Konto dla Ciebie w Credit Agricole – Opinie

credit-agricole-logoCredit Agricole mocno promuje w reklamach nową ofertę rachunku osobistego – Konta dla Ciebie. Bank proponuje bardzo dobre promocje na start, a za aktywne prowadzenie konta i spełnienie prostych warunków przysługują różne premie do wyboru – ich wartość to nawet 300 zł. Sprawdzam czy to nowy hit czy kolejny “ładnie ubrany” bankowy kit?

Osoby mające stałe dochody i poszukujące konta osobistego, charakteryzującego się ciekawymi możliwościami oszczędzania i zdobywania bonusów, powinni zapoznać się z możliwościami, jakie od pewnego czasu proponuje im bank Credit Agricole. To właśnie on ujednolicił on swoją ofertę kont pod nazwą Konto dla Ciebie. Jak wyglądają opłaty i czym różni się ono od kont konkurencji?

Opłaty za konto dla Ciebie

Posiadacze Konta dla Ciebie w Credit Agricole mogę korzystać za darmo z podstawowych usług:

 • 0 zł za prowadzenie konta;
 • 0 zł za kartę wielowalutową do konta;
 • 0 zł za przelewy Elixir przez internet i aplikację mobilną;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto nie jest jednak bezwzględnie darmowe.

Warunkiem wymaganych do zwolnienia z opłat jest wpływ co miesiąc na konto minimum 1 000 zł oraz wykonanie 1 płatność kartą lub BLIK. W innym przypadku obowiązują koszty według tabeli opłat i prowizji, w tym np. 7 zł za prowadzenie konta, 9 zł za obsługę karty.

Oszczędzanie – konto oszczędnościowe i lokaty

Poza oszczędzaniem z CAsaver (usługą polegającą na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 5 zł – i przelewaniu różnicy na konto oszczędnościowe) nowi klienci Credit Agricole mogą też skorzystać z innych ofert oszczędnościowych.

Do zgarnięcia jest jeszcze 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł. Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 4 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy wyłącznie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Zakładając to konto oszczędnościowe należy wziąć pod uwagę, że kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa (pieniądze dodawane są co kwartał). W razie potrzeby można bezpłatnie wycofać środki raz w miesiącu (kolejna wpłata będzie kosztować 10 zł).

Ponadto, dostępny jest szeroki wybór lokat z dużym wyborem okresu, skonstruowanych pod oszczędzanie po jednorazowej wpłacie. Ciekawą propozycją jest założenie lokaty terminowej w Ofercie Mobilnej ze stałym oprocentowaniem wyższym o 0,20% w porównaniu z ofertą standardową. Korzystając z aplikacji CA24 Mobile można założyć lokaty terminowe bez ograniczenia w kwocie, jak również w liczbie lokat, które chcemy założyć w opcji mobilnej.

Promocja do 14.07.2019 r. – zyskaj 300 zł premii

Credit Agricole oferuje promocję dedykowaną dla nowych klientów pod nazwą “Korzyści dla Ciebie 2019”. W tej opcji klient sam decyduje z czego najczęściej korzysta i dobiera premię dopasowaną do swoich potrzeb.

3 premie do wyboru w “Korzyści dla Ciebie” to:

 • do 300 zł za przeniesienie konta – wystarczy, że złożymy wniosek o przeniesienie konta i deklarację przelewu wynagrodzenia na konto w Credit Agricole, oraz zapewnimy 3 miesięczne wpływy na konto, a otrzymamy bonus. Przy wpływie na konto w kwocie co najmniej 1000 zł przez 3 miesiące gwarantowana jest premia w wysokości 100 zł, a przy 3000 zł przez 3 miesiące przysługuje premia w wysokości aż 300zł;
 • 300 zł zwrotu za rachunki – do 300 zł zwrotu w ciągu 12 miesięcy od przystąpienia do promocji (maksymalnie 5% wartości faktury);
 • 50% premii dla oszczędzających na CAsaver – aktywne korzystanie z usługi CAsaver, comiesięczne wpływy na rachunek w wysokości 1 000 zł oraz transakcje bezgotówkowe kartą do konta na co najmniej 300 zł – spełniając te warunki otrzymujemy 50% wartości transakcji zrealizowanych w ramach usługi CAsaver (do 300 zł rocznie).

Do promocji można przystąpić do 14 lipca 2019 roku.

Poza “Korzyściami dla Ciebie” klienci, którzy otworzą nowe konto w Credit Agricole mogą też sięgnąć po inne benefity, na przykład polecać konto osobiste nowym klientom, czy też skorzystać z konta oszczędnościowego oprocentowanego na 2,5% przez 4 miesiące.

Zobacz Szczegóły Promocji

 

Moje opinie o koncie dla Ciebie

 

Konto nie posiada wg mnie większych wad poza wymogiem regularnych wpływów i dokonywania 1 transakcji kartą (by konto było darmowe).

Posiada za to całkiem wiele zalet. Bez najmniejszych wątpliwości jest nimi chociażby ciekawie przygotowana oferta, która nie wymaga ponoszenia zbyt wielu opłat, jeśli będziemy przelewać na nie swoje wynagrodzenie w wysokości min. 1000 zł.

Wszystkie podstawowe funkcje mogą być bez problemu wykorzystywane przez każdą osobę, która wcześniej mogła nawet nie mieć żadnego doświadczenia z zakresie korzystania z możliwości kont bankowych. Jest to więc konto przede wszystkim dla osób, które lubią odkładać swoje pieniądze i które poszukują prostego rozwiązania, oferującego korzystne pod względem finansowym warunki.

Jednak największym plusem zaletą jest bardzo ciekawa promocja (a właściwie zestaw promocji) dla nowych klientów, w których można zyskać nawet 300 zł premii.

Autem promocji Konta Dla Ciebie na start jest po pierwsze bardzo krótki okres karencji. Ponadto, promocje na start wymagają spełnienia dość prostych warunków, więc jedno jest pewne – nowi klienci są jak najbardziej mile widziani. Minusem jest jednak to, że promocja “Korzyści dla Ciebie” jest podzielona na trzy części, co oznacza, że nie można skorzystać z każdej z nich, ale tylko z jednej, którą zdecydujemy się wybrać.

Załóż Konto i zgarnij nawet 300 zł premii

 

A jakie są wasze opinie o koncię w Credit Agricole? Zamieszczajcie swoje opinie poniżej w komentarzach.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

 

8 komentarzy

 • Moje zdanie jest takie, że na koncie oszczędnościowym się nie pooszczędza (Dodatkowo ta opłata za prowadzenie w wysokości 2 zł). Jak ktoś chce oszczędzać, to Credit Agricole na pewno znajdzie dla niego dużo lepsze opcje lokaty czy jakiegoś programu oszczędnościowego, bo wtedy to będzie miało sens, natomiast konto oszczędnościowe zazwyczaj ma też dużo ograniczeń. Dla przykłądu w mBanku można tylko raz w miesiącu wypłacić z niego za darmo, czyli jak mamy jakiś marny procent, np 1%, to z 1000 zł miesięcznie “zaoszczędzimy” niecałą złotówkę, a 5 zł kosztuje druga wypłata z tego rachunku. Czyli trzeba mieć minimum 6000 zł żeby wyjść na zero i chcieć wypłacać. A i pamiętajcie też o inflacji – oficjalna jest 3 – 4 %, a nieoficjalna to nawet 10 %

 • Karol Jabkowski

  Ja miałem zakładać konto w Credit Agricole, ale poczytałem, że kiepski mają ten system transakcyjny przez internet. Dla mnie to jest ból, bo chcę korzystać z konta głównie przez internet, a także przez telefon. Czytałem narzekania na aplikację mobilną, chodzi o to, ze takowej nie ma. Musisz się logować bezpośrednio na konto. Na przykład w mBanku, albo w ING są takie aplikacje mobilne, mało tego – działają bardzo dobrze, znacznie ułatwiają pracę. Mam nadzieję, że Credit Agricole nadrobi straty, bo bank zapowiada się fajny, ale dobrymi reklamami nie zrobią wszystkiego.

 • Prosze o odpowiedz jak dlugo mam czekac na pin do karty.Konto zalozylam 16 czerwca, karta orzyszla 2 tyg pozniej a pinu nie mam do tej pory.

 • Mam zamiar zamknąć konto w creditagricole. Po pierwsze przy wpływie 1500 zł miesięcznie opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zl, poniżej 9,99. Miałam przez kilka miesięcy wpływy poniżej 1500, więc pobierali mi 9,99zł za prowadzenie konta. Natomiast kiedy przez 3 miesiące miałam wpływy wyższe niż 1500zł, za prowadzenie konta nie ściągali mi nic, ale za to pobierali 9,99 za kody. Po drugie zaokrąglenia z rachunku, jeśli płaci sie kartą. Zapłacisz 20,33 to zabierają Tobie z konta 0,12 groszy. U mnie przez miesiąc z zaokrągleń uzbierało się 10zl. Oczywiście dlatego, że zbyt często nie płaciłam kartą. ODRADZAM KONTO W TYM BANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Najpierw, że wypłaty z wszystkich bankomatów bez prowizji, a małym druczkiem, że tylko z własnych, z innych 5,00 zł/do kwietnia 2015 naprawdę były bezprowizyjne wypłaty /.

 • Coś wam pokażę, złozyłem konto w marcu 2019r, na stronie głównej banku jest taki zapis
  Podstawowe informacje o koncie:
  0 zł za prowadzenie konta
  0 zł za kartę wielowalutową do konta
  0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  Powyższe trzy warunki obowiązują, jeżeli co miesiąc na Twoje konto wpłynie minimum 1 000 zł i wykonasz 1 płatność kartą lub BLIK. poczytałem , przesłałem sobie ponad 1000zł zapłaciłem kartą, raz, drugi czyli spełniłem warunki banku, patrzę za jakiś czas a tu bach 5zł potrącono pozniej znowu 5 zł (za wybranie gotówki z bankomatu obcego) mysle jaki grzyb co jest grane? miało być za 0 zł złozyłem reklamacje i mam odpowiedz kuriozum ,cyt ”zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji warunkiem do zwolnienia z opłaty za wypłatę z bankomatów jest zapewnienie wpływu
  w poprzednim miesiącu kalendarzowym w wysokości min. 1000zł i zapewnienie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej.
  Założył Pan konto 12 marca, więc ten warunek nie mógł zostać spełniony.” reasumując, bank pobierze mi prowizje za każde wybranie gotówki z bankomatu, ściągnie opłatę za konto, bo….. w lutym- jak jeszcze nie miałem konta nie spełniłem wymogów banku 🙂 jak myślicie strzygą nas w żywe oczy??

  • Nie ma w tym nic dziwnego. I wyraźnie jest napisane, że co miesiąc, więc musi minąć okres tego pierwszego miesiąca z wpłatą 1000 i 1 transakcją. Sam Pan to zresztą napisał, więc czytanie ze zrozumieniem się kłania 🙂 Dodatkowo może warto też słuchać co mówią przedstawiciele, bo w moim przypadku podczas zakładania konta wyraźnie i kilkukrotnie ostrzegał, że pierwszy miesiąc jest przejściowy.

  • Witam. Jasne jest że skoro konto jest od marca to w lutym jeszcze go nie było , ja miałam tą samą sytuację i złożyłam reklamację przez tel i oddali na konto te prowizje co pobrali .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *