Konto Jakie Chcę w Santander + Promocje do 600 zł – opinie czy warto?

Aktualizacja 03.04.2021

santanderDzisiaj ponownie testuję konto Santander Banku o wdzięcznej nazwie “Konto Jakie Chcę”, szeroko reklamowane, jako tani, dopasowany i w pełni konfigurowalny ROR. Sprawdzam też opinie klientów, czy to prawda, czy raczej kolejna oferta z bankowej serii pt. „ściema” – z najeżoną gwiazdkami tabela opłat i prowizji (bo opłaty są najważniejsze).

 

Konto Jakie Chcę to jedna z ciekawszych propozycji, jakie przygotował bank Santander jeśli chodzi o konta bankowe.

Santander należy do największych banków w Polsce. Po listopadowej akwizycji Deutsche Banku wskoczył na pozycję nr 3, wyraźnie dystansując mBank. Być może jeszcze nie raz tak rozpoznawalny jak jego poprzednik (BZ WBK), ale wydaje się to być kwestią czasu.

Opłaty przy Koncie Jakie Chcę

Podstawowym rachunkiem Santandera jest Konto Jakie Chcę. To warunkowo darmowy ROR. Bank prowadzi go bezpłatnie, ale wymaga to spełnienia dwóch warunków: wpływu 500 zł i jednej płatności bezgotówkowej kartą albo kodem Blik na dowolną kwotę. W przeciwnym razie za prowadzenie rachunku Santander pobierze 6 zł, a za obsługę karty debetowej – 8 zł.

Ponadto występuje opłata za wypłaty z obcych bankomatów, która wynosi 5 zł od operacji. Na szczęście i na to jest sposób w postaci Blika, który współpracuje z ogromną większością maszyn w Polsce. Pewnym rozwiązaniem jest też abonament za 7 zł miesięcznie na bezprowizyjne wypłaty z obcych urządzeń.

Dodajmy, że Santander jako jedyny oferuje darmowe przelewy ekspresowe bez limitu. Zwykle z takiego przywileju mogą korzystać jedynie posiadacze prestiżowych kont.

Tabela opłat:
 • otwarcie i prowadzenie konta:
  • 6 zł lub 0 zł (przy wpływie min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu),
 • przelewy zewnętrzne przez internet – 0 zł,
 • polecenia zapłaty wykonane przez internet – 0 zł
 • opłata za wydanie karty płatniczej – 0 zł,
 • miesięczna opłata za kartę (do wyboru):
  • 8 zł lub 0 zł (przy wpływie min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu),
 • wypłata gotówki z bankomatów w Polsce (uzależniona od wieku):
  • osoby do 26 roku życia – darmowe wszystkie bankomaty w Polsce
  • osoby powyżej 26 roku życia – darmowe jedynie bankomaty Santander, koszt wypłat z innych to 5 zł.

Zobacz pełną tabelę opłat

Konto Jakie Chcę dla Młodych jeszcze tańsze

Konto Jakie Chcę występuje również w wariancie dla osób poniżej 26 lat. Od tego podstawowego różni się m.in. bezwarunkowym brakiem opłat za prowadzenie i kosztami wypłat z obcych bankomatów (innych niż bankomaty Santander). Otóż młodzi klienci mogą bezpłatnie pobierać gotówkę kartą debetową z obcych maszyn w kraju i za granicą.

Posiadacze Konta Jakie Chcę dla młodych płacą mniej również za wpłaty i wypłaty w oddziałach oraz przelewy w placówkach. W ich przypadku taka operacja kosztuje 5 zł, a pozostali klienci płacą 10 zł.

Przy Koncie Jakie Chcę dla młodych nie występuje również opłata za wznowienie plastiku ani za cash-back. Standardowo Santander pobiera za nie odpowiednio 15 zł i 1,5 zł.

↓Parametr || ROR→Konto Jakie ChcęKonto Jakie Chcę dla młodych
(do 26 lat)
Prowadzenie konta 8 zł / 0 zł
brak opłat przy wpływie min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu
0 zł
Zwykłe przelewy internetowe 0 zł 0 zł
Karta debetowa 5 zł / 0 zł
brak opłat przy wpływie min. 500 zł i min. 1 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu
8 zł / 0 zł
brak opłat przy min. 1 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu
Obce bankomaty w kraju 5 zł / 0 zł
brak opłaty przy wypłatach Blikiem
0 zł

Karta wielowalutowa

Posiadacze kont Santandera mogą skorzystać z pakietu wielowalutowego. Obejmuje on rozliczenia transakcji realizowanych zwykłą kartą debetową bezpośrednio w EUR, USD lub GBP i wypłaty z bankomatów zagranicznych. Dzięki tej usłudze klient unika:

 • kosztów przewalutowania (normalnie wynoszą 2,8 proc. kwoty operacji),
 • spreadu (ok. 7 proc.),
 • opłaty za podjęcie gotówki z maszyny zlokalizowanej poza granicami kraju (10 zł od operacji).

Za pakiet wielowalutowy Santander pobiera 9 zł miesięcznie. Dla klientów do 26. roku życia jest on bezpłatny.

Kantor internetowy Santander

Dewizy niezbędne do zasilenia konta walutowego i regulowania należności zagranicznych klient kupi w wewnętrznym kantorze online. Kantor Santander jest czynny w dni robocze w godz. 6-21 i oferuje spread 10-krotnie niższy od standardowego. Z platformy można korzystać również na smartfonach.

Oszczędzanie

Instytucja prowadzona przez Michała Gajewskiego nie ma dobrej oferty depozytowej.

Wyjątek stanowi  lokata mobilna.

Lokata mobilna 1% do 20000 zł

W miarę atrakcyjna jest jeszcze Lokata Mobilna. To czteromiesięczny depozyt zakładany przez aplikację i dostępny tylko raz. Jego kupon wynosi 1 proc. w skali roku. Na lokacie można ulokować nie więcej niż 20 tys. zł.

Promocje Santander do 600 zł

Obecnie w Santanderze trwa kumulacja promocji. Łącznie można w nich zyskać 300 zł. Ponadto bank wypłaca money-back 1 proc. od opłaconych z konta rachunków za media (max 25 zł miesięcznie) co może zwiększyć nasze bonusy o dodatkowe 300 zł.

Trwające akcje specjalne to:

 • “250 zł za aktywne bankowanie” – 250 zł za otwarcie konta,
 • „Polecam mój Bank” – 50 zł za otwarcie konta z polecenia (można wykorzystać mój sprawdzony kod polecającego: 1016186362 ),
 • 300 zł za opłacanie rachunków z konta.

Jak zdobyć poszczególne premie?

Szeroko te promocje opisałam tutaj:

600 zł do zgarnięcia w promocjach Santander Banku

Zwrot za rachunki 300 zł / rok

Będąc posiadaczami Konta Jakie Chcę,  możemy otrzymać  zwrot 1% wartości opłaconych z Konta Jakie Chcę rachunków za prąd, gaz, telefon komórkowy i stacjonarny, abonament TV i Internet
Aby otrzymać zwrot za zapłacone rachunki wystarczy raz zgłosić w banku swoją fakturę, a później opłacać rachunki z Konta Jakie Chcę.
Korzystając ze zwrotów możemy zyskać nawet 25 zł w miesiącu, czyli do 300 zł rocznie

Aplikacja mobilna Santander Mobile

Santander mobile to ścisła rynkowa czołówka w kategorii aplikacji mobilnych. Potwierdzają to oceny użytkowników: 4,5 gwiazdki (Android) i 4,6 gwiazdki (iOS).

Oprogramowanie wyposażone jest we wszystkie funkcje wdrożone przez najnowocześniejsze banki. Mowa m.in. o autoryzacji mobilnej (tutaj nazywa się to Mobilny podpis), zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego i turystycznego, zakupie biletów parkingowych i komunikacji miejskiej czy czasowej blokadzie kart. Z poziomu aplikacji mamy też dostęp do kantoru online.

Trzymanie ręki na pulsie umożliwiają bezpłatne powiadomienia push. Dzięki nim na bieżąco monitorujemy aktywność na koncie.

Inne praktyczne rozwiązanie Santander mobile to funkcja skanuj i płać. Pozwala ona na wygodne opłacanie rachunków. Wystarczy zeskanować kod QR, by formatka przelewu uzupełniła się automatycznie.

Płatności mobilne

Z aplikacją mobilną Santandera można wygodnie płacić telefonem, zegarkiem i pobierać gotówkę z bankomatów bez karty. Santander oferuje bowiem najszerszy na rynku wybór systemów płatności mobilnych. Oprócz własnej technologii HCE udostępnia także:

 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Blika,
 • Garmin Pay,
 • Fitbit Pay.

Również użytkownicy Santander internet nie powinni mieć powodów do narzekań. System wyposażono we wszystkie funkcje umożliwiające zdalne zarządzanie pieniędzmi. Chodzi m.in. o możliwość składania wniosków w programach „Rodzina 500 plus” i „Dobry start” czy dostęp do Profilu Zaufanego. Standardem jest oczywiście rozbudowana wyszukiwarka transakcji.

Czy warto mieć konto w Santander – opinia na koniec

Konto Jakie Chcę w banku Santander  to jednak nie tylko zwolnienie z wielu opłat, które wydają się niemożliwe do uniknięcia w przypadku kont osobistych (prowadzenie, przelewy, bankomaty). Jego atutem jest także szereg dodatkowych ułatwień takich, jak choćby dostęp do usługi cash back umożliwiającej wypłatę gotówki bez prowizji podczas płatności kartą za zakupy w sklepach stacjonarnych.

Konto Jakie Chcę gwarantuje również zwrot 1% możliwy do wykorzystania przy opłacaniu rachunków z konta, dzięki czemu konto staje się jeszcze bardziej atrakcyjne.

A jakie są Wasze opinie o koncie w banku Santander? Jak przebiega współpraca z bankiem, czy wszystko działa prawidłowo i poprawnie?

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

39 komentarzy

 • Od dłuższego czasu szukałem odpowiedniego dla siebie konta, aż trafiłem na Konto Godne Polecenia BZ WBK. Wreszcie chyba mam to, o co chodziło.

  Zero opłat za najważniejsze usługi i mnóstwo dodatkowych atrakcji.

  Okazało się, że razem z dostępem do konta mam pakiet drobnych, ale przydatnych rzeczy.

  Najciekawsze jest zbieranie punktów za transakcje bezgotówkowe, a tymi punktami można z kolei płacić u partnerów programu albo wymieniać je na bony rabatowe. Warto skorzystać.

 • Autor nie dodał, że przelewy Elixir nie są darmowe nawet w BZ WBK. Ogólnie jeśli mógłbym cokolwiek powiedzieć o koncie, to ma swoje plusy i minusy. Na minus dodałbym to, że konto nie jest do końca darmowe, są tam jakieś grosze za miesięczne prowadzenie, ale czy jest to jakiś duży minus? Każde konto obecnie ma wprowadzone mniejsze czy większe opłaty za poszczególne czynności. Jednak żeby nie było, że tylko narzekam, to dodam coś na plus. Bank BZ WBK jest w końcu jednym z największych polskich banków. Mają fajne propozycje jeśli chodzi o oszczędzanie i inwestowanie. Jeśli jesteś w tym temacie ogarnięty, to można sporo zarobić.

 • Konto BZ WBK lubię przede wszystkim za dobrą markę. Widać, ze to jest bank, który ma pieniądze, sądząc po reklamach jakich angażuje w kampanię. Były to same znane gwiazdy światowego pokroju. I to można na pewno potraktować jako plus.

  No bo skoro bank wie jak zarabiać i jak robić pieniądze, to na nas się to także odbije pozytywnie (to Wam gwarantuję). Idź do takiej placówki w której są pieniądze, a unikaj takiej w której ich nie ma. Prosta kalkulacja.

 • Mam tylko jeden mały dylemat. Otóż mieszkam zagranicą, a dokładnie w Anglii, ale bardzo czesto przyjeżdżam do Polski, bo tutaj mieszka moja rodzina – długa historia. Chciałbym jakoś tam móc przelewać te pieniądze, zeby oni w Polsce mogli z nich korzystać. Jednak słyszałem, że aplikacja internetowa, a właściwie ta cała strona, kwestie logowania itd., lubią czasem zdenerwować. W komentarzach pojawiają się informacje o awariach i różnych usterkach. Nie wiem czy to prawda, czy może tylko zawistni konkurenci, dlatego chciałbym Was tu zapytać o opinie. Czy faktycznie bywają takie problemy z kontem BZ WBK? Prośba o odpowiedź.

 • Szukając taniego konta internetowego usłyszałem dość dobre opinie na temat Konta Godnego Polecenia, a ponieważ BZ WBK jest bankiem znanym na naszym rynku, postanowiłem spróbować. Jak dotąd niemal nie mam na co narzekać.

  System informatyczny jest sprawny, usługi stoją na wysokim poziomie, a jeśli będę mógł za darmo korzystać nie tylko z bankomatów PKO i WBK-u to już będzie idealnie.

 • Konto Godne Polecenia to moje pierwsze internetowe konto bankowe i nie jest wcale tak strasznie, jak się wydaje. Początkowo trudno było mi się w tym wszystkim połapać, ale teraz potrafię je obsługiwać. Nie muszę też martwić się o dodatkowe opłaty, co przy moich zarobkach ma znaczenie. W mojej opinii konto rzeczywiście można polecić.

 • witam.
  konto Godne Polecenia jest darmowe- ale trzeba wszystkiego dowiedzieć się w banku przy podpisywaniu umowy. Niektorzy robią to przez telefon lub internetem nie dowiadujac się o warunki i jest jak jest potem…
  Ja byłam w oddziale BZWBK i podczas zakladania dowiedzialam sie o szczególy konta.
  Jest onopłatne- jesli chcesz miec kartę, gdzie płacisz w sklepach , na stacji itd. wtedy płacisz 7 zł miesiecznie za jej uzywanie to fakt.
  Ale jezeli chcesz miec całkowicie darmową kartę- wtedy wydają zwykłą kartę bankomatową- do wpłat i wypłat z bankomatu BZWBK.Nic za nią nie pobierają- ale nią nie mozna płacić juz w sklepach , na stacji itd. Najpierw kase trzeba pobrać.
  Samo prowadzenie konta miesiecznejest za 0 zł.
  Wzięłóam konto z karta bankomatową zwykłą – tylko do wypłat i wpłat w bankomacie BZWBK i do dziś nie pobrali mi ani złotówki za prowadzenie czy karte….
  jest to z jednej strony utrudnienie bo musze najpierw tą kase wypłacić z bankomatu i potem np zatankować auto, ale nie musze czekać w kolejce w Banku aby wypłacić pieniądze.
  Wszystko zależy jaką chcemy mieć wygodę- wszakże o wszystkich zasadach informują podczas zakładania konta lub warto się dopytac i porozmawiac podczas wizyty w banku….
  Z tego co wiem jesli nie chcecie płacic 7 zl za karte to mozna zamienic ja na tą zwwykła bankomatową za 0 zł i bedzie po problemie.
  Generalnie nie zawiodłam sie na tym koncie- narazie mogę je polecić.
  Wczesniej dla porówniania miałam konto w Banku Spóldzielczym i tam była opłata za prowadzenie konta 7 zł na miesiac, 4 zł za karte do bankomatu, jakieś dodatkowe prowizje no i opłaty za przelewy do innych banków niz BS z konta internetowego… to był koszmar. Dziwię się że tak długo (4 lata) miałam u nich konto.Więc nie polecam z kolei BS.

 • Mam wrażenie że większość wpisów powyżej jest sponsorowana. Konto po prostu jest – nikt nie ma czasu pisać peanów na jego temat. a wpis z angażowaniem gwiazd 😉 lekka przesada

 • “wpis z angażowaniem gwiazd lekka przesada” -pełna zgoda

  Kamil Wolski – to musi być ktoś a agencji reklamowej banku. Żenujący wpis,źle świadczący o marketingowcu.

 • Ja mam to konto godne polecenia ale czy faktycznie jest takie godne polecenia??? Nie maja znowu nic takiego czym mogli by się jakoś szczególnie pochwalić i czegoś co by ich wyróżniało na tle innych kont bankowych oferowanych przez pozostałe banki.
  Gdyby dali bezwarunkowo darmowe konto to jak np smart bank to tak – wtedy i ja bym je godnie polecał ale na dzień dzisiejszy mają ofertę jakich wiele na rynku – czyli darmowe konta pod warunkiem…
  Moja opinia neutralna – osobiście nie mam tego konta ale z oferty oceniam je nautralnie – mój mBank jest na pewno lepszy 🙂

 • BZ WBK kiedyś miało dobrą ofertę dla studentów, ale to było jakieś 5 lat temu jak jeszcze byłem studentem. Nie mam już u nich konta, ale szukam informacji, żeby założyć jeszcze raz, bo będzie mi potrzebne do nowej pracy. Moje doświadczenia z nimi były w sumie ok. Zamknięcie konta to była kwestia jednego dnia. Tylko nie używałem karty i chyba ze 20 zł musiałem zapłacić, bo 4 miesiące nic się nie działo ani na koncie ani na karcie.
  Czy teraz też jest to 5 zł za kartę w BZ WBK? Ale można to chyba anulować, jeśli się jej używa, prawda?

 • Nie wiem czy to o ten bank chodziło, le słyszałem ostatnio że jakiś bank bardzo namawiał, wręcz wciskał swoim klientom karty kredytowe, za które później po roku trzeba było płacić. Był to jakiś wątek w programie Elżbiety Jaworowicz, tylko nie pokazywali dokładnie tych emblematów, ale przez ocenzurowane zamazanie, można było dostrzec BZ WBK. Czy to faktycznie tak było? Macie jakieś informacje na ten temat? Ja wiem, że to może nawet nie wina samego banku, tylko przedstawicieli, którzy chcą zarobić na prowizjach, prawda?

 • Miażdżące “zyskaj 4% w skali roku do 4000 zł”. Tego typu promocje na lokaty zawsze będą mnie śmieszyć. Nie wiem kto się na to nabiera, ale chyba ni zbyt mądrzy ludzie. Zastanawiam się, dlaczego nie zrobią “lokata 6% w skali roku” i w gwiazdce, że to obowiązuje do 100 zł. Przecież też wielu ludzi by poszło.
  A tak wychodzi 13 zł brutto miesięcznie, jeszcze trzeba od tego podatek zapłacić, to podejrzewam że coś koło dyszki. Jak ni użyjesz karty, czy tam nie wypłacisz jakiejś sumy, to 5 zł idzie w plecy. Raz, drugi, trzeci i wychodzi skórka za wyprawkę.

 • Haha no wiesz to typowy chwyt marketingowy ale według mnie to i tak lepiej jeśli obiecują 4% na lokacie do 4000 złotych niż cos za darmo za co później w efekcie trzeba zapłacić 😀
  Tak więc nie widzę tutaj jakichś minusów tym bardziej, że z tymi lokatami to w większości banków teraz tak jest, że oferują kosmicznie wysoki % a kwota jaka można lokować to kilka tysięcy złotych tylko.
  Dla mnie bzwbk jest NEUTRALNE nie ma jakichś bardzo wysokich plusów ale nie widać tez rażących minusów tego konta tak więc neutralna opinia jeśli mam taką wyrazić.

 • Oczekuję pomocy, jak odzyskać 100 zł. 5.01.2016 r o godz. około 10:20 wpłacałem za pomocą wpłatomatu w BZ WBK Oddział w Głogowie 3050 zł, po chwili pokazał się komunikat, że banknoty zostały nie rozpoznane i wysunęły się nie do końca przez szczelinę, abym mógł je zabrać. Podczas wyciągania pojedynczo pieniędzy, zdążyłem wyciągnąć tylko 800 zł, gdyż za chwilę wpłatomat wycofał moje pieniądze do wewnątrz oraz pokazał się komunikat, że pieniądze zostały zatrzymane. Dodatkowo wpłatomat zabrał mi kartę do środka i już nie oddał. Następnie pokazał się komunikat, że wpłatomat jest uszkodzony. Czekałem kilka minut mając nadzieję,że odda mi za chwilę pieniądze oraz kartę, gdy się odwiesi. Natychmiast zgłosiłem fakt kradzieży moich pieniędzy przez wpłatomat pracownicy banku. Od samego początku ta pani mnie zwodziła mówiąc, że zgłosi reklamację do zewnętrznej firmy obsługującej wpłatomat i być może jeszcze tego samego dnia ktoś przyjedzie, otworzy wpłatomat, przeliczy pieniądze, i nie będzie z tym problemu, gdyż wpłacane pieniądze są w innej kasecie niż te wypłacane. 8.01.2016 r zadzwoniłem do tej pani z banku i powiedziałem, że nagłośnię sprawę w mediach i internecie jak nie oddadzą mi jak najszybciej moich pieniędzy w kwocie 2250 zł. 11.01.2016 kwota 2250 zł, została warunkowo zwrócona na moje konto. W dniu 20.01.2016 dostałem pismo z banku iż nastąpiła korekta w kwocie 100 zł i te pieniądze znikły z mojego konta. Uważam, że albo bank używa niesprawnego wpłatomatu ( kilka razy poprzednio, gdy chciałem wpłacić pieniądze nie mogłem skorzystać z wpłatomatu, gdyż widniała informacja, że wpłatomat jest uszkodzony ) albo ktoś obsługujący wpłatomat w tym banku ukradł mi 100 zł. W tym dniu znowu odwiedziłem tę panią w celu odzyskania 100 zł, napisała po swojemu reklamację na komputerze, nie miałem możliwości zapoznania się z treścią reklamacji, nie dostałem potwierdzenia jej złożenia oraz kazała czekać dwa tygodnie na odpowiedż z banku, czy to jest w porządku? Sugerowała mi również, że te 100 zł mogło zostać na blacie wpłatomatu i ktoś mógł je sobie wziąć. Są to bzdury, gdyż po zabraniu mi pieniędzy czekałem kilka minut mając nadzieję, że jakimś cudem wpłatomat się otworzy i odda mi kartę i pieniądze.

 • Tadeusz- muszę Ci powiedzieć, że moim zdaniem odzyskanie tych pieniędzy będzie graniczyło z cudem..i myślę, że sam wiesz dlaczego.
  No ale jestem tutaj żeby pochwalić wam ten bank, bo nigdzie jeszcze nie miałam konta, które aż tak bardzo by mi odpowiadało 🙂 Najbardziej zaskoczyło mnie to że jest 0 zł za smsKody, służące do potwierdzania przelewów internetowych, bo to że 0zł za prowadzenie konta to jest już chyba taka norma. Fajną sprawą jest też to 4% 🙂 Raz miałam tylko problem przy logowaniu się na swoje konto ale zaraz został rozwiązany. No i tak w sumie to jest dokładnie konto godne polecenia z czystym sumieniem

 • A ja napiszę tylko tyle. Konto jest OK, praktycznie bezkosztowe. BZWBK to znany bank z wieloma oddziałami. Polecam

 • Do konta dostajesz kartę, za pomocą której możesz dokonywać wpłat, ale jest to niebezpieczne, gdyż wpłatomaty tego banku się zawieszają i okradają klientów. Nie polecam.

 • Ten bank jak chce zdobyć klienta to wchodzi Ci wiadomo w co, a jak będziesz miał jakieś problemy z obsługą w tym banku to Cię spławią i do tego kłamią, nie dopuszczają do wiadomości,że bankomat-wpłatomat też się psuje i okrada ludzi. Nie polecam.

 • Większość opinie to sponsorowana lub udzielane przez sam BANK. Szczerze bank jest kiepski jak Kiepski

 • Moim zdaniem Konto Godne Polecenia w BZ WBK jest całkiem w porządku. Mój ojciec ma tam swoje konto i jest zadowolony. Jest zero złotych za otwarcie i prowadzenie konta, za wydanie karty debetowej też nie trzeba płacić, darmowe wypłaty gotówki z bankomatów ( to same jak dla mnie najważniejsze), a jest też sporo innych darmowych opcji, a do tego wszystkiego jest to oprocentowanie rachunku na 4%. Więc chyba opinie o Koncie Godnym Polecenia w BZ WBK powinny być raczej pozytywne. I taka właśnie jest opinia mojego taty. Sama zastanawiam się nad założeniem sobie konta w BZ WBK, bo wydaje mi się to znakomitym wyborem

 • Dla mnie głupi pomysł z tą kartą, po co mi karta jedynie do wpłat i wypłat gotówki, przecież karty po to zostały stworzone i służą przede wszystkim do obrotu bezgotówkowego, a pobieranie 7 zł miesięcznie za samo posiadanie karty to w moim odczuciu gruba przesada, konto może godne polecenia ale moim zdaniem tylko na czas promocji a potem, potem trzeba szukać czegoś innego, no chyba, że do korzystania z karty dołączą jakiś warunek do spełnienia, typu 100, czy 200 zł obrotu miesięcznie bezgotówkowo czy coś takiego, jak obecnie jest to praktykowane w większości banków bo inaczej to trochę słabo.

 • Kurcze szkoda, że w tym koncie uparli się tak na ta opłatę za kart w wysokości 7 złotych – czy jeszcze z tego nie zrezygnowali?
  Tak to bardzo razi oczy jak tylko jest jakieś porównanie tych kont bankowych że szok. Ogólnie ja mam kredyt w BZWBK i konto też – jestem zmuszony korzystać z karty bo takie jest wymaganie kredytu i nie mam opłat ale w przypadku jak ktoś ma samo konto bankowego to na pewno obawia się takiej opłaty.
  Gdyby nie to – to konto jest naprawdę bardzo dobre i wygodne w obsłudze. Nie ma żądnych dodatkowych opłat, o których nie napisali by w ofercie – tak więc suma-sumarum polecam to konto

 • No ja nie wiem co oni maja z tymi opłatami za kartę i łudzą się, że ludzie będą korzystali z konta w tym banku, podobnie chyba jest w Raiffeisen tam także jest jakaś opłata za kartę i podobnie jak w bzwbk bank nie przewiduje zwolnienia z tej opłaty – dlaczego tak jest?
  Dlaczego skoro inne banki mogą mieć darmowe konto bez żadnej opłaty za kartę? Jak to możliwe jest hm?
  ja nie mam tutaj konta osobistego ale śmieszy mnie ta oferta ale mam jeszcze jedno pytanie – czy otwierając konto w bzwbk można nie brać do niego karty płatniczej?
  Czy wtedy to konto jest w pełni darmowe czy tez ma jakieś opłaty za to, że nie posiada się do niego karty?

 • to karta jest za darmo ale nie można nią płacić ? ale idiotyzm …

 • Przestrzegam wszystkich przed bankiem WBK,
  pierwsze dwa przelewy z Banku z Norwegii 1 dzien roboczy,kazdy nastepny 5 dni!
  Tragedia!
  Przytrzymuja Twoje pieniadze aby wygenerować minimalny zysk z konta oprocentowanego!
  Przerzucają z banku do banku Twoje pieniądze!
  Wedruja gdzies nie wiadomo gdzie…..to jest jakis skandal!

 • Nie poleć nikomu tego banku. Mam zbieg komorniczy i od stycznia pieniądze na koncie a bank wysyła do wierzycieli informacje ze pieniędzy na koncie nie ma.Porazka. Nie odpowiadają na listy.Nie współpracują z klientem.Obracaja nasza kasa.Bardxo nieuczciwy bank.Ostrzegam wszydtkich

 • Czy mieliście na karcie kredytowej jakieś dziwne kwoty z nadwyzka które znikały ze stanu nastepnego dnia albo jakieś dziwne operacje na wyciągu z miejsc w których nie byliście? Ja miałam i nie wiem o co chodzi z ich ksiegowaniem.Po spłaceniu kwoty minimalnej wcielo mi z tej sumy 100zł i też nie było nic w wyciągu na temat tej kwoty że coś mi zdjęli. Kogel mogel ten bank.Chcę z stamtąd uciekać. XX

 • klientka - jeszcze

  do tej pory było jeszcze jako tako (małe zmiany z wprowadzeniem dużych opłat), ale po zmianach od 1.08.2016 PORAŻKA. Opłata za konto oszczędnościowe 1,00 a odsetki z oprcentowania 5000,00 ok. 2 zł. płatne sms z kodami i w ogóle zrbiło się badziewie. obserwujcie opłaty, bo pójdziecie z torbami

 • To nie całkiem prawda
  0 zł za użytkowanie karty (Mastercard Omni lub Mastercard Omni Payback) bez żadnych warunków
  bo warunki są, udostępnienie poufnych danych spółkom BZWBK, a co do zleceń stałych

 • Dla mnie porażka . Przez 3 lata fajnie a teraz jakieś opłaty . Mąż który jest współwłaścicielem konta poszedł wypłacić pieniądze w oddziale to mu naliczyli 5 zł do tego opłata za kartę 7 zł przelewy płatne z konta internetowego,które były za darmo zlecenia stałe też płatne żenada po prostu . Jedyna opcja to zamknąć konto i przejść gdzie indziej może m bank albo Raiffeisen a może Alior bank mają najlepsze oferty z tego co wyczytałam i opłata za konto się nie zmienia . BZ WBK wstyd po prostu . Najlepsze jest to, że jak ktoś przyjdzie do oddziału wpłacić Ci pieniądze na konto to mu odpowiednio każą za to zapłacić . Zamykam u was konto .

 • Nie polecam. Właśnie zamykam konto u tych złodziei. BZ WBK oferował bezpłatne konta i przez 18lat korzystałem z ich usług. To co wyprawiają ostatnio (płatne smskody, płatne przelewy internetowe, płatna wpłata pieniędzy w okienku itd itd) skłania mnie to przeniesienia rachunków.

  Banki w 2016 r. wygenerowały rekordowy zysk 20%!! Całe obciążenie z tytułu podatko bankowego przeniesiono na Klientów! A wszytsko dzięki PiS i ich obietnicom wyborczym… Podziękujcie sami sobie wyborcy pisiorów

 • A próbowaliście zlikwidować tzw konto Godne polecenia? Dzisiaj po ponad miesięcznym oczekiwaniu udała się mi ta sztuka. Dodam że piszę o banku wbk mieszczącym się w Brodnicy. Podobno czas oczekiwania na ową likwidację konta wynosi 30 dni. A w sumie jak się dowiedziałam jeśli chodzi o zwykłe konto “robocze ” nie musi to tak długo trwać. Chcę tylko dodać że założenie owego konta jest proste i szybkie natomiast nie myślałam, że przy zamykaniu będą opłaty za to tzw darmowe konto. A to za zlikwidowaną kartę do bankomatu (nie używaną od miesiąca), następnie 6 zł sobie pobrali a kiedy zapytałam za co usłyszałam, że to takie ich opłaty. Dzisiaj znowu musiałam zapłacić 14 zł za 27 smsów, które podobno wysyłałem w celu sprawdzenia stanu konta i to w miesiącu lutym podczas gdy właśnie w lutym odbierałam wypłatę już w nowym banku i nie miałam potrzeby sprawdzania konta w wbk. W sumie likwidacja tego konta uczyniła mnie 30 zł. Może i nie jest to powalająca kwota ale sam fakt że utrudnienia były z ich strony. To moje takie przeprawy z bankiem wbk.

 • Od 16 lat jestem związany z tym bankiem. Miałem konto firmowe o nieatrakcyjnych prowizjach. Poszedłem więc do oddziału, żeby zaproponowano mi jakieś lepsze warunki. Zaproponowano mi Firmowe Godne Polecenia. Konto miałbym za darmo, wystarczyło trzymać się określonych, łatwych do spełnienia zasad. Zapomniano dodać, że taka przyjemność kosztuje 150zł. Na moje pytanie, czemu pobrano tak wysoką prowizję, urzędniczka oddziału 44 w Warszawie odpowiedziała bez żenady, że tak przewiduje tabela prowizji. No cóż, z ludźmi o moralności kieszonkowca nie zwykłem dyskutować. Ja ich omijam. Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, że za zmianę taryfy na lepszą jestem tak karany. Oprócz podjęcia decyzji o zamknięciu konta firmowego, zamknę w ciągu 8 tygodni konto osobiste. Moje dorosłe i ponadprzeciętnie sytuowane dzieci (ukończone szkoły wyższe z wynikami celującymi, praca w IT) już i tak kwękały na wysokie koszty trzymania pieniędzy w BZWBK, ale siłą przyzwyczajenia jeszcze trwały przy tym banku. Na wieść o takim potraktowaniu ich ukochanego tatusia i jego planach następnego dnia zaczęły zakładać konta u konkurencji. Mnie też tam ściągną. Szacuję, że bank straci wpływy na kilkaset tysięcy rocznie. Pewnie tego nie odczuje. Ja odczuję, bo nie będę miał poczucia bycia okradanym.

 • Nie informują o wszystkim. Pytałam się kilkakrotnie jakie są opłaty, czy to do konta, czy do karty. Nie ma żadnych.. a tu proszę ..pobierają 2 zł za sprawdzenie stanu konta!!! Nie polecam.

 • Konto w BZ WBK zdecydowane nie jest godne polecenia! Pozom zabezpieczeń banku jest żenujący o czym przekonałam się przy okazji kilku nieautoryzowanych obciążeń karty kredytowej na 1200zł. Bank wyłudza opłaty za przewalutowania wypłaty z kont walutowych. Wypłata z konta w Euro jest obciążana opłata za przewalutowanie na złotówki i ponownie na Euro. Oczywiście minimalna opłata dodatkowo za wypłatę to 2,5 Euro.

 • W żadnym innym banku nie spotkałam się z tak niekompetentną obsługą. Poniżej przykłady:
  1. Zadzwoniłam na infolinię z pytaniem dlaczego w bankowości elektronicznej BZWBK24 nie widzę historii operacji starszych niż rok. Konsultant poinformował mnie, że on tez ma konto w tym banku i u niego działa, więc na pewno źle sprawdzam. Ponadto on nie rozumie po co mi ta historia. Zgłosiłam zatem reklamację mailowo. Po miesiącu otrzymałam odpowiedź, że zgodnie z regulaminem bankowości elektronicznej – mam dostęp do historii tylko z ostatnich 12 m-cy. A jak potrzebuję starszej historii to mam przeszukiwać sobie pdf będącymi miesięcznymi wyciągami z konta.
  Reasumując – jeżeli chcesz sprawdzić, czy w ciągu ostatnich 5 lat płaciłeś podatki i przefiltrować po nr konta urzędu skarbowego – w systemie nie masz takiej możliwości, co w systemach innych banków jest standardem.
  2. Przy spłacie kredytu hipotecznego – Panie w oddziale przez ok miesiąc nie potrafiły wydać mi podpisanego przeze mnie weksla inblanco (tłumaczenie, że np. nie ma kluczyka do szafki)

 • Co się dzieje z tym bankiem, zmieniły się władze banku ? W oddziałach czeka się godzinami w 3 osobowych kolejkach, doradca online praktycznie nie działa a jak już uda się połączyć to odsyłają na infolinie po kolejnych godzinach oczekiwania…. Arka BZWBK oszukuje swoich klientów. Ludzie czas uciekać z tego banku. Konkurencja nie śpi i chętnie Nas przejmie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *