Konto w Meritum Banku – opinie, czy naprawdę bez opłat?

meritumMeritum Bank jest ceniony przez klientów przede wszystkim dlatego, że jego właściciele i pracownicy stawiają przede wszystkim na prostotę proponowanych rozwiązań. Tu nie ma mowy o jakichkolwiek niedomówieniach i niejasnych zasadach współpracy, osoba zainteresowana kontem osobistym w Meritum Bank nie musi więc obawiać się, że umowę dotyczącą tego produktu bankowego będzie czytać wielokrotnie zanim cokolwiek z niej zrozumie.

Proste Konto Osobiste w Meritum Bank?

O prostocie można mówić w tym samym momencie, w którym zaczyna się analizować opłaty związane z kontem w Meritum Banku. W wielu bankach następuje w tym momencie wyliczanie kryteriów, które musi spełnić klient zainteresowany niskimi kosztami współpracy, w tym przypadku jednak nie ma mowy o takim zjawisku. Bezpłatne założenie i prowadzenie konta jest gwarantowane wszystkim, którzy zdecydują się na współpracę z Meritum Bankiem, wszyscy właściciele konta osobistego mogą przy tym liczyć na bezpłatne wypłaty wykonywane z wykorzystaniem wszystkich bankomatów znajdujących się na terytorium Polski i to bez względu na to, jak często wspomniane wypłaty miałyby być dokonywane.

Bezpłatne jest również tak wydanie, jak i obsługa karty debetowej oraz przelewy internetowe (pod warunkiem, że nie są to przelewy natychmiastowe).

Konto naprawdę bez opłat? Moje końcowe opinie.

Bezpłatne usługi bankowe sprawiają, że konto osobiste w Meritum Banku może budzić zainteresowanie. Okazuje się jednak, że nie mówimy wcale o jedynym udogodnieniu przygotowanym dla osób, które chcą korzystać z tego rodzaju rozwiązania. Wśród usług, na które w szczególny sposób warto zwrócić uwagę wymienia się między innymi: dostęp do usług banku o każdej porze przy wykorzystaniu wszystkich kanałów, które mogą zainteresować klientów, a także możliwość korzystania z szeregu dodatkowych usług bankowych, które pomogą w lepszym gospodarowaniu pieniędzmi właściciela konta. Ze szczególną życzliwością przyjmowany jest również Meritum Planer – specjalne narzędzie, dzięki któremu problemem przestaje być kontrolowanie wydatków i planowanie ich z wyprzedzeniem tak, aby pieniądze były przeznaczane dokładnie na te cele, które samym właścicielom konta wydają się najbardziej atrakcyjne. Osoby korzystające z konta osobistego w Meritum banku mogą liczyć także na tanie kupowanie przy wykorzystaniu karty Visa.

Opinie klientów o koncie w Meritum Banku

Masz konto osobiste w Meritum Bank? Jak oceniasz swoją dotychczasową współpracę z tym bankiem. Napisz swoje opinie w komentarzach poniżej.

Aktualizacja kwiecień 2015 r.

 

Meritum Bank wycofuje z oferty Proste Konto Osobiste z dniem 31 marca 2015 r.

 

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

11 komentarzy

 • o jakim dostępie tu mowa? telefony nie działają przez całą dobę. właśnie mam taką sytuację że po zmianach w systemie informatycznym o czym uprzedzono (miał nie działać do wczoraj do 15-ej) nie mogę się nawet zalogować do konta. Dziś wieczorem nie działa żaden telefon w tym banku ,włącznie z tym który ma całodobowo przyjmować zastrzeżenia kart -mam w telefonie komunikat że nie ma takiego numeru .po prostu totalna rozsypka. wyjąłem kasę z bankomatu więc się nie martwię co dalej .Ale sami powiedzcie – czy taki bank jest bezpieczny?

 • Moja opinia o tym koncie jest jak najbardziej pozytywna.
  Moim zdaniem jedno z najlepszych, albo w ogóle najlepsze w tej chwili, jest Proste Konto Osobiste w Meritum Bank. Właściwie wszystko tam jest za darmo – prowadzenie konta, karta płatnicza, wypłaty gotówki z bankomatów, przelewy, co prawda te ostatnie bez natychmiastowych. Ale za to proponują dodatkowe pieniądze za skuteczną rekomendację – 70 zł za przyprowadzonego klienta i na przykład zniżki i rabaty za zakupy opłacone kartą.

 • Meritum Bank z tego co wiem, to jakoś niedawno się zaczęło dopiero reklamować, ale głównie z takimi szczegółowymi opłatami, na przykład oni polecają lokatę (swoją drogą ta lokata w Meritum Bank jest całkiem niezła).

  No i trzeba to podkreślić, że prowadzenie i otworzenie konta w Meritum Bank jest darmowe, czego na początku się nie spodziewałam, bo myślałam, ze bank tego pokroju będzie raczej chciał jakąś kasę za to.

  No nic, pozdrawiam 🙂

 • Moja opinia o koncie jest również pozytywna. Faktycznie bez opłat, fajny system bankowości elektronicznej. Ja polecam. Gdyby ktoś miał jakies wątpliwości polecam dziewczyny z placówki w Bialymstoku na Mickiewicza! 🙂

 • Ogólnie chyba obecnie jedno z najlepszych kont. Jeśli chodzi o aspekt opłat i prowizji. Od innych odróżnia je to, że nie ma praktycznie żadnych wymogów i warunków, które posiadacz konta musi spełnić, żeby nie płacić prowizji. Tylko pytanie jak długo się taka oferta konta wolnego od opłat i warunków utrzyma.

 • Ogólnie do Meritum Bank większych zastrzeżeń nie mam, ale zrazili mnie kiedyś taką reklamą z burakiem, który chciał mnie przekonać, że w meritum bank jest podwójnie liczona lokata.

  Tak naprawdę była to jedna z kiepskich lokach, coś w stylu 7% do 1000 zł na 3 miesiące, ale szczegółów teraz nie pamiętam. Poza tym jak rozmawiałem z kolegą, który ma u nich konto, to z codziennych i podstawowych usług tego banku jest jak najbardziej zadowolony.

 • Jeszcze nie mają tak wiele placówek, prawda? Mają coś koło 160 placówek w całej Polsce, przynajmniej tak wynika z mapy oferowanej przez nich na ich stronie. Co do negatywnych opinii, to sporo udało mi się znaleźć na ebroker. Już teraz widzę, że połowa wymoderowana i usunięta, dlatego też chciałem znaleźć jakąś bardziej neutralną stronę, bo wiem, że oni sobie wszyscy na wzajem pomagają (te większe portale). Jeden gościu pisał, ze 5 razy wnosił o zmianę danych i przez kilka miesięcy mu tego nie zmienili, przez to podobno ma problem, bo jakieś przelewy z pracy mu nie dochodzą. Mniejsza o tę sytuację, ale gdybyście tak mogli wskazać największy minus tego banku meritum, to jakie byłyby Wasze opinie?

 • mam konto w meritum ale po jego przejęciu można tylko powiedzieć że :
  dobrze żarło ale zdechło – niestety po zagrywkach aliora “5 lat gwarancji – chyba wysokich opłat” muszę szuac innego banku

 • Meritum Bank był całkiem fajnym bankiem, wysokie oprocentowanie lokat, terminowość, brak większych opłat. Ale wszystko jest do czasu. MB został przejęty !! i zaczęło się !!
  Otworzyłem ROR, dawali lokatę na 5%, ale po przejęciu tego banku zaczęli wprowadzać dziwne i dość wysokie opłaty za obsługę, więc zamknąłem ROR. W ramach RORu była otwarta 1 lokata. Zlikwidowali ją, nie wypłacając mi żadnych odsetek !! Umowa ramowa to jest dla nich to samo co ROR. Jak zamkniesz ROR to również zrywasz umowę ramową i kasują Ci wszystkie lokaty otwarte z poziomu rachunku (bez wypłaty odsetek), zamiast je przenieść poza rachunek i uczynić chociażby klasycznymi depozytami internetowymi. Żenada. Średniowiecze. Złodziejstwo. Czas się z nimi pożegnać.

 • Złodzieje z Alioru wykonczyli konkurencje czyli Meritum Bank kupujac ich i wprowadzajac oplaty. Bye bye Meritum. Wlasnie sie przenioslem do Smart Banku.

 • Od kiedy Meritum połączył się z Alior bankiem, mam non stop problemy z kartą. Nie mogę korzystać z niektórych bankomatów, pomimo iż w umowie jest napisane, że mam dostęp do wszystkich bezpłatnie. Kilkukrotnie miałam sytuację, kiedy bankomat nie chciał wypłacić mi pieniędzy, a pomimo to zostały one zabrane z konta. Mam również problemy z płaceniem kartą, często nie da się tego robić, a pieniądze znikają z konta, pomimo odrzuconej transakcji. Problem występował zarówno na karcie Visa jak i nowej Master Card. Dzwoniłam do obsługi, zostałam spławiona przez bardzo niemiłą kobietę. Czas się rozejrzeć za porządnym bankiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *