Konto dla osoby często podróżującej

 

osoba podróżującaPraktycznie każdy człowiek potrzebuje konta bankowego, na którym może przechowywać swoje środki finansowe. Banki oferują wiele ich rodzajów. Dostosowane są one do potrzeb różnych grup społecznych. Są także specjalne oferty dla osoby często podróżującej.

Każde takie konto posiada szczególne cechy, które nie tylko je wyróżnia z pozostałych, ale i czyni bardziej atrakcyjnym dla określonej grupy klientów. Przykładem mogą być choćby konta przeznaczone dla ludzi młodych czy studentów.

W ramach tego rodzaju kont zazwyczaj prowadzenie konta oraz transakcje są bezpłatne. Wpłaty jak i wypłaty są swobodne, nie ma konieczności regularnych wpłat na konto.

Osoby posiadające własną działalność czy często podróżujące za granicę oczekują innych udogodnień jeśli chodzi o dostęp i prowadzenie kont. Dlatego też istnieje we wszelkich bankach co najmniej kilka rodzajów kont bieżących, nie wspominając już o innych typach tj. np. konta oszczędnościowe czy debetowe. Szeroki wachlarz usług bankowych zaspokoi potrzeby nawet bardzo wybrednego klienta. Dla tych najbardziej wymagających klientów banki oferują konta biznesowe wraz z obsługa indywidualną i osobą prowadzącą, szczególnie jeśli dany klient korzysta z wielu usług jednego banku.

 

3 komentarze

  • Ok, a jak to jest z polskimi bankami w europie? Teraz większość polskich banków gwarantuje opcje darmowych bankomatów w europie, albo można sobie je także wykupić, mam na myśli taką opcję, która daje to, że one są później albo darmowe, albo bardzo niedrogie, jakaś symboliczna opłata. Czy ktoś korzystał w taki sposób z polskich banków za granicą? A czy opcja podróży po całym świecie i wypłaty na takich zasadach też są możliwe? Proszę o info jakiegoś podróżnika, kogoś kto często podróżuje.

  • A poproszę o jakieś konto bankowe, które mogłabym mieć w Polsce, ale też żeby mieć darmowe bankomaty w Anglii. Zależy mi na takim międzynarodowym koncie bankowym, dlatego że dużo podróżuję głównie do Anglii.

    Czy ktoś z Was może ma coś takiego lub mógłby wskazać takie konto, które spełniało by moje oczekiwania? Z góry dziękuję i bardzo proszę o najróżniejsze informacje.

  • Wystarczy mieć konto walutowe do takich zadań. Nie będę polecał Wam konkretnego banku, bo praktycznie każdy bank ma teraz w swojej ofercie konto walutowe. Wystarczy po prostu zapytać o warunki.

    Często jest też tak, że dane konto walutowe, automatycznie przelicza nam pieniądze na inne waluty, na przykład: tyle w PLN, to jest równowartość tylu w USD. To jest fajne i wygodne, bo jedziemy sobie zagranicę i jak mamy kartę master card, albo visa, to nie ma problemu z wypłacaniem w dowolnym bankomacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *