Najlepsze konto oszczędnościowe: oprocentowanie + premia od 2% do 30% rocznie

najlepsze konto oszczędnościoweDzisiaj testuję “Nest Rodzinne Oszczędności”, oferujące oprócz oprocentowania (1,2%), co roczną premię od 2 do 30%. Czy to najlepsze konto oszczędnościowe? Sprawdźmy.

Z końcem października 2016 roku skończyła się era Banku Smart, kojarzonego jako nowoczesny i mobilny rachunek internetowy. Równolegle ze zmianą czasu na zimowy, światło dzienne ujrzała nowa marka – Nest Bank. Właściciel pozostaje ten sam, zatem w dalszym ciągu możemy liczyć na zabezpieczenie środków w postaci Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konto osobiste za 0 zł!

Podobnie jak w przypadku oferty Banku Smart, podstawowe operacje na rachunku osobistym w dalszym ciągu nie narażą jego posiadacza na ponoszenie jakichkolwiek opłat. Bezpłatne jest zarówno założenie i prowadzenie konta, korzystanie z bankomatów oraz karty debetowej, jak i przelewy internetowe. Dodatkowo, w końcu klienci będą mogli korzystać z tradycyjnych placówek bankowych oraz wpłatomatów. O ile wygląd strony internetowej banku znacząco się zmienił, jego funkcjonalności pozostają w zasadzie analogiczne. Szczegółowa analiza konta osobistego Nest Banku została przedstawiona tutaj.

Najlepsze konto oszczędnościowe: nie tylko oprocentowanie, ale i premia

Tym, co w największym stopniu powinno zainteresować klientów rozważających założenie konta w Nest Banku, jest bez wątpienia konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędności. Wprawdzie, oprocentowanie na nim nie powala na kolana i wynosi obecnie 1,2%, to nadrobić można z ogromną nawiązką dzięki promocyjnej ofercie dodatkowej premii w zamian za systematyczność wpłat (regularne oszczędzanie). Potencjalnie jej wysokość może osiągnąć nawet 30% od wpłaconej kwoty!

rodzinne oszczednosci nestbank warunki

Na czym polega promocja?

Podczas zakładania konta oszczędnościowego, jego posiadacz jest zobowiązany do zadeklarowania minimalnej kwoty comiesięcznych wpłat. Aby uniknąć utraty premii, można jedynie raz w ciągu każdego roku obowiązywania promocji, zdecydować się na tak zwane wakacje od oszczędzania. Jeżeli zdarzy nam się natomiast zapomnieć po raz drugi, wówczas nie zostaniemy wprawdzie wykluczeni, jednak potraktuje się nas tak, jakbyśmy do promocji dopiero przystępowali. Wiązać się to będzie oczywiście ze znacznie niższymi profitami.

Wartość zadeklarowanej kwoty może wynieść minimalnie 50 zł (bez względu na czas oszczędzania), jednak nie więcej niż:

  1. 600 zł w przypadku okresu oszczędzania wynoszącego 5 lat
  2. 300 zł dla 10 lat
  3. 200 zł przy deklaracji wpłat w okresie 15 lat

Wysokość przyznawanej premii będzie uzależniona od dwóch czynników:

  • czasu oszczędzania (5, 10 lub 15 lat),
  • liczby dzieci na utrzymaniu (brak dzieci, 1 dziecko, 2 dzieci, 3 dzieci, 4 i więcej dzieci)

premia za dzieci nest oszczędności

W przypadku gdy zostaniemy posiadaczami nowego dziecka, powinniśmy wówczas fakt ten zgłosić w banku. Dzięki temu od nowego roku uzyskamy szansę (przy spełnieniu warunku systematyczności) otrzymania wyższej premii.

Jakie są minusy?

Najważniejszym utrudnieniem podczas prowadzenia rachunku Nest Rodzinne oszczędności jest to, iż wpłacane pieniądze do sumy zadeklarowanej wpłaty, nie mogą być wypłacone przed zakończeniem promocji (jeśli chcemy skorzystać z premii w kolejnym roku). Jest to istotne zwłaszcza w związku ze stosunkowo niskim standardowym oprocentowaniem na koncie.

Musimy również wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych, a także nawiązywanie kontaktu drogą telefoniczną. Wszyscy doskonale wiemy, jak uciążliwe zwykle są ciągłe telefony z banku przypominające o ofertach kredytowych.

Czy to się opłaca? Rzeczywiście, najlepsze konto do oszczędzania?

Powyższe minusy nie zmieniają jednak faktu, iż posiadanie rachunku oszczędnościowego dzięki promocji jest niezwykle opłacalne.

Obecnie, żadna inna oferta w pozostałych polskich bankach, nie pozwala na osiągnięcie tak wysokich gratyfikacji z tytułu oszczędzania.

Mogę stwierdzić, przeglądając aktualne oferty kont oszczędnościowych innych banków (maj 2018 r.), że jest to najlepsze konto oszczędnościowe jeśli chodzi o oprocentowanie, zarówno dla singli jak i dużych rodzin.

Nawet w przypadku braku dzieci zyskamy dużo, już po roku oszczędzania, otrzymamy bowiem zysk w wysokości ok. 3,2% od sumy wpłaconej kwoty (standardowe oprocentowanie 1,2% + premia po 12 miesiącach 2%) jest to można powiedzieć, “najwyższe łączne oprocentowanie” z ofert wszystkich banków na rynku.

Dla każdego dodanego dziecka, premia rośnie o 1 pp., a więc dla rodziny z dwójką dzieci po roku oszczędzania otrzymamy zysk w wysokości ok. 5,2% od sumy wpłaconej kwoty (standardowe oprocentowanie 1,2% + premia po 12 miesiącach 4%).

Oczywiście najwięcej zyskamy zwłaszcza w przypadku posiadania dużej rodziny (4 i więcej dzieci).

rosnące oprocentowanie nest

Jest to także świetny sposób na długoterminowe lokowanie nadwyżek finansowych.

Co bank chce uzyskać dzięki promocji?

W głowach czytelników może rodzić się pytanie, jaki interes właściciele banku mają dzięki oferowaniu usługi na aż tak korzystnych warunkach? Lepszych i atrakcyjniejszych niż inne banki? Po co wybijać się przed szereg?

Odpowiedź jest banalnie prosta, stanowi to zapewne element długofalowej strategii marketingowej, banku który dopiero wszedł na rynek ze swoją nową ofertą i chce dotrzeć do jak największej grupy docelowych klientów.

Nest Bank, ma być w założeniu kojarzony jako przyjazny rodzinie, co w założeniu przyniesie efekty w postaci stałego przypływu lojalnych klientów.

Poza tym nie ma się sensu oszukiwać – niewiele rodzin będzie w stanie dokonywać regularnych wpłat na rachunek każdego miesiąca.

Pełen regulamin promocji Nest Rodzinne Oszczędności dostępny jest tutaj.

Załóż Konto na stronie Nest Banku

Inne oferty kont oszczędnościowych

Wasze opinie

Tradycyjnie już proszę o Wasze opinie, czy również sądzicie, że jest to na dzień dzisiejszy najlepsze konto oszczędnościowe? A może jakiś inny bank, którego nie zauważyłam, a który to daje więcej? Bardzo proszę o wasze oceny i recenzje w komentarzach poniżej.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *