Konto dla młodych

konto młodziezowe

W jakim banku założyć konto dla młodych (od 13 do 25 lat)? Jaki bank ma najlepszą ofertę konta? Darmowe, bez opłat i prowizji? Przegląd ofert banków KWIECIEŃ 2021. Poznaj najtańsze aktualnie konto bankowe dla nastolatka.

 

Coraz częściej obiektem zainteresowania banków staje się młodzież jako grupa potencjalnych klientów. Coraz częściej też rodzice decydują się na założenie konta swojemu małoletniemu dziecku, traktując to nie tylko jako wygodne rozwiązanie, ale także jako swoistą formę edukacji, gdyż taki rachunek osobisty uczy odpowiedzialności i doskonali umiejętność zarządzania własnymi finansami. Dzięki temu również rodzice mają możliwość wglądu i kontroli nad wydatkami swoich dzieci.

Banki oferują obecnie dość szeroki wybór produktów finansowych adresowanych do tego rodzaju klientów tzw. konta dla młodych, jednak w większości jest to oferta kierowana do grupy wiekowej 13 – 18 lat, niekiedy w postaci wydzielonego subkonta w ramach rachunku bankowego rodziców.

Dla dzieci poniżej 13 lat, jak dotąd tylko PKO BP zdecydował się na stworzenie tego typu konta osobistego pod nazwą PKO Konto Dziecka. Jednak najmłodsze dzieci mają ograniczoną możliwość korzystania z usług finansowych, czego przykładem jest tak zwana karta przedpłacona, czyli pre-paid, dzięki której dziecko może dokonywać zakupów lub wypłacać gotówkę w bankomacie tylko do z góry ustalonego limitu. Karty pre-paidowe znajdują zastosowanie również w odniesieniu do młodzieży.

Dla osób młodych powyżej 18 lat pko bp, przygotował specjalny ror PKO Konto Dla Młodych opinie o nim są bardzo zróżnicowane.

Konto dla młodych nastolatków

Dla nastolatków banki mają ofertę własnych kont osobistych, standardowych lub dedykowanych specjalnie dla tej grupy klientów, bądź wspomniane wcześniej subkonto przy rachunku rodziców. Oczywiście z uwagi na ograniczone prawo do dokonywania czynności prawnych, otwarcie rachunku musi nastąpić za zgodą rodzica. Nastolatek może, o ile rodzice nie postanowią inaczej, swobodnie dysponować środkami zgromadzonymi na rachunku, to jest podejmować gotówkę, dokonywać przelewów, płacić rachunki w sklepie przy użyciu karty płatniczej, czy za zakupy w internecie, doładowywać telefon. Natomiast młode osoby niepełnoletnie nie mogą korzystać z produktów i usług kredytowych – karty kredytowej, debetu, kredytu, z wyjątkiem karty kredytowej do rachunku kredytowego rodziców.

 

Ze względu na specyficzny charakter młodzieżowej klienteli, banki proponują do kont dla dzieci i młodzieży cały szereg dodatkowych elementów w postaci atrakcyjnych rabatów i premii, na przykład zniżki w szkołach językowych, premie za polecanie konta znajomym, bonus dla najlepszych uczniów, rabat za zakupy partnerskie, a nawet bezpłatną usługę informacyjną typu assistance. Warto zwrócić uwagę na dostępne w niektórych ofertach darmowe opcje na zlecenie stałe, dzięki któremu rodzice mogą zasilać konto dziecka oraz uproszczoną funkcję podglądu realizowanych przez małoletniego właściciela konta transakcji.

Darmowe konto?

Chociaż konto osobiste dla młodych jest zazwyczaj darmowe, to jednak trzeba uwzględnić inne koszty:

 • opłaty za kartę,
 • przelewy,
 • wypłaty z bankomatu.

Kartę płatniczą warto ubezpieczyć od nieuprawnionych transakcji, co może się zdarzyć w przypadku jej kradzieży czy zgubienia, to bowiem zabezpieczy nas przed ewentualnymi stratami finansowymi w sytuacji mniejszych kwot niż gwarantowany przez bank pułap powyżej 150 euro.

Najtańsze konto bankowe dla osoby niepełnoletniej

Zdecydowanie najlepszą ofertę konta bankowego na dzień dzisiejszy (2 kwiecień 2021 r.) ma mbank.

Jego ekonto możliwości dla osób w przedziale 13-25 lat jest całkowicie darmowe. Za prawdziwe 0 zł:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za użytkowanie karty (bez żadnych warunków!),
 • 0 zł za przelewy przez internet,
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce

Zobacz pełną tabelę opłat eKonta Możliwości na stronie mBanku

 

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

7 komentarzy

 • Autorze, nie wiem kim jesteś, ale robisz fajną robotę. Dzięki za wszystkie informacje związane z kontami bankowymi. Dotychczas nie wiedziałam jak to wszystko wygląda, ale muszę założyć swoje pierwsze konto w banku (bo idę na studia), więc poszukuję informacji – obiektywnych informacji o kontach, a tutaj właśnie takie dostałam. Dziękuję za darmową, ale bardzo przystępną i przydatną wiedzę i gorąco pozdrawiam.

 • W czasie gdy ja zakładałam takie konto studenckie kilka lat temu, jeszcze nie było takich fajnych ofert na konta tego typu. Teraz widzę że są ciekawe dodatki, chociażby te zniżki na kursy językowe. Widać, że banki wychodzą na przeciw młodym ludziom i starają się im ułatwić start w dorosłość.

 • Moim zdaniem Pekao i mBank mają dobrą ofertę jeśli chodzi o konta dla młodych. Szczególnie mBank, który proponuje obecnie iZZYkonto. To konto dla młodzieży jest już dostępne od kilku lat, bo pamiętam, że jak ja miałem 16 lat, to sobie je założyłem, a obecnie mam już 10 lat więcej, czyli minimum 10 lat taka usługa musi być w ofercie mBanku. Jeśli chodzi o PKO, to nie testowałem i za wiele nie wiem o ich koncie dla młodzieży.

 • A co myślicie o mBanku jako o koncie bankowym dla osób młodych? To konto dla młodych w PKO nie jest złe, ale po co ograniczać się do jednego monopolisty, skoro banków jest naprawdę bardzo wiele, a z tego co wiem, to mBank bardzo dobrze w rankingach banków stoi. Ja już mam 26 lat, ale na przykład są konta bankowe dla osób od 13 roku życia, w mBanku konto dla młodych to jest między innymi izzi konto, albo izzy konto, już nie pamiętam jak to się pisze. Dlatego warto poszukać informacji na ten temat.

 • Teraz jest zasyp kont studenckich, studencki mają naprawdę dobrze. Wiele z tych konto nie mają w nazwie konto studenckie, ale jak najbardziej nadają się dla studenta. Na przykład BZ WBK czy mBank, to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zmniejszyć koszty do minimum, albo wyeliminować je całkowicie. Co więcej mogę na ten temat powiedzieć, sama jestem studentkom, wiec trochę śledzę rynek kont bankowych i wiem, że najlepsze są te banki, które nie nakładają na studentów jakiś zbędnych opłat. Te które wymieniłam powyżej, spełniają te warunki w 100%

 • Witam, kontaktuje się z państwem ws. pomocy (z państwa strony) wyboru konta bankowego. Ukończyłem 18 lat, nie jestem oraz nie będę studentem, potrzebuje konta za totalne 0. Potrzebuje konta dzięki któremu będę mógł płacić zbliżeniowo (Karta oraz Telefon), wypłacać pieniądze z bankomatów innych banków oraz obsługiwać konto mobilnie (przelewy oraz zakupy za pomocą smartfona).
  Dochód na koncie nie będzie stały (granica 400-600 zł miesięcznie lub zerowy). Pozdrawiam

 • Szczerze mówiąc, to banki tak się zabijają o tych młodych ale różnice w ich ofertach są bym powiedziała znikome.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *