Najlepsze Konta Bankowe 2016

ranking kont

Zobacz najlepsze konta bankowe (aktualizacja 2 Październik 2016 r.), gdzie można zyskać nawet 300 zł premii. Wybierz ŚWIADOMIE, nie wierz reklamom banków!

Określenie „najlepsze konto bankowe” jest względne, ponieważ dla każdego klienta inne parametry rachunku bankowego mogą być najważniejsze i nimi będzie kierował się przy wyborze konkretnej oferty. Postarajmy się odpowiedzieć sobie na pytanie, czym powinno wyróżniać się najlepsze konto bankowe?

Wybór konta bankowego

Wybór konta bankowego nie należy do łatwych zadań. Jest wiele szczegółów, na które należy zwracać uwagę, aby wybrać ofertę pozwalającą cieszyć się wieloma możliwościami przez wiele lat.

Bardzo ważną, a często nawet najważniejszą, rolę odgrywają koszty założenia rachunku i następnie jego prowadzenia. Przed podpisaniem stosownej umowy najlepiej jest bardzo dokładnie zapoznać się z nimi, aby później uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas sprawdzania stanu konta.
Większość banków gwarantuje możliwość bezpłatnego otworzenia rachunku. Wystarczy jedynie dowód osobisty oraz podpisanie odpowiedniej umowy, aby uzyskać dostęp do internetowego konta bankowego i karty płatniczej.

Koszty natomiast pojawiają się najczęściej podczas prowadzenia rachunku jak i używania karty.

To, ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne usługi, zależy przede wszystkim od wymagań banku, z którym klient podpisał wcześniej umowę. Podczas gdy niektóre oferty gwarantują darmowe prowadzenie rachunku, niektóre z nich pobierają miesięczną opłatę w wysokości kilku złotych. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku posiadania karty płatniczej, chociaż coraz częściej klienci zobowiązani są do ponoszenia odpowiedniej opłaty za uzyskanie możliwości korzystania z nich. Najczęściej jest ona regularnie co miesiąc pobierana z pieniędzy na koncie i wynosi kilka złotych.

Darmowe konta bankowe – czy na pewno całkowicie za darmo?

Coraz więcej banków, starając się zwrócić na siebie uwagę możliwie jak największego grona osób zainteresowanych otworzeniem swojego własnego rachunku, decyduje się na oferowanie im darmowych kont bankowych. Szczególnie atrakcyjnie prezentują się one przede wszystkim z punku widzenia osób, które chciałyby zaoszczędzić przynajmniej kilka złotych każdego miesiąca. Nie posiadając obowiązku płacenia za korzystanie z karty  czy wykonywania przelewów drogą internetową to z ich punktu widzenia ogromna zaleta oferty bankowej, znacząco wpływająca na ich wybór.

Jak okazuje się, darmowe konta bankowe bardzo często nie odbiegają pod względem oferowanych usług od tych, za które trzeba płacić. Aby wybrać najciekawszą ofertę, zawsze najlepiej jest dokładnie zapoznać się z przynajmniej kilkoma. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wśród nich na pewno znajdzie się ta, która poszczególnym klientom najbardziej przypadnie do gustu.

Dostaniesz konto za darmo, ale… czyli o zniżkach warunkowych

Wybierając idealną ofertę dla siebie, przyszli klienci bankowi zwracają także uwagę na tak zwane zniżki warunkowe, czyli atrakcyjne rozwiązania oferowane im przez bank. Do najczęściej pojawiających się zalicza się zniżkę za obroty na koncie oraz  płatności kartą (transakcje kartą za określoną kwotę w miesiącu). Dzięki umowie zawartej z określonym bankiem klient może zaoszczędzić zdecydowanie więcej pieniędzy, co sprawia, że oferta, na którą zdecydował się przedstawia się z jego punktu widzenia jeszcze atrakcyjniej.

Najlepsze konta bankowe aktualnie – ranking Październik 2016 r.

Cechy najlepszego konta bankowego. Dobry rachunek bankowy powinien być  dostępny w oddziale banku, za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego czy poprzez aplikację mobilną, aby jego właściciel zawsze mógł sprawdzić stan konta, czy dokonać niezbędnych płatności z konta.
Najlepsze konto bankowe daje swoim właścicielom szereg korzyści – każdy chciałby mieć jak najwięcej, płacąc jak najmniej albo wcale.

Koszty obsługi konta powinny być zerowe, najlepiej bezwarunkowo, choć zdarza się to rzadko.

Najczęściej klient musi spełnić dodatkowe warunki, aby móc cieszyć się darmowym rachunkiem w banku. Z kolei, oprocentowanie środków na rachunku powinno być jak najwyższe. Konto powinno zapewniać bezprowizyjne wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce, a najlepiej również za granicą. Dla klientów, którzy przywiązani są do osobistej obsługi klienta będzie liczyło się także i to, jak wiele placówek bankowych posiada bank i jak szybko można się skontaktować z doradcami bankowymi. Placówki i bankomaty powinny znajdować się możliwie jak najbliżej miejsca zamieszkania klienta.

Ja w moich co miesięcznych rankingach, skupiam się na kosztach, najważniejsza dla mnie jest suma kosztów jakie musi ponieść klient w codziennym użytkowaniu konta. Poniżej w skrócie prezentuje, moim zdaniem, trzy najlepsze konta bankowe w Październiku 2016 r.

1. Konto SMART w Banku Smart

bank smartW mojej opinii najlepsza oferta konta bankowego, dostępna obecnie na rynku finansowym (Październik 2016 r.) to Konto SMART Banku Smart. Konto SMART to prawdziwe konto za zero. Nie jest to żaden tani chwyt reklamowy, gdzie zaraz drobnym druczkiem jest zapisane kilka „gwiazdek” i „haczyków” (najlepszym przykład takiego pseudodarmowego rachunku jest Konto za Zero PKO BP).

Konto Smart to zdecydowanie najlepsze konto osobiste bo najtańsze:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za użytkowanie karty (BEZWARUNKOWO !)
 • 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce

Nie trzeba regularnie zasilać konta, czy pamiętać o dokonaniu określonej ilości transakcji za pomocą karty płatniczej – konto jest bezwarunkowo darmowe – zawsze. Klient uzyskuje dostęp do konta w każdym miejscu, w którym się znajduje za pośrednictwem systemu elektronicznego lub aplikacji mobilnej.

Poza tym Bank Smart to także jeden z najlepszych banków do oszczędzania. W ramach SMART Konta, możemy otworzyć konto oszczędnościowe SMART Procent, z bardzo wysokim oprocentowaniem już na starcie 2% w skali roku do 50000 zł, dla każdej złotówki powyżej tej kwoty oprocentowanie wyniesie 1,5% w skali roku (co także jest niezłym oprocentowaniem, porównując do warunków, jakie mają inne banki).

Minusy? Bank Smart to stosunkowo młody bank internetowy, który nie ma fizycznych oddziałów (od 1 lipca 2016 r. klienci Smart Banku mogą korzystać z obsługi w oddziałach BIZ Banku). Wszystkie operacje załatwiamy przez internet, telefon lub oddział. W razie problemów, pozostaje nam kontakt z infolinią lub oddziałem BIZ Banku. Interfejs jest stosunkowo prosty i ubogi, nie tak rozbudowany funkcjonalnościowo jak w innych bankach. Dla jednych osób jest to minus , dla innych (np. dla mnie mającej porównanie do nowego „przebajerowanego” interfejsu mbanku) wykorzystujących konto do podstawowych funkcji rozliczeniowo-oszczędnościowych jest to wielki plus.

Jeśli internetowość banku i minimalizm interfejsu nam nie przeszkadza, to pod względem kosztowym Bank Smart plasuje się zdecydowanie najlepiej.

Załóż Konto Pełna Analiza Konta

 

2. eKonto w mBanku + Promocja „Konto Podwójnie Zarabiające”

mbank_logo_maleDrugie miejsce w moim rankingu kont osobistych, zajęło eKonto mBank. Prezentowane konto to tani rachunek dla klientów indywidualnych, tym razem jednak w dużym banku detalicznym z placówkami.

Podobnie jak w przypadku konta Banku Smart, koszty użytkowania są niemal zerowe:

 • 0 zł za prowadzenie konta,
 • 0 zł za przelewy internetowe,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK S.A

Jak widzimy Smart Bank oferował darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, mBank oferuje darmowe bankomaty tylko kilku wybranych sieci.

Drugim mankamentem w porównaniu do Smart Banku jest karta debetowa do konta. Co prawda jest ona także darmowa, ale warunkowo.By nic nie płacić za kartę należy wykonać min. 5 transakcji w miesiącu, gdy tego nie zrobimy musimy się liczyć z opłatą za kartę w wysokości 4 zł miesięcznie.

W ramach promocji „Konto podwójnie zarabiające” nowi klienci, którzy założą Konto do 31.10.2016 r. zyskują oprocentowane konto w wysokości 3%. Niestety, premia w postaci odsetek dotyczy jedynie środków mieszczących się w przedziale 0 – 3000 zł. Pozostałe środki zgromadzone na rachunku nie są oprocentowane.

Dodatkowo w ramach promocji możemy zyskać 50 zł zwrotu przez 6 miesięcy – 2% zwrotu za płatności kartą i 2 % zwrotu za transakcje BLIK-iem (max 300 zł). Nie będzie to jednak prosta sprawa,..

Aby otrzymać wspomniane 300 zł zwrotu (50 zł x 6), należy w każdym z 6 miesięcy: zalogować się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewnić min 1 000 zł jednorazowego wpływu na rachunek oraz wykonać transakcje kartą / BLIK-iem łącznie za min. 250 zł. Jak widać warunki dosyć ciężkie do spełnienia szczególnie dla osób, które nie posiadają stałych dochodów lub nie płacą często za zakupy kartą.

Jak się ma porównanie konta banku Smart do mBanku? Warunki prawie, że identyczne?

Prawie robi wielką różnicę, zdecydowanie rzuca się na pierwszy rzut oka, niższe opłaty, większa prostota i przejrzystość cennika Banku Smart. W ramach konta tego banku, konto bezwarunkowo darmowe, bez gwiazdek, haczyków, promocji czy innych udziwnień. Oferta konta mBanku jest tutaj nieco bardziej skomplikowana i de facto droższa. Nawet promocja, szczególnie dla osób nie korzystających aktywnie z konta, tego nie rekompensuje.

W przypadku kwestii oszczędzania wybór konta będzie związany z kwota oszczędności jaką chcemy trzymać na koncie. Jeśli ma być to więcej niż ok. 3000 zł, bez dwóch zdań oferta banku Smart będzie korzystniejsza. Konto oszczędnościowe Smart Procent z oprocentowaniem 2%  do 50000 zł da wtedy wyższe zyski, niż konto z oprocentowaniem 3% do 3000 zł.

Załóż Konto Szczegółowy Opis Konta

 

3. Konto Direct w banku ING

ing bankListę trzech najlepszych kont bankowych zamyka Konto Direct w ING  Banku.Jest to konto o uniwersalnym charakterze, obsługiwane przez internet i w oddziałach stacjonarnych w całej Polsce.

Konto to jest już nieco droższe w utrzymaniu od dwóch poprzednich (pojawia się warunek odnośnie zwolnienia z opłaty za kartę) ale za to daje możliwość zdobycia w stosunkowo łatwy sposób 100 zł premii.

Tak samo jak w przypadku dwóch poprzednich kont, bank ING nie pobiera jakichkolwiek opłat za prowadzenie konta oraz za przelewy przeprowadzane przy użyciu opcji internetowych.

Jednak pojawia się warunek zwolnienia z opłat za kartę do konta. Klient nie poniesie kosztów użytkowania karty płatniczej (7 zł), pod warunkiem wykonania w ciągu danego miesiąca transakcji kartą na łączną kwotę minimum 300 zł.

Przejrzysty, intuicyjny w obsłudze system transakcyjny jest zaletą Konta z Lwem Direct w ING Banku Śląskim.  Bezpłatne są także wypłaty gotówki z wszystkich polskich bankomatów .

Warto dodać, że bank ma bardzo dobrą bankowość mobilną (nr 1 wg rankingu Newsweeka).

No i na koniec, zakładając konto do końca sierpnia w ING możemy zarobić 100 zł.

Dodatkowo bank przygotował dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć konto do 30 listopada 2016 r. promocję w której mogą zyskać 100 zł premii.

 

Załóż Konto Pełna Analiza Konta

 

W przypadku, gdy ktoś potrzebuje dokładnego zestawienia w jednym miejscu opłat i prowizji polecam odwiedzić ten ranking kont bankowych – w tym serwisie najlepsze konta bankowe są także szczegółowo porównane w  pod względem wysokości opłat.

Ocena internautów
[Głosów:79    Średnia:2.9/5]

komentarze 53

 1. fionka Kwiecień 8, 2014 at 11:34 am Reply

  Bank PKO BP – w miarę upływu czasu coraz większe opłaty i za kartę i za przelewy. Korzystam z usług innego banku który nie pobiera opłat za nic :)i tak sobie przelewam na konta. Brak podpisanych umów z innymi bankami sprawia, że wypłata z innych bankomatów to koszt ok 6 zł,a w samym budynku banku czasy komuny…kolejki oczekiwanie na własne pieniądze i opłat za cokolwiek 🙂 szkoda słów

  • lolek Październik 23, 2015 at 11:45 am Reply

   No to racja, sam nie mam konta w PKO ale mój znajomy ma tam konto od jakiegoś roku czasu i tez narzeka na opłaty, na jakieś limity itd. Podobno tam sa nawet ograniczenia w darmowych przelewach – z czym nie spotkałem się osobiście w swoim mbanku i w żadnym innym banku a często czytam na temat finansów bankowych.
   Dlatego też zgadzam się z odpowiedzią kolegi wyżej i jak ktoś ma zamiar skorzystać z ofery konta osobistego w PKO BP to polecam poczytac opinii klientów – chyba nigdzie nie mają 100% pozytywnych opinii a zwykle więcej negatywów.

 2. Kałolina Październik 28, 2014 at 1:29 pm Reply

  Moim zdaniem najlepsze konta bankowe, to taki trochę mit, albo też chwyt marketingowy. Nie ma czegoś takiego jak najlepsze konto bankowe. Zawsze w reklamach oni podają: jesteśmy najlepszym kontem dla rolników według gazety XYZ, jesteśmy najlepszym kontem bankowym 2014 roku i takie tam odmiany tej nazwy. Każdy z nas jest inny, dlatego każdy potrzebuje od konta czegoś innego. Nie ma sztywnych zasad dla wszystkich, dlatego zachęcam przeprowadzić z bankowcem solidną rozmowę przed skorzystaniem z usług banku.

  • GiżyckaJoasia Listopad 22, 2014 at 9:33 pm Reply

   Ja się z kolegą zgadzam w 100 procentach. Najlepsze konta bankowe w Polsce i wszędzie indziej, to jest mit :p

   Ja zmieniałam konto już dwa razy w życiu, a obecnie mam 3 konta bankowe (i to jest idealne rozwiązanie).

   Jedno firmowe, jedno do codziennych płatności i jedno konto do oszczędzania, na które przelewam sobie jakieś reszki, a na nim mam z kolei wysoką lokatę. Jedno konto by mi tego nie zagwarantowało.

 3. Rafał Listopad 5, 2014 at 12:39 pm Reply

  Ja korzystam z konta DIRECT w banku ING. Bardzo odpowiadają mi warunki. Jestem osobą, która nie ma stałych dochodów, dlatego cieszę się że stałe wpływy środków nie dotyczą tego konta. Równocześnie bardzo korzystne według mnie są darmowe przelewy, wypłaty gotówki z banku itp. Konto jest w zupełności darmowe, jeśli ktoś jest zainteresowany oszczędzaniem można założyć również konto oszczędnościowe przy r\tym rachunku osobistym. Jedyne czego mi brakuje to cashback. Mam nadzieje, że wkrótce ING wprowadzi tą opcje do swojej oferty.

 4. Wiktorka Listopad 12, 2014 at 9:26 am Reply

  Jestem podobnego zdania jak wielu tutaj, że nie ma czegoś takiego jak najlepsze konto bankowe. Najlepsze konta bankowe to po prostu kwestia dostosowania się pod danego klienta. Jeśli dla mnie jakieś konto będzie odpowiednie, to jestem prawie pewien, że inny przyjdzie i powie, że dla niego takie konto jest najgorsze.

  Mnie na przykład się podoba oferta eKonta w mBanku, ale także to konto w T-mobile jest niezłe. Jednak jak gadam z ludźmi to narzekają i podają na przykład PKO, gdzie masz 9,99 zł opłat jeśli nie korzystasz z karty. No bezsens!

 5. Renata Listopad 12, 2014 at 8:18 pm Reply

  Mam konto w T-Mobile i to najlepsza propozycja darmowych kont bankowych jakie obecnie są. Żadne inne konto nie jest całkowicie darmowe, nawet jeśli tak się z początku wydaje. Tylko w tym banku nie płaci się za konto, kartę, wybieranie pieniędzy z bankomatów, przelewy itp. Zawsze trzeba się dokładnie wczytywać w oferty banków, bo często oferta wydaje się wyjątkowo atrakcyjna, a przy bliższym poznaniu traci na wartości.

 6. Kornelusz Knot Luty 26, 2015 at 12:10 pm Reply

  Czy kolejność wyznacza w jakiś sposób pozycję? Bo nie zgodzę się z tym, że ING jest na ostatniej pozycji. Według mnie ING i mBank powinny być na samej górze. ING na chwilę obecną chyba to jest najlepsze konto bankowe. Darmowe jeśli tylko spełnisz warunek wydania 200 zł kartą płatniczą. To nie da się tego warunku nie spełnić, bo każdy kto ma taką kartę płatniczą, to chyba po to, żeby jej używać. Mam rację? Poza tym mają przewspaniałą aplikację mobilną. A dla Was jakie są najlepsze konta bankowe?

 7. zbigg Kwiecień 12, 2015 at 5:28 pm Reply

  W aktualnej sytuacji, kiedy banki rozszalały się najwyraźniej pod wpływem szeregu decyzji ograniczających ich apetyt na mnożenie zysków, my klienci bankowi stoimy i tak na przegranej pozycji. Z tego powodu dzisiaj, po podjęciu decyzji o migracji i zakończeniu korzystania z usług dwu banków poszukuję takiego banku w którym będę najmniej TRACIŁ. Dzięki pani Autorce, w jednym miejscu możemy znaleźć charakterystykę paru godnych rozważenia banków i za tę pracę składam Jej podziękowanie. Kolejność w jakiej są banki wymienione to pewnie nie ranking bankowy, a ponadto sytuacja zmienia się dynamicznie wraz z ogłaszaniem nowych tabel bankowych.

 8. edyta Maj 7, 2015 at 11:23 am Reply

  Smart Konto zaciekawiło mnie przede wszystkim ciekawą formą promowania swoich usług, gdy jednak zapoznałam się z opiniami na jego temat musiałam się zgodzić, że nie jest to wcale jego jedyny atut.

  Plusów jest więc, a na pierwszy plan wysuwa się, że jest to konto w pełni darmowe. Nie ma tu ukrytych kosztów i innych pułapek, karta jest bezwarunkowo darmowa.

  Wg mnie to najlepsze konto bankowe.

 9. wojtasy Sierpień 7, 2015 at 9:42 am Reply

  SMART Konto w Banku SMART jest najlepszym rachunkiem osobistym, który posiada bezwarunkowo bezpłatne operacje bankowe. Klient nie płaci za obsługę konta, za wydanie i użytkowanie karty debetowej, za przelewy oraz wypłaty z bankomatów. Konto nie jest oprocentowane.

 10. Maniek Sierpień 7, 2015 at 1:23 pm Reply

  ale bank smart to ma bezpłatne bankomaty – wszystkie a nie wybrane – nie jest ważne do którego pójdziesz, każdy jest za 0 złotych 🙂

 11. Aniela Wrzesień 23, 2015 at 3:13 pm Reply

  Ja mam zarówno konto prywatne jak i firmowe w Idea Bank i dziwi mnie, że nie ma go w tym rankingu. U mnie sie sprawdza i do tego jeszcze korzystam teraz z promocji dla konta Firma To Ja gdzie bank nie dość, że mam wszystko za 0zł to jeszcze co miesiac mi dokąłda pieniądze i będzie tego finalnie 900zł. Fajna zachęta 🙂

 12. Darek Jasiński Październik 6, 2015 at 11:11 am Reply

  Obecnie widzę w zestawieniu, że rywalizują ze sobą konta ING i Smart Bank. Smart Bank teraz jest na pierwszym miejscu, czuli można powiedzieć, że na chwilę obecną to najlepsze konto bankowe. Nie wypowiem się co do Smart Banku, ale na pewno mogę powiedzieć kilka słów na temat ING, bo mam u nich konto i kredyt Hipoteczny. Z minusów ING to na pewno bardzo archaiczny wygląd wnętrza. Jednym może się podobać, ale wygląda naprawdę jak stare strony sprzed 2005 roku 🙂 Poza tym do samego konta nie ma się co przyczepić. Z opłat jak na razie nie odczułem nic. Przesiadłem się z innego popularnego banku i na przykład fajnym dla mnie jest karta płatnicza, która jest darmowa w każdym bankomacie, a to teraz ważne. Tu 5 zł, tam 5 zł i zbierało mi się czasem po 20 – 30 zł miesięcznie. W ING tego nie ma.

 13. lolek Październik 13, 2015 at 8:47 am Reply

  Jak dla mnie to najlepszym kontem osobistym z tych, które podane są powyżej to mBank – mam to konto od jakichś 4 lat i przez cały ten okres nie miałem naliczonej żadnej opłaty a dość często wykonuję przelewy i używam karty.
  Jedyne opłaty w mBanku to za wypłacanie kasy z innych bankomatów ale można za 5 zł miesięcznie włączyć taką opcję co też jest wygodne jak się podróżuje – nie trzeba szukać darmowych bankomatów.
  A no i szkoda, że te nowe funkcje w nowych kontach w mBanku jak cashback nie są dostępne dla starych klientów tak więc ocena dla konta w mbank 4.5/5

  • Wiki Październik 14, 2015 at 9:14 am Reply

   Ja podobnie jak kolega wyżej obstawiam mBank, z którego sama cały czas korzystam.
   Otworzyłam je w sumie nie dawno bo jakiś ponad pół roku temu – wtedy mBank miał fajne promocje typu zwrot pieniędzy za rachunki i cach back za zakupy – rewelacyjna oferta.
   Nie dość, że mam w pełni darmowe konto z darmową kartą debetową i darmowymi, nielimitowanymi przelewami to jeszcze mam szansę na zwrot pieniędzy jeśli tylko pozostanę „aktywnym” użytkownikiem ekonta w mbanku.
   osobom, które szukają naprawdę prawdziwego darmowego konta internetowego – POLECAM EKONTO W MBANKU.

  • Jurij Październik 19, 2015 at 4:36 pm Reply

   POPIERAM – mBank i jego ekonto mobilne jest zdecydowanie najlepsze – mam konto w mBanku już przeszło 5 lat – otworzyłem je jak jeszcze było to pierwsze darmowe konto na rynku i do tej pory nadal jest w pełni darmowe DUŻY + dla mbanku.
   Teraz macie dodatkowo:
   – tanie ubezpieczenia (mam oc na auto za 400zł)
   – konta oszczędnościowe za darmo (mam eMAX – rewelacja)
   – lokaty i inwestycje – także za free i to na całkiem fajny %
   Jak widac jest tu sporo zwolenników mBanku – polecam naprawdę bo to najlepszy bank jaki można wybrać jeśli chodzi o konto za darmo.

   • ferdek Październik 23, 2015 at 11:43 am Reply

    MBank moim zdaniem jest zdecydowanie najlepszym kontem osobistym jakie można wybrać. Wszystko jest tam w tym koncie za darmo. Przelewy nawet pomiędzy kontami w mbankiem przechodzą natychmiast.
    – karta darmowa
    – przelewy darmowe
    – prowadzenie konta darmowe
    – sub konta (np EMAX) darmowe
    Naprawdę bardzo funkcjonalne konto w znanym z dobrej opinii banku – od dobrych kilku lat NIE WPROWADZILI ŻADNYCH OPŁAT gdzie inne banki miały opłaty w takich kontach.
    POLECAM bo naprawde warto jesli szukacie w 100% darmowego i funkcjonalnego konta bankowego

    • Gutek Kwiecień 6, 2016 at 8:05 am Reply

     mbank to był dobry kiedyś, teraz obrazki, konkursy, gry … to bank czy jarmark ? Ja byłem w mbanku od samego początku, w zeszłym roku zamknąłem tam wszystkie konta.

 14. kALAREPKA Październik 14, 2015 at 7:04 pm Reply

  Tutaj mogę powiedzieć kilka słów na temat banku ING. Od niedawna korzystam z oferty banku INg, bo tam dostałam kredyt hipoteczny. Na początku się bałam, bo to jest dość duża korporacja, myślałam że będą traktować klienta przedmiotowo, ale jak się szybko okazało, to jest naprawdę bardo prokliencki bank. Jeśli ktoś ma zamiar założyć konto bankowe w ING, to szczególnie polecam. Nie wiem czy ING to jest najlepsze konto bankowe, ale wiem na pewno że to jedne z najlepszych banków. Nawet załóżcie sobie jako konto dodatkowe, bo jak się spełni kilka prostych warunków, to konto będzie za darmo. Pozdrawiam

 15. Dyzio Październik 19, 2015 at 8:13 pm Reply

  Raiffeisen jest w porządku, mimo że trzeba płacić za kartę 3zł/mc. Nie jest to wygórowana opłata, a mam naprawdę święty spokój. Więc warto sobie zerknąć na oferty.

 16. Mati Październik 21, 2015 at 9:00 am Reply

  No fajnie tylko teraz na które z tych 4 się zdecydować mam?
  Czy ktoś z was mógłby porzucić jakiś link do rankingu lub do strony gdzie w tabeli można porównać te 4 konta? Mnie najbardziej zależy na tym, żeby nie mieć żądnych opłat w takim koncie, żeby było ono w 100% za darmo. Dodatkowo żeby można było bankować sobie przez telefon bo jego mam zawsze przy sobie a z laptopem jest różnie tak więc chciałbym żeby wszytko można było zrobić bez żadnych problemów przez smarfona – czekam na link z takim porównaniem, chyba ze pierwszy sam najdę to tutaj na pewno udostępnię.

 17. JaNeck Październik 24, 2015 at 8:15 pm Reply

  Ja zazwyczaj podchodzę do tego tematu w ten sposób, że lubię sobie potestować. Mam swoje stałe konto, którego na razie nie zmieniam, ale szukam po innych kontach bankowych, żeby mieć możliwość porównania. Jak takie konto ma dodatkowo dobrą lokatę, to wpłacam na nie jakieś swoje oszczędności. Jak ma kiepska ofertę, to zostawiam je i zamykam po paru tygodniach albo miesiącach od założenia. Moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie. Jak na razie liczyłem sobie bilans, to na lokatach zawsze coś tam zarobiłem i jestem sporo na plus.

 18. klaudiusz Październik 27, 2015 at 9:41 am Reply

  Ja także zgadzam się z powyższym rankingiem co do joty.
  Mam konto w smart Banku i założyłem je nie dawno bo 4 miesiące temu i wtedy także była to zdecydowanie najlepsza oferta jeśli chodzi o konto osobiste. Jest w 100% darmowe – to fakt nie do podważenia. Porównywałem tę ofertę z innymi i wszędzie są jakieś opłaty a tutaj nie ma.
  Drugi bank jaki można polecić to Millenium – tamto konto także zasługuje na pochwałę bo jest naprawdę darmowe i bardzo podobne do konta w smart baku jeśli chodzi o darmowe opcje.

 19. Moranda Październik 27, 2015 at 8:27 pm Reply

  Wkurza mnie to i już trochę nie mam siły do tych wszystkich kwestii bankowości, że każdy bank pomimo tego, że na początku ogłasza się jako darmowy, to i tak później znajdą się na nim jakieś opłaty, a nawet jeśli ich teraz nie ma, to kilka tygodni czy miesięcy od założenia tam konta, na pewno coś wprowadzą.

  Czy wy też macie takie przeświadczenie, że banki chcą nas za wszelką cenę zachęcić do konta, a z czasem oferty się psują? Ja w ciągu ostatnich lat miałam 4 konta bankowe z czego 3 już zamknęłam. jak się coś psuje, to po prostu zamykam konto.

 20. denis Październik 28, 2015 at 8:59 pm Reply

  Firma to ja Idea Banku jeżeli chodzi o działalność. 0zł za prowadzenie konta i wypłatę z bankomatów i za kartę (pod warunkiem płatności na kwotę 400zł). Do tego teraz promocja i nawet 900zł zwrotu rocznie.

 21. Mbankowicz Październik 29, 2015 at 8:16 am Reply

  Ja jestem za mBankiem – zdecydowanie to najlepsze konto na rynku.
  Mam je od 3 lat i teraz tez założył je mój brat młodszy i także jest zadowolony – jedyny minus to szkoda że nowo wprowadzane promocje nie są także dla osób, które a już klientami ekonta od dłuższego czasu…
  Poza tym oceniam konto w mbanku na 5+ wszystko jest darmowe a do tego bardzo ciekawa i użyteczna aplikacja mobilna dzięki niej można bez problemów zarządzać całym kontem i robić przelewy w bardo łatwy sposób.
  Polecam każdemu kto szuka sprawdzonego konta za 0 złotych

 22. jill Październik 30, 2015 at 10:02 pm Reply

  nie z wieloma bankami miałam do czynienia, ale pewnie i dlatego że od lat jestem zadowolona z raiffeisena. czasami jak posłucham narzekań znajomych na ich banki, to ogromnie się ciesze ze swojego wyboru. bardzo solidna firma

 23. sławek Listopad 1, 2015 at 5:07 pm Reply

  Przyznaję rację, że Millenium a dokładnie konto 360 student jest zdecydowanie najlepszym kontem osobistym jakie można otworzyć i to ono powinno być tam na pierwszym miejscu a nie inne konta.
  Mam konto w Millenium już 5 miesiąc i faktycznie jet ono darmowe na każdym kroku. robiłem już rózne przelewy, wypłacałem pieniądze w różnych bankomatach i nigdzie nie naliczono mi żądnej, nawet najmniejszej opłaty – tak więc zdecydowanie poleca,. Także dla osób, które chcą oszczędzać bo Millenium oferuje naprawdę bardzo ciekawe lokaty.

 24. Laczek Listopad 1, 2015 at 5:11 pm Reply

  Polecam konto 360 tym bardziej, że można tam zyskać do 360 złotych na tym koncie – za co? W sumie to za darmo – wystarczy, że będzie się używało konto zgodnie z zasadami podanymi w tej promocji.
  A skoro ja używam konta na co dzień i mój bank nie zaoferował mi nic takiego to zmieniłem juz konto 360 w Millenium Banku jakieś 3 miesiące temu i faktycznie już mam pierwsze pieniądze na koncie zwrócone przez bank w ramach tej promocji 360 złotych na konto – rewelacja jak dla mnie – myslę, że dla innych także sądząc po tych pozytywnych opiniach tutaj i na innych forach.

 25. Chińczyk Listopad 2, 2015 at 10:20 am Reply

  Ja nie do końca zgodzę się z rankingiem najlepszych kont bankowych z dnia dzisiejszego. Millenium Bank dać na 3ciej pozycji, a nie uwzględnić w ogóle smart banku? To trochę kiepskie posunięcie.
  mBank na drugiej pozycji… z całym szacunkiem, ale mBank pomimo tego, że jest dobrym bankiem, to ma kilka minusów, a przede wszystkim opłat. Chwalą się prawie 8000 bankomatów darmowych, ale tylko jak to jest euronet i bz wbk. Ja chcę mieć wszystkie darmowe, żeby nie latać po mieście i nie szukać bankomatów za które nie zapłacę 5 zł bezsensownej prowizji za wypłacanie z bankomatu „obcego”.

 26. Jejku Listopad 2, 2015 at 10:47 am Reply

  Bezwarunkowo darmowe konta bankowe, to jakaś abstrakcja i rzadkość. Rzadko kiedy zdarza się, że konto jest bezwarunkowo darmowe. Zazwyczaj coś trzeba zrobić, jakieś warunki wykonać, na przykład wypłacić z konta środki na jakąś konkretną transakcję.
  Karty też trzeba używać, żeby była darmowa, bo inaczej naliczane są jakieś prowizje. W Smart Banku podobno jest to konto i karta darmowe, ale nie wiem na stówkę, bo jeszcze tego konta nie testowałem. Wiele osób poleca je na forach i na blogach się fajnie na temat tego konta wypowiadają.

 27. Marecki Listopad 5, 2015 at 3:12 pm Reply

  Szkoda, że nie ma w tym rankingu Idea Banku bo jak dla mnie to ich konta należą do jednych z najkorzystniejszych. Sam mam u nich zarówno konto prywatne jak i firmowe i mogę je śmiało polecić. Każdy znajdzie u nich cos dla siebie.

 28. Batłomiej Listopad 13, 2015 at 8:08 am Reply

  W dzisiejszych czasach większość ludzi przechowuje swoje pieniądze na koncie bankowym. To zupełnie zrozumiałe, gdyż jest to przecież bardzo wygodne i komfortowe. Jeżeli ktoś zastanawia się, w jakim banku ulokować swoje pieniądze i który posiada najmniejsze opłaty, warto właśnie korzystać z takich rankingów, gdzie szybko możemy przejrzeć najlepsze oferty.

 29. Kasieńka Listopad 14, 2015 at 5:11 pm Reply

  Nie polecam BGŻ BNP Paribas. Żenujący poziom obsługi, brak kompetencji, brak chęci współpracy z Klientem, brak profesjonalizmu, niemili i niewiedzący Konsultanci, na infolinii każdy mówi coś innego, na maila odpisują połowicznie, trzeba kilka razy zadać to samo pytanie, aby w końcu otrzymać odpowiedź. Chciałam założyć konto w banku, założyłam, ale się rozstajemy z winy banku, pomimo pięknych przeprosin wysłanych listem poleconym. Na przeprosinach niestety się skończyło. Bank nie potrafił skutecznie rozwiązać problemu. Tzn. potrafił, ale mnie nie poinformował, że rozwiązał problem, dowiedziałam się przypadkiem. No cóż.

 30. igraszek Listopad 30, 2015 at 2:35 pm Reply

  Czy ING jest lepszy od mBanku to tutaj ja bym się spierał – własnie mam konto w mBanku od 5 miesięcy i zastanawiałem sie także nad kontem Direct w ING – z tego co widzę to żadna oferta się nie zmieniła więc według mnie mBank powinien być na pierwszym miejscu…
  Czemu?
  Poczytajcie opinii klientów mBanku i banku ING – co prawda nie ma nic do ING ale mBank na swoim eKoncie oferuje znacznie więcej opcji i korzyści, ubezpieczenia, dobre lokaty, zniżki w wielu sklepach i tym podobne – tak więc jak dla mnie lepszy mBank.

 31. Benio Grudzień 4, 2015 at 1:22 pm Reply

  Po raz kolejny ktoś pyta o najlepsze konto bankowe, a ja po raz kolejny odpowiadam, że takiego nie ma 😀 Trzeba zainwestować trochę czasu, może i trochę nerwów, żeby znalexć konto bankowe pod siebie, a nie patrzeć na to co ma kolega, albo na to co jest najpopularniejsze. Owszem, takie rankingi mogą się jakoś przyczynić do naszej decyzji, ale warto też samemu trochę poczytać.
  Często jakiś bank oferuje darmową kartę, ale oferuje ją na konkretnych zasadach. Jeśli nie będziemy ich przestrzegali, to wtedy ta karta nie będzie darmowa – proste.

 32. Babi Grudzień 10, 2015 at 1:12 pm Reply

  ING vs BPH, gdzie lepsze konto osobiste?
  Przyszedł czas na niewielkie zmiany w moim życiu. Tak jak za wszelką cenę starałem się nie zakładać konta bankowego, tak zmusiła mnie poniekąd do tego nowa praca. Stąd moje pytanie, którą placówkę polecicie na założenie rachunku osobistego? Trochę czytałem o ofercie obu banków, ale do końca nie mogę podjąć decyzji, która by mnie w pełni usatysfakcjonowała. Trochę też mnie niezadowolił fakt, że w ING obcinają wypłatę za darmo we wszystkich bankomatach. Gdyby nie to, od razu bym się zdecydował na założenie u nich rachunku bankowego.

 33. wolka Grudzień 12, 2015 at 11:25 pm Reply

  ja z kolei jako studentka korzystam z konta w getinie. nie płacę za nic, kasę z bankomatu wypłacam za free, a kartę mam wyjątkowo kolorową- w końcu ktoś postawiła na dijazn i młodych 😉 no i jeszcze mam zniżki do cinema city 😉

 34. lukaszek Grudzień 17, 2015 at 10:50 am Reply

  Ja mam konto w ING i faktycznie zasługuje ono na wyróżnienie moim zdaniem. Może i zarzucicie mi, że nie mam porównania do innych kont bankowych bo z żadnego innego nie korzystałem ale jak patrzę jak ludzie narzekają na jakieś ukryte opłaty itp rzeczy na swoich kontach to cieszę się, że ja jestem w ING.
  Wszystko za darmo pod pewnymi warunkami, trzeba mieć kilka transakcji kartą w miesiącu – bez problemu sie to nabija – wystarczy, że za paliwo płace kartą i w sklepach i już jest ona za darmo.
  Bankomaty euronetu są darmowe jak i ING – bez problemu je można znaleźć, na każdym rogu w mieście i w każdym większym sklepie.

  Pozytywna opinia klienta ING 🙂

 35. Gieneck Grudzień 21, 2015 at 9:11 am Reply

  Teraz to się wszystko fajnie kształtuje. Ciekawe jak to będzie w momencie gdy teraz powprowadzają te podatki od banków zagranicznych. Czy ten ranking najlepszych banków się nie zmieni w najbliższym czasie. Na plus dla Polaków jest to, że konto bankowe w dowolnym banku można zamknąć w ciągu 5 minut i w ciągu kolejnych 5 otworzyć konto przez internet. Dlatego ja mam kilka kont bankowych z których korzystam. Sa albo darmowe, albo bardzo tanie w utrzymaniu, ale to też daje bezpieczeństwo, pamiętajcie o tym, że bezpieczeństwo jest równie ważne.

 36. Andrzej K. Styczeń 23, 2016 at 2:17 pm Reply

  Zdecydowanie nie polecam konta w mbanku, które tu poleca w opisach parę osób – prawdopodobnie to jedna i ta sama osoba pisząca z kilku kont lub 2 na krzyż, czyli pracownicy mbanku. To widać aż nazbyt dobrze.
  Do innych kwestii się nie ustosunkuję, poza wyborem autora, może skorzystam ze smart banku.

 37. Adela01 Styczeń 25, 2016 at 1:25 pm Reply

  Moim zdaniem najlepszym kontem, jest pierwsze konto w Credit Agricole. Co prawda nie jest idealne ale za to nie ma żadnych ukrytych kosztów, haczykow. Jest po prostu normalne, Za prowadzenie konta nie płaci się nic pod warunkiem wydania miesiecznie 100zł kartą. Jeśli chcemy starać się o debet- to też nie jest trudne-wystarczy mieć od czterech miesięcy wpływy na konto i sami proponują debet 🙂 Poza tym gotówka wypłacana z bankomatów jest ubezpieczona, a oplata za to, to jedyne 2,50 miesięcznie więc to nie jest chyba majątek, a kasa zabezpieczona. A wypłaty z bankomatów firmy Euronet są darmowe.

 38. wetlina Styczeń 28, 2016 at 9:57 am Reply

  Czy ktos orientuję się, jaki bank posiada do konta bonusy typu pakiet ubezpieczeń, czy cos w tym stylu. Będę wdzięczna za pomoc 🙂

 39. Igor H Luty 2, 2016 at 8:39 pm Reply

  No jestem bardzo ciekaw co się zmieni w tych kontach bankowych po wprowadzeniu tego podatku bankowego – pewnie, każdy bank będzie zmuszony teraz zlikwidować jakieś darmowe opcje, które były atutem do tej pory a teraz będą te opcje płatne – tylko ciekawe jaki bank co uruchomi?
  Czy ktoś już ma może jakieś przecieki lub sprawdzone informacje?

  Ja mam konto w smart Banku i ciekaw jestem czy to wszystko się utrzyma tutaj? Mam nadzieję, że tak jak w roku 2015 smart bank ze swoim smart kontem pozostanie najlepszym bankiem i jako jedyny pozostawi darmowe konto na rynku 🙂 No ale nie ma co dumać – czas pokaże, na razie najlepszy jest smart bank

 40. roxana Luty 11, 2016 at 11:32 am Reply

  Zainteresowało mnie konto SMART banku bo rzeczywiście na tle innych instytucji tego typu jest to bardzo atrakcyjna oferta, nie przeszkadza mi mało rozbudowany interfejs, wręcz powiem szczerze, że nie lubię udziwnień i skomplikowanych działań bo one tylko utrudniają życie, ale bardzo obawiam się tego, że bank ten nie ma stacjonarnych oddziałów, zawsze byłoby to trochę bezpieczniejsze, łatwiejszy kontakt, w razie jakichś problemów, natomiast kontakt poprzez infolinię wcale mnie nie satysfakcjonuje bo wiadomo jak ciężko jest się dodzwonić a i dogadać zdecydowanie gorzej przez telefon niż twarzą w twarz.

 41. ewelina Luty 12, 2016 at 1:22 pm Reply

  Ja również mam konto w credit agricole, to samo co Ty Adela01 i w zasadzie jestem z niego zadowolona, ale opłata warunkowa przy mniejszej wydanej sumie gotówkowej miesięcznie niż 100 zł dotyczy opłaty za kartę a nie za prowadzenie konta ale to taki mały szczegół, słabo to konto niestety się prezentuje jeśli chodzi o oszczędzanie, bo nie jest wcale oprocentowane, można założyć dodatkowo do niego rachunek oszczędnościowy ale jego oprocentowanie to zaledwie 0.70% z kapitalizacją trzymiesięczną, kwestia więc odkładania pieniędzy w tym banku wypada troszkę słabo ale samo korzystanie sprowadzające się do płacenia, wpłat, wypłat, przelewów dla mnie bez zarzutów.

 42. Adam Luty 13, 2016 at 2:08 pm Reply

  Patrząc z mojej perspektywy Na pierwsze miejsce zdecydowanie zasłużył sobie Smart Bank, później Bank ING i dopiero BZ WBK. Sam korzystam z usług Smart Banku i jestem szczerze zadowolony. Jak dla takiego najzwyczajniejszego człowieka jak ja, z normalnymi przeciętnymi wymaganiami jest idealny. Ten bank nie pobiera opłat za trzy (moim zdaniem) najważniejsze usługi, czyli prowadzenie konta, wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów i za posiadanie oraz używanie karty płatniczej.
  Czyli wszystko z czego korzystam na co dzień jest całkowicie darmowe. Ogólnie moja opinia o Smart Banku jest super pozytywna

 43. Forsiu Marzec 9, 2016 at 7:36 am Reply

  Ing jest bankiem co chwile zmienią warunki. Za wypłaty z bankomatów w kraju naliczają opłaty zagranicą jeszcze większe unikać konta !!! Wypłata pieniędzy w placówce jest płata !! a karta max można wypłacić 10 tyś na dobę.

  • Gutek Kwiecień 6, 2016 at 8:06 am Reply

   mistrzem w zmianie regulaminów jest mbank, co tydzień coś nowego

 44. Mario Kwiecień 1, 2016 at 9:48 pm Reply

  Mi w BGŻPARIBAS pobrali opłatę 200 zł a kasjerka nawet nie wspomniała o prowizji . Lichwa

 45. anka Lipiec 22, 2016 at 11:04 pm Reply

  Bzdura! jakim cudem BZW BK może mieścić się tak wysoko na liście? Jestem klientką tego banku od dobrych kilku lat. Kiedy otwierałam konto owszem, wszystko było praktycznie bezpłatne, ale to co się dzieje teraz sprawia, że myślę iż ktoś postradał rozum. Kilka lat temu prowizja za przelew z karty kredytowej wynosiła 1%, teraz 4%, jest to ogromny wzrost. Ponadto opłata za kartę wzrosłą znowu z 6zł na 7,5 zł. Natomiast co się tyczy przelewów BZWBK 24 z darmowych zostały przerobione na płatne 50 gr. Śmiech, żeby w 2016 r. płacić za przelewy internetowe. Rezygnuję z konta i odradzam.

 46. Maryla Wrzesień 13, 2016 at 9:18 pm Reply

  Mnie IdeaBank zachęcił kontem Idealnym. Jest za 0zł, przelewy też nic nie kosztują, a nawet kilka przelewów natychmiastowych jest w miesiącu darmowa. Można korzystać z mobilnego wpłatomatu i przestrzeni IdeaHub do pracy, albo jeśli się chce po prostu posiedzieć z laptopem w konfortowych warunkach 😉 Oczywiście też za darmo. U mnie to konto skoczylo na pierwsze miejsce dlatego zostałam ich klientem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *