Konto dla Ciebie w Credit Agricole – Opinie

credit-agricole-logoCredit Agricole mocno promuje w reklamach nową ofertę rachunku osobistego – Konta dla Ciebie. Bank proponuje bardzo dobre promocje na start, a za aktywne prowadzenie konta i spełnienie prostych warunków przysługują różne premie do wyboru – ich wartość to nawet 500 zł. Sprawdzam czy to nowy hit czy kolejny “ładnie ubrany” bankowy kit?

Osoby mające stałe dochody i poszukujące konta osobistego, charakteryzującego się ciekawymi możliwościami oszczędzania i zdobywania bonusów, powinni zapoznać się z możliwościami, jakie od pewnego czasu proponuje im bank Credit Agricole. To właśnie on ujednolicił on swoją ofertę kont pod nazwą Konto dla Ciebie. Jak wyglądają opłaty i czym różni się ono od kont konkurencji?

Opłaty za konto dla Ciebie

Posiadacze Konta dla Ciebie w Credit Agricole mogę korzystać za darmo z podstawowych usług:

 • 0 zł za prowadzenie konta;
 • 0 zł za kartę wielowalutową do konta;
 • 0 zł za przelewy Elixir przez internet i aplikację mobilną;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Konto nie jest jednak bezwzględnie darmowe.

Warunkiem wymaganych do zwolnienia z opłat jest wpływ co miesiąc na konto minimum 1 000 zł oraz wykonanie 1 płatność kartą lub BLIK. W innym przypadku obowiązują koszty według tabeli opłat i prowizji, w tym np. 7 zł za prowadzenie konta, 9 zł za obsługę karty.

Oszczędzanie – konto oszczędnościowe i lokaty

Poza oszczędzaniem z CAsaver (usługą polegającą na zaokrąglaniu transakcji kartą do pełnych kwot – maksymalnie do wielokrotności 5 zł – i przelewaniu różnicy na konto oszczędnościowe) nowi klienci Credit Agricole mogą też skorzystać z innych ofert oszczędnościowych.

Do zgarnięcia jest jeszcze 1,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 20 000 zł. Oprocentowanie specjalne obowiązuje przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy wyłącznie pierwszego Rachunku Oszczędzam. Zakładając to konto oszczędnościowe należy wziąć pod uwagę, że kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa (pieniądze dodawane są co kwartał). W razie potrzeby można bezpłatnie wycofać środki raz w miesiącu (kolejna wpłata będzie kosztować 10 zł).

Lokaty w Credit Agricole nie wyróżniaja się “in plus” niczym szczególnym. Ich oprocentowanie oscyluje wokół zera.

Promocja do 31 lipca – zyskaj do 500 zł premii

Credit Agricole ma ciekawą, długoterminową promocję dla nowych klientów. Dzięki niej można zgarnąć premię pieniężną sięgającą nawet 500 zł! Przy czym trzeba się związać z bankiem na 18 miesięcy, ponieważ zdecydowana większość nagrody (50-450 zł w zależności od wyboru klienta) ma postać comiesięcznego 3-proc. money-backu od transakcji kartą, telefonem (systemy Apple Pay, Google Pay), Blikiem i zegarkiem (Garmin, Fitbit). Reszta (50 zł) to bonus za otwarcie ROR-u.

Do promocji można przystąpić do 31 lipca 2021 roku.

Poza tym klienci, którzy otworzą nowe konto w Credit Agricole mogą też sięgnąć po inne benefity, na przykład skorzystać z konta oszczędnościowego oprocentowanego na 1,5% przez 3 miesiące.

Dokładna analiza tej promocja została przeprowadzona w tym artykule.

Moje opinie o koncie dla Ciebie

Konto nie posiada wg mnie większych wad poza wymogiem regularnych wpływów i dokonywania 1 transakcji kartą (by konto było darmowe). Takie warunki zwalniające stosuje coraz więcej banków (np. Millenium czy Pekao)

Posiada za to całkiem wiele zalet. Bez najmniejszych wątpliwości jest nimi chociażby ciekawie przygotowana oferta, która nie wymaga ponoszenia zbyt wielu opłat, jeśli będziemy przelewać na nie swoje wynagrodzenie w wysokości min. 1000 zł.

Wszystkie podstawowe funkcje mogą być bez problemu wykorzystywane przez każdą osobę, która wcześniej mogła nawet nie mieć żadnego doświadczenia z zakresie korzystania z możliwości kont bankowych. Jest to więc konto przede wszystkim dla osób, które lubią odkładać swoje pieniądze i które poszukują prostego rozwiązania, oferującego korzystne pod względem finansowym warunki.

Jednak największym plusem zaletą jest bardzo ciekawa promocja (a właściwie zestaw promocji) dla nowych klientów, w których można zyskać nawet 500 zł premii.

Oprócz tego nowi klienci mogą skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania Rachunku Oszczędzam. Stawka wynosi 1,5 proc. i jest naliczana przez trzy miesiące od otwarcia konta oszczędnościowego z kwartalną kapitalizacją. Podwyższone odsetki obejmuję kwotę do 20 tys. zł.

 

A jakie są wasze opinie o koncię w Credit Agricole? Zamieszczajcie swoje opinie poniżej w komentarzach.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

 

14 komentarzy

 • Moje zdanie jest takie, że na koncie oszczędnościowym się nie pooszczędza (Dodatkowo ta opłata za prowadzenie w wysokości 2 zł). Jak ktoś chce oszczędzać, to Credit Agricole na pewno znajdzie dla niego dużo lepsze opcje lokaty czy jakiegoś programu oszczędnościowego, bo wtedy to będzie miało sens, natomiast konto oszczędnościowe zazwyczaj ma też dużo ograniczeń. Dla przykłądu w mBanku można tylko raz w miesiącu wypłacić z niego za darmo, czyli jak mamy jakiś marny procent, np 1%, to z 1000 zł miesięcznie “zaoszczędzimy” niecałą złotówkę, a 5 zł kosztuje druga wypłata z tego rachunku. Czyli trzeba mieć minimum 6000 zł żeby wyjść na zero i chcieć wypłacać. A i pamiętajcie też o inflacji – oficjalna jest 3 – 4 %, a nieoficjalna to nawet 10 %

 • Ja miałem zakładać konto w Credit Agricole, ale poczytałem, że kiepski mają ten system transakcyjny przez internet. Dla mnie to jest ból, bo chcę korzystać z konta głównie przez internet, a także przez telefon. Czytałem narzekania na aplikację mobilną, chodzi o to, ze takowej nie ma. Musisz się logować bezpośrednio na konto. Na przykład w mBanku, albo w ING są takie aplikacje mobilne, mało tego – działają bardzo dobrze, znacznie ułatwiają pracę. Mam nadzieję, że Credit Agricole nadrobi straty, bo bank zapowiada się fajny, ale dobrymi reklamami nie zrobią wszystkiego.

 • Prosze o odpowiedz jak dlugo mam czekac na pin do karty.Konto zalozylam 16 czerwca, karta orzyszla 2 tyg pozniej a pinu nie mam do tej pory.

 • Mam zamiar zamknąć konto w creditagricole. Po pierwsze przy wpływie 1500 zł miesięcznie opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zl, poniżej 9,99. Miałam przez kilka miesięcy wpływy poniżej 1500, więc pobierali mi 9,99zł za prowadzenie konta. Natomiast kiedy przez 3 miesiące miałam wpływy wyższe niż 1500zł, za prowadzenie konta nie ściągali mi nic, ale za to pobierali 9,99 za kody. Po drugie zaokrąglenia z rachunku, jeśli płaci sie kartą. Zapłacisz 20,33 to zabierają Tobie z konta 0,12 groszy. U mnie przez miesiąc z zaokrągleń uzbierało się 10zl. Oczywiście dlatego, że zbyt często nie płaciłam kartą. ODRADZAM KONTO W TYM BANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Najpierw, że wypłaty z wszystkich bankomatów bez prowizji, a małym druczkiem, że tylko z własnych, z innych 5,00 zł/do kwietnia 2015 naprawdę były bezprowizyjne wypłaty /.

 • Coś wam pokażę, złozyłem konto w marcu 2019r, na stronie głównej banku jest taki zapis
  Podstawowe informacje o koncie:
  0 zł za prowadzenie konta
  0 zł za kartę wielowalutową do konta
  0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  Powyższe trzy warunki obowiązują, jeżeli co miesiąc na Twoje konto wpłynie minimum 1 000 zł i wykonasz 1 płatność kartą lub BLIK. poczytałem , przesłałem sobie ponad 1000zł zapłaciłem kartą, raz, drugi czyli spełniłem warunki banku, patrzę za jakiś czas a tu bach 5zł potrącono pozniej znowu 5 zł (za wybranie gotówki z bankomatu obcego) mysle jaki grzyb co jest grane? miało być za 0 zł złozyłem reklamacje i mam odpowiedz kuriozum ,cyt ”zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji warunkiem do zwolnienia z opłaty za wypłatę z bankomatów jest zapewnienie wpływu
  w poprzednim miesiącu kalendarzowym w wysokości min. 1000zł i zapewnienie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej.
  Założył Pan konto 12 marca, więc ten warunek nie mógł zostać spełniony.” reasumując, bank pobierze mi prowizje za każde wybranie gotówki z bankomatu, ściągnie opłatę za konto, bo….. w lutym- jak jeszcze nie miałem konta nie spełniłem wymogów banku 🙂 jak myślicie strzygą nas w żywe oczy??

  • Nie ma w tym nic dziwnego. I wyraźnie jest napisane, że co miesiąc, więc musi minąć okres tego pierwszego miesiąca z wpłatą 1000 i 1 transakcją. Sam Pan to zresztą napisał, więc czytanie ze zrozumieniem się kłania 🙂 Dodatkowo może warto też słuchać co mówią przedstawiciele, bo w moim przypadku podczas zakładania konta wyraźnie i kilkukrotnie ostrzegał, że pierwszy miesiąc jest przejściowy.

  • Witam. Jasne jest że skoro konto jest od marca to w lutym jeszcze go nie było , ja miałam tą samą sytuację i złożyłam reklamację przez tel i oddali na konto te prowizje co pobrali .

 • Jestem w banku dopiero parę tygodni, a już pełno problemów. Nieuczciwe to, bo pobierają prowizję za bankomaty, mimo że miało nie być. Reklamuję, zobaczymy. Nie można na razie na infolinię się dodzwonić, po pół godziny oczekiwania po prostu się rozłącza i tyle.

 • Witam, konta w CA posiadam juz prawie miesiąc i zoabczymy jak bedzie. Owszem zapowiadali prowizje za wypłaty gotówki przy niespełnieniu określonych warunków, prowizję pobrali. Po spełnieniu warnków umowy zero prowizji i ukrytych opłat, niższe orprocentowanie niz w banku z którego uciekłem, konto oszędnościowe przy którym nie liczę na kokosy ale fajnie że jest do tego miła i profesjonalna obsługa. I taką mam cichą nadzieję że moja ocena z czasem nie pójdzie w odwrotną stronę, jednak jeszcze się wypowiem z biegiem czasu…

 • Podstawowe informacje o koncie:
  0 zł za prowadzenie konta
  0 zł za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce
  0 zł za przelewy
  bonusy w wysokości 5%, nie więcej niż za kwotę 300 zł rocznie za przelewy na konta promocyjne, które definiuje w banku konsultant (nie można tego zrobić osobiście). Konta promocyjne, to opłaty stałe w gospodarstwach domowych: gaz, energia elektryczna, woda i ścieki, telefon, internet, TV.
  Konto otworzyłem w listopadzie 2019 r. i do tej pory wszystko jest ok, wpływ 1000 zł i jedna płatność kartą chyba nie jest problemem, bo i tak większość z nas płaci przecież kartą, bądź za pomocą aplikacji mobilnej.
  Konta oszczędnościowego nie zakładałem, więc się nie wypowiadam.

 • CA zagrzał mnie do białości, Jak można brać prowizję za wypłatę z konta oszczędnościowego powiązanego z kontem osobistym. NO JAK!!??

  Lepiej, po wypłacie oszczędności zostało mi 1,19 zł i zeźlony zamknąłem konto oszczędnościowe, gdzie za zamknięcie nie było prowizji. I co? Strugnęli mnie na następne 10 zeta.

  Złodziejstwo!!!

  Rozważam zerwanie współpracy w tym bankiem

 • Szczerze już pomału zawiodłam się miało być darmowe okazało się prawie że place jakieś odsetki 2zl lub3 za SMS 5 zł zasmsy które nie dostaje koszmar się robi a jak mają zwrócić za spłacony kredyt odsetki o boże trakefia 60 dni razem z pismem śmieszne

 • Bank żenujący, a raczej pracownicy banku. Brak kompetencji, nie informują o haczykach promocji, nie wiem czy mają takie zalecenia z góry czy są tak mało kompetentni, że psują opinie Banku. Nigdy bym nie pomyślała że jako wpływ na konto nie będą brane pod uwagę wpływy z innych banków którym jestem właścicielem. Takim tanim chwytem można na chwilę zdobyć klienta ale już go się nie zatrzyma. Przykre. Najgorsze doświadczenie z Bankiem tylko i wyłącznie z podziwu braku kompetencji pracownika placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *