Konto Prostooszczędzające w Credit Agricole – opinie, opłaty, koszty

credit-agricole-logoOsoby poszukujące konta osobistego, gwarantującego ogromne możliwości oszczędzania, mogą zapoznać się z możliwościami, jakie od pewnego czasu proponuje im bank Credit Agricole. To właśnie on stworzył ofertę konta Prostooszczędzającego, pozwalającego cieszyć się wszystkimi możliwościami konta tradycyjnego, jednak nie ograniczając się tylko i wyłącznie za nich.

 

 

Opłaty za konto Prostooszczędzające

Miesięczna opłata prowadzenia konta wynosi 4.9 PLN, przy czym jego założenie jest jak najbardziej bezpłatne. Wypłata pieniędzy we wszystkich bankomatach Credit Agricole, a także bankomatach BZ WBK również nie wiąże się z pobieraniem prowizji.

Wydanie karty w trybie normalnym jest bezpłatne, natomiast w trybie przyspieszonym wynosi 30 PLN. Jej użytkownie nie wymaga konieczności ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Wyjątek stanowi jednak opłata miesięczna w przypadku, gdy danego miesiąca karta w żaden sposób ani razu nie została wykorzystywana. W takim przypadku trzeba liczyć się z opłatą za użytkowanie karty wynoszącą 3.9 PLN. Mówiąc w skrócie, opłaty za prowadzenie rachunku w porównaniu z innymi bankami wypadają powyżej średniej.

Wady i koszty konta Prostooszczędzającego

Niestety oprócz płatnego prowadzenia konta oraz płatnego użytkowania karty czekają nas inne niespodzianki. Wadą konta Prostooszczędzającego może być opracowany system SMS-ów z hasłami jednorazowymi. Chociaż każdego miesiąca pierwsza dziesiątka jest bezpłatna, kolejne wiadomości tekstowe przychodzące na wskazany w umowie numer wiążą się z koniecznością ponoszenia opłaty w wysokości 30 groszy. Oczywiście, nie jest to duża suma, jednak dość niekorzystnie wyjść mogą na tym przede wszystkim osoby, które wykonują wiele przelewów lub które po prostu bardzo często kupują przez Internet.

Konto Prostooszczędzające PLUS

W wersji PLUS konta Prostooszczędzającego opłata za prowadzenie konta jest co prawda wyższa (9.99 zł), można jej w łatwy sposób uniknąć zapewniając miesięczne wpływy w wysokości min. 1500 zł np. przelewając co miesiąc swoje wynagrodzenie.

Standardowa opłata za kartę do konta wynosi 7,9 zł. Jej także można uniknąć, dokonując transakcji kartą za min. 500 zł w miesiącu.

Bedąc posiadaczem konta Prostooszczędzającego PLUS możemy za darmo wypłacać pieniądze ze wszystkich bankomatów w Polsce.

 

Moje opinie o koncie Prostooszczędzającym

Konto, oprócz swoich wad, posiada także całkiem wiele zalet. Bez najmniejszych wątpliwości jest nimi chociażby ciekawie przygotowana oferta (Konto Prostooszczędzające PLUS), która nie wymaga ponoszenia zbyt wielu opłat, jeśli będziemy przelewać na nie swoje wynagrodzenie w wysokości min. 1500 zł.

Wszystkie podstawowe funkcje mogą być bez problemu wykorzystywane przez każdą osobę, która wcześniej mogła nawet nie mieć żadnego doświadczenia z zakresie korzystania z możliwości kont bankowych. Jest to więc konto przede wszystkim dla osób, które lubią odkładać swoje pieniądze i które poszukują prostego rozwiązania, oferującego korzystne pod względem finansowym warunki.

Jednak największym plusem zaletą jest bardzo ciekawa jest także promocja dla nowych klientów, w której można zyskać nawet 200 zł premii za otwarcie i przeniesienie konta osobistego.

Promocja do 31.12.2017 r. – zyskaj 200 zł premii za przeniesienie konta

Promocja trwa do 31.12.2017 r.

Warunkiem udziału w Promocji jest m.in:

 • otwarcie konta osobistego z oferty banku  wraz z kartą płatniczą,
 • przeniesienie konta z wynagrodzeniem ze swojego dotychczasowego banku,
 • zapewnienie regularnych wpływów na Konto

Po spełnieniu warunków Promocji nowy Klient może otrzymać od banku Credit Agricole łączną Premię

 • 200 zł za przeniesienie Konta z wynagrodzeniem.

Zobacz Szczegóły Promocji 200 zł za Przeniesienie Konta

A jakie są wasze opinie o koncię w Credit Agricole? Zamieszczajcie swoje opinie poniżej w komentarzach.

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

 

5 komentarzy

 • Moje zdanie jest takie, że na koncie oszczędnościowym się nie pooszczędza (Dodatkowo ta opłata za prowadzenie w wysokości 2 zł). Jak ktoś chce oszczędzać, to Credit Agricole na pewno znajdzie dla niego dużo lepsze opcje lokaty czy jakiegoś programu oszczędnościowego, bo wtedy to będzie miało sens, natomiast konto oszczędnościowe zazwyczaj ma też dużo ograniczeń. Dla przykłądu w mBanku można tylko raz w miesiącu wypłacić z niego za darmo, czyli jak mamy jakiś marny procent, np 1%, to z 1000 zł miesięcznie „zaoszczędzimy” niecałą złotówkę, a 5 zł kosztuje druga wypłata z tego rachunku. Czyli trzeba mieć minimum 6000 zł żeby wyjść na zero i chcieć wypłacać. A i pamiętajcie też o inflacji – oficjalna jest 3 – 4 %, a nieoficjalna to nawet 10 %

 • Karol Jabkowski

  Ja miałem zakładać konto w Credit Agricole, ale poczytałem, że kiepski mają ten system transakcyjny przez internet. Dla mnie to jest ból, bo chcę korzystać z konta głównie przez internet, a także przez telefon. Czytałem narzekania na aplikację mobilną, chodzi o to, ze takowej nie ma. Musisz się logować bezpośrednio na konto. Na przykład w mBanku, albo w ING są takie aplikacje mobilne, mało tego – działają bardzo dobrze, znacznie ułatwiają pracę. Mam nadzieję, że Credit Agricole nadrobi straty, bo bank zapowiada się fajny, ale dobrymi reklamami nie zrobią wszystkiego.

 • Prosze o odpowiedz jak dlugo mam czekac na pin do karty.Konto zalozylam 16 czerwca, karta orzyszla 2 tyg pozniej a pinu nie mam do tej pory.

 • Mam zamiar zamknąć konto w creditagricole. Po pierwsze przy wpływie 1500 zł miesięcznie opłata za prowadzenie konta wynosi 0 zl, poniżej 9,99. Miałam przez kilka miesięcy wpływy poniżej 1500, więc pobierali mi 9,99zł za prowadzenie konta. Natomiast kiedy przez 3 miesiące miałam wpływy wyższe niż 1500zł, za prowadzenie konta nie ściągali mi nic, ale za to pobierali 9,99 za kody. Po drugie zaokrąglenia z rachunku, jeśli płaci sie kartą. Zapłacisz 20,33 to zabierają Tobie z konta 0,12 groszy. U mnie przez miesiąc z zaokrągleń uzbierało się 10zl. Oczywiście dlatego, że zbyt często nie płaciłam kartą. ODRADZAM KONTO W TYM BANKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Najpierw, że wypłaty z wszystkich bankomatów bez prowizji, a małym druczkiem, że tylko z własnych, z innych 5,00 zł/do kwietnia 2015 naprawdę były bezprowizyjne wypłaty /.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *