Mobilne konto w banku – ranking aplikacji na smartfona do bankowości mobilnej

ranking aplikacji mobilnychZarządzanie naszymi finansami jest możliwe już nie tylko wówczas, gdy znajdujemy się w siedzibie banku. Co więcej, poważne decyzje mogą być przez nas podejmowane nawet wówczas, gdy jedziemy pociągiem lub uczestniczymy w zajęciach na uczelni. Pomagają nam w tym aplikacje bankowości mobilnej tworzone przez kolejne banki i trudno nie zgodzić się z tym, że wspomniana pomoc jest coraz bardziej skuteczna. Niestety, rynek aplikacji mobilnych ciągle się rozwija, a ich twórcy nieustannie muszą uczyć się na własnych błędach. Problem ten nie jest obcy również twórcom aplikacji bankowych, nie wszystkie spełniają więc oczekiwania wymagających klientów jeśli chodzi o mobilne konto w banku. Na szczęście, nie oznacza to, że na rynku polskich aplikacji bankowości mobilnej nie ma prawdziwych perełek. Poniżej prezentujemy nasz ranking aplikacji na smartfona do bankowości mobilnej. Oto one!

Aplikacja Sync Mobile

Aplikacja pojawiła się niemal w tym samym momencie, w którym wystartowało konto Alior Sync i była jednym z argumentów przemawiających na jego korzyść. Tak jest do dziś, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniem nie tylko atrakcyjnym wizualnie i intuicyjnym, ale również wyjątkowo funkcjonalnym. Na pierwszy plan wysuwa się łatwość jej obsługi, w tym zwłaszcza odwołanie się do pomocy ukrytego w telefonie komórkowym aparatu fotograficznego już choćby po to, aby sfotografować fakturę. Warto jednak zwrócić uwagę i na to, że za pośrednictwem aplikacji można wykonać wszystkie te czynności, którymi do tej pory zajmowaliśmy się logując się do konta internetowego. Możemy zatem nie tylko wykonać przelew, ale również zapłacić ratę kredytu, sprawdzić stan konta, a nawet… zablokować kartę płatniczą, której podejrzanie długo nie jesteśmy w stanie znaleźć.

Aplikacja INGmobile

Jest to jedna z tych aplikacji, które zbierając pochlebne opinie potrafi niekiedy zirytować. Klienci ING Banku cenią ją przede wszystkim dlatego, że jest intuicyjna, zapoznanie się z nią nie wymaga więc zbyt wiele czasu, a korzystanie z niej jest łatwe nawet, jeśli nie jesteśmy jeszcze rozeznani w nowych technologiach. Młodsi użytkownicy chwalą zarówno błyskawiczny dostęp do informacji o stanie konta, jak i możliwość doładowania telefonu za pomocą… dostępnej w telefonie aplikacji, starsi cieszą się zaś, że można za jej pośrednictwem dokonać niemal wszystkich transakcji. Razi jedynie to, że wysokość przelewów nie może przekraczać 1000 PLN w ciągu dnia.

mBank PL

Ta stosunkowo nowa aplikacja mobilna może się jeszcze wiele nauczyć od swoich konkurentów, nie da się jednak ukryć, że wysokie oceny, jakie coraz częściej otrzymuje, nie są wcale stawiane na wyrost. Jest miła dla oka i dopracowana, choć ciągle jeszcze odnosimy wrażenie, że brakuje jej pewnych udogodnień. Za jej pośrednictwem można jednak wykonać wiele czynności, które do tej pory wymagały dostępu do komputera z Internetem.

3 komentarze

  • Jestem fanką smartphonów dlatego cieszę się, że mój bank ma aplikacje mobilną. Dużo podróżuje dlatego nie wyobrażam sobie nie mieć dostępu do swojego konta. Mogę kontrolować swój stan konta co pozwala zaplanować mi wydatki, a rachunki przynajmniej częściowo opłacam podczas jazdy autobusem czy pociągiem dzięki czemu oszczędzam swój czas, którego i tak nie mam za dużo:) Jeśli Wasz bank posiada aplikację mobilną polecam ściągnięcie aplikacji na Wasz telefon będziecie zadowoleni:).

  • Ja mam właśnie mały problem, bo mam konto w T-Mobile usługi bankowe i już kilkakrotnie próbowałam ściągnąć aplikację na mojego smartfona z banku, jednak zawsze kończy się to nie powodzeniem. Czy jest to możliwe, że to wina mojego telefonu? czy tylko na wybrane modele telefonów można taką aplikację ściągnąć. Bardzo chciałabym mieć stały dostęp do mojego banku przez telefon.

  • Od kilku miesiecy korzystam z aplikacji mobilnej w mBank. Wystarczy podać numer telefonu na koncie mBanku, po zalogowaniu się do systemu.

    Wtedy smsem potwierdzamy nasze urządzenie, a następnie ustalamy sobie sześcio cyfrowy PIN. Całość jest banalnie prosta i intuicyjna, a jaka wygoda.

    Chcesz zrobić przelew? To trwa to dosłownie 5 minut. Co ja gadam… To trwa minutę. Naprawdę bardzo przydatne są te aplikacje mobilne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *