Konto 360 w Millenium Banku – moja opinia czy warto?

Dzisiaj, testuję najnowsze konto Miilenium Banku o wdzięcznej nazwie “360 stopni”, szeroko reklamowane, jako nowoczesne i bezpłatne konto bankowe z prostymi zasadami. Do tego bank płaci w promocji 200 zł nowym klientom za “test” czyli założenie konta i wykonanie kilku rzeczy. Sprawdzam też opinie klientów, czy to prawda, czy raczej kolejna oferta z bankowej serii pt. „ściema” – z najeżoną gwiazdkami tabela opłat i prowizji.

Wg sloganów reklamowych konto 360 Banku Millennium ma zadowolić tych, którzy nie lubią płacić za konto osobiste i cenią sobie swobodę w korzystaniu z podstawowych usług finansowych. Spełniając dwa bardzo proste warunki, można teoretycznie bankować bez ograniczeń i za darmo. Sprawdźmy jak to pokrywa się z rzeczywistością.

Konto 360° to od 2014 r. flagowy ROR Banku Millennium. Od dłuższego czasu jest ono dość mocno promowane w telewizji przez youtubera Radosława Kotarskiego. W połączeniu z naprawdę atrakcyjnymi warunkami cenowymi sprawia to, że rachunek wciąż utrzymuje się w ścisłej czołówce najchętniej otwieranych kont. Corocznie decyduje się na nie ok. 180 tys. klientów.

Konto 360 Millenium Banku – darmowe po spełnieniu 2 warunków?

Konto 360° to warunkowo darmowy ROR. Oznacza to, że co miesiąc trzeba spełnić określone wymagania, by nie ponosić kosztów jego użytkowania. Na szczęście te powinności nie są zbyt uciążliwe. Chodzi o:

 • wpływy na łącznie min. 1 tys. zł,
 • jedna płatność bezgotówkowa kartą lub Blikiem.

Uwaga! Należy spełnić łącznie oba warunki. W przeciwnym razie za prowadzenie konta zapłacimy 8 zł, za obsługę karty – 7 zł (opłata nie jest naliczana przez pierwsze dwa miesiące od otwarcia rachunku), a każde podjęcie gotówki w obcym bankomacie w kraju będzie nas kosztować 5 zł (1 zł z maszyn Santander i Planet Cash). Zwykłe przelewy internetowe, w tym przez aplikację mobilną, są bezwarunkowo wolne od prowizji.

Spełnienie obu wymagań upoważnia również do wypłat z bankomatów zagranicznych bez dodatkowych opłat. Jednak w takiej sytuacji i tak nie unikniemy prowizji za przewalutowanie.

Tabela opłat i prowizji – toip

Usługa/taryfa

Standard

Prowadzenie konta

0 zł* / 8 zł

Karta debetowa

0 zł* / 7 zł

Przelewy internetowe

0 zł

Przelewy w oddziale

5-7,99 zł/op.

Obce bankomaty w kraju

0 zł* / 5 zł/op.

Wypłata w oddziale

0 zł

Wpłata w oddziale

0 zł

Wpłatomaty własne

0 zł

Cash-back

0 zł

Stan na 4.10.2020 r.

* – po zapewnieniu wpływów min. 1 tys. zł i wykonaniu jednej płatności kartą bądź Blikiem

Uwaga! Zaraz po otwarciu ROR-u dołączona do niego karta objęta jest płatnym ubezpieczeniem, m.in. od nieuprawnionego użycia i rabunku gotówki. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani taką ochroną, zadzwońmy na infolinię lub udajmy się do oddziału celem dezaktywacji ubezpieczenia. Inaczej co miesiąc będziemy obciążani opłatą w wysokości 2,99 zł.

Klientom otwierającym Konto 360° Bank Millennium proponuje również pomoc medyczną (zapewnia m.in. wizytę lekarza i dostawę leków) oraz techniczną (wsparcie hydraulika, ślusarza, speca od elektroniki). Przez pierwszy rok Pakiet Bardzo Pomocny jest darmowy, później trzeba za niego płacić 4,98 zł miesięcznie.

Trzeba tylko pamiętać o wykonaniu 1 płatności kartą lub przez BLIK w miesiącu i wpływie min. 1000 zł. W innym wypadku koszt prowadzenia jest stosunkowo wysoki, wynosi bowiem 8 PLN.

Zobacz Szczegóły Konta 360

Masz mniej niż 26 lat? Konto 360 Student

Osoby młode w wieku od 18 do 26 lat mają jeszcze łatwiej, zasady są jeszcze prostsze 🙂

Jeśli masz więcej niż 18 i mniej niż 26 lat możesz założyć Konto 360 Student całkowicie darmowe już przy 1 transakcji kartą w miesiącu (bez opłat za prowadzenie, kartę, przelewy, bankomaty).

Nie trzeba dokonywać żadnych transakcji kartą (Getin Bank zwalnia osoby młode z obowiązku dokonania 1 płatności w miesiącu).

Zobacz Szczegóły Konta 360 Student

Konto wspólne – dla dwojga?

Konto 360° może być prowadzone jako rachunek wspólny. Dla współposiadaczy nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Taki rachunek będzie bezpłatny, jeśli przynajmniej jeden ze współposiadaczy zapewni w danym miesiącu wpływy na łącznie min. 1 tys. zł i choć raz zapłaci kartą albo Blikiem.

Takie same zasady dotyczą kosztów obsługi plastiku i wypłat z obcych bankomatów. Oznacza to, że drugi ze współposiadaczy nie musi już spełniać warunków bezpłatności.

Oprocentowanie oszczędności w Millenium

Konto 360 jest nieoprocentowane.

Mocną stroną oferty depozytowej instytucji, na czele której stoi Joao Bras Jorge, jest Konto Oszczędnościowe Profit. Jego podstawowe oprocentowanie wynosi 0,01%. Lecz wpłacając nowe środki, tj. nadwyżkę względem salda całkowitego z podanego przez bank dnia, zarobimy 0,5 proc. w skali roku.

Podwyższona stawka obowiązuje przez dwa miesiące od pierwszego zasilenia rachunku nowymi środkami.

Kupon 0,5 proc. dotyczy kwot do 50 tys. zł.

Pod względem wysokości oprocentowania dobrym wyborem może być również kwartalna Lokata Mobilna, czyli zakładana z poziomu aplikacji mobilnej. Jej stawka podstawowa wynosi 0,5 proc. Limit wpłat to 10 tys. zł.

Pozostałymi lokatami Banku Millennium szkoda zawracać sobie głowę.

Tabela oprocentowania Millenium Banku

Produkt

Stawka standardowa

Stawka promocyjna

(nowe środki)

Konto oszczędnościowe Profit

0,01%

0,5%

Lokata 3-miesięczna

0,01%

Lokata 6-miesięczna

0,01%

Lokata 12-miesięczna

0,01%

Lokata Mobilna

0,5%

Stan na 03.03.2021 r.

 

Bankowość internetowa i mobilna

Pod względem rozwiązań technologicznych Bank Millennium należy do ścisłej rynkowej czołówki. Potwierdzają to wyniki organizowanego przez „Newsweek” i pracownię Millward Brown rankingu „Przyjazny Bank”.

Ppodmiot kontrolowany przez portugalski BCP zwyciężył w kategorii bankowość mobilna (przed rokiem był trzeci). Natomiast w kategorii bankowość internetowa uplasował się, tak samo jak przed rokiem, na drugim miejscu.

Promocja 250 zł

Nowy klient, który do 31 marca otworzy Konto 360°, może zarobić 200 zł w gotówce oraz 50 zł w formie karty podarunkowej goodie. W tym celu musi on w każdym z czterech kolejnych miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec, lipiec) spełnić warunki bezpłatności ROR-u.

Jak otrzymać 250 zł za otwarcie konta w Banku Millennium?

 1. Do 17 maja złożyć wniosek internetowy o ROR z kartą płatniczą
  Trzeba zaznaczyć w nim zgody marketingowe. Należy utrzymać je do czasu otrzymania nagrody.
 2. Do 25 maja zawrzeć umowę
  Zrobimy to na kilka sposobów: w oddziale, przez kuriera lub metodą na selfie z (polega ona na wykonaniu smartfonem kilku zdjęć i nagrań twarzy oraz dowodu osobistego). Przy czym jeśli konto otworzymy w tej ostatniej ścieżce, i tak będziemy musieli udać się do placówki celem potwierdzenia tożsamości (okazania dokumentu) i złożenia wzoru podpisu.
 3. Do 31 maja pobrać i aktywować aplikację mobilną banku
 4. W każdym z 3 kolejnych miesięcy (kwiecień, maj, czerwiec, lipiec):
  • zapewnić wpływ łącznie min. 1000 zł (najlepiej przelewem z innego banku, ale mogą być też zasilenia we wpłatomacie),
  • wykonać kartą albo Blikiem 5 płatności na dowolną kwotę;

Konto dla dziecka + bonus 60 zł

Ale to nie koniec gratyfikacji, jakie można zainkasować za zostanie klientem Banku Millennium. W zamian za otwarcie Konta 360° Junior z poziomu Millenetu można otrzymać 60 zł na e-karcie podarunkowej goodie.

Stanie się tak, jeśli zasilimy rachunek dziecka min. 100 zł. W przypadku latorośli mających więcej niż 13 lat dochodzą dwa warunki: płatność kartą albo Blikiem.

Lubię to Polecam

Jednak już po zawarciu umowy możemy przystąpić do jego programu lojalnościowego – Lubię to Polecam. Co nam to daje?

Jeśli jakaś osoba otworzy ROR z naszego polecenia i w ciągu miesiąca od tego faktu wyda kartą lub Blikiem co najmniej 360 zł oraz wyrazi zgodę na przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych, będziemy mogli wybrać jedną spośród czterech nagród:

 • cztery bilety do Multikina lub Heliosa,
 • 80-zł bon na empik.com,
 • 80-zł bon na zalando,
 • 80-zł w formie karty podarunkowej goodie,

Prawo wyboru premii otrzymuje też klient polecony.

Moja opinia

Konto 360° to jeden z najlepszych ROR-ów na rynku. Co prawda nie jest bezwarunkowo darmowe, ale niewielkim wysiłkiem możemy sprawić, że takie będzie. W zamian za wpływ 1 tys. zł i jedną płatność kartą albo Blikiem możemy bez ograniczeń i kosztów korzystać z najważniejszych usług, w tym bezprowizyjnych wypłat ze wszystkich bankomatów w kraju.

Dodatkowo łatwo możemy zyskać min. 250 zł zakładając konto w promocji.

Jako posiadacze Konta 360° mamy również dostęp do atrakcyjnej oferty depozytowej z wysokim limitem środków (KO na 0,5 proc. do 50 tys. zł oraz lokata mobilna na 0,5 proc. do 10 tys. zł).

Jedyne, czego powinniśmy się wystrzegać, to zlecanie przelewów w oddziale.

Plusy:

 • konto i podstawowe usługi bez opłat po spełnieniu dwóch prostych warunków,
 • atrakcyjna oferta depozytowa
 • promocja z premią 250 zł na start

Zakładanie konta 360 w Millenium

Konto 360° zdalnie otworzymy przez fotoweryfikację albo poprzez kuriera. W obu przypadkach wniosek o rachunek możemy wypełnić online.

W obu przypadkach będziemy potrzebować dowodu osobistego.

W przypadku wariantu na odległość wniosek wypełniamy na stronie banku.

Załóż konto na stronie banku

W ciągu 24 godzin telefonicznie kontaktuje się z nami konsultant w celu potwierdzenia danych.

Następnie wysyła poprzez kuriera umowę. Po jej odesłaniu aktywuje dostęp do rachunku i przekazuje dane do logowania.

Uwaga!  Jeśli zdecydujemy się na fotoweryfikację (zdjęcia twarzy i dowodu osobistego), po otwarciu ROR-u będziemy musieli udać się do oddziału, by potwierdzić tożsamość i złożyć wzór podpisu.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

A co wy sądzicie o tym koncie w Millenium Banku, jakie są Wasze Opinie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *