Konto w Banku SMART – opinie, tabela opłat i prowizji pod lupą

konto smart bankBank SMART powstał w czerwcu 2014 roku (jest marką należącą do FM Banku). Od razu zawojował rynek bankowy i bardzo szybko został uznany za jedną z najlepszych propozycji rachunków osobistych na przykład dla studentów (ranking z maja 2016 roku). Na czym polega tajemnica jego sukcesu?

 

Charakterystyka konta osobistego Banku SMART

Dostęp do Smart Konta możliwy jest jedynie przy pomocy aplikacji mobilnej, poprzez internet, bądź przez telefon, a więc Konto Smart Bank jest skierowane do klienta, który ma pojęcie o nowoczesnej technologii i potrafi się nią posługiwać. Nietrudno zgadnąć, że w związku z tym oferta ta zainteresuje przede wszystkim ludzi młodych – spragnionych nowości i żądnych ułatwień.
SMART Bank oferuje klientom możliwość otwarcia dwóch rodzajów rachunków:

 • osobistego SMART konto
 • oraz oszczędnościowego SMART procent.

Ciekawostką jest fakt, że bank nie posiada wydziałów stacjonarnych.

Dla kogo konto w Banku Smart?

zakładanie konta smartKonto może otworzyć każdy, kto ukończył 18 lat. Uczynić to trzeba również przez internet – wypełnia się odpowiedni wniosek . Umowę podpisuje się również w sposób elektroniczny, albo przez kuriera, który dostarczy pod wskazany wcześniej adres odpowiednie dokumenty. Dzięki temu jesteśmy w stanie otworzyć rachunek bez wychodzenia z domu – łatwo i szybko.

Ile i za co – czyli tabela opłat i prowizji Konta Banku SMART pod lupą

oplaty-smart-kontoBank SMART w swych przekazach reklamowych podkreśla, iż zamiast płacić grube miliony celebrytom jak inne banki, woli dać klientom prawdziwe konto bez opłat. Zajrzyjmy dokładnie w opłaty i koszty by przekonać się czy to rzeczywiście prawda.

Tabela opłat SMART Konta prezentuje się następująco:

 • otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł
 • przelewy na rachunki wewnątrz banku – 0 zł
 • przelewy zewnętrzne przez internet – 0 zł
 • opłata za wydanie karty płatniczej – 0 zł
 • miesięczna opłata za kartę – 0 zł
 • wypłata gotówki z bankomatów w Polsce i na świecie – 0 zł
 • opłata za wznowienie karty – 0 zł

Jak widać, we wszystkich powyższych przypadkach przy opłacie za usługę pojawiły się zera. Bank przekonuje bowiem, że prowadzenie konta jest zupełnie darmowe.

Rzeczywiście, koszty poniesiemy jedynie w następujących przypadkach:

 • przelew do ZUS lub US – 5 zł
 • przelew zagraniczny – 5 zł

Opłatę w wysokości 5 złotych poniesiemy również wówczas, gdy:

 • zechcemy zmienić numer PIN karty (możliwe jedynie w bankomatach WZ WBK)
 • pragniemy skorzystać z funkcji polecenia zapłaty (opłata jest niezależna od liczby zleceń)

Podsumowując widzimy, że podstawowe funkcjonalności bank oferuje bezwarunkowo za darmo, płatne są jedynie usługi drugorzędne.

Zobacz Szczegóły

Najważniejsze zalety jakie ma konto w Banku SMART

konto smart czy warto

Niewątpliwą zaletą są bardzo niskie opłaty, które – jeśli nie będziemy akurat korzystać z niektórych możliwości – wyniosą 0 złotych. Od salda na koncie osobistym nie naliczane są odsetki, co – w przypadku, gdy mamy debet – jest wielkim plusem. Konto oszczędnościowe posiada zaś aż 2% oprocentowanie, co czyni z niego jedno z najlepszych kont oszczędnościowych na rynku.
Niektórzy wskazują, że konieczność obsługi konta przez internet może być kłopotliwa. Oczywiście, wszystko zależy od umiejętności klienta, jednak system bankowości internetowej Banku SMART jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze. Podobne – a może i lepsze zalety – posiada aplikacja mobilna, która dodatkowo wyposażona została w system zabezpieczeń uniemożliwiających innym osobom dostanie się na nasze konto nawet wówczas, gdy podejrzą oni kod PIN. Aplikacja wiąże się bowiem podczas aktywacji z konkretnym urządzeniem i bez niego niewiele można zdziałać.

Wady konta Bank SMART

Konto posiada jednak również wady. Klient nie ma możliwości wpłaty gotówki na swoje konto, a niektóre podstawowe funkcje (na przykład możliwość szybkiej i bezpłatnej zmiany kodu PIN) są niedostępne przez aplikacje i internet.

Załóż Konto Smart

Opinie klientów o Banku SMART

Tradycyjnie proszę wszystkich, którzy mieli styczność ze Bankiem SMART o zamieszczanie poniżej wszystkich swoich uwag, ocen i komentarzy. Wszelkie opinie o koncie SMART Banku jak najbardziej mile widziane.

Ocena internautów
[Głosów:40    Średnia:2.6/5]

komentarzy 61

 1. Arek Kwiecień 8, 2015 at 12:32 pm Reply

  Proszę o opinie czy konto Smart Bank to aktualnie jedyne bezwarunkowo darmowe konto osobiste? Czy reklamy nie kłamią? Naprawdę nie ma żadnych opłat np. za użytkowanie karty?

  • lolek Październik 14, 2015 at 10:22 am Reply

   Dokładnie tak – w koncie Smart nie żadnych ukrytych opłat – wszytko jest za darmo i reklamy smart banku faktycznie nie kłamią. Najbardziej podoba mi się ich slogan reklamowy – inni opłacają celebrytów a my dajemy konto za 0 złotych – i to 100% prawdy. ALE są tez inne konta za 0 złotych jak mbank czy Millenium – także oferty są ciekawe jeśli spełni się odpowiednie warunki. Mam nadzieje tylko, że w smart banku zawsze będa obowiązywały już te darmowe opcje a nie tylko na początku bo sam tutaj konto otworzyłem i nie chciałbym go za 4 miesiące zmieniać na inny bank 🙂

 2. Marta Kwiecień 9, 2015 at 7:17 pm Reply

  Smart konto w Smart Banku zarekomendowała mi znajoma, bo w jej opinii to najlepsze rozwiązanie na rynku.

  Nie wiem, czy rzeczywiście najlepsze, ale z całą pewnością, jedno z najciekawszych.

  Nie ma żadnych opłat.

  Bezpłatne otwarcie i prowadzenie, brak opłat za korzystanie ze wszystkich bankomatów, możliwość kontroli wydatków…

  Jestem zadowolona póki co.

 3. haber Czerwiec 18, 2015 at 10:19 am Reply

  Przeglądając różne oferty banków w poszukiwaniu najlepszego dla mnie konta osobistego, trafiłam na Smart Konto i muszę powiedzieć, że moja opinia na temat tej oferty jest raczej na plus. Na pewno jest to tanie konto, nie ma żadnych opłat za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty i wypłaty z bankomatów.

  Trochę szwankuje kontakt mailowy z bankiem, a formularz kontaktowy wcale nie przyśpiesza sprawy, już łatwiej się dogadać przez infolinię.

 4. Iga Lipiec 21, 2015 at 6:51 pm Reply

  Jestem od paru miesięcy właścicielką Smart Konta i moja opinia na jego temat jest jak najbardziej pozytywna.

  Pomijam już fakt, że jest to tanie konto, bo właściwie za najważniejsze usługi się nie płaci, ale dla mnie osobiście ważne jest to, że kartą (też darmową) mogę płacić za zakupy w kraju i za granicą oraz za zakupy w internecie.

  No i liczy się też to, że wypłaty z bankomatów za granicą są również bez opłat.

 5. mirella Wrzesień 28, 2015 at 11:09 am Reply

  Mam takie pytanie o Bank Smart – czy bezpieczny jest ten bank? Słyszałem pozytywne opinie, ale wolę się upewnić. Pieniądze są tam dobrze zabezpieczone?

  • Ania Wrzesień 29, 2015 at 10:49 am Reply

   Jak ktoś pyta czy Bank Smart bezpieczny jest, to uważam, że tak tak, sama mam u nich konto. Obowiązują ich przepisy prawa bankowego, zgodnie z którymi wszystkie depozyty do równowartości 100 tysięcy euro mają gwarancję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG). Bank musi zapewniać takie gwarancje.

 6. Monika a Wrzesień 28, 2015 at 5:20 pm Reply

  A co z debetem jak on jest przyznawany na jakiej zasadzie jak mam sprawdzić czy on jest.

  • marek Wrzesień 28, 2015 at 7:19 pm Reply

   Szacują Twoją zdolność kredytową i na tej podstawie przyznają Ci kredyt – podejrzewam, że na podstawie wpływów na konto.

   Z ich strony:
   Przyznanie kredytu w koncie maksymalnie do kwoty 3 900 zł uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy przez Bank SMART. Oprocentowanie 0% przez pierwsze 3 miesiące dotyczy klientów, do których Bank SMART wystosował ofertę promocyjną. Prowizja za udzielenie kredytu odnawialnego 0 zł dotyczy tylko klientów, którzy zawnioskują o SMART Kredyt Odnawialny w ramach promocji „SMART na START” jednocześnie wnioskując o SMART Konto. W innym przypadku prowizja wynosić będzie 1,5%.

   Reprezentatywny przykład dla SMART Kredytu Odnawialnego po przystąpieniu do Promocji „SMART na Start”: Kwota kredytu: 3 100 PLN, czas obowiązywania umowy 12 m-cy, roczne oprocentowanie nominalne 10% równe czterokrotności stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego na dzień 05.03.2015. Prowizja za udzielenie kredytu 0% od całkowitej kwoty kredytu, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 10,47%, całkowita kwota kredytu 3 100 PLN, całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 3 270 PLN. Sporządzono w oparciu o informację z 22.04.2015 r.

 7. Miczu Październik 6, 2015 at 11:00 am Reply

  Z tego co wiem, to kiedyś Smart Bank był uważany za taki trochę bank dla bogatych. Teraz widzę, że stonowali, bo nastawiają się nawet i na konta dla studentów. Pamiętam jak rok temu chciałem tam założyć lokatę i chyba ta lokata była korzystna, ale dopiero od 100 000 zł. Teraz się sporo pozmieniało i można nawet założyć tam konto. Jeśli chodzi o kwestie konta firmowego w Smart Bank, to ciężko jest mi się wypowiedzieć, bo ja mam konto osobiste, natomiast wiem z pogłosek, że konta firmowe zawsze są jakby mniej korzystne i zawsze jest więcej opłat, a to za przelewy do zus, a to za wyciągi. Firma z punktu widzenia banku zarabia pieniądze, więc można sobie z nimi więcej pozwolić.

 8. Mitek Październik 8, 2015 at 5:09 pm Reply

  A jak to jest z kredytem gotówkowym w Smart Bank? Czy jest w ogóle taka opcja, żeby zaciągnąć u nich kredyt? Czy ktoś może powiedzieć czy zaciągał kredyt gotówkowy w Smart Bank? Pytam w sumie z czystej ciekawości. Ja jeszcze kredytu nigdy nie brałem, ale często banki w swoich ofertach chwalą się niskimi oprocentowaniami kredytów, więc też takie coś przyszło mi do głowy. Dodam też, że mam stałe wpływy na konto, nieco przekraczające średnią krajową, ale jakimś tam milionerem nie jestem. Na razie pieniędzy mi wystarczała, ale warto mieć taką alternatywę.

 9. SMARTEK Październik 13, 2015 at 10:25 am Reply

  POLECAM
  Konto Smart w Smart Banku jest naprawdę godne polecenia. teraz w związku z kryzysem Bankowym wiele banków od razu wprowadziło np.: opłaty za kartę czy opłaty w ogóle za posiadanie konta a w smart banku nadal wszystko jest za 0 złotych – to naprawdę bardzo fajnie.
  jestem posiadaczem konta smart już jakiś rok czasu – wahałem się jeszcze nad Getinem ale dobrze że wybrałem smart konto bo teraz w Getin UP są opłaty i to nawet dochodzące do 10 złotych na miesiąc a tutaj mam wszytko za darmo.

  Poza tym konto bardzo funkcjonalne.

 10. Benek Markiewicz Październik 18, 2015 at 12:00 pm Reply

  Trochę boję się tego braku placówek Bank Smart.

  Ok, z jednej strony faktycznie to w niczym nie przeszkadza, że nie ma ich fizycznie, ale jakoś tak bym się czuł bezpieczniej mając świadomość, że mogę jechać gdzies do biura i porozmawiać z człowiekiem, a nie tylko przez telefon czy maile.

  Z drugiej strony coś za coś. Nie ma placówek, to odchodzą im duże koszty utrzymania tych placówek, które teoretycznie można zainwestować w klienta, albo zaproponować ciekawą lokatę 4%. nie wiem, nie mogę się jednoznazcnie zdecydować, ale konto mnie bardzo kusi.

  • marek Listopad 1, 2015 at 4:13 pm Reply

   Nie ma sie czego bać bo tak naprawdę to po co Ci placówka banku?
   Po to żeby zlecać przelewy czy uzyskać informacje? Wszytko, dosłownie wszystko bez żadnych problemów wykonasz przez internet z łatwością można tam zarządzać całym kontem i swoimi finansami. Banki, które mają placówki sa droższe i głównie stąd maja opłaty w kontach bo muszą jakoś utrzymać tych pracowników i całą tą infrastrukturę.
   Ja mam konto w smart banku i nie przeszkadza mi brak placówek – jak dla mnie są one zbędne a konto dzięki temu darmowe.

 11. lotek Październik 21, 2015 at 8:32 am Reply

  Mnie najbardziej podoba się to, że przez mojego smartfona moge zrobić wszystko co robię normalnie przez internet na komputerze – czy zarządzam swoim kontem z telefonu bez żadnych ograniczeń.
  To naprawdę jest bardzo wygodne i poręczne tym bardziej, że ja sporo czasu spędzam właśnie na wyjazdach i do laptopa nie zawsze mam dostęp żeby wykonać jakiś przelew.
  Dodatkowo oczywiście fakt dla jakiego zdecydowałem się założyć konto w smart banku czy BEZPŁATNE KONTO 🙂 Bardzo mnie tto cieszy kiedy nie widze, żądnych opłat za przelewy czy transakcje kartą.

  • idek Listopad 1, 2015 at 4:11 pm Reply

   Jestem klientem smart banku. Mam u nich konto od 4 miesięcy – szedłem teraz na studia i potrzebowałem konta osobistego głównie do stypendium no i do trzymania tam pieniędzy i wszędzie teraz polecają smart bank i najlepsze jest to, że nie są to reklamy smart banu tylko opinie użytkowników tego konta. Masa osób na forach pyta się o to konto głównie czy jest w 100% darmowe – JA POTWIERDZAM jest na pewno darmowe i bardzo bardzo dobre 🙂 Polecam nie tylko studentom ale i innym bo żaden inny bank nie daje takiego darmowego w zupełności konta.

 12. Konto się wiesza Październik 23, 2015 at 9:50 am Reply

  Założyłem konto w Banku Smart po pierwsze, że uwierzyłem w reklamy a po drugie, że znajomy je ma i potwierdził fakt, że onto jest darmowe no i faktycznie jest w pełni darmowe i zawiera wszystkie te funkcjonlaności o których mowa w reklamach i na stronie smart banku ALE – nie wiem czy tylko u mnie ale system bankowy m dość często się wiesza. Mam problem od początku i dotyczy on nie tylko komputera u mnie w domu ale i na innych komputerach stad nie wiem co o tym myśleć – czy ktoś ma podobny problem? Jak go rozwiązać?

 13. smart konto 5+ Październik 23, 2015 at 9:53 am Reply

  Potwierdzam pozytywna opinie klienta banku Smart wyżej.
  Chciałem nadmienić, że faktycznie żaden bank nie oferuje takich warunków konta jak Bank Smart – teraz otwierałem smart konto i byłem z tą sprawą w kilku bankach (w mabnku, pko i Millenium) nigdzie nie oferowali mi takich warunków na koncie osobistym – sta mój wybór padł właśnie na smart konto.
  Jedyny minus to fakt, że smart bank nie ma placówek ale używam konta miesiąc czasu i jak narazie wszystko z powodzenie robię przez internet także brak stacjonarnych placówek nie przeszkadza 🙂

  • mino Listopad 27, 2015 at 8:44 am Reply

   No nie tylko u Ciebie jest taki problem a dokładnie był – bo teraz jak widać na koncie problem zawieszającego się systemu jest już naprawiony 🙂
   Ja sam zgłaszałem ten problem kilkukrotnie do smart Banku bo też się bałem że mogło mnie nie wylogowąc i kasa na koncie jest narażona na kradzież – tyle sie teraz o tym mówi…
   Ale na szczęście już po problemie – DLA NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW KONTA – wiedzcie, że problem zawieszającego się konta macie już z głowy – naprawione – teraz konto jest w 100% sprawne jak dla mnie 🙂

 14. Marike Październik 24, 2015 at 6:25 pm Reply

  Nie wierzyłem własnym oczom, że naprawdę można mieć uczciwe podejście do klienta. A jednak. Tak jak wiele banków stara się ukrywać koszta i zdzierać je ze swoich klientów. Tak w przypadku Banku Smart okazuje się, że są naprawdę lojalni. Na czym się to opiera? Zakładając u nich konto, od samego początku wiedziałem, że wszystkie podstawowe czynności związane z prowadzeniem rachunku są całkowicie bezpłatne. A nie ma żadnych problemów ze znalezieniem informacji na temat tego, jak uniknąć niepotrzebnych opłat. Na przykład nigdy nie sprawdzam stanu na koncie w bankomacie.

 15. Jadzia Październik 24, 2015 at 8:12 pm Reply

  Tak naprawdę myślałem cały czas, że Bank Smart jest firmą pozabankową. A z tego co się orientuję jest to normalny bank działający za pośrednictwem Internetu. Czy ktoś może już przerabiał z nimi chwilówkę? Nie ukrywam, że to byłoby dla mnie w tej chwili najlepsze rozwiązanie. Wcale nie potrzebuję zbyt dużej pożyczki. Więc w ich przypadku nie będę ubiegać się wcale o pożyczkę gotówkową, a właściwie kredyt, bo go nie potrzebuję. Czy ten kalkulator na ich stronie internetowej, pokazuje faktyczną kwotę do spłaty?

 16. niezdecydowany Październik 29, 2015 at 7:37 am Reply

  O Smart Banku sporo czytałem tez opinii na forach internetowych i jak widac nie tylko tam tak dużo osób chwali Bank za to konto darmowe.
  Ja mam zamiar dopiero załozyć konto ale martwi mnie jedna kwestia techniczna, która dość często jest poruszana w opiniach – chodzi dokładnie o bezpieczeństwo bankowania przez internet w smart banku – czy system jest odpowiednio zabezpieczony? Czytałem, że często się coś zwiesza i brak szyfrowanego połączenia – czy to już zostało naprawione czy problem nadal jest? Proszę o opinie w tej sprawie.

 17. tomasz Październik 31, 2015 at 8:03 am Reply

  Super konto-30.10.2015 r.
  1. Dostajesz 2 konta: główne i oszczędnościowe, które cały czas procentuje obecnie 3%. Raz możesz za darmo wykonać z oszczędnościowego przelew, oczywiście ile chcesz a konto dalej pracuje na Twoje bogactwo.
  2. Konta są dla zwykłych ludzi a nie przygotowane pod firmy i milionerów.
  3. Prostota na stronie www oraz w smartfonie, co daje olbrzymią przewagę nad innymi w ty mBankiem, nie gubię się i nie wyskakują uszczęśliwiacze typu weź kredyt i inne.
  4. Konto za zero ? tak potwierdzam.
  5. W kilku przypadkach tylko jest drobna opłata i dotyczy ekstremalnych rzeczy typu nowy Nick. Ale co tam inne banki za to chcą 2 czasem 3 razy więcej.
  Prosto, czytelnie TAK TRZYMAĆ bez żadnych wodotrysków, to zostawmy słabym bankom.

  Dlatego oszczędzam w tym banku czas a czas to pieniądze.
  Pozdrawiam Tomasz

 18. Kolobrzeski Piotr Listopad 1, 2015 at 5:35 pm Reply

  Słyszałem o tym, że Smart Bnk udziela kredytów gotówkowych również bez żadnych zaświadczeń o zarobkach. Czy rzeczywiście jest tak, jak piszą na swojej stronie internetowej? Do określonej kwoty wystarczy napisać, że posiadamy dochody i jesteśmy w stanie spłacić kredyt? Jakby faktycznie tak było, to byłbym bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Ponieważ pracuję na umowę zlecenie, która niestety nie gwarantuje mi konkretnej sumy, by mieć taką samą zdolność kredytową każdego miesiąca. A nie chciałbym uciekać do żadnych parabanków.

 19. Jolancia Listopad 1, 2015 at 6:00 pm Reply

  Jest chyba tylko kilka banków, które oferują kredyty dla początkujących przedsiębiorców. Wśród nich znalazłem Idea Bank, a także Smart Bank. Przyznam, że nie do końca wiem gdzie znajdę lepszą ofertę. Dla mnie niestety dotacja to stanowczo za mało. Tym bardziej, że muszę rozliczyć się z każdej złotówki praktycznie na samym starcie działalności. Ale urzędy nie martwią się, czy będę miał pieniądze na bieżące potrzeby, opłaty, składki, pracowników czy lokal. Obawiam się trochę tych wszystkich zobowiązań finansowych, ale może właśnie opłaca się wziąć niskooprocentowany kredyt?

 20. Czy w Smart Bank są Hipoteczne? Listopad 2, 2015 at 7:59 am Reply

  Rozglądam się po stronie Smart Banku i nie jestem pewien, czy ma on w swojej ofercie kredyt hipoteczny? Niby są tam jakieś kredyty gotówkowe z możliwością pożyczenia bardzo dużej sumy, ale jakoś nie widzę nic na temat tego na co to jest, czy są one pod hipotekę? Interesuje mnie bardzo wysoka suma na remont mieszkania. A jak na razie widzę ten bank ma całkiem dobre oprocentowanie. Poza tym, moja żona posiada w nim konto, i kredyt w innym banku, to znowu często przymus zakładania innego konta, co generuje kolejne koszta.

 21. Chińczyk Listopad 2, 2015 at 10:29 am Reply

  W innych bankach naprawdę nie podoba mi się to, że płacą grube miliony (Majewski chyba 4 dostał za reklamę PKO) za to, że występują w ich reklamach. To przecież są ogromne koszty, więc nie dziwię się, że banki musza w jakiś sposób to nadrabiać.
  Smart Bank nie ma nawet reklam w telewizji, więc to pokazuje, że jako mały bank faktycznie stawia solidnie na rozwój.
  Nie wiem czy kiedyś to się zmieni, być może (prezesem Smart Banku jest ten gość co rozwijał mBank), ale jak się popsuje Smart Bank, to wtedy się zmieni konto i to wszystko, ejmen 😉

 22. mirek Listopad 2, 2015 at 3:30 pm Reply

  jestem na tak. bank smart działa szybko. już po 6 dniach przysżła karta do smart eu. bardzo jej potrzebowałem – zaryzykowałem bo to wiadomo nowy bank, ale warto było. po 2 miesiącach jestem zadowlony i na kolejny wyjazd też jadą ze mna 🙂

 23. irek Listopad 3, 2015 at 3:18 pm Reply

  ja mam kredyt gotówkowy w banku smart. Wszystko trwa sprawnie i bez większych komplikacji. Pieniądze szybko trafiły na konto i molem je już przeznaczyć na zakup, więc jest ok. Ja nie mam problemu żadnego z nimi. Spłacać tylko pozostało. niestety 🙂

 24. Ar2r Listopad 18, 2015 at 10:44 am Reply

  Na razie jestem ostrożnym optymistą. Bank SMART jest nowy, więc nie mogę jakoś uwierzyć, że nic się nie zmieni w jego ofercie, ale póki co – jest dobrze.

  Miałem pewne problemy z infolinią (praca tylko do 20-ej? Serio?), ale poza tym – zakładanie konta przebiegło bez żadnych zakłóceń, a ja się nie musiałem niepotrzebnie denerwować.

  No i te bezpłatne bankomaty w strefie euro. Jeszcze nie testowałem, ale w Niemczech bywam niemal co miesiąc, więc to będzie dla mnie spore ułatwienie.

  Aplikacja też bardzo w porządku, prosta i wygodna.

 25. Dyskotekowy Grudzień 1, 2015 at 11:12 am Reply

  Teraz już mogę powiedzieć oficjalnie, że Smart Bank na chwilę obecną jest najlepszy i faktycznie darmowy w tych podstawowych usługach. Niestety ING wprowadziło 2,5 zł za wypłatę z bankomatów, które nie są ich lub z nimi nie współpracują, co dla mnie jest trochę skandalem, bo miesiąc temu zakładałem konto, a teraz będę musiał je zamykać. Po co to całe zamieszanie było, żeby teraz konto zamykać:/ Mam tylko cichą nadzieję, że Smart Bank tak nie postąpią, że po nowym roku się zacznie wszystko psuć w cholerę :/

 26. basienka Grudzień 9, 2015 at 2:44 pm Reply

  mega dobre konto ma nbank smart. moje dzieci – 3 już własnie założyło tam konto aż ja wierna swojmeu bankowi od kilkudziesieciu lat zastanawiam się i chyba na próbę założe. dziewczynki zachwlają ze nie wiedza jak ja moge chodzi do konretnych bankomatów a one rach ciach i już mają pieniądze.

 27. laicki Grudzień 14, 2015 at 9:31 am Reply

  Mnie w koncie w Smart Banku podoba się to, że wyszli do klienta i dali to co od dawna już powinno być w pełni darmowe.
  Nie a jakiegoś kręcenia tak jak w innych bankach, że niby to jest darmowe ale pod warunkiem, że… tutaj w smarcie wszystko jest za 0 złotych.
  BARDZO WYGODNE jest wypłacanie z bankomatów kiedy nie trzeba szukać bankomatu swojego banku – to naprawdę polecam

  JEDYNY MINUS w smart koncie to, że jest trochę okrojone w środku względem innych banków (wcześniej miałem mbank) ale jesli ktoś nie korzysta z tych dodatkowych opcji to smart bank jest strzałem w 10 🙂

 28. Kiskes Grudzień 14, 2015 at 10:36 am Reply

  Pytaliście jak to jest z debetem. Jako takiego debetu nie ma, ale można w ciągu kilku minut wziąć kredyt gotówkowy. Nie trzeba nic podpisywać, tylko robi się tak, że składasz wniosek, a następnie pieniądze są przelewane na Twoje konto. Spłacanie zgodnie z wyznaczonymi wcześniej zasadami. Jak masz np 200 zł raty miesięcznej, to ona będzie Ci pobierana automatycznie z konta, tak więc nie trzeba nigdzie wpłacać i o nic się martwić. To wszystko bardzo fajnie zautomatyzowane. Odsetki przy małych kredytach są naprawdę bardzo korzystne, więc nie ma się co zastanawiać.

 29. WIKI Grudzień 28, 2015 at 12:20 pm Reply

  no ja jestem naprawdę bardzo zdziwiony, że konto w smart banku nie ma żadnych haczyków. Nie spodziewałem się bo wszedzie każdy pisze i mówi tylko o zaletach a przecież wszystko ma jakieś wady i jedyne jakie mi się udało naleźć to brak oddziałów co może być uciążliwe we wpłacaniu kasy na konto ale za to jest masa darmowych włatomatów i po problemie.
  Czyli moja opinia w tym temacie także jest pozytywna – polecam bo sam przekonałem się do smart konta i je założyłem – tak to jest jak szuka się haczyków w smart banku – staje się jego klinem 😀

 30. Ola Styczeń 4, 2016 at 1:26 pm Reply

  1. przelewy do Zus i US są za darmo a nie za 5PLN
  2. JEST JEDEN HACZYK

  Kiedy dostajemy limit debetowy na koncie to jesteśmy zobowiązani wpłacać co miesiąc na konto odpowidnią kwotę. W przypadku wyjściowego 3900 PLN jest to kwota 487,50 co miesięcznego wpływu. W przeciwnym razie limit nie będzie dostępny.
  Informacja ta dotarła do mnie dopiero w mailu jako dopisek wraz z potwierdzeniem przyznania kwoty limitu.

  Rozumiem, że kiedy limit się zwiększy to i wymagana kwota będzie większa. ?
  Co kiedy ktoś wykorzystał częściowo limit a ze względu na opóźnienia w płatnościach nie będzie wpływu na konto przez np 1,5 – 2 miesiące?
  Czy przelew z smart procent liczy się jak normalny wymagany powyższy przelew dla limitu debetowego?

  Przeniosłabym swoje całe konto z Pko BP i zlikwidowałabym tamtą linię kredytowo/debeową gdyby nie wymagane wpłaty.

 31. Miron007 Styczeń 24, 2016 at 8:27 pm Reply

  Jak dla mnie ten bank nie jest najgorszy ale na Oscara nie zasługuje…Niby prowadzenie konta jest darmowe ale obsługa nie jest zbyt miła. Miałem ostatnio mały problem-zapomniałem hasła do swojego konta i dzwoniąc do obsługi musiałem bardzo długo czekać na połączenie z doradcą, a później ta Pani, która ze mną rozmawiała miała tak jakby do mnie pretensje o to że musi się wysilić i pomóc mi rozwiązać mój problem.Także moim zdaniem to jest duży minus dla nich.
  Ale za to pozytywne wrażenie zrobiło na mnie to, że wydanie karty debetowej jest całkowicie darmowe i przelewy krajowe też, ponieważ często z tego korzystam.

 32. miraz Luty 2, 2016 at 8:24 pm Reply

  Smart Bank to jak dla nie zdecydowanie najlepsza opcja, nie wiem jak wy, czy chcecie płacić za swoje konta bankowe ale ja swoje mam za darmo, już sie daje naciągać tak jak to robiłem przez ostatnie 2 lata w innym banku – dymali mnie co miesiąc na jakieś 30 złotych… masakra…
  Teraz w smart koncie mam wszystko a free – nie mam tutaj żadnych opłat i najlepsze jest to, że wszystkie bankomaty mam także za darmo – to za co najwięcej płaciłem w swoim starym koncie… Naprawdę nie wiem jak zyją Ci klienci w tych bankach gdzie za każdą pierdole jest jaka opłata… Naprawdę współczuje wam – sprawdźcie ofertę SMART BANKU WARTOOOOOOOO

 33. Sławek Luty 4, 2016 at 6:03 pm Reply

  Czy gdybym chciał podjąć z konta np 30 000 zł, to w jaki sposób mogę to zrobić, jeśli nie ma oddziałów w terenie?
  Pozostałe kwestie są dla mnie jasne i jedynie wypłata większej gotówki mnie powstrzymuje przed zmiana banku.

 34. Kat Luty 9, 2016 at 7:17 pm Reply

  Po założeniu konta już nie pamiętają o kliencie i obiecankach o limicie w koncie 3900 zł.Czyste oszustwo i przyciąganie klienta przez nie realne obiecywanie ! Rezygnuję z tego dna dlatego że kłamią i zrobią wszystko żeby przyciągnąć klienta.

 35. Lidka Luty 12, 2016 at 2:17 pm Reply

  No właśnie tego się najbardziej obawiam, w zasadzie już jutro założyłabym konto w smart bank bo rzeczywiście oprocentowanie jakie oferują jest szałowe, 0 zł za wszystkie podstawowe transakcje to również bardzo zachęcający czynnik do założenia właśnie tego konta ale obawiam się, że w razie jakichkolwiek komplikacji bardzo ciężko będzie dogadać się na infolinii i w zasadzie jedynie to mnie blokuje przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czy miał ktoś jakieś przykre doświadczenia z tym kontem,chodzi mi zwłaszcza o kwestie dogadania się na infolinii, jeśli tak to proszę o jakieś opinie. Z góry dziękuje za wszystkie informacje:)

 36. Nina24 Luty 12, 2016 at 7:07 pm Reply

  Widzę tutaj różne opinie o Smart banku…Moja opinia jest bardzo pozytywna.
  Swoja przygodę ze Smart bankiem zaczęłam jakiś rok temu. Założyłam w nim konto wogle nie ruszając się z domu. (Jak dla mnie to super wygodna opcja) Później zaczęłam normalnie korzystać z konta w Smart i czekałam na jakieś pojawiające się haczyki. Jak do tej pory ie doczekałam się żadnego. Jestem bardzo mile tym zaskoczona. To konto jest naprawdę darmowe 🙂 Nie płace ani za prowadzenie konta, ani za kartę płatniczą ani za wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów. Konto w Smart banku to był mój strzał w dziesiątkę i szczerze go wszystkim polecam

 37. ligore Luty 21, 2016 at 10:56 am Reply

  Moja opinia będzie kolejna pozytywną opinia na temat smart banku – czytałem tutaj chyba z 10 opinii i jak widze to wszystkie są bardzo podobne do mojej i opinii moich znajomych których namówiłem na konto w smart banku.
  Konto faktycznie jest darmowe – nie ma tutaj żadnych ukrytych opłat ani w ogóle żadnych opłat bo przez ten rok czasu jak korzystam z konta w smart banku to nie miałem tutaj naliczonej żadnej opłaty – to bardzo duży plus dla klientów smart banu – stąd pewnie tak dużo pozytywnych opinii.
  Jedyne pytanie jakie mam bo w sumie nie znalazłem odpowiedzi na nie to – czy płaci się coś w smart banku za stałe polecenie zapłaty?
  Chciałem takie ustawić – jak opłata za to?

 38. werniks Marzec 5, 2016 at 8:33 pm Reply

  Wszystkie bankomaty na świecie są rzeczywiście bezpłatne. Płaci się tylko za przewalutowanie wg stawek Visa. Sprawdzałem i to działa. Podobnie jest z płatnościami w obcych walutach przez Internet.

 39. Gres Marzec 23, 2016 at 9:32 pm Reply

  Kontaktu z bankiem praktycznie żadnego poza kolejką na telefon.
  Zlecanie przelewów to jak wrzucanie banknotu do skrzynki pocztowej w nadziei, że po drugiej stronie ktoś go zaniesie. Jeśli coś nie wyjdzie, to klient ma przewalone. Pojawiające się pozytywne opinie można porównać do wyprzedzania na zakręcie – 5x mi się udało więc jest to bezpieczne.

  Ale ja o czym innym. Dałem się naciąć na „korzystne przewalutowania”, jak się okazqało od jesieni niedarmowe. 8 stycznia po parunastu minutach udało się dopchać do operatora i zrezygnować z usługi. Tak mi się przynajmniej wydawało, bo nikt się tym nie przejął i nadal co miesiąc obciążają mi konto. Oczywiście o tym, że takową usługę mam aktywną na stronie konta nijak się nie dowiem. Widać ją dopiero jak po kolejnym miesiącu znowu maleje mi stan konta.

 40. Arczii Maj 15, 2016 at 7:56 pm Reply

  Mam pytanie odnośnie tej karty płatniczej. Jak ta karta jest wydawana skoro nie ma żadnych placówek tego banku? Chce założyć konto w tym banku i szukałem jak to jest z tą kartą ale nigdzie nic nie znalazłem. Prosił bym o pomoc.

  • admin Maj 19, 2016 at 11:14 am Reply

   Karta płatnicza do konta Smart jest przesyłana pocztą na Twój adres korespondencyjny.

 41. darecki Czerwiec 10, 2016 at 11:37 am Reply

  Jak długo czeka się na kuriera od momentu złożenia wniosku przez internet

 42. tol Czerwiec 16, 2016 at 9:09 am Reply

  Witam wszystko ładnie pięknie ale co wtedy jak zmienisz numer telefonu mu macie po przelewach samemu numeru zmienić nie możesz jak nie masz numeru podanego w umowie dzwoniąc do nich każą chodzić do notariusza by zmienić numer za co notariusz bierze 50zl glupta i oby to się zmieniło po co ci NIK i inne hasła skoro masz chodzić po radcach prawnych by zmienić numer

 43. Kamil Czerwiec 20, 2016 at 6:10 pm Reply

  Ogólnie spoko, że większość operacji w tym banku jest za darmo, ale widzę kilka wad. Największa to brak wpłatomatów, ale to da się obejść. Dodatkowo dla mnie uboga w opcje Bankowość Internetową (dla niektórych jest to zaleta). Brakuje mi opcji zmiany dziennych limitów oraz np. możliwość otrzymywania informaci o zmianie salda lub otrzymanaych przelewach.

 44. AndrzejG Lipiec 5, 2016 at 8:38 pm Reply

  Zdecydowanie zalecam ostrożność , konto poniekąd darmowe jednak nie brać żadnych kredytów czy podobnych produktów – jest problem z wypowiedzeniem – zlecenia składane telefonicznie nie są realizowane – jestem na etapie reklamacji.
  W mojej ocenie konto na bieżące wydatki – oszczędności im nie powierzę , jestem rozczarowany faktem braku realizacji dyspozycji telefonicznych.
  Do tego wcześniejsze wpisy o problemach wynikających ze zmany numeru komórki – dla mnie dyskwalifikują produkt – jest niepoważny i nieprofesjonalny.
  JA mam swoje wnioski – każdy musi ocenić według swoich upodobań – ja tego konta i banku nikomu nie polecę nawet za sporą opłatą.

 45. simon_bdg Sierpień 5, 2016 at 4:32 pm Reply

  Witam.

  Czy w siedzibie BIZ Banku można dokonać darmowej wpłaty na Smart Konto? Jest wogóle jakiś darmowy sposób wpłaty oprócz przelewu z innego konta?

 46. XYZ Sierpień 24, 2016 at 7:10 pm Reply

  Obsługa na infolinii Banku jest skandaliczna, zatrudnione tam osoby (przynajmniej te, z którymi rozmawiałem) są opryskliwe i robią wrażenie jakby pracowały za karę.

 47. Grzegorz Wrzesień 3, 2016 at 7:05 am Reply

  Nikomu aktualnie tego banku nie polecam. Wniosek złożony prawie 4 tygodnie temu, do tej pory kuriera z umową brak. Również żadnego maila od banku o opóźnieniach, itp. Po prostu kpina, nie bank.

 48. Karol Wrzesień 3, 2016 at 8:00 am Reply

  Aplikacja mobilna działa bez zarzutu
  Brak ukrytych opłat.Konto oszczędnościowe ok.
  Konto nie tylko dla młodych, mam55 lat i nie ma
  problemu z posługiwanie się kontem.
  Wadą jest brak możliwości wpłat we wpłatomatach.

  • Sla Wrzesień 11, 2016 at 7:41 pm Reply

   A sprawdzałeś wpłatomat EURONET? Czy ktoś wie czy można wpłacać przez Euronet?

 49. Zawiedziony Wrzesień 19, 2016 at 8:01 am Reply

  Dla mnie DRAMAT ! Oto dlaczego:
  – 3 tygodniowe oczekiwanie na kartę,
  – pomimo trzech interwencji telefonicznych od 10 dni czekam na uwolnienie 101 zablokowanych euro, pomimo, że transakcja została rozliczona 5 dni temu (dobrze, że te 101 euro nie brało mi na paliwo na porów z wakacji do Polski)
  – brak możliwości wykonania przelewu przez serwis transakcyjny. System doczepił się np. do tytułu przelewu „Wpłata” (bez polskich znaków „Wplata”, przelew też nie został wykonany). Zleciłem przelew przez teleserwis. Konsultant po uzgodnieniach z przełożonymi zapewnił mnie, że opłata 1 euro za zlecenie nie zostanie pobrana, jednak po 5 minutach zadzwonił, że ostatecznie bank pobrał 1 euro opłaty, zaś on przygotował reklamację na zwrot 1 euro.
  – rozpatrywanie reklamacji trwa do 30 dni, kiedy to bank bezprawnie zatrzymuje moje pieniądze !
  NIE POLECAM ! ! !

 50. Ira Wrzesień 20, 2016 at 4:55 pm Reply

  Od niemal miesiąca bezskutecznie oczekuję na otwarcie konta na podstawie poprawnie złożonego wniosku internetowego i na dodatek potwierdzonego przelewem online. Na infolinii totalna niewiedza w temacie i olewanie klienta. Poddał się nawet ten super zachwycony ich klient co mi ich polecił. Boje się teraz, że oni mają moje wszystkie dane osobowe i nie wiadomo do czego zechcą je wykorzystać bo jak pokazuje życie na pewno ni do otworzenia konta. Zalecam dużą ostrożność z tym wirtualnym a’la „bankiem”.

 51. S Wrzesień 24, 2016 at 5:13 pm Reply

  Ja też założyłam konto, zweryfikowałam się przelewem i czekam na informację co dalej, ale cisz ma mailu i nikt do mnie nie dzwoni.

 52. cathy Październik 1, 2016 at 12:18 am Reply

  Do tej pory byłam zadowolona. Dzisiaj jednak szlag mnie trafił. Rok temu zakładałam konto. Dostałam kartę,PIN miał przyjść osobnym listem. Nie dotarł. Na infolinii poinformowano mnie,że nie mogę po raz drugi otrzymać PIN-u. Jedyną opcją było zastrzeżenie karty jaką dostałam i wydanie kolejnej. Tym razem dotarła i karta i PIN (osobnym listem, nie rejestrowanym, zwykłym, bez dowodu nadania). Przez rok wszystko działało jako należy – brak opłat, brak problemów.

  Dzisiaj jednak wchodzę na konto, a tam – 25 zł za … użytkowanie karty po roku.
  Okazuje się, że mimo iż to bank nawalił wysyłając PIN listem zwykłym, który nie dotarł (teraz się zastanawiam, czy w ogóle został wysłany), teraz moja karta traktowana jest jako druga, a za taką, jak się okazuje, po roku jest opłata 25 zł.

  Tyle w kwestii darmowych kart w banku SMART. Dziękuję. Rezygnuję.

  • admin Październik 2, 2016 at 7:46 pm Reply

   No to miałaś niestety pecha, a oni w systemie zapewne nie przewidzieli takiej niestandardowej sytuacji. Takie uroki nowych banków, reklamuj to, na pewno ta kwota zostanie Ci zwrócona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *