Konto w Orange Finanse – opinie, analiza oferty

orange-finanseW październiku tego roku, przy współpracy firmy Orange z dostawcą usług bankowych mBank, powstał nowy produkt nazwany Orange Finanse. Jest to standardowe konto osobiste, którego prowadzenie zwolnione zostało z opłat, a korzystać z jego funkcjonalności mogą zarówno obecni abonenci Orange, jak i pozostali klienci. Okazuje się jednak, że oferta ta jest wyjątkowo korzystna zwłaszcza dla pierwszej z wymienionych grup.

Co oferuje nam konto Orange Finanse?

Usługi Orange Finanse są podzielone na dwie wersje – pierwsza jest przeznaczona dla osób pełnoletnich (Konto osobiste), a druga dla młodzieży od 13 do 18 roku życia (Konto osobiste 13+). Oprócz standardowych rozwiązań tego rodzaju kont (bezpłatne prowadzenie rachunku, darmowe przelewy i karta debetowa), firma Orange postanowiła skusić klientów przyzwoitą ofertą Moneyback, dobrze oprocentowanym kontem oszczędnościowym oraz promocją darmowych doładowań pre-paid. Jak dowiemy się w dalszej części recenzji, nie każdy będzie mógł jednak z takich atrakcji skorzystać.

Jakie koszta zakłada korzystanie z usług konta osobistego Orange Finanse?

Tak jak wspomnieliśmy, samo założenie, realizowanie przelewów oraz prowadzenie konta osobistego Orange Finanse, nie naraża nas na jakiekolwiek opłaty. Bezpłatnie otrzymamy również kartę MasterCard z funkcją zbliżeniową, nie musząc się jednocześnie martwić o koszta jej używania czy też przedłużania.

Osoby poniżej 18 roku życia nie zapłacą ponadto za korzystanie z bankomatów w Polsce, jednak klienci pełnoletni mogą już niestety ponieść pewne koszta z tym związane (5 zł miesięcznie). Stanie się tak w przypadku, jeżeli w danym miesiącu nie dokonają minimum pięciu transakcji kartą debetową.

Z dodatkowymi prowizjami będą się ponadto wiązać jeszcze dwie usługi, takie jak wypłacanie pieniędzy z bankomatów zagranicznych (10 zł) oraz dokonywanie przelewów natychmiastowych (5 zł). Trzeba przyznać, że na tle konkurencji w tym przypadku Orange Finanse wypada dosyć blado…

Zobacz Szczegóły

Najważniejsze wady i zalety konta osobistego

Same koszty prowadzenia rachunku Orange Finanse, jak widzimy są stosunkowo niskie, jednak bez innych promocji nie zachęciłyby wielu klientów do tego, aby skorzystali z produktu. Założyciele postanowili więc uczynić konto atrakcyjnym poprzez dodatkową promocję Moneybacku, który przy spełnieniu pewnych założeń, może wynieść aż 100 zł wypłacane za każdy z 6 miesięcy. Aby mieć jednak szansę na darmowe 600 zł, należy przede wszystkim udowodnić, że opłacamy każdego miesiąca usługi telefoniczne Orange. Z oferty nie skorzystają zatem niestety pozostali klienci.

Jeżeli jesteśmy obecnymi klientami Orange i chcielibyśmy wziąć udział w promocji, wtedy będziemy mogli otrzymywać Cashback tylko przy spełnieniu dodatkowego założenia Otóż, w każdym miesiącu należy dokonać co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą debetową z naklejką zbliżeniową w technologii NFC lub SIM NFC (płatność przy użyciu telefonu). Od każdej takiej płatności przysługuje nam 5% zwrotu. W celu otrzymania zatem całości bonusu, musimy w każdym miesiącu przeprowadzać w ten sposób zakupy o łącznej wartości 2000 zł.

Jeszcze jedną niewątpliwą zaletą konta Orange Finanse, jest możliwość uzyskiwania przez 3 miesiące darmowego doładowania telefonu o kwocie do 20 zł. Z tej promocji mogą już skorzystać także klienci spoza Orange, jednak nadal obowiązuje konieczność dokonania 5 transakcji za pomocą karty debetowej.

Opinie – czy zatem warto założyć konto osobiste w Orange Finanse?

Z całą pewnością – za sprawą atrakcyjnych promocji – jest to warta rozważenia propozycja dla dotychczasowych abonentów telefonii Orange. Jeżeli jednak nie zamierzamy korzystać z oferty MoneyBacku, bądź też wolimy pozostać przy usługach innego operatora telefonii komórkowej, wtedy na rynku spotkamy znacznie ciekawsze propozycje.

Załóz Konto w Orange Finase

Tradycyjnie czekamy w komentarzach poniżej na Wasze Opinie o kocie w Orange Finanse.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

62 komentarze

 • Czy warto założyć konto w Orange Finanse? Ile konto bankowe w Orange naprawdę kosztuję i ile można zyskać z Moneybacku?

 • O proszę, to Orange już ma nawet możliwość zakładania kont bankowych? Chyba pozazdrościli T-mobile 😀 Czekam jak to będzie wprowadzone przez Play…
  Jedno pytanie, czy te usługi bankowe są prowadzone przez utworzony na potrzeby projektu bank Orange, czy Orange w tym przypadku jest jedynie operatorem i na przykład zakłada konta dla banku X i tenże bank zajmuje się już finansami pod brandem Orange, a każdy jest zadowolony. Jak to jest? Ogólnie ciekawy pomysł jeśli chodzi o poszerzenie oferty usług.

  • No widzisz kolego, nie śledzisz branży, to jesteś w tyle. Kwestia czasu aż wszystkie sieci będą miały usługi bankowe. Podejrzewam nawet, że niebawem zajmą się tym także telewizje komercyjne, takie jak Polsat czy TVN.

   Wyobrażacie sobie brać kredyt w TVN? Kto wie jak to się potoczy, może całkiem dobrze przewiduję. No i z tego co wiem, to Orange właśnie nie jest jako takim bankiem, tylko oni zlecają usługi bankowe jakiemuś innemu bankowi, chyba Aliorowi, ale nie jestem pewien.

   • Skoro piszesz, że konto Orange jest prowadzone przez Aliora to sam nie śledzisz branży, a pouczasz innych. Konta są prowadzone przez mBank.

 • Sam nie wiem co z tego wyniknie, może warto dać im szansę. Obecnie nie planuję tam założyć konta, bo mam swoje, które sprawdza mi się doskonale, natomiast kto wie co będzie w przyszłości. Fakt – jest taki trochę można powiedzieć niesmak, no że firma telekomunikacyjna nagle zajmuje się bankowością, ale taka widocznie kolej rzeczy. To samo tyczy się T-mobile i pewnie wielu innych sieci na świecie. Ale może ktoś z Was już korzysta z tego konta? Jakie macie opinie? Jakie jest konto w orange finanse? Chętnie poczytam na ten temat.

 • wszystkie powyższe opinie , nikt nie podal zadnych konkretów , trzeba uważac na takie sciemy. niby sa już wysokie noty , ale chyba jeszcze ani jeden rzeczywisty klient banku się nie wypowiedział. Trzeba czekac na niezaodowolonych

 • W mojej opinii Konto Osobiste Orange Finanse to jedno z lepszych rozwiązań T-Mobile, na pewno lepsze niż niektóre abonamenty. Jest bezpłatne, nie stawia żadnych warunków mi jako jego posiadaczowi, zakłada się je szybko, a w ciągu miesiąca można wykonać bez dodatkowych opłat nawet dziesięć przelewów natychmiastowych, co nie jest wcale oczywiste w innych bankach.

 • Polecam Orange Finanse! Przeszedłem z T-mobile bankowych w których niebawem pojawi się opłata za kartę – 6 zł miesięcznie. W Orange wszystko za darmo. System działa sprawnie. Polecam!

 • dramat! Zalożyłam w lutym konto w Orange Finanse, by otrzymać premię 100 zł dla pracowników Orange. Premia miała zostać przelana na konto do końca marca, tak się nie stało. 1 kwietnia złożyłam reklmację, otrzymałam odpowiedź, że premia zostanie wypłacona do 10.04. Tak się oczywiście nie stało! 18 kwietnia złożyłam kolejną reklamcję dotyczącą braku premii i prośbę o informację w jaki sposób mogę rozwiązać umowę o ROR. Otrzymałam odpowiedź, że… współpraca ze mną jest bardzo cenna! Ale kwestia dot.braku premii została pominięta milczeniem. 20.04 złożyłam kolejną reklamcję dotyczącą braku premii 100zł i otrzymałam odp. (UWAGA!!!), że.. reklamację mogę złożyć na 3 sposoby.. Dramat! DRamaT! Skandal!! Odradzam wszystkim ten cyrkowy bank! Podobna akcja z % na KOncie Oszczęd. miało wynieść 4%/3msce, wyniosło 1%, po dniu spadło do 0.8%!!

  • Zgadzam się. DRAMAT. Założyć konto jest łatwo, gorzej je zamknąć!!!! Ponadto mi blokują kasę od 4-ch miesięcy. Mam problem ze ściągnięciem tej blokady technicznej. Odsyłają z Orange do mBanku, mBanku do Orange. Sprawę poruszam przez KNF i Rzecznika Finansowego.

   • A to ciekawe co piszesz .Usługa Orange Finanse dostępna jest od października, a ty od września już próbujesz je zamknąć . He he. Czyżby jesteś konkurencją Orange ,że piszesz takie bzdury ???

   • Odradzam całkowicie to konto. Podają swoich klientów komorników i całej innej cala strzelił . Zero lojalności wobec klienta . Na dodatek bałagan i lekceważenie klientów. 6 miesiąc z rzędu blokują mi pieniądze na koncie bez żadnych konsekwencji . Musze dzwonić na smiesznią infolinię i słyszę od pół roku co miesiąc ze system im sie nie odnowić i musi czekać aż łaskawie ktoś mię je odblokuje. Skandal i dziadostwo. Odradzam będę wszystkim i wszedzie

 • POLECAM!
  założyłam i korzystam
  niema opłat za prowadzenie, przelewy i korzystanie z karty i naklejki!
  nie ma minimalnych wpływów
  Więc spokojnie jako konto “dodatkowe” można traktować.
  Strefa korzyści? super sprawa, przy zwykłych zakupach zwroty w przeciągu kilku dni otrzymuje na konto!
  także z czystym sumieniem POLECAM 🙂

  • Potwierdzam tą pozytywna opinie 🙂
   Konto bankowe w Orange Finanse to nowość i wiadomo, że wiele osób obawia się w ogóle zmiany konta a tym bardziej na takie nowe ale najbardziej polecam to konto młodym osobom, które szukają darmowego konta internetowego i mają orange na kartę – bo wtedy opłaca się to najbardziej. Orange w ramach prowadzenia tego konta oferuje swoim klientom darmowe doładowanie konta w Orange na kartę – nie sa to wysokie sumy bo chyba 20 złotych ale zawsze coś, jak dla mnie to plus i dlatego zdecydowałem się otworzyć soje konto bankowe tutaj.

 • Absolutnie NIE POLECAM ! to oszuści. Z przyczyn mi nie wiadomych zablokowali mi konto, podobno “w celu sprawdzenia i ochrony danych”. Nie mogłem korzystać z karty, zrobić przelewu i wypłacić pieniędzy. Na infolinii powiedziano mi, że muszę udać się do placówki mBanku, oddalonej 100 km od mojej miejscowości. Zrobiłem to i nikt nie odblokował mi konta. Zostałem bez środków do życia.

 • To jest produkt nastawiony na robienie ludzi w balona i kręcenie na tym lodów. Przedłużając umowę podsuwają ofertę założenia konta (przy podpisywaniu umowy dowiadujesz się, że to de facto umowa o kredyt), którą “spokojnie bez kosztów można wypowiedzieć po dwóch tygodniach”. Otóż po dwóch tygodniach naliczają opłatę za “otwarcie limitu zadłużenia” i naliczają 99,00 zł, co przy nieruszanym koncie daje 99,00 zł debetu. Debet wędruje odrazu do windykacji i mbank wydzwania w dziwnych porach w sprawie zadłużenia. Oddzwonić się nie da, bo automat zapowiada, że ktoś oddzwoni ale nikt się do tego nie kwapi. W salonie nie wiele potrafią na ten temat powiedzieć, na infolinii podobnie. Sytuacja jak z Kafki: nikt nic nie wie ale zapłacić trzeba.

  Zdecydowanie ODRADZAM !

 • Wypowiadam właśnie umowę. Nie mogę płacić NFC bo nie jest udostępniona karta na telefony z Windowsem. Na dodatek konto oszczędnościowe 3,5 procent to jakaś pomyłka. Wplacilam 10 tys. Po miesiącach dopisano mi odsetki kilka złotych, saldo rachunku przekroczyło 10 tys. i automatycznie zmniejszono mi oprocentowanie do 0,5%.

 • Niestety muszę stwierdzić, że te płatności nfc jeszcze nie do końca zostały dopracowane. Chciałem wpłacić pieniądze w mbanku niestety odmówili. A gdy zadzwoniłem na infolinie to Sz.P. powiedział ze mam sobie zrobić przelew z innego konta którego nie posiadam albo wyrobić standardową kartę

 • Mam konto od miesiąca,wiele nie mogę powiedzieć ale sprawdzanie konta przez internet w dni wolne od pracy jest niemożliwe .Może to Ja coś żle robię ale nie potrafię się zalogować.

 • nie polecam , to jest najgorszy bank jaki mialam. na koncie mam egzekucje komornicza nie przekroczylam wolnej kwoty od zajecia a oni mi zablokowali konto, pare razy dzwonilam i kazdy gadal co innego dopiero zlozyli dyspozycje o wolnej kwocie od zajEcia NIE POLECAM

 • Jestem klientem Orange, mam tam obecnie dwa telefony i telefon stacjonarny z internetem. Zastanawiam się czy ja bym się załapał na tę promocję w Orange w której można otrzymasz benefity na skalę 600 zł. Tylko zastanawiam się jak to jest z obsługą, bo Orange musi chyba korzystać z pomocy jakiegoś bardziej doświadczonego banku w kwestii obsługi finansów. Bo z tego co wiem, to podobnie robi plus (plus bank chyba jest obsługiwany przez aliora). Jaki jest taki największy minus na koncie Orange, na co polecalibyście uważać? Wolę poznać rózne za i przeciw.

 • Zostałem oszukany przez orange; obiecane rabaty nie zostały uwzględnione w fakturach; polecany telefon Huawei y5 bez instrukcji i wsparcia technicznego to bubel; nie dajcie się nabierać; żądajcie obiecanek na piśmie przed podpisaniem umowy; tym razem to już naprawdę ostatnia umowa z orange; orange to katastrofa – zero przyzwoitości; dziwię się że mogą tak funkcjonować i istnieć na rynku?

 • Na początku myślałem sobie, że faktycznie jest tak że firmy telekomunikacyjne powinny zajmować się kwestiami związanymi z telekomunikacją, ale po przeanalizowaniu oferty Orange finanse okazuje się, że nie jest to zła oferta. Dodatkowo jak ma się u nich telefon na abonament, to naprawdę można fajne profity zdobyć. Nie ma się co negatywnie nastawiać na podstawie domysłów. Warto spróbować przejrzeć ofertę, założyć konto na próbę, a nuż okaże się, że się spodoba i z dodatkowego banku zrobi się bank główny. Właśnie tak było w moim przypadku. Miałam wiele lat konto w jednym banku, a u nich założyłam dodatkowe i teraz bardzo mi się podoba konto w Orange Finance.

 • Konto w Orange Finanse jest prowadzone tak naprawdę przez mBank a jak wiadomo mBank ma bardzo dobrą ofertę darmowego konta internetowego i tak samo jest z kontem w Orange finanse 🙂
  ja jestem zadowolony bo nie dość, że mam konto za 0 złotych to dodatkowo mam bonusowe doładowania telefonu o 20 złotych i kilka innych promocji jak cash back – myślę, że ciężko znaleźć drugi konto osobiste, które tak bardzo się opłaca.
  Tak więc podsumowując – ja z konta w Orange jestem zadowolony i to bardzo – polecam każdemu to konto osobiste

  • Dokładnie, w mbanku moja siostra ma konto i ma darmowe nigdy nie miała żadnych opłat a używa tego konta już jakieś 4 lata. Ja także miałem założyć konto właśnie w mbanku ale tam nie ma takich bonusów jak w orange finanse 🙂 Dlatego też zdecydowałem się na to konto bankowe – idealnie wstrzelili się z promocją bo teraz zaczęły się studia i masa osób zakłada konta bankowe – ja swoim znajomym polecam konto w orange bo ono się po prostu opłaca. Nawet jak kiedyś wszystko zostanie przeniesione do mbanku to i tak będzie oki 🙂

 • Jak dla mnie to Orange konto i Tmobile to jakieś nieporozumienie. Nie wszyscy może wiedzą ale oni tylko oferują konto alior banku i mbanku tyle, że częściowo pod swoją marką a tak naprawdę to polega na tym, że dzielą się klientami – jedni dają bazę klientów drugim. Nie zdziwi się, kiedy za jakiś rok czasu okaże się, że orange finanse przestaje istnieć i konta zostaną przeniesione do zwykłego mbanku bez promocji i fajnych opcji, które dostaje każdy klient mBanku.
  Tak więc warto się zastanowić czy faktycznie się to opłaca – maja fajne promocje bo dają jakieś tam doładowania itp za darmo ale czy to w perspektywie czasu się opłaci?

 • Kurcze to konto w Orange jest genialne.
  nie wiem jak im się to opłaca ale mnie to bardzo pasuje 🙂
  Nie dość, że mam kont za darmo co mało który bank na chwile obecną oferuje takie prawdziwe konto za 0 złotych z takimi funkcjonalnościami to dodatkowo mam DARMOWE DOŁADOWANIA!! – polecam każdemu kto szuka konta bo naprawde sie opłaca. Warto tylko mieć orange na karte przy tym to naprawde zyskacie tyle, czego nie da wam żądne bank a tutaj taka niespodzianka od orange, no nie spodziewałem się powiem szczerze 😀

 • No ja dla mnie to wszystko tutaj jest jasne – takich bonusów nie daje nikt. Nawet konto, które oferują w Tmobile to użytkownicy tej sieci komórkowej nie mogą liczyć na tak wiele bonusów jak my w orange.
  Mam konto w Orange i mam za darmo doładowania – dlatego też założyłem to konto bankowe – dlaczego gdzieś indziej mam mieć takie samo darmowe konto bez doładowań jak tutaj mogę mieć z darmowymi doładowaniami stanu konta w sieci orange 🙂 Wszytko jasne 🙂 POlecam bo konto faktycznie jest w pełni darmowe 🙂

 • Czytałem o tym koncie u Samcika (tego znanego z internetu co czesto pisze o finansach). Pisał wtedy, że konto ma kilka minusów.
  Jednym z takich minusów jest płatność za bankomaty 5 zł, jeśli się z nich wypłaca a nie ma się regularnych wpłat na konto. To takie trochę nie jasne dla mnie było i nie udało mi się doczytac jaka tam kwota “regularnego” wpłacania wchodzi w grę? Czy to jest na przykład 1000 zł miesięcznie czy mniej czy więcej? Prośba o informację na ten temat, bo samo konto orange finanse wydaje się ciekawe i kusi mnie jako konto dodatkowe.

 • Wydaje mi się, że Orange wstrzeliło się w temat, na pewno wiele klientów którzy maja orange na kartę skusili się na to konto nawet w sytuacji w której już mieli konto bankowe – bo Orange dla klientów konta rozdaje darmowe doładowania więc sie opłaca a tym bardziej, że za samo konto sie nic nie płaci.
  Zresztą pewnie nie wielu wie ale dostawcą usług bankowych dla orange jest mBank więc już wiadomo, że można im zaufać bo mBank od dawna cieszy się pozytywna opinią jeśli chodzi o kont bankowe….

 • Ok, mam telefon w Orange, więc myślałem sobie że może warto założyć u nich konto, bo z tego co wiem, to można liczyć na jakieś tam profity, zniżki (Orange tak lubi łączyć usługi).

  Jednak jak doczytałem tę kwestię, że trzeba w miesiącu wypłacić 2000 zł na zakupy, to trochę mnie to przeraziło.

  Stąd pytanie o sprecyzowanie mi tej kwestii. Czy chodzi o faktyczne wydanie tych 2000 zł na zakupy gdzieś w sklepie, czy tylko o to, aby ta kwota pojawiła się na koncie i zniknęła z niego, np. w formie przelewu? Bo tak właśnie jest w ING i tak robię, a dzięki temu konto mam darmowe.

 • Konto Orange to konto w mBanku tak naprawdę – tak więc to dobra informacja – mamy pewność, że za kontem w Orange stoi dobry Bank, który dba o swoich klientów. Zresztą Orange także ma pozytywne opinie. Czy warto założyć to konto? Ja myślę, że tak zresztą jestem już jego właścicielem 🙂 Konto od innych różni się tym, że można liczyć na zwrot kosztów przy zachowaniu doładowania konta i opłaty usług Orange a także 50% więcej przy doładowaniach orange na kartę – myślę, że to rewelacyjna oferta. Ja korzystam i jestem zadowolony – dzięki tym zwrotom i doładowaniom płacę niższe rachunki.

 • No jak widać średnia ocen klientów, która publikowana jest na górze srony mówi sama za siebie. Orange chciał tak samo jak i Tmobile wejść w usługi bankowe i zyskać tym samym klientów i więcej zysków ale jak widać chyba średnio im to idzie skoro opinie nie są pozytywne a raczej neutralne. Jedyny plus jaki daje orange to fakt, iż dla osób z Orange na kartę się to opłaca bo moga zyskać jakieś dodatkowe doładowania ale tylko przez jakiś czas tak więc nie sądze, żeby zostali tutaj na stałe – raczej bardziej po to by zyskać doładowanie a po okresie promocji zamkną konto – tak mnie się wydaje…

 • Kolobrzeski Piotr

  Mnie zastanawia jedna rzecz. Jak każdy wie, całe kwestie finansowe w Orange Finanse prowadzone są przez mBank. Czy z punktu widzenia marketingowego, mBankowi to odpowiada? Przecież w ten sposób tracą klientów, jeśli obsługują inną markę. To tak samo gdybym ja miał warsztat samochodowy, ale robiłbym pod marką XYZ, zamiast pod swoim nazwiskiem. Niby ja zarobię na usłudze, ale gdzie długoterminowe utrzymanie klienta? Przecież świadomość marki jest bardzo ważna. Czy mBank w ten sposób nie strzela sobie w kolano? Orange Finanse cieszy się dobrą opinią, więc mogą ich kiedyś zjeść…

 • Mam konto w Orange Finanse od kilku dni, dlatego wdrażam się dopiero w to ich konto. Mam tez telefon na abonament za 50 zl. Czy może mi ktoś powiedzieć co mam robić, żeby otrzymać od Orange te 600 zł? To jest pewnie przyznawane w formie jakiś zniżek i rabatów na usługi Orange, czy mam rację?
  Czy ktoś się na to kiedyś załapał.
  Postanowiłem dać Orange szansę, choć wiele osób pisze, że oferta jest średnia, ale też nie najgorsza. Ja założyłem tylko dlatego, że mam własnie ten abonament w Orange, więc myślę że to się jakoś uzupełni.

 • Mam pytanie o kwestię tego doładowania 50% więcej dla klientów na kartę. Czyli jak mam konto w Orange finanse i kupuję kartę za 50 zł, to dostanę drugie tyle, łącznie będę miał 100 zł? Pytam, bo czasem karta jest lepszą opcją niż abonament, na przykład jeśli wysyła się smsy premium, to wtedy zabiera pieniadze z konta, a nie dolicza ci pieniędzy do abonamentu, więc jest to kusząca propozycja od Orange. No i to 25 zł miesięcznie przez pół roku też nie jest chyba złe. Ciekawe co trzeba zrobić żeby móc to spełnić.

 • Konto rewelacyjne Wszystko za darmo . Jak czytam opinie ze nie dostałam 100 zł premii tom powiem tak kobieto weź się do pracy a dostaniesz 200 i wiecej .

 • Ten bank to katastrofa!

 • To banda ! Nie chcą zrealizować dyspozycji.Likwiduje konto skladam dyspozycje przelewu srodkow na wskazane konto i co? Problem.Bank mi dyspozycji nie realizuje i mowia ze musza rozpatrzyc dyspozycje jedni mowia 7 dni inni ze do 30dni podczas rozmowy twierdzono ze niezwlocznie.Nie moge dysponowac swoimi srodkami bo dla tego banku to problem wykonać dyspozycje zaznaczam ze w ramach banku w ktorym przelewy wykonuje sie w czasie rzeczywistym.Nie polecam .oszusci i chamstwo

 • Mnie i mojej kuzynce również zablokowali konto. Ja już wywalczyłam odblokowanie konta, a przed kuzynką “droga przez mękę”. Uważam, że bank robi to celowo, aby dysponować środkami klientów, a dodatkowo obniżyć promocyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym z 3,5 % do 1% po przekroczeniu kwoty objętej promocją na skutek dopisania odsetek skapitalizowanych na zakończenie miesiąca, uniemożliwiając klientowi ich wypłatę . Rozważam złożenie skargi w związku nieprawidłowościami stosowanymi przez bank do Komisji Nadzoru Finansowego i ewentualnie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wskazane byłoby żeby do skargi dołączyły inne osoby, dlatego podaję mój mail z prośbą o kontakt innych osób poszkodowanych.
  Mój mail: sce@fejm.pl

 • popieram w 100% komentarz ANNY,orange finanse–nie zasługuje nawet na pisanie dużą litera,to nic innego jak ignorancja i arogancja,traktują klienta jak idiotę do potęgi,kłamstwa ,oszustwa i kombinacje by nie realizować zleconego przelewu wypłaty środków. To hańba i wstyd,ale oni się nie wstydzą!!!! żerują,dorobkiewicze i złodzieje na blokowaniu konta i przetrzymują nasze pieniądze bez podania przyczyn. Konto załozyć możesz w 5 minut drogą online,obiecane % to jakaś fatamorgana”,bo okazuje się,że nie obiecane 4% ale masz 0%,również im większa kwota tym lepiej,
  i……teraz bardzo ciekawa sprawa–jeśli chcesz odebrać własne pieniądze polecając przelew środków do wypłaty,no?????? i co dalej???? a takiego!!! pokazują ci wirtualnego wała!!! masz zablokowane konto ,nikt nic nie wie ,konsultanci na info.robią baranie miny”a ich komentarze to po prostu rzewna kpina.Musisz udać się osobiście do placówki banku,czasem 100-200 km odległym od miejsca zamieszkanie!!

  i gdzie pójdziesz na skargę ?? do Pana Boga!!Ta instytucja pożal się boże funkcjonuje na obiecankach-cacankach ,a w rezultacie otrzymasz jedynie podłe kłamstwo i kopa w d….ę . Kto chce połaszczyć sie na parę złotych zysku,może być tak poszkodowanym,wykorzystanym i oszukanym jak ja,w mojej naiwności! Oczywiście nie zostawię tego tak,dużej sumy pieniędzy do dziś nie otrzymałam,zaskarżę tę podłą samowolę orange finanse od Komisji Nadzoru Finansowego jak również do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pozdrawiam czytelników A.

 • Na rozpatrzenie reklamacji czekam już ponad dwa miesiące. Sprawa dotyczyła pobrania podwójnej stawki za uruchomienie debetu. Zwrot 25zł w promocji za opłatę faktury też nie wpłynął. Jednym słowem żenada. To się powinno ścigać z urzędu.

 • konto katastrofa zablokowali mi ksae na koncie i nikt nie potrafi udzielić informacji dlaczego !!!!! konto załozyłam trzy tygodnie temu przelałam kase le zeby ja odzyskać to muszę jechać do najbliższej placówki mbanku 100 km w celu okazania drugiego dokumentu tożsamości a żeby było śmieszniej to od razu nie wypłaca mi gotówki tylko muszę czekać niby 5 dni na odblokowanie .na infolini tłumacza e nic nie moga zrobić wrecz przeciwnie niektórzy sa nie mili i niegrzeczni nic ich to nie interesuje ze człowiek przelał cała swoja gotówke i nie ma za co zrobić przykładowo zakupów , a pan takze informuję ze co z tego ze pisałam reklamację jak i tak nie zostanie rozpatrzona pozytywnie.składałam reklamacje w oddziale orane obiecali zajać sie ta sprawa ale mija drugi tydzień i cisza .a najlepsze z tego jest to że w zeszłym tygodniu dzwoni pani z mbanku i pyta się czy jestem zadowolona z usług mbanku !porazka totalna jak tylko uda mi sie odzyskać gotówke od razu zamykam konto i napewno nikomu nie polecam chyba ze nie ma co robic z czasem wolnym libi wydzwaniać po infoliniach i jezdzić do placówek mbanku zeby robili z człowieka głupka !!!

 • Nie polecam tego banku.Przelewy przychodzą z kilku dniowym opóźnieniem.Doladowanie konta w telefonie realizują po 2-3 dniach.Nie wypłacają kasy w banku nawet po zgubieniu karty płatniczej.Nie wydają potwierdzenia wpłaty miesięcznych dochodów.Zero pomocy i wysyłają do mBanku po info.

 • Na początek poczytałem o Orangefinanse, duuużo negatywnych opinii, ale myślę – jakieś sieroty nie kliknęły tam gdzie trzeba i teraz mają blokady.
  a Orange sobie chwalę od kilkunastu lat jestem klientem, to spróbuję i z bankiem 😉

  Szybkie formalności, wszytko w dogodnym dla mnie czasie i miejscu, konto działa, karta jest, środki przelane, no to bierzemy się za wydawanie 😉
  A tu nagle… karta – nie działa, pewnie coś namieszałęm z aktywacją, kombinuję, zminiam PIN, zminiam sklepy, bankomaty i nic,
  no to phon to help desk – plepleple, miła Pani informuje mnie:
  karta – zablokowana, przez dział bezpieczeństwa! (pewnie narodowego),
  konto – nie działa, zablokowane, przez dział bezpieczeństwa!
  pewnie jestem jakimś ważnym łobuzem czy cóś?
  wymagana wizyta w oddziałe banku z dwoma dokumentami w celu weryfikacji!!!
  jakiej weryfikacji? pytam! jestem klientem Orange od kilkunastu lat, fima i osobiste tel. + TV + internet, przelew z mojego konta w innym banku, co tu weryfikować?
  Wiem, że to mBank ale niech się weryfikują z Orange a nie mnie będą ciągać po oddziałach, w swoim banku już kilka lat nie byłem, więc i tu się też nie dam, a co, bidak ale Pan 😉
  wracając do rozmowy z help deskiem, Paniusia (grzeczna i widać przyzwyczajona do klientów awanturujących się): przecież jest w umowie. że bank może sobie wdrożyć taką procedurę, (ale sądząc z ilości opinii to chyba mBank wdraża procedurę dla wszytkich klientów z Orange),
  mówię: założyłem to konto z wygody i sympatii do Orange nie z musu ani dlatego, że jest jakieś suuper hiper wypasione,
  pytam – nie da rady inaczej? – nie, trzeba osobiście,
  no to szybka piłka – Pani grzecznie i miło przyjęłą dyspozycję zamknięcia rachunku.

  W sumie to nie wiem czy polecać czy nie bo nie zdążyłem zostać użytkownikiem tego konta. Aplikacje na przglądarkę i telefon działąją płynnie i są intuicyjne ale na dzisiaj to sumie standard (w przeciwieństwei do aplikacji Orange, która ma cały czas problem z płynnością).
  Zapowiadało się kolorowo a wyszło jak zawsze 🙁
  Na początek proszę nie przelewać dużych środków bo w razie blokady, podobno, jest problem z ich odzyskaniem (to już info z innych opninii) ja miałem “tylko” 50zł, złożyłem dyspozycję o ich zwrot na konto z którego zostały przelane ale możliwe, że będzie potrzebna i tak wizyta w oddziałe banku w celu weryfikacji i ew. wypłaty w kasie, czego, dla zasady i tak nie zamierzam uczynnić.

  ps. sorki za chaotyczną wypowiedź ale piszę od razu po rozmowie i jestem trochę wk…..ny – wzburzony 😉

 • Przeniosłem się do Orange Finanse z TMobile bankowych po tym jak różowi podnieśli opłaty (czyli ok .miesiąc temu). Na razie nie jestem bardzo zadowolony. Założenie konta przebiegło standardowo. Aplikacja mobilna i system transakcyjny o niebo lepsze niż w T Mobile. Fajnie, ze jest Blik (nie zamierzam z niego często korzystać, ale warto mieć takie coś w zanadrzu).
  Jedynie był problem z kartą. Nie przyszła do mnie przez dwa tygodnie. Zadzwoniłem na infolinię i wysłano mi nową. Nawet nie próbowali mi “wcisnąć przy okazji” jakiś abonamentów czy innych takich (a się tego obawiałem). Puki co polecam.

 • W drugim zdaniu wkradło się niepotrzebne “nie”. .

 • Dlaczego wybrałem telefonie Orange i Orange Finanse?
  Wcześniej wiele lat byłem klientem T-Mobile. Wszystko było w porządku do pewnego momentu. Po pierwsze, przez miesiąc robili mnie w konia z wymianą telefonu. Podpisze pan “lojalkę” i będzie pan zadowolony. Dobrze, że nie podpisałem, bo… Po pierwsze, wybrałem sobie telefon, popularny model. I… przez miesiąc ściemniali, że nie ma go w magazynie, że płynie z Chin, że zaraz będzie… że to, że tamto. Za wszelką cenę chcieli mi wcisnąć aparat droższy o prawie 300 zł. Tańsze nie wchodziły w grę, bo… ich też nie ma! „Ten będzie lepszy, niech nam pan zaufa”… I tak oto 5 razy jeździłem do punktu po otrzymaniu informacji, że telefon jest gotowy do odbioru, a oczywiście nie był i za każdym razem podnoszony był temat “lojalki”. Droga firmo, nie będę się wyrażał co możecie sobie zrobić z tą “lojalką”.
  Po drugie, usługi bankowe T-Mobile. W BOK rozmawiałem z przemiłą panią, która zapomniała mnie poinformować, że od 1 sierpnia wchodzą w życie zmiany w ofercie, którą miałem podpisać. Zostałem wtajemniczony w to co było do tej pory. I cieszę się, że nie skorzystałem ze „specjalnych warunków”, przygotowanych tylko dla mnie. Coś mnie podkusiło, żeby nie podejmować decyzji od razu. Do 31 lipca konto bankowe w T-Mobile faktycznie było darmowe. Po 1 sierpnia… stało się płatne. Co doszło? M.in. upierdliwe miesięczne opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach, za kartę i za kilka innych rzeczy.
  Wcześniej każda wypłata z bankomatu była darmowa. Z resztą trąbią o tym jest w sieci. Wkurzyłem się i zrezygnowałem z usług. T-Mobile – brawo Wy!
  Przeszedłem do Orange. Umowa na telefonię moim zdaniem wypada korzystniej niż w T-Mobile. Otrzymałem bez problemu model urządzenia, który chciałem – bez kombinatoryki stosowanej i jakichś “lojalek”… Założyłem także konto w Orange Finanse. Jak do tej pory wszystko w jak najlepszym porządku. Nie płacę nic za, m.in. prowadzenie konta, przelewy w obrębie banku i do innych banków, kartę, wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów. Czyli to co najważniejsze jest za darmo. Aplikacja jest wygodna w obsłudze. Bez porównania z tym szajsem od T-Mobile, który musiałem obsługiwać rysikiem… Ciekawą opcją jest przelew sms, z którego dość często korzystam. Podobnie jak „bliki” i program rabatowy, czyli cały arsenał promocji w różnych sklepach, punktach usługowych itp. Nie spodziewałem się, że dzięki Orange Finanse dostanę 50% zniżki do dentysty 🙂
  Polceam!

 • Gdy mBank zrobił się drogi (6zł za kartę, jeśli nie wypłacimy 300zł [stan sprzed kilku msc, nie wiem jak jest obecnie]), zacząłem szukać innego banku, darmowego. Trafiłem na Bank Smart [od FM Bank] i Orange Finanse [od mBank]. Z tego pierwszego korzystam i jestem bardzo zadowolony – totalny brak opłat (może poza kartą w przypadku uszkodzenia/zgubienia – 25zł – i błyskawicznych przelewów) oraz darmowe wypłacanie kasy z dowolnego banku w Polsce. Wadą (dla mnie ogromną) jest brak wsparcia kart z wpłatomatami Euronet :/ Dlatego postanowiłem założyć również konto w Orange (ich karty już współpracują z wpłatomatami). I tak sobie przelewam kasę na Orange, z Orange na moje główne konto w Smarcie. Teraz Orange zacząłem traktować jako “skarbonkę”. Gdy na coś zbieram, przelewam pieniądze, żeby nie wydać 😉

  Z promocji żadnych banków nie korzystam.

  Oba banki w sumie mogę polecić, ale dla mnie Smart jest lepszy.
  Gdy już będę miał stałe dochody to pewnie przejdę do bardziej prestiżowego banku, ale… zobaczymy jeszcze 🙂

 • W najnowszej tabeli opłat jest “Miesięczna opłata za korzystanie z bankomatów na terenie kraju (wypłaty gotówkowe) (obowiązuje od
  10.11.2016r.) – 0zł”

 • Obecnie są trzy banki, które oferują w pełni darmowe konto bankowe. Nest Bank, Idea Bank i Orange Finanse. Co to oznacza w pełni darmowe? Bez żadnych kruczków – czyli brak wymuszonych interakcji, np. zrób kilka transakcji bezgotówkowych za ileś i dostaniesz cukierka. W wymienionych placówkach tych wymogów nie ma. To są właśnie darmowe konta bankowe, a nie jakieś “g” w papierku. Na korzyść Orange przemawia dodatkowo mnóstwo dodatkowych użyteczności oraz BLIK, więc uderzałbym w tym kierunku.

 • Osobiście przestrzegam przed kontem w orange finanse przetrzymuja pieniadze ksiegujac na drugi dzien po drugie jak by ktos mial problem z komornikiem pomimo tego ze wplywaja alimenty z mops masz wielki problem z odzyskanie kasy swiadczenia i alimenty nie podlegaja zajeciu od piatku walcze z wybranie alimentow wal

 • Dla mnie Orange Finanse to najlepsze konto, jakie miałam. Przede wszystkim jest połączeniem mbanku (dobra obsługa i różne udogodnienia dla użytkowników) i strefy mobile Orange. Więc to idealny duet, zwłaszcza dla młodych osób (ale np. rodzice też znajdą coś dla siebie – bo można poprzez konto oranage Finanse złożyć wniosek na 500 plus).

 • Jak dla mnie konto jest ok. miałem już konta w paru innych bankach i zawsze coś mi nie pasowało – a to za wysokie opłaty, a to niekompetentni ludzie na infolinii, czy brak funkcjonalnej aplikacji. Tu jak na razie takich problemów nie ma, więc zostanę w tym banku na dłużej.

 • Orange Finanse to chyba jakiś żart. Przy zakładaniu konta bankowego Pan obsługujący mnie pomylił moje nazwisko i to nie była literówka . Próbując zmienić nazwisko już nie chcieli mi pomóc wysyłając mnie do oddziału Mbanku . I tu pani w Mbanku też robiąc problemy odeslala mnie do domu abym to załatwił sam przez internet albo infolinię . Na infolinii proszono mnie żebym wrócił do oddziału Mbanku. Tym razem się udało . Ogólnie bałagan . Mbank nie przyjaźnie podchodzi do takich kont . Omijać szerokim łukiem.

 • Michał Adamczak

  Orange Finanse to dobre rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które przechodzą z kota tzw. “dla młodych” – w różnych bankach. Kończą się wtedy zniżki, ulgi (np. darmowe wypłaty z bankomatów) – a w OF wszystko jest za zero, razem z gwarancją utrzymywania braku opłaty.

 • Przestrzegam wszystkich przed braniem kredytu orencz finanse, ja byłam 5 razy w punkcie orencz, musiałam dostarczyć zaświadczenia z banku z ostatnich 6 miesięcy +decyzja ostatniej waloryzacji emerytury Jest to nie zgodne z reklamą że kredyt dostajesz bez zaświadczeń

 • Z tego co się orientuję to najbardziej korzystne konto ma teraz Nest Konto , bardzo korzystnie to wychodzi. Zerknij sobie może tutaj na ranking http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-studenckich/ tam jest cale zestawienie kont i masz pokazane które wychodzi najkorzystniej. Musisz po prostu wybrać to co najbardziej Tobie odpowiada.Mi Orange Finanse nie bardzo odpowiada, wolę Nest Bank ewentualnie PKO jest też dobre.

 • Przestrzegam wszystkich! Pracownik Orange Finanse namówił nas do otwarcia konta firmowego. Posłuchaliśmy i wszystko było OK aż do dnia, gdy bank zorientował się, że mu nie wolno prowadzić rachunków dla podmiotów prawnych i zamknęli konto naszej firmy razem z naszą kasą , która tam była. Teraz na każdą reklamację z naszej strony, bank odpowiada: “Reklamację rozpatrzymy standardowo (…) nie później niż w ciągu 60 dni od dnia otrzymania”. Kasa zablokowana, nie możemy zapłacić ZUS, podatków, pensji pracownikom, należności kontrahentom, a bank na kolejne nasze reklamacje odpowiada, że odpowie nie później niż za dwa miesiące!!! Straty finansowe, wkurzeni pracownicy i kontrahenci, za chwilę ścigać nas będzie ZUS i US. Na nasze żądanie oddanie powierzonych im pieniędzy, Orange Finanse odpowiada, że odezwie się nie później niż za dwa miesiące!!! Nasi prawnicy analizują w tej chwili możliwości, ale wiadomo, że to potrwa. Dobra rada – nie powierzajcie swoich pieniędzy Orange Finanse.

 • Klient maksymalnie wkurzony

  Totalna porażka, złożyłem wniosek na początku wrezśnia, po dwóch tygodniach wielkiej opieszałości dotarł kurier z umową, w której oprócz mojego nazwiska nie zgadzało się nic, ani imię, ani adres jak również pesel. Wobec powyższego oczywiście umowy nie podpisałem. Złożyłem reklamację na infolinii, ale tam pracują same. Przy każdej próbie kontaktu telefonicznego weryfikują moje dane: imię , nazwisko, pesel, a odpowiedź na moją reklamację wysyłają (po upływie 30 dni)na maila osoby z umowy. Nikt na infolinii nie potrafi logicznie myśleć. Nie ma możliwości wniesienia skargi na obsługę. TOTALNY IDIOTYZM, GDZIE OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH, NIKOMU NIE RADZĘ OTWIERAĆ KONTA W ORANGE FINANSE. Mbank nie ma żadnego wglądu do bazy Orange finanse, pomimo tego że razem wprowadzają produkt na rynek

 • Totalna porażka! Konsultanci są tam jedynie po to by odebrać telefon trzymać klineta na linii godzinę po czym nadal nic człowiek nie wie. Zero konkretów każdy mówi co innego wprowadzają klienta w błąd! Niekompetentni pracownicy, po walkach o założenie konta oprocentowanie po 2 mcach spada do 0.5%. Dlaczego nie 3.5? Bo przekroczona kwota 10tys. Zaznaczam że 10tys wpłacone ani grosza więcej, odsetki kapitałowe nie wliczają się do limitu 10tys ale jakiś głupi powód konsultantka musi wymyslec! Po kolejntn telefonie inny powód brak tel w sieci orange co na samym początku otwierania konta było wyjaśnianie z pracownikami, jego brak skutkuje brakiem mozliwosci skorzystania ze zniżki 10zl na telefon i tyle! Śmiech na sali! N-ta reklamacja uwzględniona i rozpatrzona pozytywnie dla klienta – wyrównanie ale! jednak od kolejnego miesiąca spowrotem 0.5% gdzie nie minęło promocyjne 6mcy, wyjaśnienie konsultanta jest takie ze odpowiedz na reklamacje nie uwzględniala “przedłużenia oprocentowania na 3.5%” kpia sobie z klientów, nikomu nie polecam. Nie wykonalem nigdy tyle telefonów reklamacyjnych co w tym banku w tak krotkim czasie! Porażka na całej linii! Omijajcie kretactwo szerokim łukiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *