Alior Bank Konto Jakże Osobiste – Recenzja i Opinie – HIT czy KIT?

Aktualizacja 04.04.2021
aliorbankKonto Jakże Osobiste Alior Banku wydaje się drogie, ale pod nietrudnymi do spełnienia warunkami staje się darmowe w utrzymaniu i daje dostęp do przydatnych na co dzień korzyści. Można też na nim zarabiać (do 960 zł). Sprawdzam czy to bankowy Hit czy raczej Kit.

 

 

Alior Bank zaliczany jest do średniej wielkości graczy na polskim rynku finansowym. Z aktywami w wysokości 74 mld zł zajmuje ósme miejsce w stawce. W ciągu 10 lat istnienia zdążył przejąć kilka podmiotów, w tym Meritum Bank (2015 r.) i BPH (2016 r.). Od przeszło czterech lat jest kontrolowany przez PZU.

Tabela opłat

W poniższej tabeli opłat zestawiono porównałam Konto Jakże Osobiste z jego wersją dla Młodych (osób poniżej 26 lat):

↓Parametr || ROR→Konto Jakże OsobisteKonto Jakże Osobiste dla Młodych
(poniżej 26 lat)
Prowadzenie konta 10 zł / 0 zł
brak opłaty przy wpływie jednorazowo min. 1500 zł miesięcznie
0 zł
Zwykłe przelewy internetowe 0 zł 0 zł
Karta debetowa 5 zł / 0 zł
brak opłaty po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł w miesiącu
5 zł / 0 zł
brak opłaty po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł w miesiącu
Obce bankomaty w kraju 2,5 zł/op.
lub
abonament 3,5 zł miesięcznie
lub
0 zł Blikiem
lub
0 zł w ramach jednej z korzyści
2,5 zł/op.
lub
abonament 3,5 zł miesięcznie
lub
0 zł Blikiem
lub
0 zł w ramach jednej z korzyści
Więcej Sprawdź Sprawdź

Podstawowym ROR-em Alior Banku jest Konto Jakże Osobiste, które pojawiło się w sprzedaży w 2017 r. Jest to warunkowo darmowy rachunek.

Posiadacz nie płaci za jego prowadzenie (10 zł) ani obsługę karty (5 zł), jeśli w miesiącu wykaże się jednorazowymi wpływem w wysokości 1500 zł i wykona płatności plastikiem na łącznie min. 300 zł.

Opłatami obciążone są również operacje w obcych bankomatach. Każda transakcja to koszt 2,5 zł. By zoptymalizować wydatki z tym związane, można wykupić miesięczny abonament za 3,5 zł. Ewentualnie można podejmować gotówkę Blikiem.

Klienci poniżej 26 lat mogą mogą liczyć na preferencyjne warunki prowadzenia Konta Jakże Osobistego. Mianowicie nie obowiązuje ich wymóg wpływu 1500 zł. Pozostałe opłaty są identyczne jak przy podstawowym wariancie KJO.

Konto Jakże Osobiste a Konto Internetowe

↓Parametr || ROR→Konto Jakże OsobisteKonto Internetowe
Prowadzenie konta 10 zł / 0 zł
brak opłaty przy wpływie jednorazowo min. 1500 zł miesięcznie
0 zł
Zwykłe przelewy internetowe 0 zł 0 zł
Karta debetowa 5 zł / 0 zł
brak opłaty po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł w miesiącu
6 zł / 0 zł
brak opłaty po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł w miesiącu
Obce bankomaty w kraju 2,5 zł/op.
lub
abonament 3,5 zł miesięcznie
lub
0 zł Blikiem
lub
0 zł w ramach jednej z korzyści
5 zł/op.
lub
0 zł Blikiem
darmowe wypłaty min. 100 zł w maszynach Euronetu
Sprawdź Sprawdź

Prócz Konta Jakże Osobistego w ofercie Alior Banku znajdziemy ROR o nazwie Konto Internetowe.

Pod względem cenowym wypada ono porównywalnie z tym flagowym rachunkiem. Posiadacz nie płaci za prowadzenie Konta Internetowego, ale musi się liczyć z 6-zł daniną za obsługę plastiku. Uniknie jej, jeśli wyda kartą min. 300 zł w miesiącu.

Ponadto za każdą transakcję w obcym bankomacie bank naliczy 5 zł, czyli dwa razy więcej niż w przypadku posiadaczy KJO. Z tym że podjęcie jednorazowo min. 100 zł w maszynach Euronetu jest bezpłatne. Oczywiście operacje Blikiem także są darmowe.

 

Korzyści do Konta Jakże Osobistego

Warto też wspomnieć o korzyściach do Konta Jakże Osobistego. Dwie z nich są darmowe. Za kolejną płaci się 3,5 zł miesięcznie. Do wyboru są:

 • bezpłatne bankomaty w kraju (standardowo: 2,5 zł od wypłaty),
 • bezpłatne bankomaty za granicą (standardowo: 5 zł od wypłaty),
 • limit odnawialny 1000 zł w koncie bez odsetek przez 10 dni (standardowo: 10 proc. w skali roku; ale bank nie zwalnia z 75-zł opłaty za przyznanie debetu),
 • pięć darmowych przelewów natychmiastowych wykonywanych przez internet (standardowo: 5 zł od operacji),
 • 1 proc. na koncie oszczędnościowym (limit salda 10 tys. zł) zamiast 0,01 proc.
 • money-back 1 proc. za transakcje telefonem do 240 zł/rok (Blik, HCE, Google Pay, Apple Pay) z limitem 20 zł miesięcznie,
 • ubezpieczenie podróży zagranicznych (pokrywa koszty m.in. leczenia i zgubienia bagażu),
 • korzystne przewalutowania (brak prowizji za przewalutowanie transakcji w 152 walutach + przeliczenie po kursach NBP i Mastercard),
 • assistance samochodowy, domowy i medyczny,
 • 30 powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku miesięcznie.

Karta wielowalutowa

Osobom, które chcą płacić bezpośrednio w dewizach i uniknąć kosztów przewalutowania, Alior Bank proponuje dwa rozwiązania.

Pierwszym jest klasyczna karta wielowalutowa. To zwykły plastik do konta w złotówkach, który umożliwia rozliczenia w EUR, USD i GBP po sprzężeniu z nim odpowiedniego konta walutowego.

Kantor internetowy Alior Banku

Druga opcja to kantor internetowy i korzystne przewalutowania. Polega to na tym, że przy przeliczaniu płatności zagranicznych zrealizowanych kartą do konta w PLN organizacja kierowana przez Krzysztofa Bachtę stosuje kurs NBP (transakcje w EUR, USD i GBP) albo organizacji Mastercard (transakcje w 149 innych walutach na USD). Kurs ten jest znacznie lepszy niż standardowe ceny walut w Alior Banku, w którym spread jest bardzo wysoki (9 proc.). Ponadto w ramach usługi nie ma prowizji za przewalutowanie. Można z niej korzystać za darmo w ramach dwóch bezpłatnych korzyści lub za 3,5 zł miesięcznie.

W drugim wariancie klient nie musi zaprzątać sobie głowy zakupem dewiz. Oczywiście może to zrobić, np. w Kantorze Walutowym online Alior Banku. Jednak wtedy musi otworzyć konto walutowe i zamówić kartę walutową w EUR, USD bądź GBP, co może wiązać się z kosztami.

Oprocentowanie

W ofercie instytucji kontrolowanej przez PZU znajdziemy kilka produktów, które przynoszą przyzwoite odsetki.

Konto oszczędnościowe 1% do 10 000 zł

W ramach jednej z korzyści przypisanych do konta osobistego można wybrać bonusowe oprocentowanie konta oszczędnościowego. Wynosi ono 0,3 proc. i obejmuje saldo do 20.000 zł. Co więcej możemy podnieść oprocentowanie do 1 proc. pod warunkiem wykonania w danym miesiącu kartą obrotu bezgotówkowego na min. 300 zł.

Konto Mega Oszczędnościowe 0,5% do 100 000 zł

Szukającym względnie wysokiego zysku można też polecić Konto Mega Oszczędnościowe. Standardowo po wpłacie nowych środków (maksymalnie 100.000 zł) jego oprocentowanie rośnie do 0,1 proc. i jest naliczane przez 2 miesiące od pierwszego wpływu. Co więcej możemy zwiększyć oprocentowanie z 0,1% do 0,5%, jeśli co miesiąc zapewnimy  wpływ na konto osobiste w wysokości min. 2000 zł.

Promocja do 960 zł

W ramach trwającej do 31 maja promocji Alior Banku akcji „Bankuj i zyskuj z kontem” w zamian za otwarcie tam ROR-u i spełnienie dodatkowych warunków (m.in. aktywności) można w ciągu 12 miesięcy zyskać nawet 720 zł.

Do tego dochodzi możliwość otrzymywania money-backu 1 proc. (max 20 zł miesięcznie i 20 zł rocznie) od stacjonarnych transakcji telefonem i skorzystania z wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Trwająca do 31 maja akcja skierowana jest do nowych klientów. Mogą przystąpić do niej osoby, które nie miały konta osobistego, konta walutowego, Karty Kibica Alior Banku w ciągu ostatnich 24 miesięcy. Wykluczenie dotyczy również klientów nieistniejącej marki T-Mobile Usługi Bankowe. Natomiast posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego czy rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku nie pozbawia prawa do udziału w promocji.

Zwrot za transakcje telefonem i wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego są dostępne dla wszystkich klientów, którzy wybiorą te udogodnienia jako korzyści do Konta Jakże Osobistego.

Jak zyskać 720 zł w promocji Alior Banku?

 1. Do 31 maja poprzez stronę promocji złożyć wniosek online o Konto Jakże Osobiste z kartą płatniczą
  We wniosku trzeba wyrazić zgody marketingowe.
 2. W ciągu 30 dni zawrzeć umowę
  Można to zrobić z użyciem wideoweryfikacji, przelewem autoryzacyjnym ze swojego konta w innym banku (zwróćmy uwagę na zgodność danych we wniosku i na przelewie) albo przez kuriera.
 3. W każdym z 12 kolejnych miesięcy:
  • zalogować się do aplikacji Alior Mobile,
  • zapewnić wpływ na ROR łącznie min. 1500 zł (najlepiej przelewem z innego banku),
  • zrealizować kartą transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł,
  • opłacić w aplikacji Alior Mobile (moduł Autopay) co najmniej jeden przejazd autostradą, komunikacją miejską lub usługę parkowania na łącznie min. 20 zł,
  • korzystać z produktu kredytowego: pożyczki gotówkowej, kredytu, debetu w rachunku, karty kredytowej i terminowo spłacać zadłużenie (nie liczą się zawarte u pośredników pożyczki na zakup towarów/usług)
   Uwaga! Jeśli mamy kredyt odnawialny lub kartę kredytową, dodatkowo musimy w danym miesiącu zrealizować jedną transakcję z użyciem tego instrumentu.
   Ważne! Realizację warunków aktywności zaczynamy od miesiąca po miesiącu otwarcia Konta Jakże Osobistego.

Przekazanie nagrody

Nagroda pieniężna podzielona jest na 12 miesięcznych części. W zamian za aktywność (wpływy i transakcje kartą), korzystanie z modułu Autopay i produktu kredytowego możemy otrzymać po 20 zł, czyli max 60 zł miesięcznie. Łącznie daje to premię w wysokości 720 zł.

Bonus za dany miesiąc Alior Bank wypłaci nam do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków. Zatem za aktywność z kwietnia nagrodzi nas do końca maja.

Dodatkowe bonusy

By skorzystać z dodatkowych profitów przypisanych do Konta Jakże Osobistego, musimy wcześniej aktywować odpowiednią korzyść. Możemy to zrobić np. w aplikacji. Chodzi o:

 • 1 proc. zwrotu za transakcje z użyciem Blika, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay w sklepach stacjonarnych – limit 20 zł miesięcznie do odwołania; by tyle zarobić, trzeba wydać 2000 zł miesięcznie;
 • 1 proc. w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwot do 10.000 zł do 30 czerwca (pod warunkiem wykonania w miesiącu obrotów kartą na 300 zł).

 

Zobacz stronę promocji i zgarnij do 960 zł

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Alior Banku zapewnia szybki i wygodny dostęp do pieniędzy oraz obsługę rachunku i innych produktów z dowolnego miejsca i w każdym czasie. Wśród użytkowników cieszy się ona dobrymi ocenami, co potwierdzają noty w Google Play (4,2) oraz App Store (4,6).

Jej najbardziej przydatne funkcje to:

 • przelewy z opcją skanowania faktur (rachunków) – automatyczne uzupełnianie formularza,
 • przelewy na numer telefonu (Blik),
 • czasowa blokada karty,
 • wypłaty z bankomatów bez karty (Blik),
 • powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku,
 • potwierdzanie szybkiego przelewu kodem Blik bez logowania się do serwisu bankowości internetowej.

Umożliwia także zbliżeniowe płatności telefonem. Klient ma do wyboru Apple Pay i Google Pay. Ewentualnie może zdecydować się na rozwiązanie własne banku (technologia HCE).

Z poziomu aplikacji stali klienci zaciągną również pożyczkę. Oprócz tego spłacą zadłużenie na karcie kredytowej.

Telefon posłuży im też do zarządzania korzyściami (włączanie i wyłączanie) oraz kartą wielowalutową (podłączanie i rozłączanie kont walutowych).

Bankowość internetowa

Bankowość internetowa Alior Banku zyskała w 2017 r. nową szatę. Zbudowano ją w oparciu o technologię RWD, która sprawia, że system dopasowuje się do wielkości ekranu. To sprawia, że obsługa platformy jest prosta i intuicyjna. W bankowości internetowej wykonamy wszystkie najważniejsze operacje na rachunku.

Moja opinia

Na pierwszy rzut oka Konto Jakże Osobiste jawi się jako drogie. Jednak po zapewnieniu wpływów (1500 zł) i wykonaniu transakcji kartą (300 zł) jest darmowe w utrzymaniu.

W dodatku zapewni dostęp do przydatnych usług. Umiejętnie dobierając do niego tzw. korzyści, można wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w kraju za darmo oraz zarabiać na posiadaniu ROR-u (odsetki na KO, money-back). Jakby tego było mało, nowi klienci otwierający KJO w łatwy sposób zgarną nawet 960 zł.

Plusy:
 • możliwość zwolnienia z podstawowych opłat,
 • premia do 960 zł dla nowych klientów,
 • konto oszczędnościowe 1%,
 • możliwość otwarcia w pełni online,
 • karta wielowalutowa,
 • pakiet korzyści,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna.
Minusy:
 • tylko dwie darmowe korzyści,
 • płatne obce bankomaty (poza pakietem korzyści i przy braku Blika).

Zakładanie Konta

Do wyboru mamy trzy metody:

 1. Założenie konta w Alior Banku przez przelew weryfikacyjny
 2. Wideoweryfikacja
 3. Kurier.

Na początku każdej z metod należy wypełnić wniosek na stronie banku. Do wypełnienia wniosku potrzebny będzie dowód osobisty:

Załóż konto na stronie alior Banku

Przelew weryfikacyjny

Aby założyć konto w Alior Banku przez przelew weryfikacyjny należy:

 1. Wykonać transfer uwierzytelniający ze swojego ROR-u w innym banku
  Uwaga! Przelewy weryfikacyjne nie ze wszystkich instytucji są akceptowane. Należy zwrócić uwagę, by dane adresowe w transferze autoryzacyjnym zgadzały się z danymi podanymi we wniosku o konto.
 2. Aktywować rachunek
  Wpisać identyfikator klienta CIF, który znajdzie się w tytule przelewu zwrotnego po wysłaniu przelewu weryfikacyjnego. Podać hasło otrzymane SMS-em; po zalogowaniu ustawić własne i wybrać obrazek bezpieczeństwa.

Wideoweryfikacja

(wymagana kamera o rozdzielczości 720p oraz sprawny mikrofon)

 1. Połączyć się z doradcą (wcześniej wyrazić zgody na nagrywanie rozmowy, utrwalenie wizerunku oraz dokumentu tożsamości)
 2. Okazać przed kamerą dowód osobisty wedle instrukcji doradcy
 3. Okazać przed kamerą twarz wedle instrukcji doradcy
 4. Podać otrzymany SMS-em kod celem potwierdzenia złożenia wniosku

Kurier

 1. Umówić się z doręczycielem na dostarczenie umowy
 2. Podpisać umowę w obecności gońca
  Należy okazać mu dowód osobisty podany w formularzu.

Opinie klientów

Masz konto w Alior Banku? Jak przebiega współpraca z bankiem , jak wyglądają opłaty i prowizje? Napisz swoją opinie o tym koncie i banku.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

50 komentarzy

 • Pamiętam jak dawno temu miałem konto w Alior Banku, jeszcze wszystko było darmowe, mało tego, codziennie mieli taką lokatę to się chyba nazywało Overnight. Na tej lokacie było wtedy nie mało, bo coś koło 2%, tak więc połowa środków szła na lokatę, a rano wracały z nawiązką. Później niestety ta lokata się posypała i do konta doszły opłaty, więc zrezygnowałem. Jednak jak patrzę przez pryzmat czasu, to niestety każdy bank się popsuł i nie jest to wina samych banków, tylko narzucanego prawa przez NBP.

 • Nie wiem czemu dajecie takie niskie noty dla Alior Banku. Oferta jest jak najbardziej dobra. Moim zdaniem się czepiacie, a niestety dużo gadają ludzie, którzy tego konta na oczy nie widzieli. Byliście kiedyś w placówce Alior Banku? Naprawdę traktują Was jak gościa, a nie jak klienta. Choćby z tego powodu postanowiłem założyć u nich konto i nawet to 5 zł opłat czy tam ile ich będzie, nie powstrzyma mnie, bo dla mnie przede wszystkim liczy się dobra atmosfera, nawet jeśli to jest sztuczne.

  • Dobra atmosfera? Do momentu naliczania kosztów o których nie miałeś pojęcia. A jak myślisz że będzie to 5 zł miesięcznie to kwoty cię zaskoczą i to nawet bardzo. Ale to jeszcze nic, zacznie się dopiero jak będziesz chciał to konto z dobrą ofertą zamknąć. Zobaczymy za jakiś czas jak bardzo zmienisz zdanie.

 • Możecie nie lubić marki Aliora, ale to jest naprawdę silny gracz na rynku bankowości. Ja miałem u nich kiedyś konto, ale jednak zostałem w mBank, dlatego że w Aliorze nie miałem karty płatniczej, a później pojawiły się jakieś opłaty za nieużywanie konta, więc zrezygnowałem. Jednak jeśli bym teraz miał zakładać jakieś konto bankowe, to bym się bardzo zastanawiał pomiędzy Aliorem i mBankiem, bo jedni i drudzy mają dużo ciekawych plusów. Opłaty da się zniwelować, wystarczy używać karty płatniczej. Alior bank jest też bardzo innowacyjny.

  To oni wprowadzili tzw. hasła z lukami, które były bardzo bezpieczne już 5 lat temu.

 • ja mam już od kilku lat konto w Alior bank jak i w Alior Kantor i było wszystko super ale zaczęli być pazerni, nie dość ze zarabiają na moich pieniądzach a wcale to nie są małe sumy, pobierają 5 zł za każdą transakcję z bankomatu oczywiście jeśli bankomat nie jest ich lub euronetu, to duże obciążenie gdy ktoś mieszka na wsi potrzebna jest gotówka przecież nie mogę wybrać od razu za jednym razem gotówki na cały miesiąc, więc jeśli to zrobię jak każdy normalny człowiek co drugi dzień to w miesiącu wychodzi 75 zł a w dodatku za prowadzenie konta 6 zł , mimo że wszystkie przelewy robisz sam, więc jakie prowadzenie konta? mamy 80zł miesięczny koszt utrzymania takiego konta to złodziejstwo w biały dzień, i życzę wszystkim faną Aliora przejrzenia na oczy

 • Nie jestem w żadnej konkurencji, jestem klientem tego Banku, bo wzięłam kredyt na zakup komputera, i cholera bardzo żałuje !!!.
  Przed chwilą zadzwoniła do mnie jakaś panienka z Alior Banku i poinformowała mnie, że z powodu 1-dniowego opóźnienia wpłaty w wysokości 80 zł, bo powinnam wpłacić ostatnią ratę do 1 września, muszę teraz zapłacić koszty upomnienia wysokości 10 zł, nawet nie wysłali żadnego monitu pocztą, ale i tak za ten dzisiejszych ich telefon będę musiała 10 zł uiścić , jakby do cholery nie mogli wysłać przypomnienia SMSem chociażby… …. UWAŻAM ZE JEST TO ZWYCZAJNE WUŁUDZANIE PIENIEDZY, ten bank chyba jest bankrutem, że ma takie procedury ….
  UWAŻAM ,ze w końcu polski rząd powinien wziąć się za banki, które tak działają.
  JESLI JUZ TO MOGĘ ZAPŁACIĆ ODSETKI ZA TEN JEDEN DZIEN, a nie dodatkową karę- czy to w ogóle jest zgodne z prawem, płacić nie tylko odsetki statystyczne i jeszcze za monit za 1dniowe opóźnienie ???? LUDZI ZACZNIJCIE SĄDZIĆ SIĘ Z BANKAMI- BO DO JEST ZŁODZIEJSTWO ???
  Agnieszka AMZ

  • A czy pofatygowałaś się do przeczytania regulaminu przed podjęciem kredytu? Tam jest jak byk napisane że zgodziłaś się na takie reguły gry. Do kogo więc masz pretensje? Bank ich przestrzega a ty chciałabyś mieć dowolność ?! Trochę rozwagi kobieto !!

 • Wyższa Kultura Bankowości czyli jak dymać klienta na każdym kroku. Alior Bank to najbardziej chciwy bank z jakim miałem do czynienia. Normalnie wymieniam waluty ze spreadem 0,01 PLN tak dla EUR jak i USD. Wystarczy jednak, że przez pomyłkę zlecę przelew w walucie z konta PLN lub kontrahent pomyli rachunek to przewalutowanie kosztuje ponad 5% czyli dla przelewu na 5000 EUR ponad 1000 PLN zamiast 50 PLN. Na reklamację Bank odpowiada, że regulamin banku nie pozwala na skorygowanie takiej pomyłki – dodajmy, że regulamin został stworzony przez bank, i takie zapisy służą wyłącznie dymaniu klientów przy każdej okazji. Krótko mówiąc odradzam jakiekolwiek produkty tego banku.

 • Wyższa kultura bankowości jest dla mnie nowością po przejściu z Banku Meritum, po tygodniu zaczynam szukać czegoś przyjaźniejszego dla klientów. W tym tygodniu przeżyłem już odsyłanie do innego oddziału z powodu braku czasu na obsługę, dwie godziny spędzone na kasowaniu przelewów które nie były mi potrzebne oraz stratę kilkudziesięciu złotych z powodu niekorzystnego kursu euro. Generalnie nie polecam nawet wrogom

 • Traktowanie osob starszych tel tragedia zero kultury osobistej n8e jasne wyjasnienia tragedia brak kultury oglady poprostu chamstwo

 • Nękany przez Alior Bank

  Witam

  Kupowałem już nie raz coś na raty tak zwane 0% i jak do tej pory było miło i bez komplikacji…

  Aż do momentu kiedy Pani ze sklepu oznajmiła mi że raty na sprzęt przyznane ale przez Alior Bank, już nie raz słyszałem od znajomych jak są nękani i jaka jest polityka zarabiania na kredytach 0%.

  Podpisałem umowę na kredyt (bo jaki ma się wybór) i się zaczęło sms że proszę pamiętać o wpłacie telefony…
  Mimo że było jeszcze parę dni do terminu wpłaty raty byłem już nękany dziwnymi telefonami i smsami i to co miesiąc.
  Pewnego miesiąca wpłaciłem ratę w ostatni dzień RANO ale nie po czasie a mimo to zadzwoniła jakaś zdesperowana wariatka z banku i prawie krzycząc na mnie twierdząc że nie ma wpłaty i będzie kara lub karne odsetki.
  Chore ludzie i żałosne próby wyłudzenia kasy od klienta
  0% w Alior Bank to jest rata + schowane odsetki w postaci obowiązkowego ubezpieczenia 26pln co miesiąc i naliczanie lewych kar i odsetek za niby nie wpłatę w terminie
  Uwaga jak macie inną opcję to każda inna będzie lepsza niż ten bank
  Od tamtej pory jestem nękany meilami smsami i telefonami po 20 dziennie a połowa z tego to głuche
  Robią wszystko żeby wyrwać każdego grosza od klienta.
  żałosny bank nie polecam dramat ostatni raz zrobiłem taki błąd w życiu mimo bardzo złych opinii znajomych skusiłem się i mam!!!
  Polak mądry po szkodzie

  Ps zapisuję godziny i jakie telefony z banku dzwonią oraz kto dzwoni jest tego masa , jak ktoś ma podobną sytuację proszę o kontakt założymy sprawę w sądzie o wyłudzenie i nękanie.
  Tak dla zasady żeby się nauczyli szacunku!!!

  • To nie nękanie a przypomnienie o zbliżającym się terminie raty, to jest automatyczne powiadomienie.
   Wpłata w tym samym dniu może nie być zaksięgowana, liczy się czas zaksięgowania a nie wysłania chyba, że wpłata jest w kasie tego banku.
   Nikt nie krzyczy tylko informuje.

 • Konto firmowe płatne a Witryna internetowa nieprzyjazna, opłaty do ZUS to 3 osobne operacje. W Meritum była to jedna operacja.

 • Podły bank – wykupił meritum i przysyla mi informacje o prowadzeniu martwego konta 8 zł miesięcznie.
  Zlikwidowalem wszelkie kontakty z tym bankiem – nie będę płacił haraczu. To oszucie i naciagacze !!!!!

 • Alior bank powinien przemianować swój slogan na “żadna kultura bankowości” Obsługa w oddziale i na infonii poniżej krytyki. Pomimo złożonego wniosku o zamknięcie rachunku nie zrobili tego przez 6 miesięcy! dalej naliczajac w najlepsze opłaty. Gdyby nie SMS informujący ze na nieistniejącym jak mi się wydawało rachunku rośnie zadłużenie nie wiedziałbym ze oszuści z banku go nie zamknęli. Na infolinii standardowo nic nie można załatwić, dopiero po wizycie w oddziale udało się zakończyć współpracę z tym pseudobankiem. NIE POLECAM NIKOMU!

 • Tragedia !!!!!!!!!!!!! Nikomu nie polecam tego banku WZIĘŁAM KREDYT JESZCZE W mERITUM TERAZ GO PRZEJĄŁ Alior ubezpieczenie kredytu opiewało na kwotę 7800 zł – kredyt na 120 rat. Po spłaceniu całkowitego kredytu po 16 ratach wysłali mi zwrot ubezpieczenia 350 zł. HAHAHAHA, a powinnni około 6000 tysięcy mi oddać , wojuję z nimi od prawie 2 miesięcy i nic , żadnego odzewu napisałam im wezwanie do zapłaty jak to nie poskutkuje idę do sądu. Jak dzwoniłam na ich infolinię to chłoptaś mi powiedział ,że ja osobiście powinnam od ubezpieczyciela się tego zwrotu domagać a nie od nich a ja nie zawierałam umowy na ubezpieczenie z ubezpieczycielem tylko z bankiem TRAGICZNY BANK NIKOMU NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kilkukrotnie wracałam do nich z kontem za 0zł. Pierwszy raz było to jeszcze w czasie studiów, gdzie wystarczyło, że będzie tam przesyłane stypendium to nie będą pobierali opłat – pobierali opłaty. Potem przy kredycie Pani namówiła mnie na konto za 0zł – zgodziłam się. Po kilku miesiącach mimo, że konto miało być darmowe, okazało sie płatne. Zero informacji, na ten temat. Później znów chciałam się skusić bo obiecują 0zł i co się okazało że mam nadal jeszcze inne konto gdyż przy zamknięciu kredytu (mają na to dokument) nie zamknęłam konta i mimo, że było darmowe to od kilku miesięcy nie jest i znów na minusie.

  Odradzam!!!!!

 • Właśnie założyłem konto internetowe w Aliorze. Po jakimś czasie dostałem kartę, natomiast nie logowałem się jeszcze online. Dziś spróbowałem po raz pierwszy. Po wpisaniu numeru CIF wyświetlił się komunikat o nieaktywnym kanale użytkownika. 30 minutowa rozmowa z konsultantami (trzema!) nie doprowadziła do rozwiązania problemu. Odsyłali mnie do siebie na wzajem. Jedni twiedząc że to moja wina (może mam wirusa?), drudzy że muszę podejść do oddziału po zdjęcie blokady, inni że da radę to załatwić przez telefon u innego konsultanta. W końcu rozłączyli się (!), a ja napisałem wiadomość mailową. Po kilku godzinach nadszedł mail w którym czytam, że trzeba udać się do oddziału po aktywacje bankowości online.
  Zakładając konto internetowe miałem na uwadze fakt jego uruchomienia bez wychodzenia z domu – tak jak jest w przypadku kont tego typu w innych bankach. Zmusza mnie to do rezygnacji z konta w tym banku, ponieważ nie mam zamiaru organizować wyjazdu specjalnie do Państwa oddziału (w mojej miejscowości jest tylko placówka, która nie ma tego typu uprawnień). Szkoda tylko, że niepotrzebnie straciłem tyle czasu.

 • Ten bank to jakiś żart!!! Ciągle wprowadzają jakieś nowe opłaty, brak możliwości odblokowania konta internetowego przez telefon lub internet, konieczna jest wizyta w oddziale banku, co dla osoby mieszkającej zagranicą jest kosztowne i żeby nie było nie zablokowałem sobie konta, po prostu długi czas się nie logowałem to zblokowali mi konto. Teraz nie mam dostępu do swojego rachunku maklerskiego nie mogę nic zrobić nic z akcjami które posiadam. NIE POLECAM NIKOMU!!! Wyższa kultura w bankowości to tylko bezużyteczny slogan nie mający nic wspólnego z rzeczywistością. Nie polecam zwłaszcza osobom mieszkającym za granicą.

 • PRZESTRZEGAM PRZED WSPÓLPRACĄ Z TYM BANKIEM . JAKO JEDYNY BANK W POLSCE NIE UZNAJE ANULOWANIA TRANZAKCJI. WIEC JEŚLI JESTEŚ CZŁOWIEKIEM I CZASAMI SIE POMYLISZ,ALBO WYMIEIASZ PIENIADZE W KANTORZE I SIE POMYLISZ, ALBO JESTES PRZEDSIĘBIORCĄ I KTOS CIE OSZUKAŁ TO TEN BANK CI NIE POMOŻE W ODRÓŻNIENIU DO WSZYSTKICH INNYCH PRAWDZIWYCH BANKÓW KTÓRE DZIAŁAJĄ W POLSCE, TEN PODOBNIE JAK POLSKIE PARABANKI NIE ANULUJE TRANZAKCJI, NARAZI CIE NA KOSZTY SADOWE, NERWY I STRATY. DLATEGO ZANIM WYBIERZESZ ALIOR BANK ZASTANÓW SIE DWA RAZY CZY CHCESZ EWENTUALNIE PODDAC SIĘ TAKIM PROCEDEROM, A W DOBIE WSZELKICH PRZELEWÓW ONLINE MOŻESZ BYC PEWNIEN ZE COŚ TAKIEGO CI SIE ZDARZY.

 • Mam konto w tym banku i są wieczne problemy,miał być zwrot 5 zł.miesięcznie za płatność kartą powyżej 250 zł.od dwóch lat zapomnieli zwrot był raz.Gigantyczne kolejki do kas których jest znikoma ilość w ponad półmilionowym mieście w którym mieszkam.Zagubiłem kartę i w ciągu 10 dni brak dostępu do pieniędzy bo wypłata na dowód osobisty w wybranych placówkach w reszcie placówek tylko przy pomocy karty,nie wiem po co skoro są bankomaty?Inne banki nie robią takich problemów.Zarządzający tym bankiem chyba zapomnieli,że mamy wolny rynek i konkurencje która nie stwarza takich problemów.

 • Wszystkim zalecam omijanie tego banku szerokim łukiem.Jego wyższa kultura bankowości polega na tym,że bez zgody klienta pobiera sobie z jego konta pieniądze.Może się zdarzyć ,
  że zostanie się nagle bez grosza przy duszy.ODRADZAM.

 • Nigdy nie miałem konta w Alior Banku. W październiku bierz. roku otrzymałem na komórkę SMS. że moje konto wynosi – 6 zł. doładuj konto. W listopadzie następny SMS. moje konto – 51,50 interweniowałem u konsultanta Alior Banku.Sprawa miała być załatwiona. Niestety wczoraj to jest 28 grudzień następny SMS moje konto wynosi -51,50 doładuj konto.Znowu interweniowałem u konsultanta. Co teraz? chyba ich pozwę za nękanie jeżeli nadal otrzymywał będę podobne SMSy

 • Totalna porażka ten bank opłaty częste awarie systemu i te oprocentowanie nie polecam nikomu

 • Masakra,strona internetowa mało czytelna ,przy przelewach automatycznie przekierowuje mnie na konto,z którego pobiera bank prowizje w wysokości 10 zł od przelewu.Dzwoniąc do konsultanta wmawia mi,że nie zgadzają się moje dane ,chociaż są takie same od wielu lat.Nic nie załatwiłam,bo wina leży po ich stronie.Zamierzam odejść z tego banku,i nie denerwować się.

 • Kupiłem kiedyś w MediaMarkt przedmiot na raty 0% (bank BPH). Spłaciłem wszystko ponad 7 lat temu. Temat zamknięty. W kwietniu b.r. otrzymałem powiadomienie o zadłużeniu na koncie karty kredytowej – ubezpieczenie karty za IV.2017 w kwocie 2,50 PLn. Dzwonię na Infolinię i wspólnie dochodzimy do tego, że nigdy karty nie miałem, ani w BPH, a już napewno nie w aliorze. Kilka telefonów ( droższych wielokrotnie od tych 2,50) i w końcu słyszę ,że to ich pomyłka i będą zwracali kasę klientom. Wysłąłem dla świętego spokoju wymówienie , zamknięcie konta ( choć go nie zakładałem – Kolejne koszta) poleconym. Żadnego odzewu……oj przepraszam jest odzew ….właśnie przyszło zawiadomienie o zadłużeniu ….wynosi teraz 5 Pln , ubezpieczenie karty za maj! TRAGEDIA nie bank!!! Odradzam każdemu.

 • Dzieki said komentarze, miałem zamiar właśnie założyć konto u nich ale po przeczytaniu komentarzy zostanę w mBank

 • Bank właśnie wprowadził nową prowizję od zagranicznej/internetowej płatności kartą w wysokości 3% kwoty!

  Robię transakcje kartą na 15000zł/mc po zmianach będę im płacił 4500zł dodatkowych opłat rocznie!
  Uciekać jak najdalej od tego banku!

 • Radzę ten bank omijać szerokim łukiem. Niedawno w tym banku wzięłam pożyczkę gotówkową, założono mi konto internetowe i rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (po to by wypłacić z niego tę pożyczkę) jak mówiono mi w placówce zupełnie darmowe. Po kilku tygodniach przychodzi listem wyciąg z tego rachunku i tu szok, pobrana została opłata za wysłanie tego wyciągu w wysokości 5 złotych. wkurzyłam się i postanowiłam w takim razie zamknąć to konto, nie chcę ponosić kosztów prowadzenia tego rachunku skoro jest mi już ono zbędne. I tu zaczęły się problemy. Poszłam do placówki w której pobrałam pożyczkę z prośbą o zamknięcie konta. Pani z obsługi powiedziała że muszę uiścić najpierw tą opłatę 5 zł i zadzwonić na infolinię banku, bo tam zamkną od ręki, a w placówce to potrwać może nawet 30 dni. Płacę więc te 5 zł na miejscu i dzwonię na infolinię tam mi mówią że konta zamknąć nie mogą bo saldo końcowe wynosi -8 zł. Pytam jak t, było 5 i je wpłaciłam. Babka mówi że to oplata miesieczna za prowadzenie konta internetowego. Więc wracam do banku i płace te 8zl żeby wreszcie to zakończyć i co? Pani w banku mówi mi że na rachunku znowu jest na minusie o kolejne 8 zl. Dzwonie ponownie na infolinię i tym razem słyszę że te 8 zł to opłata za wpłaty i wypłaty własne na rachunku. Czyli rozumiem to tak że kiedy wpłacam 8 zl na rachunek to pobierają mi kolejna oplate w wysokości 8 zl i takim sposobem wychodzi że nie zamknę tego konta do u.. śmierci. Ale słyszę od babki z infolinii ze jak wpłacę 16 zl to wyjde na zero. Uwierzycie? Bo ja nie! Wk…. się porządnie. Rozłączyłam się, z banku wyszłam i z tej bezsilności się rozpłakałam. Jak można tak. Pójdę z tym do prawnika chyba, wyjścia nie mam. Nie będę płacić za nic, nie stać mnie, dziecko zaraz na świat przyjdzie a tu takie nerwy.

 • Wyplacalem 4000zł z innego bankomatu. To sa jakies jaja… 120zł prowizji.

  Nigdy nie zakladajcie tam konta firmowego!

 • Bardzo dobrze zaprojektowany serwis WWW i nowa aplikacja. Wreszcie coś intuicyjnego, gdzieczłowiek nie musi się domyślać i zastanawiać gdzie wejść żeby coś zrobić.

 • Znakomite podejście do klienta zarówno w placówkach jak i na infolinii. W moim przypadku skuteczność 100% jeżeli chodzi o rozwiązywanie drobnych problemów.

 • Jestem klientem Aliora. Założyłem konto ciesząc się z opcji bezprowizyjnych wypłat za granicą. Niestety, waluta w której płacę za granicą jest przeliczana na dolary a dopiero potem przez Alior po kursie bankowym na złotówki. Okazuję się, że kurs ten (choćby w porównaniu z innymi polskimi bankami) jest wybitnie niekorzystny. Na każdej transakcji tracę 4-7%
  :(((( odradzam

 • Opłaty za przelewy z karty kredytowej to jakieś nieporozumienie. Zrobiłem kilka zakupów przez internet płacąc kartą kredytową jak zobaczyłem po jakimś czasie ile bank policzył sobie za każdą transakcje to prawie z krzesła nie spadłem. Można by kupić fajny ciuch za to. Likwiduję tą kartę !!! i przestrzegam każdego.

 • TOTALNA PORAŻKA !!!

  Najgorszy bank, obsługa masakryczna. Wszystko pieknie wygląda przy wpłacie środków, natomiast przy wypłacie okazuje się,ze sa naliczone wysokie prowizje i inne ukryte opłaty o których przy wpłacaniu mowy nie było !!!
  Przestrzegam wszystkich przed tym bankiem, ludzie trzymnajcie się od niego jak najdalej.

 • Sytuacja NIEDOPUSZCZALNA, wchodzę sobie wczoraj na konto a tu niespodzianka: zajęcie komornicze (przynajmniej było do widoczne w bankowości internetowej). Dzwonie do kancelarii komorniczej, kolejna niespodzianka: zajęcie nie dotyczy mnie… Jakiś skrajnie nieodpowiedzialny pracownik centrali Banku stwierdził widocznie że Piotr Sz… to Piotr Sz… i nie ważne gdzie mieszka, jaki ma PESEL czy NIP :/
  Proponuję kilkukrotnie podjąć w zasadność trzymanie swoich pieniędzy w takiej instytucji.

 • Witam
  czy ktoś za może sposób, aby WPŁACAĆ pieniądze na własne konto bez opłat prowizji…? Teraz każdy liczy sobie za to, że sama dają moje własne pieniądze im do przetrzymania… no jakaś paranoja! Do niedawna Aliorbank nie naliczał tego, ale teraz również nalicza prowizję przy wpłacie we wpłatomacie 🙁

 • Bank to totalna porazka nie porozumienie wyplate otrzymalem tz szefostwo zrobilo przelew ostatniego kwietnia a Alior zaksiegowal dopiero 5 maja obłęd i majowka bez pieniedzy

 • W wielu bankach miałem rachunki ale ten był najbeznadziejniejszy. Na szczęście zakończyłem z nimi współpracę. Mnóstwo mikropłatności za czynności bankowe które w większości banków są za darmo. Obsługa klienta na najniższym możliwym poziomie.
  Zalecam unikać!!!

 • Bank porażka. Darmowe konto było tylko na początek a potem zaczeli pobierać opłaty.

  Dobre oprocentowanie na lokatach tylko na nowe środki i na krótki okres czasu.

  Ale najlepsza jest infolinia albo czekasz kupę czasu na połączenie albo konsultant szuka na ciebie haków.
  Mądrale z infolinii potrafią zablokować numer telefonu pod byle pretekstem i lecisz do oddziału żeby ci ponownie go włączyli.

  Nie daj boże jak będziesz za granicą bo wtedy możesz zostać bez środków i nikogo z banku to nie interesuje.

  Wyższa kultura procedur.

 • Radzę trzymać się od tego banku z daleka. Chcesz wpłacić pieniądze płacisz , chcesz wypłacić płacisz . DNO

 • Nie polecam. Regularnie wytępujące problemy:
  1. blokowanie transakcji kartą przez internet – “ze względów bezpieczeństwa”, ale trzeba na infolinię dzwonić, żeby zapłacić za zamówienie
  2. awarie bankowości internetowej – poza “zaplanowanymi” niedostępnościami które rozwumiem, zdarzają sie kilkugodzinne niedostępności bankowości internetowej – w dni robocze i w godzinach roboczych!
  3. pracownicy zmieniają się praktycznie za kazdym razem jak czegoś potrzebuję, więc posiadanie swojego “opiekuna” zupełnie mija się z celem (usługa szeroko reklamowana)
  4. nie ma co liczyć na szybkie załatwienie jakiejkowleik sprawy. Wyliczenie zdolności kredytowej – 2 dni robocze, przedstawienei oferty na kredyt – 1 dzień roboczy, przedstawienie oferty na ten sam kredyt ale inny okres spłay – kolejne 2 dni robocze. Przyznanie kredytu (to rzeczywista sytuacja), włącznie z załatwieniem wszystkich formalności: 3 tygodnie.
  5. nie ma co liczyć na jakiekolwiek “oszacowanie” na szybko (np. zdolności kredytowej, czy wysokości raty), bo przeważnie “bankier” robi taką analizę pierwszy raz w życiu.

  Dla porównania mam inne konto w innym banku który na rynku jest od ponad 20 lat, i nie ma rotacji pracowników, systemy działają stabilnie, i moje ulubione: panie wszystko robiły już tysiąc razy w życiu, więc żadne pytanie ich nie zaskakuje, a zdolność kredytową liczą w pamięci.

 • Szanowni Państwo.
  Jestem w szoku po przeczytaniu tych opinii. Mam konto w Alior Banku wszystko się zgadza.
  Bank od kilku miesięcy zainstalował nowy program komputerowy do prowadzenia konta internetowego.
  Program jest tak zagmatwany, że klient nie wie jakie ma saldo konta w danym dniu.
  ZACZYNAM SIĘ BAĆ O SWOJE PIENIĄDZE. Rozmowa z infolinią znacznie podwyższyła mój miesięczny rachunek za telefon – w tym przypadku dochodziłem swoich praw z powodu dwukrotnej płatności za tą samą operację finansową błąd Banku. Drugi przypadek. Poszedłem do placówki Banku w celu wyjaśnienia salda konta ponieważ wypłaciłem kartą z bankomatu 500,00 zł a saldo konta wzrosło o ponad 2000,00 zł. Pracownik Banku wił się jak piskorz kilka krotnie telefonował do infolinii lecz nie uzyskałem żadnej odpowiedzi (miałem dowód rzeczowy zdjęcie mojej strony z konta internetowego). Kompetencje pracowników pozostawiają wiele do życzenia. Przypadki się mnożą.
  Pozdrawiam.

 • Żona 4 lata temu zamknęła tam konto, teraz wysłali wezwanie do zapłaty z zewnęcznej firmy. Nikt wceśniej się nie kontaktowł że jest problem z zadłużeniem poczekali 4 lata aż zrobiło się 660 pln.

 • Wypłaty z bankomatu za 0 złoty to fikcja, mój pracodawca spóźnił się 1 dzień z przelaniem wynagradzania przeszło 1 dnia miesiąca a nie 31. Co skutkowało naliczeniem prowizji za wszystkie wypłaty z bankomatu w tym miesiącu w sumie ok 100 zł. ODRADZAM

 • czytam niektóre komentarze to dziwie się jacy ludzie są głupi, np taka maja ( i paru innych) się skarży że pracodawca się spóźnił więc bank naliczył opłaty i że to wina banku…. ktoś inny nie ogarnia komputera, jeszcze inny skarży się ze się myli i wykonuje transakcje a bank nie chce mu tego cofnąć, jeszcze inny że blokowanie transakcji internetowych (ustaw sobie limity !). Drodzy piszący tutaj państwo, jesteście totalną KLAUN FIESTĄ.

  Jedyne do czego mogę sie w Aliorze przyczepić to że powoli zwiększa kwote bezgotówkowych zakupów potrzebną do utrzymania zerowych kosztów karty.

 • Alior Bank nie jest dla leszczy. Jeśli jesteś biegły w te klocki, to jest to bank dla Ciebie. Pilnując wszystkiego, masz wszystkie usługi za darmo, niemal najwyższe oprocentowanie oszczędności, najwyższy cashback i bonusy, jak np. darmowy assistance. Jeśli jesteś leszczem, zmień bank. Płać te swoje 7 zeta co miesiąc, nie mając nic w zamian i nie marudź. Pko czeka

 • Nie polecam konta firmowego w tym banku. Konto Komfort – zmiana ceny prowadzenia rachunku z 50zł do 180!
  Żadnych dodatkowych usług poza dostępem do banku przez Internet, jeden rachunek podstawowy i dwa pomocnicze (wg cennika za darmo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *