100 zł premii za założenie ikonta BNP Paribas – czy warto?

bnp-paribasBank BNP Paribas dopiero zakończył niedawno obowiązującą promocję, a już po chwili wystartował z całkiem nową, na jeszcze atrakcyjniejszych warunkach. Przyjrzyjmy się zatem jej dokładnym szczegółom.

Do kogo kierowana jest promocja „iKonto z premią 100zł” ?

Uczestnikami promocji banku mogą być wszystkie pełnoletnie osoby fizyczne, które nie pozostają obecnie posiadaczami ani współposiadaczami jakiegokolwiek konta w BNP Paribas. Jednocześnie nie mogli nimi być również w okresie poprzedzającym promocję, który obejmuje przedział czasowy od 01.10.2014 do 16.02.2015 włącznie.

W jakim terminie obowiązuje „Sprzedaż Premiowa”?

Jeżeli pragniemy być objęci aktualnie trwającą promocją, stoimy wtedy przed koniecznością założenia iKonta w okresie rozpoczynającym się 17 lutego 2015, a kończącym 31 marca tego samego roku. W tym celu należy przejść na stronę internetową banku z dowolnego bannera, którego grafika reklamuje promocję „iKonto z premią 100zł”. Następnie zostaniemy poproszeni o wypełnienie wniosku, a także podanie informacji niezbędnych do wydania nam obligatoryjnej karty debetowej MasterCard. Finalnie przyjdzie nam jeszcze dokonać jednorazowego przelewu w calach identyfikacji, po czym będziemy mogli już ostatecznie aktywować iKonto.

Na spełnienie wszystkich niezbędnych warunków promocji mamy czas do dnia 31.05.2015 i właśnie na ten termin BNP Paribas wyznaczył koniec jej obowiązywania. Do tego terminu musimy przeprowadzić chociaż jedną transakcję przy użyciu wcześniej wydanej i aktywowanej karty debetowej na kwotę nie mniejszą aniżeli 1000 zł. Bank nie zaliczy nam jednak płatności, które dotyczyć będą chociażby gry w kasynie czy zakładach bukmacherskich, transakcji za usługi transportowe, ubezpieczenia etc.

Jeżeli uda nam się spełnić powyższe warunki, wtedy musimy jeszcze pamiętać, że Ikonto powinno koniecznie pozostać aktywne do 16 czerwca 2015. Po tym czasie możemy już zamknąć konto bez żadnych konsekwencji. Trzeba także zaakceptować fakt, że nasze dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych.

Ile można zyskać, a jakie ponieść ewentualnie koszty?

Po zakończeniu promocji i dotrzymaniu wszystkich postanowień regulaminu, należna nam wypłata premii zostanie przekazana w dniu 15.06.2015. Istotną informacją jest w tym miejscu to, że dochód ten będzie zwolniony z podatku dochodowego. Jednocześnie możemy liczyć również każdego miesiąca na 3% cashback za zakupy internetowe w systemie PayU. W tym przypadku występuje wymóg zasilenia w każdym miesiącu konta kwotą minimum 1000 zł. Pozwoli nam to również uniknąć opłat za jego prowadzenie, a jeśli dokonamy miesięcznie zakupów kartą na co najmniej 200 zł, wtedy również jej posiadanie nie narazi nas na dodatkowe opłaty.

Nieco inaczej wyglądać będzie sprawa, jeżeli nie uda nam się spełnić powyżej opisanych wymagań. Możemy się wtedy narazić na niepotrzebne koszta, które mogą wynieść nawet 15 zł w skali miesiąca (karta+prowadzenie konta). Jest to zatem promocja na pewno warta bliższej uwagi, jednak tylko wówczas, jeżeli jesteśmy pewni, że zdołamy spełnić wszystkie konieczne wymogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *