Konto Direct w ING Banku – opinie, opłaty, koszty

ing directOpinie o koncie Direct ING w Banku Śląskim nie są w 100% pozytywne. Z jednej strony mamy niskie opłaty i koszty: konto niemal całkowicie darmowe. Z drugiej zaś strony za obsługę w oddziale już zapłacimy. ING Bank Śląski bierze udział w walce o klientów, poszukujących przejrzystego konta osobistego ROR, którego podstawowa obsługa nie naraża na jakiekolwiek koszta. Czy jednak w tym przypadku naprawdę nie ma żadnych ukrytych opłat? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Krótka charakterystyka konta Direct ING

Konto Direct ING jest kierowane do wszystkich osób pełnoletnich, jednak również młodzież poniżej 18 roku życia może je założyć w obecności swojego prawnego opiekuna.

Tradycyjnie już mamy do wyboru trzy drogi otworzenia rachunku. Dokonamy tego poprzez wysłanie wniosku o otwarcie konta przez internet (kliknij by to zrobić):

 •  a następnie złożenie podpisu pod umową w obecności kuriera,
 • w placówce bankowej,
 • albo przesyłając symboliczną złotówkę ze swojego innego konta w celu autoryzacji.

Koszty konta Direct – czyli tabela opłat i prowizji pod lupą 🙂

Konto Direct w ING Banku Śląskim jest zasadniczo bezpłatne, co nie wiąże się w żaden sposób z koniecznością regularnych wpływów.

tabela opłat i prowizji konta ing

Zrzut ze strony ING, przedstawiający podstawowe opłaty a raczej ich brak

 

Nie zapłacimy ani grosza zarówno za wydanie karty debetowej, jak i poddanie jej zastrzeżeniu. Nieodpłatne są również przelewy zewnętrzne przez Internet, a także dokonywanie wypłat ze wszystkich bankomatów na terenie kraju. Korzystanie ze wpłatomatów również jest zupełnie darmowe.

Może się jednak okazać, że poniesiemy pewne koszta, jeżeli nie zapoznamy się dokładnie z listą potencjalnych opłat, która przedstawia się następująco:

 1. Koszta korzystania z karty w wysokości 7 zł miesięcznie – poniesiemy je jednak wyłącznie wówczas, gdy nie uda nam się przeprowadzić w ciągu miesiąca transakcji bezgotówkowych na kwotę co najmniej 300 zł. Osoby w wieku do 26 lat mogą również korzystać bezpłatnie z karty debetowej w okresie trwającej aktualnie promocji.
 2. Przelewy zewnętrzne przeprowadzane w placówce bankowej: 9 zł
 3. Dokonywanie wpłat i wypłat w tradycyjnym oddziale banku: 9 zł
 4. Korzystanie z zagranicznych bankomatów: 3% od wypłacanej sumy

Końcowa recenzja konta ING Direct

Zauważalne wady

Nie możemy jednak pominąć kilku wad konta osobistego ING Direct. Przede wszystkim trzeba do nich zaliczyć opłaty za korzystanie z tradycyjnej bankowości w oddziale, co za każdym razem narazi nas na poniesienie kosztów w wysokości 9 zł. Nie jest to więc na pewno dobre konto dla osób nieco bardziej konserwatywnych.

Niewątpliwym minusem jest ponadto zerowe oprocentowanie konta ROR, co niestety przy obecnych stopach procentowych staje się powoli normą w polskiej bankowości. Po stronie wad trzeba ostatecznie zapisać także brak promocji Cashback, która mogłaby przyciągnąć spore grono potencjalnych klientów.

Zalety konta Direct w ING

W podstawowym wariancie konto osobiste w ING jest zupełnie bezpłatne, a na spory plus można zaliczyć wyjątkowo transparentny regulamin opłat. Bardzo miłym ukłonem w stronę najmłodszych klientów banku, jest również możliwość korzystania bezpłatnie z karty debetowej w okresie promocyjnym.

Ponadto trzeba pochwalić bardzo przejrzysty i funkcjonalny system bankowości w technologii mobilnej. Posiadacze smartfonów powinni więc być jak najbardziej usatysfakcjonowani. Sporą zaletą są również rozwinięte narzędzia automatycznego planowania finansów (Finansometr), a także bieżących oszczędności (Dream Saver oraz Smart Saver).

W okresie aktualnej promocji, mamy ponadto możliwość korzystania z atrakcyjnego w obecnych realiach bankowych konta oszczędnościowego. Dodatkowo konto Direct w ING proponuje nam zniżki na ubezpieczenia w Liberty Direct oraz dołączenie do programu lojalnościowego.

Załóż Konto Direct na stronie Banku ING

Promocja do 30 czerwca – zyskaj nawet 160 zł premii

Możemy również ubiegać się o premię w wysokości 160 zł (110+50), zakładając konto do 30.06.2021 r., a następnie aktywnie z niego korzystając dokonując transakcji kartą i przez BLIK. Szerzej o tej promocji pisałam tutaj.

Wasze opinie jako klientów

Tradycyjnie jeśli jesteście lub byliście klientami ING Banku Śląskiego dodajcie swoje opinie o kontach bankowych tego banku w komentarzach poniżej.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

29 komentarzy

 • Moim zdaniem fajna jest ta promocja ze stówką przy zakładaniu konta przez internet. Tak sobie myślę, czy nie założyć dodatkowego konta w ING Direct. Z tego co widzę, to ciężko jest mi się tutaj doszukać jakiś opłat w ING. Wystarczy wpłata 1000 zł w miesiącu a wszystko masz za darmo. Pytałem się już koleżanki i ona mówi, że wystarczy na 5 minut wpłacić i w tym samym dniu można wypłacić na swoje konto. A stówka piechotą nie chodzi 🙂 Jak później by mi się nie spodobało konto w ING Direct, to w każdej chwili można je zamknąć i po sprawie.

 • Ja postaram się opisać o kilku plusach i minusach konta ING Direct. Minusem jak dla mnie jest dość archaiczny wygląd panelu wewnątrz konta (tuż po zalogowaniu). Samo logowanie też do najłatwiejszych nie zalezy, bo system pyta o znaki w przypadkowej kolejności, na przykład 2, 5 i 10 znak – i weź sobie to licz.
  Natomiast plusy to na pewno darmowa karta, darmowe bankomaty i darmowe konto po spełnieniu jakiś tam warunków. Już nie wiem dokładnie, ale jakaś kwota ma się pojawić na koncie (chyba 1000 zł), ale nie jestem pewien. Za konto jeszcze nic nie zapłaciłem przez ostatnie miesiące.

  • Co do minusów konta Direct w ING to właśnie się zastanawiam nad jego otwarciem i to co mnie przeraża i dokładnie budzi we mnie taka nie pewność to fakt, iż przy każdym 0 złotych w ich ofercie jest właśnie taka gwiazdka * – i poźniej gdzieś na dole strony jest wyjaśniane że faktycznie prowadzenie konta jest darmowe ale przy zachowaniu czegoś tam, karta tez jest za 0 złotych ale tylko jak się nią zapłaci na jakąś kwotę, przelewy też darmowe ale coś tam – konto ogólnie ma pozytywne opinie ale warto prześledzić te gwiazdki.

 • Ja mam konto w ING i bardzo trzeba ich pochwalić, że świetny dostęp i świetne wykonanie serwisu internetowego – miałem wcześniej konto w innym Banku i nie było to tak wygodne jak w ING.
  Tutaj bez problemów mogę podzielić sobie pieniądze – wrzucić na jakąś lokatę (sa fajne oferty lokat oszczędnościowych na 3-6 miesięcy).
  Dodatkowo wszytko jest bezpłatne jeśli tylko korzysta się z karty no i ma sie tam jakieś wpływy – co jest oczywiste bo po to a się konto bankowe.
  Moja opinia o koncie direct w ing to 5/5

 • Bardzo wygodne konto.
  Używam go już w sumie kawałek czasu bo przez około 1 rok i w zupełności mogę napisać, że jest w 100% za darmo. Nie ma żadnych opłat, ani za prowadzenie konta anie za używanie karty.
  Mało tego otworzyłam sobie konto oszczędnościowe w tym koncie i bez problemu natychmiastowo mogę przelać sobie pieniądze na oszczędności i z powrotem. naprawdę bardzo wygodne i intuicyjne konto, nawet moja mama ma to konto i jest z niego bardzo zadowolona a jest już osobą starszą i nie jest biegła w internecie i komputerach a konto obsługuje bez najmniejszych problemów.

  • ING konto mozna polecić każdemu kto potrzebuje czegoś więcej niż samego konta bo macie tam naprawdę wiele możliwości dodatkowych takich jak prowadzenie innych rachunków za które także się nie płaci (np.: oszczędnościowe, rachunki w euro) – u mnie sie to bardzo sprawdziło i z czasem bardzo się przydało.
   Poza tym konto jest darmowe znaczy się prowadzenie konta i przelewy – jedyna opłata to ta za kartę ale jeśli uzywa się karty to opłata znika – u mnie jeszcze ani razu nie zdarzyło się, żeby pobrali jakąś opłatę.

 • Jak dla mnie to lipa jest w tym ING – teraz nie używałem konta 2 miesiące bo byłem za granicą i mi pobrali opłatę po 7 złotych za miesiąc za to, że nie używam karty!!!!
  Zapomniałem o tym w sumie może i nie ich wina ale jak widze w innych bankach nie m takich opłat za kartę – ludzie nie musza wykonywac transakcji na 200 czy tam 300 zł żeby mieć taką karte za darmo a ja wi ing muszę – zastanawiam się czy nie zrezygnować z konta w tym banku. Słyszałem, że w mbanku jest w pełni darmowe konto i chyba w ta stronę się udam

  • No ale przecież to nie jest żadna tajemnica to, że za nie używanie karty do konta pobierana jest opłata wysokości 7 złotych miesięcznie – zresztą nawet na górze macie baner reklamowy i macie tam adnotacje taką o tej opłacie – także ING wcale tego nie ukrywa i sam byłem informowany w oddziale jak zakładałem to konto.
   Zresztą jeśli zakłada się konto osobiste to po to żeby go używać i karty raczej też się używa – takie minimum to jest kilkaset złotych, które robię ja transakcje a ie zarabiam kokosów więc myślę, że ta opłata bardzo rzadko jest pobierana jeśli w ogóle jest

 • Konto w ING to bardzo nowoczesne i funkcjonalne konto bankowe.
  Możecie wszytko z łatwością zrobić w wykorzystaniem internetowego konta internetowego lub przy użyciu mobilnej aplikacji na telefon – wizyty w Banku są zbędne 🙂
  Dodatkowo ING oferuje inne pakiety usług jak korzystne limity odnawialne na koncie, karty kredytowe czy ubezpieczenia – przeliczałem to w innych bakach i tutaj naprawdę się to opłaca. Nie ukrywają żadnych opłat a wszystko jest naprawdę bardzo łatwe w obsłudze zarówno na kompie jak i na telefonie.

 • Jak dla mnie ING jest bezkonkurencyjne.
  Mam tutaj konto osobiste i konto firmowe od 2 lat i nie miałem do tego czasu najmniejszego problemu z ich użytkowaniem. Wszystkie zapewnienia i warunki, które są podawane w reklamach są zgodne z prawdą i nie jest tak jak w innych kontach, że działają przez pierwszy miesiąc czy pół roku – tutaj warunki są stałe 🙂
  Dodatkowo mam kredyt na mieszkanie w ING i także jest on bardzo dobry (nisko oprocentowany) zachęcam każdego bo im więcej nas klientów w ING tym lepsze warunki będzie oferował 🙂

 • Ja chciałbym zwrócić uwagę na interfejs konta internetowego w ING – jeśli ktoś używa to na pewno z pewnością przyzna, że jest ona naprawdę bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze. Właśnie otworzyłem to konto w ING mojej mami, która ma już 49 lat i jest na bakier z komputerami i internetem – a tutaj radzi sobie doskonale – wszystko z łatwością wykonuje bez dłuższego wytłumaczenia 🙂
  Tak więc jeśli komuś zależy na tym, aby konto było łatwe w obsłudze to polecam ing sam nie mam problemów i moja mama także.

 • Czy ktoś z Was skorzystał z tej promocji i otrzymał 100 zł za założenie konta ING? A co myślicie o tych takich stoiskach ING, które są w różnych marketach? Ostatnio widziałem tez na rynku w jednym mieście. Łapią ludzi i pytają ich gdzie mają konto, nastepnie mówią, że oferują coś lepszego i zachęcają do założenia u nich konta. Nie spodziewałem się, ale mieli naprawdę dużo zainteresowanych. Przez godzinę obserwacji, było tam z 10 osób z czego ze 3 założyły konto. To dość dobry wynik, bo pozyskanie takiego klienta jest dość tanie.

 • Plusy konta ING direct to na pewno:
  – to, że wszystkie podstawowe opłaty są za darmo,
  – łatwo założyć lokatę czy program oszczędnościowy,
  – założenie konta trwa 15 minut, może i krócej,
  – karta jest darmowa i wypłaty z bankomatów także.
  Minusy konta ING Direct to:
  – archaiczny wygląd konta wewnątrz systemu po zalogowaniu (takie wczesne 2000 :D),
  – logowanie do ING wykorzystując hasło, jest bardzo uciążliwe.
  Ogólnie konto oceniam dobrze, jest kilka niedoróbek, ale to można wybaczyć. Gdybym stanął przed wyborem czy warto polecić INg komuś, kto szuka fajnego darmowego konta, to na pewno bym ich polecił.

 • ING mnie nie zachwyca – otworzyłem to konto z dnia na dzień bo namówiła mnie do tego znajoma ona ma to konto i chwaliła ale jak teraz patrzę ofert innych ont np konta smart banku to sa zdecydowanie lepsze. Co prawa ING nadal jest darmowe i tutaj sie nic nie zmienia ale trzeba spełniać warunki co do płacenia kartą żeby ta była darmowa no i trzeba pilnować sie darmowych bankomatów gdzie w innych bankach już obydwie te opcje są darmowe bezwarunkowo – tak więc ING Direct nie jest złe ale najlepsze na rynku to ono nie jest. Taka moja opinia.

 • No baner reklamowy ING na górze tej strony mówi sam za siebie – na dole macie możliwość sprawdzenia sobie pełnej tabeli opłat i prowizji w przypadku konta ING i tam dowiecie się, że to konto nie jest takie fajne jak sie to wydaje na pierwszy rzut oka. Zeby było ono darmowe to trzeba spełnić kilka warunków – troche to przykre bo tak teraz każdy bank praktycznie “wrabia” swoich klientów – nie doczytasz to dowiesz się o opłatach jak założysz konto…
  Są już w pełni darmowe konta jak smart konto i jestem ich zwolennikiem a nie kont w których sa ukryte opłaty. tyle.

 • Kolobrzeski Piotr

  Na uwagę z całą pewnością zasługuje w koncie ING ich oferta.
  Bank dobrze wstrzelił się w lukę tzw. darmowych banków. Z jednej strony tych darmowych banków jest wiele, ale jak się dobrze przyjrzycie, to wcale ich tak wiele nie ma. Mówię o takich darmowych, których warunki darmowości mozna bez problemu spełnić. Tutaj chodzi zaledwie o 1000 zł jednorazowej wpłaty i skorzystanie z karty płatniczej. Przez 5 miesięcy korzystania z konta ING Direct, nie poniosłem żadnych kosztów z tym związanych, więc nie ma się chyba nad czym zastanawiać, prawda? Warto zakładać to konto i po prostu z niego korzystać.

 • Ok, to niech mi ktoś w końcu wytłumaczy o co chodzi z tym Cashbackiem?! W ulotce widzę, że jest 0% za usługę Cash Back w ing, zaś autor posta pisze, że na niekorzyść przemawia to, że nie ma cash backu w ING. No to cholera, jak to w końcu jest.
  A jeśli już jest ten Cash Back w Ing, to opowiedzcie jak on działa, czy naliczane są prowizje, procenty do jakiejś konkretnej kwoty, czy może tylko za konkretne zakupy, na przykład transakcje internetowe? czy ktoś to testował i może co nie co opowiedzieć? Prośba o info.

 • Z całą pewnością konto w ING Direct jest warte polecenia. Warto też myśleć przyszłościowo, a o co mi dokładnie chodzi. W banku ING dostaniesz jedną z najlepszych ofert jeśli chodzi o kredyt hipoteczny. Wielu ludzi nawet nie bierze pod uwagę, że będzie brało kredyt pod hipotekę, ale jak przyjdzie kupić mieszkanie czy dom i nie macie 100 czy 200 tysięcy złotych, to wtedy sięga się po kredyt. Jak będziesz mieć konto w dobrym banku z dobrą historią, to na pewno możesz liczyć na coś lepszego niż tzw. klient z ulicy.

 • Z ING Banku korzystam od trzech miesięcy. Może to jeszcze za wcześnie, aby formułować jakieś daleko idące wnioski, ale z drugiej strony, gdyby dało o sobie znać coś irytującego, już bym to zauważył. Jak do tej pory, wszystko mi pasuje. Oferta jest dopracowana. Może nie jest najlepsza na rynku, ale jest stabilna. Nie mam wrażenia, że bank się wykrwawia, żebym ja był szczęśliwy, ale nie mam też wrażenia, że chce zarabiać moim kosztem, a to podobałoby się mi zdecydowanie mniej. Mam tylko nadzieję, że taki stan rzeczy się utrzyma.

 • Niestety jestem trochę zawiedziony ING. Nie wiem czy zauważyliście, że ING właśni wprowazdili 2,50 zł płatności za wypłaty z bankomatów, które nie są ich lub które z nimi nie współpracują. Niby mBank też to miał i nawet kosztowało to 5 zł, ale nie zmienia to faktu, że ING mnie trochę oszukało, bo zakładałem konto praktycznie miesiąc temu i teraz co, mam zrezygnować? Nie mam w okolicy bankomatów ING ani tych sieci z którymi współpracują. mBank ma chociaż porozrzucane wszędzie te euronety, które są u nich darmowe.

 • Zastanawiam się nad kontem studenckim, pomiędzy Millenium, a PKO lub ING. O ING już sporo wiem, ale może doradzicie z tymi dwiema rzeczami innymi.
  W przyszłym roku wybieram się na studia, i chcę mieć swoje finanse pod kontrolą. Może to dość poważnie brzmi jak na 18-latkę, ale wiem, że część pieniędzy na życie będę dostawać od rodziców, a część muszę sobie dorobić. Marzy mi się jednak by zaoszczędzić trochę kasy na wycieczkę do Japonii. Wiadomo, że gotówka w portfelu rozchodzi się bardzo szybko, a już szczególnie na imprezach. Oczywiście szukam jak najtańszego, albo darmowego konta, na którym mogę jednocześnie oszczędzać. Jest w ogóle takie?

 • 100 złotych premii naliczone 🙂
  A samo konto także bardzo ciekawe. Darmowe w prowadzeniu w moim przypadku (z pewnymi warunkami ale łatwo je spełnić), dodatkowo podoba mi się, to że można sobie otworzyć rachunek oszczędnościowe w tym koncie i tam trzymać pieniądze a w razie czego przelewać na to główne konto bez żądnych problemów.
  Na ING namówił mnie brat bo ma tam konto od 5 lat i bardzo w porządku są, nie ma żądnych ukrytych opłat, o wszystkim informują i maja fajne promocje na kredyty i lokaty a teraz jeszcze ta premia 🙂 SUPER

 • No i udało się – założyłem to konto w ING przed świętami jeszcze i właśnie naliczyli mi premie 100 złotych, która pojawiła się na moim koncie 🙂
  Rewelacja 🙂
  Do tego już sprawdziłem i kartę bankową i przelewy i faktycznie wszystko jest za darmo – za nic nie naliczono mi żadnej opłaty, za nic co było w ofercie darmowe -tak więc można zaufać obsłudze Banku ING.
  Dodatkowo warto ich pochwalić za szybkość działania, ponieważ niektórzy piszą, że długo czekają na kartę płatniczą, że aktywacja konta jest skomplikowana a w ING wszytko szybko i łatwo – z niczym nie miałem problemów.

 • No niby tak wszystko ładnie pięknie ale nie widzę, żeby ktoś tutaj dodał że żeby dostać to 100zł premii trzeba się jednak odrobinę wysilić. Musimy otworzyć konto do końca stycznia 2016roku i później w ciągu maksymalnie pięciu miesięcy wydać kartą 1000zł i dopiero wtedy dostajemy tą premię. Ja otworzyłem konto i wydałem tyle od razu po otrzymaniu karty, ponieważ kupowałem meble. Ale nie wydaje mi się żeby każdy aż tyle płacił kartą ;/ No a tak poza tym to jak narazie nie mam na co narzekać. Narazie wszystko jest cacy, wypłaty z niektórych bankomatów kosztują 2,50 zł ale w niektórych bankach jest nawet drożej 🙂

 • Jeśli chodzi o te drogi otworzenia rachunku w ING to zdecydowanie polecam firme internetową – tutaj na spokojnie w fotelu jak ma się czas można przeczytać każdy paragraf umowy, wszystko na spokojnie sobie przejrzeć a sami wiecie jak to jest w banku, ostatnio podpisywałem umowę o kredyt 4000 złotych w banku i tylko podpis, podpis, podpis – czy zgadza się Pan, czy wyrażam Pan zgodę i podpis… nie ma czasu żeby przejrzeć wszystko bo czuje sie presje pracownika i pewnie tak samo jest z kontem a warto sprawdzić tabelę opłat, poczytać opinię a w banku tego ni macie – dlatego naprawdę zastanówcie się – polecam droge online

 • Osobiście na mam konta Direct w ING Banku ale ma je mój brat je ma. Bardzo chwali sobie to konto i zawsze powtarza, że lepiej już nie mógł wybrać. Nawet mnie namawiał na założenie sobie tego konta Direct w ING ale najpierw muszę spłacić swój debet w innym banku i dopiero się tam przeniosę. Skusiło mnie to że faktycznie prowadzenie konta jest darmowe, nie trzeba płacić za kartę do konta no i ma super możliwość płatności BLIK, co bardzo mi się podoba. Ogólnie opinia mojego brata o koncie Direct w ING Banku jest strasznie pozytywna i mówi, że moja opinia będzie taka sama jak już założę tam sobie swoje konto

 • Zdecydowanie konto dla osób, które radzą sobie z obsługą komputera i internetu, jeśli ktoś ma z tym problem, a wiem, że pomimo krążących stereotypów jest wiele takich osób również młodych, to dla nich raczej konto gdzie będzie można robić bezpłatnie wpłaty i wypłaty w oddziale. Poza tym jak dla mnie konto spełnia warunki, sam system naliczania opłat pomimo właśnie zawartych gwiazdek, jak ktoś powyżej zarzucił, wcale nie jest skomplikowany, z całą pewnością polecam, choć już za późno na otrzymanie stówki ale konto warte zainteresowania, zwłaszcza jak napisałem wcześniej dla osób radzących sobie w miarę sprawnie z internetem i komputerem.

 • Ja przez ostatni tydzień szukała konta bankowego właściwego dla siebie (oczywiście najbardziej zależało mi żeby konto było darmowe w 100%) i najczęściej polecali mi konto w ING – dlatego też zdecydowałam się je wybrać.
  Dodatkowy argument za ing stanowiły rankingi kont bankowych gdzie konto direct w ing było zawsze na 1-3 miejscu w zależności od serwisu.
  Szczerze mówiąc to podczas czytania i szukania opinii o koncie direct w ING nie znalazłam żadnej negatywnej opinii na ten temat – kilka osób narzekało na jakiś wolno działający serwis czy opłaty za kartę w razie jej nie używania ale to jest w każdym banku tak albo błąd byl po stronie wolnego internetu a nie serwisu bankowego.
  Ja wybrałam ing 🙂

 • Witam serdecznie ostatnio sprawdzałam swój stan konta w Ing Direct miałam 2 , 16 zł i nagle znikąd pojawiło się – 5 z paroma groszami moze ktos mi to wytłumaczyc pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *