Lokata Aktywna w Toyota Banku – czy aby na pewno się opłaca?

toyotaDo niedawna Toyota Bank nie jawił się nam jako podmiot, którego oferta może rozpalić wyobraźnię dziesiątek tysięcy Polaków. O najnowszej propozycji tego podmiotu mówi się jednak wiele, a dyskusja na jego temat nie toczy się wyłącznie na łamach serwisów ekonomicznych dla profesjonalistów. Co przyczyniło się do powstania tak dużego zamieszania?

Jego źródłem okazuje się Lokata Aktywna z zyskiem w wysokości sześciu procent w skali roku. Gołym okiem widać, że jest to jedna z najciekawszych propozycji, z jakimi mamy aktualnie do czynienia na polskim rynku usług bankowych. Czy jednak możemy już decydować się na jej założenie, czy też raczej powinniśmy zastanowić się nad tym, czy nie warto poświęcić nieco czasu na głębszą analizę tego produktu.
Już pobieżna analiza warunków, na jakich zakładana jest lokata może przyczynić się do tego, że niektórym jej potencjalnym użytkownikom pogorszy się humor. W pierwszym rzędzie będą to dotychczasowi klienci Toyota Banku, okazuje się bowiem, że propozycja nie jest skierowana do nich, a jedynie do osób, które jeszcze nie miały do czynienia z tym podmiotem. W dalszej kolejności miny zrzedną tym, którzy oczekiwali ogromnych zysków, okazuje się bowiem, że z lokatą wiążą się pewne ograniczenia. Po pierwsze, można ją założyć jedynie na poł toku, a po drugie ¬– nie można zainwestować w nią więcej niż pięciu tysięcy złotych. Co więcej, każdy klient może założyć zaledwie trzy takie lokaty.
Co więcej, sama wizyta w siedzibie toyota banku z plikiem banknotów nie przyczyni się do tego, że staniemy się szczęśliwymi właścicielami Lokaty Aktywnej. Będzie to możliwe dopiero wówczas, gdy zdecydujemy się na związanie się z bankiem, to zaś będzie możliwe wówczas, gdy zdecydujemy się na założenie w nim konta osobistego i skorzystamy z karty kredytowej. Co ważne, bank oczekuje, że ze wspomnianej karty rzeczywiście będziemy korzystać dokonując wypłat na kwotę minimum 300 złotych miesięcznie, związanie się z Toyota Bankiem nie będzie zatem jedynie symboliczne.

A zatem co powinniśmy robić?

Wiele zależy od tego, jak wiele jesteśmy w stanie zainwestować, choć bowiem bank stawia nam poważnie ograniczenia, Lokata Aktywna ciągle może być uważana za jedną z najciekawszych propozycji, z jakimi mamy do czynienia na polskim rynku. Inwestowanie małych kwot zupełnie nam się nie opłaca (chyba, że zawsze marzyliśmy o przeniesieniu się do Toyota Banku, ale brakowało nam impulsu pozwalającego na zrealizowanie tego marzenia), gdy jednak oczekujemy większych zysków – ciągle mamy do czynienia z interesującą propozycją, której nie warto odrzucać tylko dlatego, że bank stawia nam pewne ograniczenia.

2 komentarze

  • No to Toyota Bank wyłania się z jakiegoś cienia. Dotychczas wydawało mi się, że to jest bank głównie dla przedsiębiorców, a tutaj szykują coś dla klienta indywidualnego. Ale to dobre moim zdaniem, bo takie duże banki mogą zaoferować fajną ofertę dla klienta indywidualnego.

    Dla nas, czyli dla potencjalnego klienta, to jest to tylko plus. Im więcej banków na rynku i im większa konkurencja, tym niższe kredyty i koszty posiadania konta, bo będą znoszone te opłaty w celu zdobywania klientów. Tak więc tylko się cieszyć i niech Toyota Bank wprowadza nowe produkty 😉

  • Drodzy Państwo, nic nowego Toyota Bank nie wprowadziła. Przy tych wszystkich opcjach inwestycyjnych, to się cały czas powtarza, tylko jedno się zmienia, a mianowicie nazwy. Dodawane są jakieś nazwy wstylu lokata aktywna, lokata perfekcyjna i inne super lokaty.

    Każda z tych lokat jest dobra dla klienta niezbyt doświadczonego. Jeśli nie masz doświadczenia w oszczędzaniu i inwestowaniu, to skorzystaj z lokaty – czemu nie. Natomiast wiem, że klient bardziej doświadczony, będzie szukał czegoś bardziej wymagającego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *