedzieć , że jest to rewolucja, aktualnie żaden bank na rynku rachunków bankowych dla firm, nie oferuje tak niskich opłat za podstawowe usługi jak Nest Bank i to bez żadnych warunków. Najczęściej banki dla firm uzależniają brak opłat od warunków takich jak chociażby minimalne wpływy czy limit miesięczny transakcji kartą. Nest Bank takich haczyków nie stosuje oferta jest prosta i czytelna. Oby się tylko oferta Banku się nie “popsuła”.

Najtańsze, ale czy najlepsze?

Pytanie czy konto firmowe Nest Banku jest najlepsze już nie jest tak proste do odpowiedzi. Każdy ma nieco inne kryteria najlepszego konta firmowego.

Pod względem cenowym, Nest Bank i jego konto firmowe jest wg mojej opinii zdecydowanym liderem.

Poza tym bankowość zarówno mobilna i internetowa jest naprawdę dopracowana. Świetne jest konto oszczędnościowe, plasujące się w czołówce kont oszczędnościowych, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania. Do tego nie zapominajmy o darmowym koncie walutowym z bardzo niskim spreadem.

A minusy?

Wg jeden i to najpoważniejszy to brak rzeczywistych oddziałów. Smart Bank to bank internetowy, w którym wszystko załatwiamy zdalnie (nieaktualne: od października 2016 klienci Nest Banku (wcześniej Smart Banku) mogą korzystać z oddziałów BIZ Banku, który został włączony do struktur Nest Banku (podobnie jak Smart Bank). Jak mamy problem zdani jesteśmy na telefon i infolinie.

Moje opinie końcowe

Podsumowując wg mnie, konto firmowe Nest Banku jest najlepsze dla nowej firmy, szukającej konta bez opłat i załatwiającej wszystkie operacje poprzez dostęp internetowy lub mobilny. Dla firmy załatwiającej sporo operacji w oddziałach bankowych, jest to już niekoniecznie najlepsze rozwiązanie.

Załóż Konto na stronie Nest Banku

Opinie klientów

Tradycyjnie proszę o komentarze i opinie klientów Nest Banku, którzy już mieli do czynienia z tą ofertą rachunku bankowego.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

35 komentarzy

 • Bardzo tanie konto z przejrzystymi zasadami.

  W przypadku wielu kont ciężko połapać się w regulaminie, np. konto jest za 0 zł dopiero wtedy, gdy co miesiąc będzie wpływać tyle i tyle pieniędzy, itp. Smart Biznes Konto nie posiada żadnych „kruczków” w tej kwestii, dlatego moja opinia jest zdecydowanie na tak.

  0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za użytkowanie karty, 0 zł za przelewy, w tym do ZUS i US – proste, klarowne zasady, brak ukrytych kosztów.

  • Jak dla mnie mBank jest najlepsze – do tej pory żaden inny bank nie dał tak dobrych warunków dla osób prowadzących swój własny biznes…
   A czy konto w Smart Banku jest lepsze? Konto może i tak, wygląda troszeczkę lepiej niż konto firmowe w mbanku ALE czy pozostałem opcje jak kredyty, limity i inne są tak łatwo dostępne i na tak dobrych warunkach jak np w moim mBanku? A no właśnie domyslam się, że wielu nie wzięło tego pod uwagę a polecam o tym poczytać bo zawsze się z tego korzysta jeśli prowadzi się biznes i szkoda żeby okazało się że możemy wziąć kredyt ale drogi…

 • no właśnie. wszechobecne kruczki i zasady przyznające coś co sprzedają, jako darmowe. Męczące już to jest. Ja też znalazłem po meritum ten bank i mam nadzieję, że mam już spokój z tym. Oby. trzymam kciuki za to i za to, aby bank smart miał więcej klientów to wtedy jest większa szansa na to, że tak będzie.

 • Jeśli chodzi o proste i funkcjonalne konta dla małych firm, Smart Biznes na pewno jest w tym momencie w czołówce. Założyłam to konto kilka miesięcy temu, moja opinia na jego temat jest bardzo dobra. Główny plus to prostota działania aplikacji mobilnej – przez telefon w bardzo szybki sposób dokonasz każdej operacji. To duże udogodnienie dla osób, które w swoim telefonie mają praktycznie całe biuro. Dużą zaletą konta są też zerowe koszty jego użytkowania.

 • mogę tylko wyrazić swoje zdanie – kótre w odniesiue do banku smart jest identyczne jak autora – bardzo uczciwe i dobre konto. rzadkość już w tych czasach.

  • No może uczciwe i warte uwagi ale jak na mnie nie robi wrażenia.
   Po pierwsze mało osób ma to konto co widać po opiniach w internecie to świeży bank na rynku i nie wiem czy warto tak od razu do niego wchodzić… a jak zmienia ofertę po 3 miesiącach?
   Wydaje mi się, że wybierając konto firmowe warto kierować się także wizerunkiem i pozycją banku na rynku – moim zdaniem warto wybrać mBANK – macie tam pewność stabilności i także bardzo dobrego rozwiązania jeśli chodzi o konto firmowe. Tak więc podsumowując: polecam wybrać mBank, smar Bank także ma dobra ofertę ale to wchodząca marka na rynkek bankowy – może się nie przyjąć a wtedy pewnie pojawią się koszty gdzie mBank i inne banki gwarantują brak opłat. Takie moje zdanie…

 • U nas w dirmie dotychczas jako konto firmowe korzystaliśmy z Ibre banku, czyli między innymi marki takie jak mbank i chyba kiedyś multibank. Ogólnie byliśmy zadowolenia, ale konto dość ślamazarne. Mniejsza o to. Smart Bank jest z tego co wiem, tworem bankowym dość nowym, właściwie spotykam się z tym bankiem od niedawna. Podoba mi się to, że teraz tak wiele rzeczy jest za darmo, nawet dla firm. Pytanie tylko czy tak będzie za dwa lata. w sumie nie ma co gdybać, bo nawet jeśli się pogorszy, to wtedy ewentualnie przerzucimy się na inny bank tak jak teraz.

 • Dla mnie najważniejsze były darmowe przelewy do ZUS-u u Urzędu Skarbowego bo tych szło z mojej firmy dość sporo, ponieważ zatrudniamy kilka osób i generowało to dość wysokie koszty miesięcznie.
  W Smart Banku są one darmowe 🙂 Naprawdę super sprawa.
  Dodatkowo samo prowadzenie konta także jest tutaj darmowe – tak samo jak wydanie i płacenie kartą co także ułatwia sprawę tym bardziej jak ktoś dużo obraca gotówką tak jak to jest w moim przypadku.
  Moja opinia pozytywna 100% – głównie jeśli chodzi o koszty konta bo ich praktycznie w ogóle nie ma

 • Ja mam 26 lat i wystartowałem z agencja reklamy – głównie wykonujemy zlecenia przez internet także takie konto jak w Smar Banku było dla mnie idealnym rozwiązaniem, ponieważ dostęp przez internet do konta jest w 100% darmowe, przelewy są darmowe i w ogóle system jest bardzo intuicyjny.
  Od razu wiadomo co i jak 🙂
  Tak więc jeśli ktoś z was szuka konta, które głównie i z łatwością chce obsługiwać przez internet to jak najbardziej zachęcam do otworzenia konta smart – porównywałem wiele kont i mimo podobnej oferty to opinie klientów mówią same za siebie – konto firmowe smart Banku jet the best 🙂

  • Ja prowadzę zwykła firmę w Polsce i cieszy mnie to, że w smart koncie mam darmowe przelewy i płatności kartą – dlatego jestem wiernym klientem smart banku już od pół roku – według mnie to najlepsze konto firmowe jakie może mieć człowiek prowadzący biznes.
   Jeśli ktoś z was zastanawia się nad otwarciem rachunku firmowego to jak najbardziej polecam smart bank, miałem już na oku mBank bo oni mają tez dobrą ofertę ale smart konto firmowe ich przebija – ma znacznie lepszą ofertę – NAPRAWDĘ WARTO JE MIEĆ

 • Ja tam jakiś specjalnych kruczków w ofercie Smart Bank nie widzę. Opłaty się jakieś pojawią, ale tylko naiwniak by się spodziewał, że będzie jakieś konto w 100% za darmo, bo jak się dobrze poszuka, to się jakieś opłaty znajdzie. Tylko trzeba sobie zawsze zadać pytanie – czy ja z tych usług tego banku będę korzystał? Bo zz większości tych płatnych usług żadne z nas raczej nie skorzysta. Dlatego zamiast narzekać na Smart Bank, dajcie mu szansę, załóżcie konto testowe i poużywajcie przez jakiś czas, a wtedy zobaczycie, że warto.

 • No widziałem, że smart Bak oferuje konto indywidualne (osobiste) ale że dla firm także to nie wiem.
  Czekam zatem na więcej opinii bo nosze się z zamiarem otworzenia firmy, czekam tylko na wyniki ananlizy mojego biznes planu i miałem założyć moje konto firmowe w mBanku ale po przeczytaniu wstępnych warunków wydaje mi się, że smart bank oferuje więcej korzyści dla firmy, tak więc czekam na więcej waszych opinii na temat smart kont dla firmy. Piszcie o kosztach za co naliczaja i jak wysokie żeby wiedzieć.

 • No moim zdaniem nie da się powiedzieć, które konto firmowe jest najlepsze bo nie dla każdego są ważne te same wartości o opcje w koncie. Jeden będzie handlował między narodowo, będzie podróżował za granicę i dla niego będzie najważniejsze aby mieć dostęp do swojego konta właśnie za granicą i fajnie jakby płatność kartą była tam darmowa.
  Drugi będzie prowadził zwykły, mały sklep w Polsce i dla niego najważniejsze aby przelewy do zus, us i inne były darmowe – dlatego warto patrzeć na konto przez pryzmat swoich potrzeb a nie słuchać rankingów.

 • Smart Bank zapowiada się nieźle.
  Muszę się pochwalić, że znalazłem ich już prawie 2 lata temu, kiedy to byli tylko lokalnym, działającym z tego co pamiętam gdzieś w okolicach Poznania.
  Mogę się mylić. Wtedy mieli jakąś dużą lokatę, ale to była lokata na duże kwoty, żeby uzyskać interesujący wynik oszczędnościowy.
  Dzisiaj sa bankiem proklienckim i dostępnym dla każdego. Lokata 4% w skali roku to jest chyba obecny rekord jeżeli chodzi o lokaty. Warto założyć u nich konto, choćby na jakiś czas. A co mam do stracenia?

 • Ja mam konto firmowe w mBanku już od roku czasu ale widzę, że smart bank oferuje trochę lepsze warunki niz mam obecnie. Tylko czy można prosić o wypowiedź kogoś kto ma to konto przez jakiś dłuższy czas – czy warunki pozostają niezmienne przez cały okres używania konta i zawsze ono jest takie jak w reklamie? Jesli tak to na 100% przenoszę się do smart banku no bo po co mam płacić w mbanku za jakieś rzeczy skoro tutaj te funkcje mam w pełni za darmo
  Czekam zatem na opinie osób z dłuższym stażem w smart banku

 • Ok, a jak to jest w kwestiach kont firmowych jeśli mówimy o dużej firmie i małej, jedno lub kilku osobowej firmie?
  Ja mam zamiar założyć firmę, ale bank będzie mi potrzebny tylko i wyłącznie do księgowania przelewów, wszystko chcę robić recznie, nawet zusy i urzędy skarbowe chcę robić ręcznie. Czy do tego musi być specjalny bank z rangą konta firmowego czy może to być normalne konto osobiste, które po prostu przepisze się na firmę?
  Jak to wygląda?
  Chodzi mi o to, czy w klasyfikacji one się bardzo różnią te konta od siebie.

 • Otwórzcie sobie konto firmowe własnie w smart baku, który promowany jest powyżej a nie będziecie tego żałować. Ja sam mam tutaj konto osobiste i firmowe i jest ok – najniższe opłaty na rynku jeśli w ogóle są bo do podstawowych spraw to konto jest w 100% darmowe i to mnie cieszy najbardziej, że nie przysparzam firmie dodatkowych kosztów a przy tym bardzo innowacyjny i funkcjonalne konto bankowe,
  Porównywałem je oczywiście z innymi kontami dla firm ale żadne nie miało takiej, darmowej oferty i to bez znacznie czy firma jest nowa czy ze stażem na rynku.

 • No firmowe konta maja to do siebie, że maja ukryte opłaty albo banki kusza darmowym kontem a po 3 miesiącach nagle zmiana i pojawiają się opłaty nawet za przelewy do zus i us – tak się przejechałem nie tak dawno na jednym banku w Polsce. Stąd natrafiłem na konto firmowe w smart banku i mam pytanie bo nigdzie nie doczytałem tego…
  Czy to konto gwarantuje niezmienność oferowanych teraz zasad czyli czy to konto nadal będzie w 100% darmowe przez cały okres jego użytkowania?
  Z góry dziękuję za odpowiedź, za szybką odpowiedź bo teraz bank mnie rżnie kilkanaście złotych miesięcznie…

 • Ja bym chętnie założył konto firmowe w Smart Banku, wygląda fajnie, ale na moją firmę chyba będzie za małe i nie spełni wszystkich oczekiwań, nie mniej jednak 10 lat temu bym się nie zastanawiał. Z tych płatnych rzeczy, które są na koncie firmowym, to bym płacił jedynie za przelewy walutowe, bo z innych opcji raczej bym nie korzystał, gdyż przelewy robię ręcznie, ewentualnie księgowość mi to robi. Jeśli nie masz potrzeby ustawiać przelewów stałych, to wtedy nie zapłacisz zbyt wiele w porównaniu do innych kont firmowych na rynku.

  • no darmowe przelewy do ZUS i US to już chyba każdy Bank wprowadził ale faktycznie w wielu bankach są limity takich przelewów i po przekroczeniu takiego limitu przelewy są już płatne i to nawet po kilka złotych za przelew a więc drogo…

   A w tym smart koncie biznes faktycznie nie ma tych pakietów przelewów i nie ma żądnych limitów – to mnie baaardzo cieszy bo ja u siebie w firmie mam masę tych przelewów, sporo pracowników i zbiera się…
   Tak więc ja wybrałem i polecam innym, którym zależy na niskich kosztach konto firmowe s smart banku

 • Po przeczytaniu całego artykułu, zgadzam się z autorem, że konto firmowe w Smart Bank jest na pewno najtańszą opcją. Czy jest też najlepszą, to już kwestia interpretacji. Na pewno jest to świetna propozycja dla malych firm, które samodzielnie zarządzają finansami (szef czy właściciel sam sobie to wszystko wpłaca i wypłaca), a takich firm jest naprawdę dużo. Gdyby zacząć szukać za bardziej wymagającymi kwestiami, to na pewno jakieś minusy by się znalazły. Ogólnie konta firmowe są w Polsce drogie, w UK jak miałem konto firmowe, to naprawdę wychodziło za darmo.

 • To dość nowy bank, troszkę bym się chyba bał u nich konto firmowe zakładać. Smart Bank nie ma jeszcze chyba 5 lat, prawda? Chodzi o to, czy nie będzie takiej akcji, że bank zawiesi swoją działalność, bo coś tam. Oczywiście, nie życzę im tego, bo zapowiadają się naprawdę bardzo przyjemnie, ale ciekawe jak to będzie, bo powtarzam, że jest to nowy bank i nie mają jeszcze tak silnej pozycji na rynku. Mimo wszystko chyba spróbuję założyć konto firmowe w Smart Banku, bo jest naprawdę praktycznie darmowe, a dla małej firmy, to podstawa.

 • W jakim banku konto firmowe, w ING czy Alior Banku czy może w Smart Bank?
  Za miesiąc mam w planach założenie swojej firmy. Ale nie do końca mam pewność w którym banku najlepiej będzie założyć konto firmowe. Moja księgowa nawet twierdzi, że otwieranie takiego rachunku już na samym początku prowadzenia działalności mija się z celem. Ja jednak zastanawiam się w jaki sposób można rozdzielić jak za najmniejszą opłatą pieniądze firmowe od prywatnych. W którym banku, czy w ING czy może w Alior Banku, taki rachunek będzie najbardziej opłacalny? Chodzi mi szczególnie o koszty związane z przelewami i opłatami za kartę.

 • Ja bym się tu zastanowił nad dwoma kontami firmowymi, które w czasie obecnym są chyba najbardziej popularne wśród klientów biznesowym i są to:
  – smart bank
  – mBank
  Obydwa konta są praktycznie darmowe, mają darmowe przelewy do ZUS i US tak więc to na czym najbardziej pewnie zależy każdej osobie prowadzącej biznes.
  Dodatkowo w ofercie tych banków znajdziemy ciekaw rozwiązania dla biznesu jak lokaty czy pożyczki na koncie, z których można skorzystać w każdej chwili – tak więc ja polecam te dwa banki.
  Osobiście wybrałem smart bank – więcej darmowych opcji dodatkowych

 • Ja jeszcze konta w Smart Banku nie mam. Nie wykluczam, że kiedyś założę, ale dziwi mnie trochę podejście firm, które szukają za wszelką cenę najtańszego konta. Zamiast szukać najwygodniejszego konta firmowego, które zapewnia automatyzację wielu procesów istotnych dla małej i średniej firmy. I nadal nie mówię, że Smart Bank taki nie jest, bo może właśnie jest, jednak to Wy musicie to sprawdzić, a nie nastawiać się całe życie na niską cenę. Za dobre rzeczy trzeba czasem zapłacić, bo jakość kosztuje. To ode mnie taki apel jako od prężnie działającego przedsiębiorcy:)

 • Cześć wszystkim 🙂
  Muszę powiedzieć, że zakładając konto firmowe w smart banku liczyłem się z tym, że napewno po jakimś czasie znajdą się jakieś haczyki które “umilą mi życie” pomimo tego, że w opisanej ofercie wszystko wygląda tak po prostu cacy. Jednakże póki co nie moge na nic narzekać-jak narazie widzę tylko pozytywne strony tego, że zdecydowałem się na akurat to konto w owym banku. Nie znalazłem niczego do czego mógłbym się przyczepić. Prowadzenie konta jest darmowe, zlecenia przelewów stałych również, za używanie karty debetowej tez nie trzeba płacić…no normalnie żyć nie umierać 🙂 Polecam 😀

 • Cześć wszystkim 🙂
  Jeśli koś tutaj waha się czy założyć sobie konto firmowe w Smart Banku, czy nie zakładać to mam nadzieję, że mój komentarz pomoże w podjęciu decyzji. Sama posiadam to właśnie konto w i muszę powiedzieć, że moja opinia o koncie firmowym w Smart banku jest jak najbardziej pozytywna. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła mieć je gdzieś indziej. Nie pobierają opłat za prowadzenie konta, za wypłaty z bankomatów, za posiadanie i używanie karty płatniczej. Myślę, że konto firmowe w Smart Banku to bardzo dobry wybór i nie ma się nad czym długo zastanawiać. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć, że warto.

 • Zarówno Wasze opinie jak i pozytywny artykuł chyba rozwiewają wszystkie moje wątpliwości, zaczynam dopiero stawiać pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu dlatego jestem bardzo ostrożny, chyba nikt mi się nie dziwi:)Konto wydaje się być naprawdę strzałem w dziesiątkę, z tego co sie orientowałem w innych bankach również odwiedziłem kilka placówek stacjonarnych to żaden nie ma tak przejrzystej i taniej oferty, nawet przelew SORBNET za 15 zł to całkiem tanio w porównaniu do innych banków, gdzie spotkałem się ze stawka 25 zł. Czy jest tu jakieś ograniczenie kwotowe bo wiem, że w niektórych bankach opłata za ten właśnie przelew jest uzależniona od wartości przelewu???

 • A ja chciałem dowiedzieć się o opłaty za stałe polecenia zapłaty w tym koncie w smart banku?
  Obecnie mam konto w Banku gdzie takie polecenie zapłaty jest darmowe i tak jak mam do opłacania wszystkie rachunki firmowe i FV klientów to teraz płaci się to wszystko samo – jedynie co to zatwierdzam przelewy klikając tak w serwisie banku – jest to z pewnością bardzo duże ułatwienie ale za to mam opłatę za prowadzenie konta – stąd to moje pytanie czy w smrat koncie biznes w smart banku da się ustawić takie polecenia zapłaty i czy są one darmowe?
  Z góry dziękuję za szybka odpowiedź na moje pytanie

 • Konto faktycznie jest najtańsze – w PL nie ma lepszego konta firmowego pod względem kosztów – tych podstawowych kosztów czyli prowadzenie konta, używanie karty, robienie przelewów do US i ZUS a także do wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów.
  Większe opłaty natomiast spotkają was przy stałych zleceniach zapłaty na koncie, które stają się coraz popularniejsze, w innych bankach jest to tańsze ale można spokojnie się bez tego obyć.
  Droższe są tez przelewy walutowe, na innych kontach bankowych są takie same opłaty a czasami zdarzają się trochę tańsze ale suma sumarum konto firmowe s smart banku wypada najlepiej w większości rankingów.

 • Przestrzegam przed zakładaniem konta dla firm w banku BGŻ BNP Paribas. W skrócie: zaistniał problem z obsługą konta internetowego firmowego, z wykorzystaniem tokena – nie doczekałem się hasła do pierwszego logowania do systemu, pomimo wielokrotnych prób kontaktu z infolinią (rachunek za telefon na pewno będzie niemały). Gdy już udało się połączyć z konsultantem, byłem przekierowywany do kolejnej osoby itd. Moja cierpliwość została wystawiona na ciężką próbę biorąc pod uwagę ilość podejmowanych prób uzyskania hasła. W rezultacie nie mam dostępu do konta. Niestety, aktywacji konta można dokonać jedynie przez infolinię, nie można w placówce bankowej. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak zrezygnować z usługi.

 • A w ramach tego Biznest konta to płaci się za przelew natychmiastowy czy też jest on za darmo?

  • Szanowny Panie, koszt przelewu natychmiastowego w złotych polskich to koszt 10zł od każdego przelewu (maksymalna wysokość limitu kwotowego pojedynczej transakcji wynosi 5.000 zł).

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank

 • Firma. Czym jest firma ? Konto firmowe jest dla firm, ale czy jest dla sp. z o.o. ? Wszędzie można przeczytać, że w Nest Banku możesz mieć wspaniałe konto osobiste połączone z firmowym czyli de facto konto firmowe jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, a nie firm. Szukam dobrego konta właśnie dla firmy, spółki z o.o. i przyznam, że w naszym kraju ciężko o takie konto. Najczęściej drogie w obsłudze, kasa dla banku za nic w sporej ilości, a jak chcesz kredyt to nie interesują się firmą, a osobami prywatnymi zarządzającymi firmą. Zapominają, że zarządy się zmieniają, a firma trwa.

 • “…konto firmowe adresowane jest do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą”.
  No niezupełnie. W formularzu rejestracyjnym można wybrać z listy także m.in. spółki z o.o. i akcyjne,
  czyli nie osoby fizyczne lecz prawne.
  Co to byłby za bank, w którym nie można by było założyć konta firmowego dla spółki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *