Najlepsze Konta Bankowe – MAJ 2021

ranking kont

Zobacz najlepsze konta bankowe (aktualizacja: 4.05.2021 r.), gdzie można zyskać Darmowe Konto i atrakcyjne BONUSY . Wybierz ŚWIADOMIE, nie wierz reklamom banków!

Określenie „najlepsze konto bankowe” jest względne, ponieważ dla każdego klienta inne parametry rachunku bankowego mogą być najważniejsze i nimi będzie kierował się przy wyborze konkretnej oferty. Postarajmy się odpowiedzieć sobie na pytanie, czym powinno wyróżniać się najlepsze konto bankowe?

Wybór konta bankowego

Wybór konta bankowego nie należy do łatwych zadań. Jest wiele szczegółów, na które należy zwracać uwagę, aby wybrać ofertę pozwalającą cieszyć się wieloma możliwościami przez wiele lat.

Bardzo ważną, a często nawet najważniejszą, rolę odgrywają koszty założenia rachunku i następnie jego prowadzenia. Przed podpisaniem stosownej umowy najlepiej jest bardzo dokładnie zapoznać się z nimi, aby później uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas sprawdzania stanu konta.
Większość banków gwarantuje możliwość bezpłatnego otworzenia rachunku. Wystarczy jedynie dowód osobisty oraz podpisanie odpowiedniej umowy, aby uzyskać dostęp do internetowego konta bankowego i karty płatniczej.

Koszty natomiast pojawiają się najczęściej podczas prowadzenia rachunku jak i używania karty.

To, ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne usługi, zależy przede wszystkim od wymagań banku, z którym klient podpisał wcześniej umowę. Podczas gdy niektóre oferty gwarantują darmowe prowadzenie rachunku, niektóre z nich pobierają miesięczną opłatę w wysokości kilku złotych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku posiadania karty płatniczej, chociaż coraz częściej klienci zobowiązani są do ponoszenia odpowiedniej opłaty za uzyskanie możliwości korzystania z nich. Najczęściej jest ona regularnie co miesiąc pobierana z pieniędzy na koncie i wynosi kilka złotych.

Darmowe konta bankowe – czy na pewno całkowicie za darmo?

Coraz więcej banków, starając się zwrócić na siebie uwagę możliwie jak największego grona osób zainteresowanych otworzeniem swojego własnego rachunku, decyduje się na oferowanie im darmowych kont bankowych. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się one przede wszystkim z punku widzenia osób, które chciałyby zaoszczędzić przynajmniej kilka złotych każdego miesiąca. Nie posiadając obowiązku płacenia za korzystanie z karty  czy wykonywania przelewów drogą internetową to z ich punktu widzenia ogromna zaleta oferty bankowej, znacząco wpływająca na ich wybór.

Jak okazuje się, darmowe konta bankowe bardzo często nie odbiegają pod względem oferowanych usług od tych, za które trzeba płacić. Aby wybrać najciekawszą ofertę, zawsze najlepiej jest dokładnie zapoznać się z przynajmniej kilkoma. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wśród nich na pewno znajdzie się ta, która poszczególnym klientom najbardziej przypadnie do gustu.

Dostaniesz konto za darmo, ale… czyli o zniżkach warunkowych

Wybierając idealną ofertę dla siebie, przyszli klienci bankowi zwracają także uwagę na tak zwane zniżki warunkowe, czyli atrakcyjne rozwiązania oferowane im przez bank. Do najczęściej pojawiających się zalicza się zniżkę za obroty na koncie oraz  płatności kartą (transakcje kartą za określoną kwotę w miesiącu). Dzięki umowie zawartej z określonym bankiem klient może zaoszczędzić zdecydowanie więcej pieniędzy, co sprawia, że oferta, na którą zdecydował się przedstawia się z jego punktu widzenia jeszcze atrakcyjniej.

Najlepsze konta bankowe aktualnie – ranking maj 2021 r.

Cechy najlepszego konta bankowego. Dobry rachunek bankowy powinien być  dostępny w oddziale banku, za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego czy poprzez aplikację mobilną, aby jego właściciel zawsze mógł sprawdzić stan konta, czy dokonać niezbędnych płatności z konta.
Najlepsze konto bankowe daje swoim właścicielom szereg korzyści – każdy chciałby mieć jak najwięcej, płacąc jak najmniej albo wcale.

Koszty obsługi konta powinny być zerowe, najlepiej bezwarunkowo, choć zdarza się to rzadko.

Najczęściej klient musi spełnić dodatkowe warunki, aby móc cieszyć się darmowym rachunkiem w banku. Z kolei, oprocentowanie środków na rachunku powinno być jak najwyższe. Konto powinno zapewniać bezprowizyjne wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce, a najlepiej również za granicą. Dla klientów, którzy przywiązani są do osobistej obsługi klienta będzie liczyło się także i to, jak wiele placówek bankowych posiada bank i jak szybko można się skontaktować z doradcami bankowymi. Placówki i bankomaty powinny znajdować się możliwie jak najbliżej miejsca zamieszkania klienta.

Ja w moich co miesięcznych rankingach, skupiam się na kosztach, najważniejsza dla mnie jest suma kosztów jakie musi ponieść klient w codziennym użytkowaniu konta. Poniżej w skrócie prezentuje, moim zdaniem, trzy najlepsze konta bankowe w maju 2021 r.

1. Konto Otwarte w BNP Paribas

W mojej opinii najlepsza oferta konta bankowego, dostępna obecnie na rynku finansowym (maj 2021 r.) to Konto BNP Paribas. Konto Otwarte to prawdziwe konto za zero przy 1 transakcji kartą w miesiącu. Osoby poniżej 26 lat maja jeszcze lepiej – gdyż mają zawsze wszystko za darmo (nie muszą wykonywać nawet tej 1 transakcji w miesiącu). Nie jest to żaden tani chwyt reklamowy, gdzie zaraz drobnym druczkiem jest zapisane kilka “gwiazdek” i “haczyków” (najlepszym przykład takiego pseudodarmowego rachunku jest Konto za Zero PKO BP).

Konto Otwarte to zdecydowanie najlepsze konto osobiste bo najtańsze:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za użytkowanie karty (przy dokonywaniu 1 transakcji kartą w miesiącu lub gdy mamy mniej niż 26 lat)
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów BNP Paribas i Planet Cash

Klient uzyskuje dostęp do konta w każdym miejscu, w którym się znajduje za pośrednictwem systemu elektronicznego lub aplikacji mobilnej.

Poza tym BNP Paribas to także jeden z najlepszych banków do zarabiania na bankowych promocjach. W aktualnie trwającej – za otwarcie darmowego ROR-u (można to zrobić bez wychodzenia z domu!) oraz jego używanie przez co najmniej trzy miesiące nowy klient może zgarnąć łatwe 300 zł w gotówce. Uwaga! Co prawda oferta dostępna jest do 16 maja, lecz obowiązuje limit promocyjnych wniosków, który wynosi 3000. Tylko tylu klientów ma szansę na zdobycie nagrody.

Minusy? Zdecydowanie niskie oprocentowanie lokat i konta oszczędnościowego.

Załóż Konto Pełna Analiza Konta

 

2. Konto Direct w banku ING

ing bankDrugie  miejsce w moim rankingu kont osobistych na najlepsze konto bankowe, zajęło Konto Direct ING Banku Śląskiego. Jest to konto o uniwersalnym charakterze, obsługiwane przez internet i w oddziałach stacjonarnych w całej Polsce.

Konto to jest już nieco droższe w utrzymaniu od BNP Paribas i daje możliwość zdobycia w stosunkowo łatwy sposób 160 zł premii.

Tak samo jak w przypadku BNP, bank ING nie pobiera jakichkolwiek opłat za prowadzenie konta oraz za przelewy przeprowadzane przy użyciu opcji internetowych.

Jednak pojawia się warunek zwolnienia z opłat za kartę do konta. Klient nie poniesie kosztów użytkowania karty płatniczej (7 zł), pod warunkiem wykonania w ciągu danego miesiąca transakcji kartą na łączną kwotę minimum 300 zł.

Przejrzysty, intuicyjny w obsłudze system transakcyjny jest zaletą Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim.  Bezpłatne są także wypłaty gotówki z wszystkich polskich bankomatów .

Warto dodać, że bank ma bardzo dobrą bankowość mobilną.

No i na koniec, zakładając konto do 30 czerwca w ING możemy zarobić nawet 160 zł.

Dodatkowo bank przygotował dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć konto do 30 czerwca 2021 r. promocję w której mogą zyskać 160 zł premii. Jej analiza została przedstawiona tutaj.

 

Załóż Konto Pełna Analiza Konta

3. eKonto osobiste w mBanku

mbank_logo_maleListę trzech najlepszych kont bankowych zamyka eKonto mBank. Prezentowane konto to tani rachunek dla klientów indywidualnych, tym razem jednak w dużym większym banku detalicznym z licznymi placówkami.

Podobnie jak w przypadku konta BNP, koszty użytkowania są niemal zerowe:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce (wypłaty powyżej 100 zł)

mBank oferuje darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, ale wyłącznie przy wypłacaniu kwot powyżej 100 zł. Gdy zechcemy wypłacić mniejsza kwotą niż 100 zł z bankomatu mbanku zapłacimy już 2,5 zł.

Drugim mankamentem jest karta debetowa do konta. Co prawda jest ona także darmowa, ale warunkowo.By nic nie płacić za kartę należy wykonać min. 1 transakcję w miesiącu, gdy tego nie zrobimy musimy się liczyć z opłatą za kartę w wysokości 7 zł miesięcznie.

W ramach promocji “eKonto z premią – XI edycja” nowi klienci, którzy założą eKonto do 31.05.2021 r. mogą zyskać 200 zł premii. Nie będzie to trudna sprawa,..

Aby otrzymać wspomniane 200 zł należy w czterech kolejnych miesiącach zrealizować 8 płatności kartą lub blikiem oraz zasilić konto 1000 zł.

Załóż Konto Szczegółowy Opis Konta

 

W przypadku, gdy ktoś potrzebuje dokładnego zestawienia w jednym miejscu opłat i prowizji polecam odwiedzić ten ranking kont bankowych – w tym serwisie najlepsze konta bankowe są także szczegółowo porównane w  pod względem wysokości opłat.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

71 komentarzy

 • Bank PKO BP – w miarę upływu czasu coraz większe opłaty i za kartę i za przelewy. Korzystam z usług innego banku który nie pobiera opłat za nic :)i tak sobie przelewam na konta. Brak podpisanych umów z innymi bankami sprawia, że wypłata z innych bankomatów to koszt ok 6 zł,a w samym budynku banku czasy komuny…kolejki oczekiwanie na własne pieniądze i opłat za cokolwiek 🙂 szkoda słów

  • No to racja, sam nie mam konta w PKO ale mój znajomy ma tam konto od jakiegoś roku czasu i tez narzeka na opłaty, na jakieś limity itd. Podobno tam sa nawet ograniczenia w darmowych przelewach – z czym nie spotkałem się osobiście w swoim mbanku i w żadnym innym banku a często czytam na temat finansów bankowych.
   Dlatego też zgadzam się z odpowiedzią kolegi wyżej i jak ktoś ma zamiar skorzystać z ofery konta osobistego w PKO BP to polecam poczytac opinii klientów – chyba nigdzie nie mają 100% pozytywnych opinii a zwykle więcej negatywów.

 • Moim zdaniem najlepsze konta bankowe, to taki trochę mit, albo też chwyt marketingowy. Nie ma czegoś takiego jak najlepsze konto bankowe. Zawsze w reklamach oni podają: jesteśmy najlepszym kontem dla rolników według gazety XYZ, jesteśmy najlepszym kontem bankowym 2014 roku i takie tam odmiany tej nazwy. Każdy z nas jest inny, dlatego każdy potrzebuje od konta czegoś innego. Nie ma sztywnych zasad dla wszystkich, dlatego zachęcam przeprowadzić z bankowcem solidną rozmowę przed skorzystaniem z usług banku.

  • Ja się z kolegą zgadzam w 100 procentach. Najlepsze konta bankowe w Polsce i wszędzie indziej, to jest mit :p

   Ja zmieniałam konto już dwa razy w życiu, a obecnie mam 3 konta bankowe (i to jest idealne rozwiązanie).

   Jedno firmowe, jedno do codziennych płatności i jedno konto do oszczędzania, na które przelewam sobie jakieś reszki, a na nim mam z kolei wysoką lokatę. Jedno konto by mi tego nie zagwarantowało.

 • Ja korzystam z konta DIRECT w banku ING. Bardzo odpowiadają mi warunki. Jestem osobą, która nie ma stałych dochodów, dlatego cieszę się że stałe wpływy środków nie dotyczą tego konta. Równocześnie bardzo korzystne według mnie są darmowe przelewy, wypłaty gotówki z banku itp. Konto jest w zupełności darmowe, jeśli ktoś jest zainteresowany oszczędzaniem można założyć również konto oszczędnościowe przy r\tym rachunku osobistym. Jedyne czego mi brakuje to cashback. Mam nadzieje, że wkrótce ING wprowadzi tą opcje do swojej oferty.

 • Jestem podobnego zdania jak wielu tutaj, że nie ma czegoś takiego jak najlepsze konto bankowe. Najlepsze konta bankowe to po prostu kwestia dostosowania się pod danego klienta. Jeśli dla mnie jakieś konto będzie odpowiednie, to jestem prawie pewien, że inny przyjdzie i powie, że dla niego takie konto jest najgorsze.

  Mnie na przykład się podoba oferta eKonta w mBanku, ale także to konto w T-mobile jest niezłe. Jednak jak gadam z ludźmi to narzekają i podają na przykład PKO, gdzie masz 9,99 zł opłat jeśli nie korzystasz z karty. No bezsens!

 • Mam konto w T-Mobile i to najlepsza propozycja darmowych kont bankowych jakie obecnie są. Żadne inne konto nie jest całkowicie darmowe, nawet jeśli tak się z początku wydaje. Tylko w tym banku nie płaci się za konto, kartę, wybieranie pieniędzy z bankomatów, przelewy itp. Zawsze trzeba się dokładnie wczytywać w oferty banków, bo często oferta wydaje się wyjątkowo atrakcyjna, a przy bliższym poznaniu traci na wartości.

 • Czy kolejność wyznacza w jakiś sposób pozycję? Bo nie zgodzę się z tym, że ING jest na ostatniej pozycji. Według mnie ING i mBank powinny być na samej górze. ING na chwilę obecną chyba to jest najlepsze konto bankowe. Darmowe jeśli tylko spełnisz warunek wydania 200 zł kartą płatniczą. To nie da się tego warunku nie spełnić, bo każdy kto ma taką kartę płatniczą, to chyba po to, żeby jej używać. Mam rację? Poza tym mają przewspaniałą aplikację mobilną. A dla Was jakie są najlepsze konta bankowe?

 • W aktualnej sytuacji, kiedy banki rozszalały się najwyraźniej pod wpływem szeregu decyzji ograniczających ich apetyt na mnożenie zysków, my klienci bankowi stoimy i tak na przegranej pozycji. Z tego powodu dzisiaj, po podjęciu decyzji o migracji i zakończeniu korzystania z usług dwu banków poszukuję takiego banku w którym będę najmniej TRACIŁ. Dzięki pani Autorce, w jednym miejscu możemy znaleźć charakterystykę paru godnych rozważenia banków i za tę pracę składam Jej podziękowanie. Kolejność w jakiej są banki wymienione to pewnie nie ranking bankowy, a ponadto sytuacja zmienia się dynamicznie wraz z ogłaszaniem nowych tabel bankowych.

 • Smart Konto zaciekawiło mnie przede wszystkim ciekawą formą promowania swoich usług, gdy jednak zapoznałam się z opiniami na jego temat musiałam się zgodzić, że nie jest to wcale jego jedyny atut.

  Plusów jest więc, a na pierwszy plan wysuwa się, że jest to konto w pełni darmowe. Nie ma tu ukrytych kosztów i innych pułapek, karta jest bezwarunkowo darmowa.

  Wg mnie to najlepsze konto bankowe.

 • SMART Konto w Banku SMART jest najlepszym rachunkiem osobistym, który posiada bezwarunkowo bezpłatne operacje bankowe. Klient nie płaci za obsługę konta, za wydanie i użytkowanie karty debetowej, za przelewy oraz wypłaty z bankomatów. Konto nie jest oprocentowane.

 • ale bank smart to ma bezpłatne bankomaty – wszystkie a nie wybrane – nie jest ważne do którego pójdziesz, każdy jest za 0 złotych 🙂

 • Ja mam zarówno konto prywatne jak i firmowe w Idea Bank i dziwi mnie, że nie ma go w tym rankingu. U mnie sie sprawdza i do tego jeszcze korzystam teraz z promocji dla konta Firma To Ja gdzie bank nie dość, że mam wszystko za 0zł to jeszcze co miesiac mi dokąłda pieniądze i będzie tego finalnie 900zł. Fajna zachęta 🙂

  • Co do Idea Bank dziwi mnie,że w ogóle jest brane pod uwagę,mam u nich konto od 1,5 roku i tak fatalnej obsługi jeszcze nie spotkałam a mam również konto w ING .
   Co chwila przerwy techniczne,błędy na stronie,brak opisów w przelewach/po reklamacjach wreszcie poprawili/,przelewy które nie pokazują się w historii.To tylko jedne z wielu problemów,dobiły mnie ich szybkie przelewy,które nie trwają jak jest w ofercie 15minutczy dwie godz.w przypadku sorbnet,ale do 5-6 godzin.Kiedy dzwonię z reklamacją zawsze słyszę że właśnie wystąpił bład techniczny.Gdyby nie kredyty i leasingi,już bym ich zmieniła.I właśnie dlatego jestem na tej stronie.
   Nie polecam nikomu nawet gdyby dopłacali do obsługi konta:(

 • Obecnie widzę w zestawieniu, że rywalizują ze sobą konta ING i Smart Bank. Smart Bank teraz jest na pierwszym miejscu, czuli można powiedzieć, że na chwilę obecną to najlepsze konto bankowe. Nie wypowiem się co do Smart Banku, ale na pewno mogę powiedzieć kilka słów na temat ING, bo mam u nich konto i kredyt Hipoteczny. Z minusów ING to na pewno bardzo archaiczny wygląd wnętrza. Jednym może się podobać, ale wygląda naprawdę jak stare strony sprzed 2005 roku 🙂 Poza tym do samego konta nie ma się co przyczepić. Z opłat jak na razie nie odczułem nic. Przesiadłem się z innego popularnego banku i na przykład fajnym dla mnie jest karta płatnicza, która jest darmowa w każdym bankomacie, a to teraz ważne. Tu 5 zł, tam 5 zł i zbierało mi się czasem po 20 – 30 zł miesięcznie. W ING tego nie ma.

 • Jak dla mnie to najlepszym kontem osobistym z tych, które podane są powyżej to mBank – mam to konto od jakichś 4 lat i przez cały ten okres nie miałem naliczonej żadnej opłaty a dość często wykonuję przelewy i używam karty.
  Jedyne opłaty w mBanku to za wypłacanie kasy z innych bankomatów ale można za 5 zł miesięcznie włączyć taką opcję co też jest wygodne jak się podróżuje – nie trzeba szukać darmowych bankomatów.
  A no i szkoda, że te nowe funkcje w nowych kontach w mBanku jak cashback nie są dostępne dla starych klientów tak więc ocena dla konta w mbank 4.5/5

  • Ja podobnie jak kolega wyżej obstawiam mBank, z którego sama cały czas korzystam.
   Otworzyłam je w sumie nie dawno bo jakiś ponad pół roku temu – wtedy mBank miał fajne promocje typu zwrot pieniędzy za rachunki i cach back za zakupy – rewelacyjna oferta.
   Nie dość, że mam w pełni darmowe konto z darmową kartą debetową i darmowymi, nielimitowanymi przelewami to jeszcze mam szansę na zwrot pieniędzy jeśli tylko pozostanę “aktywnym” użytkownikiem ekonta w mbanku.
   osobom, które szukają naprawdę prawdziwego darmowego konta internetowego – POLECAM EKONTO W MBANKU.

  • POPIERAM – mBank i jego ekonto mobilne jest zdecydowanie najlepsze – mam konto w mBanku już przeszło 5 lat – otworzyłem je jak jeszcze było to pierwsze darmowe konto na rynku i do tej pory nadal jest w pełni darmowe DUŻY + dla mbanku.
   Teraz macie dodatkowo:
   – tanie ubezpieczenia (mam oc na auto za 400zł)
   – konta oszczędnościowe za darmo (mam eMAX – rewelacja)
   – lokaty i inwestycje – także za free i to na całkiem fajny %
   Jak widac jest tu sporo zwolenników mBanku – polecam naprawdę bo to najlepszy bank jaki można wybrać jeśli chodzi o konto za darmo.

   • MBank moim zdaniem jest zdecydowanie najlepszym kontem osobistym jakie można wybrać. Wszystko jest tam w tym koncie za darmo. Przelewy nawet pomiędzy kontami w mbankiem przechodzą natychmiast.
    – karta darmowa
    – przelewy darmowe
    – prowadzenie konta darmowe
    – sub konta (np EMAX) darmowe
    Naprawdę bardzo funkcjonalne konto w znanym z dobrej opinii banku – od dobrych kilku lat NIE WPROWADZILI ŻADNYCH OPŁAT gdzie inne banki miały opłaty w takich kontach.
    POLECAM bo naprawde warto jesli szukacie w 100% darmowego i funkcjonalnego konta bankowego

    • mbank to był dobry kiedyś, teraz obrazki, konkursy, gry … to bank czy jarmark ? Ja byłem w mbanku od samego początku, w zeszłym roku zamknąłem tam wszystkie konta.

 • Tutaj mogę powiedzieć kilka słów na temat banku ING. Od niedawna korzystam z oferty banku INg, bo tam dostałam kredyt hipoteczny. Na początku się bałam, bo to jest dość duża korporacja, myślałam że będą traktować klienta przedmiotowo, ale jak się szybko okazało, to jest naprawdę bardo prokliencki bank. Jeśli ktoś ma zamiar założyć konto bankowe w ING, to szczególnie polecam. Nie wiem czy ING to jest najlepsze konto bankowe, ale wiem na pewno że to jedne z najlepszych banków. Nawet załóżcie sobie jako konto dodatkowe, bo jak się spełni kilka prostych warunków, to konto będzie za darmo. Pozdrawiam

 • Raiffeisen jest w porządku, mimo że trzeba płacić za kartę 3zł/mc. Nie jest to wygórowana opłata, a mam naprawdę święty spokój. Więc warto sobie zerknąć na oferty.

 • No fajnie tylko teraz na które z tych 4 się zdecydować mam?
  Czy ktoś z was mógłby porzucić jakiś link do rankingu lub do strony gdzie w tabeli można porównać te 4 konta? Mnie najbardziej zależy na tym, żeby nie mieć żądnych opłat w takim koncie, żeby było ono w 100% za darmo. Dodatkowo żeby można było bankować sobie przez telefon bo jego mam zawsze przy sobie a z laptopem jest różnie tak więc chciałbym żeby wszytko można było zrobić bez żadnych problemów przez smarfona – czekam na link z takim porównaniem, chyba ze pierwszy sam najdę to tutaj na pewno udostępnię.

 • Ja zazwyczaj podchodzę do tego tematu w ten sposób, że lubię sobie potestować. Mam swoje stałe konto, którego na razie nie zmieniam, ale szukam po innych kontach bankowych, żeby mieć możliwość porównania. Jak takie konto ma dodatkowo dobrą lokatę, to wpłacam na nie jakieś swoje oszczędności. Jak ma kiepska ofertę, to zostawiam je i zamykam po paru tygodniach albo miesiącach od założenia. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Jak na razie liczyłem sobie bilans, to na lokatach zawsze coś tam zarobiłem i jestem sporo na plus.

 • Ja także zgadzam się z powyższym rankingiem co do joty.
  Mam konto w smart Banku i założyłem je nie dawno bo 4 miesiące temu i wtedy także była to zdecydowanie najlepsza oferta jeśli chodzi o konto osobiste. Jest w 100% darmowe – to fakt nie do podważenia. Porównywałem tę ofertę z innymi i wszędzie są jakieś opłaty a tutaj nie ma.
  Drugi bank jaki można polecić to Millenium – tamto konto także zasługuje na pochwałę bo jest naprawdę darmowe i bardzo podobne do konta w smart baku jeśli chodzi o darmowe opcje.

 • Wkurza mnie to i już trochę nie mam siły do tych wszystkich kwestii bankowości, że każdy bank pomimo tego, że na początku ogłasza się jako darmowy, to i tak później znajdą się na nim jakieś opłaty, a nawet jeśli ich teraz nie ma, to kilka tygodni czy miesięcy od założenia tam konta, na pewno coś wprowadzą.

  Czy wy też macie takie przeświadczenie, że banki chcą nas za wszelką cenę zachęcić do konta, a z czasem oferty się psują? Ja w ciągu ostatnich lat miałam 4 konta bankowe z czego 3 już zamknęłam. jak się coś psuje, to po prostu zamykam konto.

 • Firma to ja Idea Banku jeżeli chodzi o działalność. 0zł za prowadzenie konta i wypłatę z bankomatów i za kartę (pod warunkiem płatności na kwotę 400zł). Do tego teraz promocja i nawet 900zł zwrotu rocznie.

 • Ja jestem za mBankiem – zdecydowanie to najlepsze konto na rynku.
  Mam je od 3 lat i teraz tez założył je mój brat młodszy i także jest zadowolony – jedyny minus to szkoda że nowo wprowadzane promocje nie są także dla osób, które a już klientami ekonta od dłuższego czasu…
  Poza tym oceniam konto w mbanku na 5+ wszystko jest darmowe a do tego bardzo ciekawa i użyteczna aplikacja mobilna dzięki niej można bez problemów zarządzać całym kontem i robić przelewy w bardo łatwy sposób.
  Polecam każdemu kto szuka sprawdzonego konta za 0 złotych

 • nie z wieloma bankami miałam do czynienia, ale pewnie i dlatego że od lat jestem zadowolona z raiffeisena. czasami jak posłucham narzekań znajomych na ich banki, to ogromnie się ciesze ze swojego wyboru. bardzo solidna firma

 • Przyznaję rację, że Millenium a dokładnie konto 360 student jest zdecydowanie najlepszym kontem osobistym jakie można otworzyć i to ono powinno być tam na pierwszym miejscu a nie inne konta.
  Mam konto w Millenium już 5 miesiąc i faktycznie jet ono darmowe na każdym kroku. robiłem już rózne przelewy, wypłacałem pieniądze w różnych bankomatach i nigdzie nie naliczono mi żądnej, nawet najmniejszej opłaty – tak więc zdecydowanie poleca,. Także dla osób, które chcą oszczędzać bo Millenium oferuje naprawdę bardzo ciekawe lokaty.

 • Polecam konto 360 tym bardziej, że można tam zyskać do 360 złotych na tym koncie – za co? W sumie to za darmo – wystarczy, że będzie się używało konto zgodnie z zasadami podanymi w tej promocji.
  A skoro ja używam konta na co dzień i mój bank nie zaoferował mi nic takiego to zmieniłem juz konto 360 w Millenium Banku jakieś 3 miesiące temu i faktycznie już mam pierwsze pieniądze na koncie zwrócone przez bank w ramach tej promocji 360 złotych na konto – rewelacja jak dla mnie – myslę, że dla innych także sądząc po tych pozytywnych opiniach tutaj i na innych forach.

 • Ja nie do końca zgodzę się z rankingiem najlepszych kont bankowych z dnia dzisiejszego. Millenium Bank dać na 3ciej pozycji, a nie uwzględnić w ogóle smart banku? To trochę kiepskie posunięcie.
  mBank na drugiej pozycji… z całym szacunkiem, ale mBank pomimo tego, że jest dobrym bankiem, to ma kilka minusów, a przede wszystkim opłat. Chwalą się prawie 8000 bankomatów darmowych, ale tylko jak to jest euronet i bz wbk. Ja chcę mieć wszystkie darmowe, żeby nie latać po mieście i nie szukać bankomatów za które nie zapłacę 5 zł bezsensownej prowizji za wypłacanie z bankomatu “obcego”.

 • Bezwarunkowo darmowe konta bankowe, to jakaś abstrakcja i rzadkość. Rzadko kiedy zdarza się, że konto jest bezwarunkowo darmowe. Zazwyczaj coś trzeba zrobić, jakieś warunki wykonać, na przykład wypłacić z konta środki na jakąś konkretną transakcję.
  Karty też trzeba używać, żeby była darmowa, bo inaczej naliczane są jakieś prowizje. W Smart Banku podobno jest to konto i karta darmowe, ale nie wiem na stówkę, bo jeszcze tego konta nie testowałem. Wiele osób poleca je na forach i na blogach się fajnie na temat tego konta wypowiadają.

 • Szkoda, że nie ma w tym rankingu Idea Banku bo jak dla mnie to ich konta należą do jednych z najkorzystniejszych. Sam mam u nich zarówno konto prywatne jak i firmowe i mogę je śmiało polecić. Każdy znajdzie u nich cos dla siebie.

 • W dzisiejszych czasach większość ludzi przechowuje swoje pieniądze na koncie bankowym. To zupełnie zrozumiałe, gdyż jest to przecież bardzo wygodne i komfortowe. Jeżeli ktoś zastanawia się, w jakim banku ulokować swoje pieniądze i który posiada najmniejsze opłaty, warto właśnie korzystać z takich rankingów, gdzie szybko możemy przejrzeć najlepsze oferty.

 • Nie polecam BGŻ BNP Paribas. Żenujący poziom obsługi, brak kompetencji, brak chęci współpracy z Klientem, brak profesjonalizmu, niemili i niewiedzący Konsultanci, na infolinii każdy mówi coś innego, na maila odpisują połowicznie, trzeba kilka razy zadać to samo pytanie, aby w końcu otrzymać odpowiedź. Chciałam założyć konto w banku, założyłam, ale się rozstajemy z winy banku, pomimo pięknych przeprosin wysłanych listem poleconym. Na przeprosinach niestety się skończyło. Bank nie potrafił skutecznie rozwiązać problemu. Tzn. potrafił, ale mnie nie poinformował, że rozwiązał problem, dowiedziałam się przypadkiem. No cóż.

 • Czy ING jest lepszy od mBanku to tutaj ja bym się spierał – własnie mam konto w mBanku od 5 miesięcy i zastanawiałem sie także nad kontem Direct w ING – z tego co widzę to żadna oferta się nie zmieniła więc według mnie mBank powinien być na pierwszym miejscu…
  Czemu?
  Poczytajcie opinii klientów mBanku i banku ING – co prawda nie ma nic do ING ale mBank na swoim eKoncie oferuje znacznie więcej opcji i korzyści, ubezpieczenia, dobre lokaty, zniżki w wielu sklepach i tym podobne – tak więc jak dla mnie lepszy mBank.

 • Po raz kolejny ktoś pyta o najlepsze konto bankowe, a ja po raz kolejny odpowiadam, że takiego nie ma 😀 Trzeba zainwestować trochę czasu, może i trochę nerwów, żeby znalexć konto bankowe pod siebie, a nie patrzeć na to co ma kolega, albo na to co jest najpopularniejsze. Owszem, takie rankingi mogą się jakoś przyczynić do naszej decyzji, ale warto też samemu trochę poczytać.
  Często jakiś bank oferuje darmową kartę, ale oferuje ją na konkretnych zasadach. Jeśli nie będziemy ich przestrzegali, to wtedy ta karta nie będzie darmowa – proste.

 • ING vs BPH, gdzie lepsze konto osobiste?
  Przyszedł czas na niewielkie zmiany w moim życiu. Tak jak za wszelką cenę starałem się nie zakładać konta bankowego, tak zmusiła mnie poniekąd do tego nowa praca. Stąd moje pytanie, którą placówkę polecicie na założenie rachunku osobistego? Trochę czytałem o ofercie obu banków, ale do końca nie mogę podjąć decyzji, która by mnie w pełni usatysfakcjonowała. Trochę też mnie niezadowolił fakt, że w ING obcinają wypłatę za darmo we wszystkich bankomatach. Gdyby nie to, od razu bym się zdecydował na założenie u nich rachunku bankowego.

 • ja z kolei jako studentka korzystam z konta w getinie. nie płacę za nic, kasę z bankomatu wypłacam za free, a kartę mam wyjątkowo kolorową- w końcu ktoś postawiła na dijazn i młodych 😉 no i jeszcze mam zniżki do cinema city 😉

 • Ja mam konto w ING i faktycznie zasługuje ono na wyróżnienie moim zdaniem. Może i zarzucicie mi, że nie mam porównania do innych kont bankowych bo z żadnego innego nie korzystałem ale jak patrzę jak ludzie narzekają na jakieś ukryte opłaty itp rzeczy na swoich kontach to cieszę się, że ja jestem w ING.
  Wszystko za darmo pod pewnymi warunkami, trzeba mieć kilka transakcji kartą w miesiącu – bez problemu sie to nabija – wystarczy, że za paliwo płace kartą i w sklepach i już jest ona za darmo.
  Bankomaty euronetu są darmowe jak i ING – bez problemu je można znaleźć, na każdym rogu w mieście i w każdym większym sklepie.

  Pozytywna opinia klienta ING 🙂

 • Teraz to się wszystko fajnie kształtuje. Ciekawe jak to będzie w momencie gdy teraz powprowadzają te podatki od banków zagranicznych. Czy ten ranking najlepszych banków się nie zmieni w najbliższym czasie. Na plus dla Polaków jest to, że konto bankowe w dowolnym banku można zamknąć w ciągu 5 minut i w ciągu kolejnych 5 otworzyć konto przez internet. Dlatego ja mam kilka kont bankowych z których korzystam. Sa albo darmowe, albo bardzo tanie w utrzymaniu, ale to też daje bezpieczeństwo, pamiętajcie o tym, że bezpieczeństwo jest równie ważne.

 • Zdecydowanie nie polecam konta w mbanku, które tu poleca w opisach parę osób – prawdopodobnie to jedna i ta sama osoba pisząca z kilku kont lub 2 na krzyż, czyli pracownicy mbanku. To widać aż nazbyt dobrze.
  Do innych kwestii się nie ustosunkuję, poza wyborem autora, może skorzystam ze smart banku.

 • Moim zdaniem najlepszym kontem, jest pierwsze konto w Credit Agricole. Co prawda nie jest idealne ale za to nie ma żadnych ukrytych kosztów, haczykow. Jest po prostu normalne, Za prowadzenie konta nie płaci się nic pod warunkiem wydania miesiecznie 100zł kartą. Jeśli chcemy starać się o debet- to też nie jest trudne-wystarczy mieć od czterech miesięcy wpływy na konto i sami proponują debet 🙂 Poza tym gotówka wypłacana z bankomatów jest ubezpieczona, a oplata za to, to jedyne 2,50 miesięcznie więc to nie jest chyba majątek, a kasa zabezpieczona. A wypłaty z bankomatów firmy Euronet są darmowe.

 • Czy ktos orientuję się, jaki bank posiada do konta bonusy typu pakiet ubezpieczeń, czy cos w tym stylu. Będę wdzięczna za pomoc 🙂

 • No jestem bardzo ciekaw co się zmieni w tych kontach bankowych po wprowadzeniu tego podatku bankowego – pewnie, każdy bank będzie zmuszony teraz zlikwidować jakieś darmowe opcje, które były atutem do tej pory a teraz będą te opcje płatne – tylko ciekawe jaki bank co uruchomi?
  Czy ktoś już ma może jakieś przecieki lub sprawdzone informacje?

  Ja mam konto w smart Banku i ciekaw jestem czy to wszystko się utrzyma tutaj? Mam nadzieję, że tak jak w roku 2015 smart bank ze swoim smart kontem pozostanie najlepszym bankiem i jako jedyny pozostawi darmowe konto na rynku 🙂 No ale nie ma co dumać – czas pokaże, na razie najlepszy jest smart bank

 • Zainteresowało mnie konto SMART banku bo rzeczywiście na tle innych instytucji tego typu jest to bardzo atrakcyjna oferta, nie przeszkadza mi mało rozbudowany interfejs, wręcz powiem szczerze, że nie lubię udziwnień i skomplikowanych działań bo one tylko utrudniają życie, ale bardzo obawiam się tego, że bank ten nie ma stacjonarnych oddziałów, zawsze byłoby to trochę bezpieczniejsze, łatwiejszy kontakt, w razie jakichś problemów, natomiast kontakt poprzez infolinię wcale mnie nie satysfakcjonuje bo wiadomo jak ciężko jest się dodzwonić a i dogadać zdecydowanie gorzej przez telefon niż twarzą w twarz.

 • Ja również mam konto w credit agricole, to samo co Ty Adela01 i w zasadzie jestem z niego zadowolona, ale opłata warunkowa przy mniejszej wydanej sumie gotówkowej miesięcznie niż 100 zł dotyczy opłaty za kartę a nie za prowadzenie konta ale to taki mały szczegół, słabo to konto niestety się prezentuje jeśli chodzi o oszczędzanie, bo nie jest wcale oprocentowane, można założyć dodatkowo do niego rachunek oszczędnościowy ale jego oprocentowanie to zaledwie 0.70% z kapitalizacją trzymiesięczną, kwestia więc odkładania pieniędzy w tym banku wypada troszkę słabo ale samo korzystanie sprowadzające się do płacenia, wpłat, wypłat, przelewów dla mnie bez zarzutów.

 • Patrząc z mojej perspektywy Na pierwsze miejsce zdecydowanie zasłużył sobie Smart Bank, później Bank ING i dopiero BZ WBK. Sam korzystam z usług Smart Banku i jestem szczerze zadowolony. Jak dla takiego najzwyczajniejszego człowieka jak ja, z normalnymi przeciętnymi wymaganiami jest idealny. Ten bank nie pobiera opłat za trzy (moim zdaniem) najważniejsze usługi, czyli prowadzenie konta, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów i za posiadanie oraz używanie karty płatniczej.
  Czyli wszystko z czego korzystam na co dzień jest całkowicie darmowe. Ogólnie moja opinia o Smart Banku jest super pozytywna

 • Ing jest bankiem co chwile zmienią warunki. Za wypłaty z bankomatów w kraju naliczają opłaty zagranicą jeszcze większe unikać konta !!! Wypłata pieniędzy w placówce jest płata !! a karta max można wypłacić 10 tyś na dobę.

 • Mi w BGŻPARIBAS pobrali opłatę 200 zł a kasjerka nawet nie wspomniała o prowizji . Lichwa

 • Bzdura! jakim cudem BZW BK może mieścić się tak wysoko na liście? Jestem klientką tego banku od dobrych kilku lat. Kiedy otwierałam konto owszem, wszystko było praktycznie bezpłatne, ale to co się dzieje teraz sprawia, że myślę iż ktoś postradał rozum. Kilka lat temu prowizja za przelew z karty kredytowej wynosiła 1%, teraz 4%, jest to ogromny wzrost. Ponadto opłata za kartę wzrosłą znowu z 6zł na 7,5 zł. Natomiast co się tyczy przelewów BZWBK 24 z darmowych zostały przerobione na płatne 50 gr. Śmiech, żeby w 2016 r. płacić za przelewy internetowe. Rezygnuję z konta i odradzam.

 • Mnie IdeaBank zachęcił kontem Idealnym. Jest za 0zł, przelewy też nic nie kosztują, a nawet kilka przelewów natychmiastowych jest w miesiącu darmowa. Można korzystać z mobilnego wpłatomatu i przestrzeni IdeaHub do pracy, albo jeśli się chce po prostu posiedzieć z laptopem w konfortowych warunkach 😉 Oczywiście też za darmo. U mnie to konto skoczylo na pierwsze miejsce dlatego zostałam ich klientem.

 • Witam. Za tydzień zaczynam swoją pierwszą pracę (jestem po studiach) i musze założyć sobie swoje pierwsze konto w banku.
  Czy mogę prosić kogoś o doradzenie mi jakie konto wybrać? I jak to jest w przypadku gdybym chciał nagle zrezygnować z konta? Czy te konta są na jakąś umowę, w sensie np na 10 lat?

 • Nest Bank to jak dla nie zdecydowanie najlepsza opcja, nie wiem jak wy, czy chcecie płacić za swoje konta bankowe ale ja swoje mam za darmo, już sie daje naciągać tak jak to robiłem przez ostatnie 2 lata w innym banku – dymali mnie co miesiąc na jakieś 10-20 zeta złotych… masakra…
  Teraz w nest koncie mam wszystko a free – nie mam tutaj żadnych opłat i najlepsze jest to, że wszystkie bankomaty mam także za darmo – to za co najwięcej płaciłem w swoim starym koncie… Naprawdę nie wiem jak zyją Ci klienci w tych bankach gdzie za każdą pierdole jest jaka opłata… Naprawdę współczuje wam – sprawdźcie ofertę Nest BankuBANKU WARTOOOOOOOO

 • Ing …od marca dodatkowe oplaty.Nie mialam zastrzezen,ale chyba zrezygnuje.

 • no ING chyba nie jest takie darmowe… mam tam konto i jeżeli nie zapłacę kartą za min. 300 zł to pobierają mi 7 zł… szukam czegoś naprawdę darmowego. bez żadnych ukrytych kruczków… słyszałam coś o Orange Finanse – że za darmo i bez opłaty za kartę. chyba nie ma co się tego bać, bo podlegają jakoś pod mBank. Koleżanka korzysta i mówi, że jest fajna apka, bo można płacić BLIKIEM. Muszę cos jeszcze o tym poczytać i zrezygnować z tego ING bo mnie oskubią do reszty…

 • Konto w Nest banku jest rzeczywiście zupełnie fajne jeśli chodzi o możliwości oszczędzania – dobra lokata na powitanie i przyzwoite konto, natomiast biorąc pod uwagę funkcjonalności to lepiej założyć w bardziej zaawansowanym banku – mbank jest bardzo dobry, ING czy Millenium chyba też.

 • Konto w Nest Banku jest naprawdę bardzo dobre i bez żadnych ukrytych opłat za prowadzenie konta, kartę nic nie płacimy. Mają wszystkie bankomaty w całej Polsce bez żadnej prowizji. Wpłatomaty Euronet też za darmo. Wszystko by było fajnie gdyby nie ten ich system transakcyjny który wygląda jak z domu pogrzebowego aplikacja mobilna wygląda tak samo. Ten serwis jest bardzo prosty ale mało funkcjonalny bo brakuje w nim blika, brakuje w nim szybkich płatności PayU (Nie mylić płatności kartą), nie można zmienić w ogóle pinu do karty można to jedynie zrobić w bankomacie bzwbk, nie można ustalać limitów do karty. Konto w Orange finanse również jest darmowe a posiada wszystkie funkcje jakie tylko są potrzebne

 • Tak macie rację najbardziej korzystne jest konto Nest Konto , bardzo korzystnie to wychodzi. Zerknij sobie może na http://bankowe-konta.info/porownanie-kont/ tutaj jest ranking kont bankowych ,tam jest cale zestawienie kont i masz pokazane które wychodzi najkorzystniej. Musisz po prostu wybrać to co najbardziej Tobie odpowiada.

 • Posiadam od nie dawna Konto w ING i jestem zadowolony z obsługi internetowej jedno co by się przydało to więcej oddziałów banku ING po za tym myślę że konto jest bardzo dobre i dodatkowo przelewy są wykonywane błyskawicznie tak że polecam z czystym sumieniem

 • Ja mam konto w Nest Banku. Nie pobierają w nim żadnych opłat za podstawowe operacje i to bezwarunkowo. Bardzo polecam!

 • Miałem konto w PKO BP od 1997 roku . Nie wkurzało mnie płacenie za konto 6,90 i 2.00 zł za konto internetowe ale jak wprowadzili opłatę za przelew przez internet który ja wykonuję 1,20 to niestety musiałem się z nimi rozstać.Ponieważ tych operacji w miesiącu mam od 8 do 12. Przykro mi że klient z tak długim staże jest traktowany gorzej niż ten co założył konto wczoraj. Ale miarka się przebrała. Założyłem konto w NEST BANKU i jestem bardzo mile zaskoczony nie płacę za nic!!! Jeśli szukasz konta to NEST BANK .To nie jest reklama po prostu moje doświadczenie.

  • To ty miałeś chyba jakieś starocie, bo czegoś takiego to w ich ofercie już dawno nie ma. Szczerze to zadałeś sobie dużo trudu żeby przenieść konto do innego banku a nie sprawdziłeś że i u nich można mieć darmowe. Przeniosłeś, zmieniłeś numer, musiałeś wszystkich o tym poinformować – dużo roboty. Sorry, ale to dziwne – chociaż zastrzegasz, że to nie reklama, to myślę, że jest odwrotnie

 • A ja mam konto w Nest Banku i jak dla mnie jest najlepszy bo najtańszy .. zero złoty za prowadzenie konta (co jest najważniejsze bo nawet jak tylko trzymam na koncie pieniądze to mi nie ściągają z konta tak jak miałam w innych bankach) zero złotych za przelewy i za wypłaty z bankomatów więc dla mnie to ogromny plus .. Naprawdę polecam Wam ten bank 🙂

 • Bardzo dobry artykuł. Od siebie polecę konto w Nest Banku, które posiadam od 6 miesięcy. Póki co nie miałem żadnych problemów z obsługą konta. Koszty są minimalne, w zasadzie zerowe, dzwoniłem kilka razy na infolinię, za każdym razem dodzwoniłem się bez problemów, a obsługa była rzetelna i fachowa. W dodatku aplikacja mobilna jest bardzo prosta i nieskomplikowana. Samo utrzymanie konta jest naprawdę zerowe, co według mnie jest świetną rzeczą, której nie ma u konkurencji. Dodatkowo z tego co słyszałem sytuacja finansowa banku jest bdb. Sam bank się rozwija, co jest przykładem niedawno otwartej nowej bankowości internetowej.

 • Nest Bank jest naprawdę fajną opcją dla osoby, która nie korzysta wiele z konta. Dla bardziej wymagających klientów poleciłbym ING lub mBank. Konto w tym ostatnim posiadam co najmniej 10 lat i mimo tego, że nie jest całkowicie darmowe, to przy 2-3 płatnościach za zakupy mamy opłatę za konto z głowy. Oprócz tej premii na start oferują jeszcze niezłą (jak dzisiejsze warunki) lokatę dla nowych klientów na 3,5% Niestety, jak sama nazwa wskazuje – dla nowych klientów :/

 • Na chwilę obecną polecam darmowe konto z bonusem w Santander. Otrzymasz 150zł za założenie konta oraz bon 50zł do Biedronki. Ja już skorzystałem 🙂
  Tutaj jest wszystko opisane:
  https://konto-w-banku.pl/promocje-santander/

 • Każdy z tych banków ma swoje plusy i minusy 🙂 Najważniejsze to zastanowić się, co jest twoim priorytetem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *