Konto Godne Polecenia w banku BZWBK – opinie czy warto?

bzwbkKonto Godne Polecenia to nie tylko jedna z ciekawszych propozycji, jakie w ostatnich miesiącach przygotował bank BZWBK. To również jedno z najbardziej interesujących kont mobilnych dostępnych na polskim rynku usług bankowych stworzone z myślą o osobach, które ceniąc sobie wygodę liczą na to, że korzystanie z bankowości internetowej nie narazi ich na niepotrzebne koszty.
Jakie sztandarowe konta bankowe ma w swojej ofercie BZ WBK?

Prześwietlamy opłaty za konto w banku BZWBK

O tym, że jest to konto wyjątkowo tanie przekonują nas nie tylko reklamy telewizyjne i radiowe, ale również informacje, jakich udzielają nam twórcy konta na swojej stronie internetowej.

Bezpłatne jest w tym wypadku nie tylko założenie i prowadzenie konta, ale również wydanie kart MasterCard Omni lub MasterCard PAYBACK Omni pozwalających na dokonywanie płatności zbliżeniowych oszczędzających czas i zwiększających wygodę kupującego.

Niestety użytkowanie karty jest płatne – to koszt 7 miesięcznie – bank nie przewiduje żadnych zwolnień z tej opłaty.

Dzięki obecnie obowiązującej promocji „Konto na 4%” każda osoba, która założy konto Godne Polecenia w BZWBK, może liczyć na bezpłatną kartę do konta conajmniej do końca czerwca 2017 r.

Klienci mogą liczyć również na możliwość bezpłatnego dokonywania zleceń stałych oraz na wolne od opłat korzystanie z simKodów służących do wykonywania przelewów internetowych.

Nie są też zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów wówczas, gdy korzystają z przelewów internetowych skierowanych do właścicieli kont w innych bankach za pośrednictwem BZWBK24 w systemie ELIXIR.

Mogą przy tym również bezpłatnie dokonywać wypłat pieniędzy we wszystkich bankomatach w Polsce  oraz kartą w kasie dowolnej placówki BZWBK.

Dzięki temu każdy posiadacz Konta Godnego Polecenia w banku BZWBK może liczyć na szybki dostęp do swoich pieniędzy nawet wówczas, gdy znajduje się poza zasięgiem sieci.

Promocja „Konto na 4%” do 30.06.2016 r.

Każda osoba , która wypełni wniosek o Konto Godne Polecenia do 30 czerwca 2016 r.  i podpisze umowę o zamówione Konto, może skorzystać ze specjalnych warunków promocyjnych:

 • 0 zł za użytkowanie karty (Mastercard Omni lub Mastercard Omni Payback) bez żadnych warunków
 • 0 zł za sprawdzenie stanu konta w bankomatach
 • 0 zł za zmianę numeru PIN w placówkach
 • 0 zł za generowanie zestawienia operacji
 • 4% oprocentowanie środków na koncie do 4000 zł (1% powyżej tej kwoty)

Powyższe warunki promocyjne będą obowiązywać, aż do 30.06.2017 r.

Zobacz Szczegóły

Dlaczego warto mieć konto w BZWBK – nasze opinie

Konto w banku BZWBK Godne Polecenia to jednak nie tylko zwolnienie z wielu opłat, które wydają się niemożliwe do uniknięcia w przypadku kont osobistych (prowadzenie, karta do konta, przelewy, bankomaty). Jego atutem jest także szereg dodatkowych ułatwień takich, jak choćby dostęp do usługi cash back umożliwiającej wypłatę gotówki bez prowizji podczas płatności kartą za zakupy w sklepach stacjonarnych, czy też możliwość zbierania punktów w Programie PAYBACK (pod warunkiem posiadania określonej karty – możliwej do uzyskania bez konieczności ponoszenia opłat). Konto Godne Polecenia gwarantuje również zniżki możliwe do wykorzystania zarówno w sklepach internetowych, jak i w tradycyjnych punktach sprzedaży, dzięki czemu codzienne zakupy mogą stać się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Załóż Konto

A jakie są Wasze opinie o koncie w banku BZWBK? Jak przebiega współpraca z bankiem, czy wszystko działa prawidłowo i poprawnie?

Ocena internautów
[Głosów:26    Średnia:2.7/5]

Komentarze: 26

 1. Mareczek Październik 14, 2014 at 1:16 pm Reply

  Od dłuższego czasu szukałem odpowiedniego dla siebie konta, aż trafiłem na Konto Godne Polecenia BZ WBK. Wreszcie chyba mam to, o co chodziło.

  Zero opłat za najważniejsze usługi i mnóstwo dodatkowych atrakcji.

  Okazało się, że razem z dostępem do konta mam pakiet drobnych, ale przydatnych rzeczy.

  Najciekawsze jest zbieranie punktów za transakcje bezgotówkowe, a tymi punktami można z kolei płacić u partnerów programu albo wymieniać je na bony rabatowe. Warto skorzystać.

 2. PiotrekBalkan Październik 25, 2014 at 11:22 am Reply

  Autor nie dodał, że przelewy Elixir nie są darmowe nawet w BZ WBK. Ogólnie jeśli mógłbym cokolwiek powiedzieć o koncie, to ma swoje plusy i minusy. Na minus dodałbym to, że konto nie jest do końca darmowe, są tam jakieś grosze za miesięczne prowadzenie, ale czy jest to jakiś duży minus? Każde konto obecnie ma wprowadzone mniejsze czy większe opłaty za poszczególne czynności. Jednak żeby nie było, że tylko narzekam, to dodam coś na plus. Bank BZ WBK jest w końcu jednym z największych polskich banków. Mają fajne propozycje jeśli chodzi o oszczędzanie i inwestowanie. Jeśli jesteś w tym temacie ogarnięty, to można sporo zarobić.

 3. Kamil Wolski Listopad 25, 2014 at 2:07 pm Reply

  Konto BZ WBK lubię przede wszystkim za dobrą markę. Widać, ze to jest bank, który ma pieniądze, sądząc po reklamach jakich angażuje w kampanię. Były to same znane gwiazdy światowego pokroju. I to można na pewno potraktować jako plus.

  No bo skoro bank wie jak zarabiać i jak robić pieniądze, to na nas się to także odbije pozytywnie (to Wam gwarantuję). Idź do takiej placówki w której są pieniądze, a unikaj takiej w której ich nie ma. Prosta kalkulacja.

 4. Karol Jabkowski Luty 26, 2015 at 11:54 am Reply

  Mam tylko jeden mały dylemat. Otóż mieszkam zagranicą, a dokładnie w Anglii, ale bardzo czesto przyjeżdżam do Polski, bo tutaj mieszka moja rodzina – długa historia. Chciałbym jakoś tam móc przelewać te pieniądze, zeby oni w Polsce mogli z nich korzystać. Jednak słyszałem, że aplikacja internetowa, a właściwie ta cała strona, kwestie logowania itd., lubią czasem zdenerwować. W komentarzach pojawiają się informacje o awariach i różnych usterkach. Nie wiem czy to prawda, czy może tylko zawistni konkurenci, dlatego chciałbym Was tu zapytać o opinie. Czy faktycznie bywają takie problemy z kontem BZ WBK? Prośba o odpowiedź.

 5. Agnesi Kwiecień 9, 2015 at 7:19 pm Reply

  Szukając taniego konta internetowego usłyszałem dość dobre opinie na temat Konta Godnego Polecenia, a ponieważ BZ WBK jest bankiem znanym na naszym rynku, postanowiłem spróbować. Jak dotąd niemal nie mam na co narzekać.

  System informatyczny jest sprawny, usługi stoją na wysokim poziomie, a jeśli będę mógł za darmo korzystać nie tylko z bankomatów PKO i WBK-u to już będzie idealnie.

 6. Margin Kwiecień 29, 2015 at 7:44 am Reply

  Konto Godne Polecenia to moje pierwsze internetowe konto bankowe i nie jest wcale tak strasznie, jak się wydaje. Początkowo trudno było mi się w tym wszystkim połapać, ale teraz potrafię je obsługiwać. Nie muszę też martwić się o dodatkowe opłaty, co przy moich zarobkach ma znaczenie. W mojej opinii konto rzeczywiście można polecić.

 7. lilisz Wrzesień 23, 2015 at 12:42 pm Reply

  witam.
  konto Godne Polecenia jest darmowe- ale trzeba wszystkiego dowiedzieć się w banku przy podpisywaniu umowy. Niektorzy robią to przez telefon lub internetem nie dowiadujac się o warunki i jest jak jest potem…
  Ja byłam w oddziale BZWBK i podczas zakladania dowiedzialam sie o szczególy konta.
  Jest onopłatne- jesli chcesz miec kartę, gdzie płacisz w sklepach , na stacji itd. wtedy płacisz 7 zł miesiecznie za jej uzywanie to fakt.
  Ale jezeli chcesz miec całkowicie darmową kartę- wtedy wydają zwykłą kartę bankomatową- do wpłat i wypłat z bankomatu BZWBK.Nic za nią nie pobierają- ale nią nie mozna płacić juz w sklepach , na stacji itd. Najpierw kase trzeba pobrać.
  Samo prowadzenie konta miesiecznejest za 0 zł.
  Wzięłóam konto z karta bankomatową zwykłą – tylko do wypłat i wpłat w bankomacie BZWBK i do dziś nie pobrali mi ani złotówki za prowadzenie czy karte….
  jest to z jednej strony utrudnienie bo musze najpierw tą kase wypłacić z bankomatu i potem np zatankować auto, ale nie musze czekać w kolejce w Banku aby wypłacić pieniądze.
  Wszystko zależy jaką chcemy mieć wygodę- wszakże o wszystkich zasadach informują podczas zakładania konta lub warto się dopytac i porozmawiac podczas wizyty w banku….
  Z tego co wiem jesli nie chcecie płacic 7 zl za karte to mozna zamienic ja na tą zwwykła bankomatową za 0 zł i bedzie po problemie.
  Generalnie nie zawiodłam sie na tym koncie- narazie mogę je polecić.
  Wczesniej dla porówniania miałam konto w Banku Spóldzielczym i tam była opłata za prowadzenie konta 7 zł na miesiac, 4 zł za karte do bankomatu, jakieś dodatkowe prowizje no i opłaty za przelewy do innych banków niz BS z konta internetowego… to był koszmar. Dziwię się że tak długo (4 lata) miałam u nich konto.Więc nie polecam z kolei BS.

 8. tomasz Wrzesień 27, 2015 at 12:22 pm Reply

  Mam wrażenie że większość wpisów powyżej jest sponsorowana. Konto po prostu jest – nikt nie ma czasu pisać peanów na jego temat. a wpis z angażowaniem gwiazd 😉 lekka przesada

 9. Batman Listopad 18, 2015 at 8:26 am Reply

  „wpis z angażowaniem gwiazd lekka przesada” -pełna zgoda

  Kamil Wolski – to musi być ktoś a agencji reklamowej banku. Żenujący wpis,źle świadczący o marketingowcu.

 10. igraszek Listopad 30, 2015 at 2:30 pm Reply

  Ja mam to konto godne polecenia ale czy faktycznie jest takie godne polecenia??? Nie maja znowu nic takiego czym mogli by się jakoś szczególnie pochwalić i czegoś co by ich wyróżniało na tle innych kont bankowych oferowanych przez pozostałe banki.
  Gdyby dali bezwarunkowo darmowe konto to jak np smart bank to tak – wtedy i ja bym je godnie polecał ale na dzień dzisiejszy mają ofertę jakich wiele na rynku – czyli darmowe konta pod warunkiem…
  Moja opinia neutralna – osobiście nie mam tego konta ale z oferty oceniam je nautralnie – mój mBank jest na pewno lepszy 🙂

 11. Igraszek Grudzień 3, 2015 at 1:04 pm Reply

  BZ WBK kiedyś miało dobrą ofertę dla studentów, ale to było jakieś 5 lat temu jak jeszcze byłem studentem. Nie mam już u nich konta, ale szukam informacji, żeby założyć jeszcze raz, bo będzie mi potrzebne do nowej pracy. Moje doświadczenia z nimi były w sumie ok. Zamknięcie konta to była kwestia jednego dnia. Tylko nie używałem karty i chyba ze 20 zł musiałem zapłacić, bo 4 miesiące nic się nie działo ani na koncie ani na karcie.
  Czy teraz też jest to 5 zł za kartę w BZ WBK? Ale można to chyba anulować, jeśli się jej używa, prawda?

 12. Kiskes Grudzień 14, 2015 at 9:34 am Reply

  Nie wiem czy to o ten bank chodziło, le słyszałem ostatnio że jakiś bank bardzo namawiał, wręcz wciskał swoim klientom karty kredytowe, za które później po roku trzeba było płacić. Był to jakiś wątek w programie Elżbiety Jaworowicz, tylko nie pokazywali dokładnie tych emblematów, ale przez ocenzurowane zamazanie, można było dostrzec BZ WBK. Czy to faktycznie tak było? Macie jakieś informacje na ten temat? Ja wiem, że to może nawet nie wina samego banku, tylko przedstawicieli, którzy chcą zarobić na prowizjach, prawda?

 13. Wielecki Grudzień 21, 2015 at 9:03 am Reply

  Miażdżące „zyskaj 4% w skali roku do 4000 zł”. Tego typu promocje na lokaty zawsze będą mnie śmieszyć. Nie wiem kto się na to nabiera, ale chyba ni zbyt mądrzy ludzie. Zastanawiam się, dlaczego nie zrobią „lokata 6% w skali roku” i w gwiazdce, że to obowiązuje do 100 zł. Przecież też wielu ludzi by poszło.
  A tak wychodzi 13 zł brutto miesięcznie, jeszcze trzeba od tego podatek zapłacić, to podejrzewam że coś koło dyszki. Jak ni użyjesz karty, czy tam nie wypłacisz jakiejś sumy, to 5 zł idzie w plecy. Raz, drugi, trzeci i wychodzi skórka za wyprawkę.

 14. ignacy Grudzień 30, 2015 at 10:47 am Reply

  Haha no wiesz to typowy chwyt marketingowy ale według mnie to i tak lepiej jeśli obiecują 4% na lokacie do 4000 złotych niż cos za darmo za co później w efekcie trzeba zapłacić 😀
  Tak więc nie widzę tutaj jakichś minusów tym bardziej, że z tymi lokatami to w większości banków teraz tak jest, że oferują kosmicznie wysoki % a kwota jaka można lokować to kilka tysięcy złotych tylko.
  Dla mnie bzwbk jest NEUTRALNE nie ma jakichś bardzo wysokich plusów ale nie widać tez rażących minusów tego konta tak więc neutralna opinia jeśli mam taką wyrazić.

 15. Tadeusz Styczeń 21, 2016 at 6:55 am Reply

  Oczekuję pomocy, jak odzyskać 100 zł. 5.01.2016 r o godz. około 10:20 wpłacałem za pomocą wpłatomatu w BZ WBK Oddział w Głogowie 3050 zł, po chwili pokazał się komunikat, że banknoty zostały nie rozpoznane i wysunęły się nie do końca przez szczelinę, abym mógł je zabrać. Podczas wyciągania pojedynczo pieniędzy, zdążyłem wyciągnąć tylko 800 zł, gdyż za chwilę wpłatomat wycofał moje pieniądze do wewnątrz oraz pokazał się komunikat, że pieniądze zostały zatrzymane. Dodatkowo wpłatomat zabrał mi kartę do środka i już nie oddał. Następnie pokazał się komunikat, że wpłatomat jest uszkodzony. Czekałem kilka minut mając nadzieję,że odda mi za chwilę pieniądze oraz kartę, gdy się odwiesi. Natychmiast zgłosiłem fakt kradzieży moich pieniędzy przez wpłatomat pracownicy banku. Od samego początku ta pani mnie zwodziła mówiąc, że zgłosi reklamację do zewnętrznej firmy obsługującej wpłatomat i być może jeszcze tego samego dnia ktoś przyjedzie, otworzy wpłatomat, przeliczy pieniądze, i nie będzie z tym problemu, gdyż wpłacane pieniądze są w innej kasecie niż te wypłacane. 8.01.2016 r zadzwoniłem do tej pani z banku i powiedziałem, że nagłośnię sprawę w mediach i internecie jak nie oddadzą mi jak najszybciej moich pieniędzy w kwocie 2250 zł. 11.01.2016 kwota 2250 zł, została warunkowo zwrócona na moje konto. W dniu 20.01.2016 dostałem pismo z banku iż nastąpiła korekta w kwocie 100 zł i te pieniądze znikły z mojego konta. Uważam, że albo bank używa niesprawnego wpłatomatu ( kilka razy poprzednio, gdy chciałem wpłacić pieniądze nie mogłem skorzystać z wpłatomatu, gdyż widniała informacja, że wpłatomat jest uszkodzony ) albo ktoś obsługujący wpłatomat w tym banku ukradł mi 100 zł. W tym dniu znowu odwiedziłem tę panią w celu odzyskania 100 zł, napisała po swojemu reklamację na komputerze, nie miałem możliwości zapoznania się z treścią reklamacji, nie dostałem potwierdzenia jej złożenia oraz kazała czekać dwa tygodnie na odpowiedż z banku, czy to jest w porządku? Sugerowała mi również, że te 100 zł mogło zostać na blacie wpłatomatu i ktoś mógł je sobie wziąć. Są to bzdury, gdyż po zabraniu mi pieniędzy czekałem kilka minut mając nadzieję, że jakimś cudem wpłatomat się otworzy i odda mi kartę i pieniądze.

 16. Rozalka.aa Styczeń 24, 2016 at 9:28 pm Reply

  Tadeusz- muszę Ci powiedzieć, że moim zdaniem odzyskanie tych pieniędzy będzie graniczyło z cudem..i myślę, że sam wiesz dlaczego.
  No ale jestem tutaj żeby pochwalić wam ten bank, bo nigdzie jeszcze nie miałam konta, które aż tak bardzo by mi odpowiadało 🙂 Najbardziej zaskoczyło mnie to że jest 0 zł za smsKody, służące do potwierdzania przelewów internetowych, bo to że 0zł za prowadzenie konta to jest już chyba taka norma. Fajną sprawą jest też to 4% 🙂 Raz miałam tylko problem przy logowaniu się na swoje konto ale zaraz został rozwiązany. No i tak w sumie to jest dokładnie konto godne polecenia z czystym sumieniem

 17. iwona Styczeń 26, 2016 at 7:48 am Reply

  A ja napiszę tylko tyle. Konto jest OK, praktycznie bezkosztowe. BZWBK to znany bank z wieloma oddziałami. Polecam

 18. Tadeusz Styczeń 31, 2016 at 10:20 am Reply

  Do konta dostajesz kartę, za pomocą której możesz dokonywać wpłat, ale jest to niebezpieczne, gdyż wpłatomaty tego banku się zawieszają i okradają klientów. Nie polecam.

 19. Tadeusz Styczeń 31, 2016 at 10:21 am Reply

  Ten bank jak chce zdobyć klienta to wchodzi Ci wiadomo w co, a jak będziesz miał jakieś problemy z obsługą w tym banku to Cię spławią i do tego kłamią, nie dopuszczają do wiadomości,że bankomat-wpłatomat też się psuje i okrada ludzi. Nie polecam.

 20. Adam Luty 2, 2016 at 3:01 pm Reply

  Większość opinie to sponsorowana lub udzielane przez sam BANK. Szczerze bank jest kiepski jak Kiepski

 21. Kamil234 Luty 12, 2016 at 8:21 pm Reply

  Moim zdaniem Konto Godne Polecenia w BZ WBK jest całkiem w porządku. Mój ojciec ma tam swoje konto i jest zadowolony. Jest zero złotych za otwarcie i prowadzenie konta, za wydanie karty debetowej też nie trzeba płacić, darmowe wypłaty gotówki z bankomatów ( to same jak dla mnie najważniejsze), a jest też sporo innych darmowych opcji, a do tego wszystkiego jest to oprocentowanie rachunku na 4%. Więc chyba opinie o Koncie Godnym Polecenia w BZ WBK powinny być raczej pozytywne. I taka właśnie jest opinia mojego taty. Sama zastanawiam się nad założeniem sobie konta w BZ WBK, bo wydaje mi się to znakomitym wyborem

 22. królJulian Luty 15, 2016 at 9:16 am Reply

  Dla mnie głupi pomysł z tą kartą, po co mi karta jedynie do wpłat i wypłat gotówki, przecież karty po to zostały stworzone i służą przede wszystkim do obrotu bezgotówkowego, a pobieranie 7 zł miesięcznie za samo posiadanie karty to w moim odczuciu gruba przesada, konto może godne polecenia ale moim zdaniem tylko na czas promocji a potem, potem trzeba szukać czegoś innego, no chyba, że do korzystania z karty dołączą jakiś warunek do spełnienia, typu 100, czy 200 zł obrotu miesięcznie bezgotówkowo czy coś takiego, jak obecnie jest to praktykowane w większości banków bo inaczej to trochę słabo.

 23. rolando Luty 21, 2016 at 11:08 am Reply

  Kurcze szkoda, że w tym koncie uparli się tak na ta opłatę za kart w wysokości 7 złotych – czy jeszcze z tego nie zrezygnowali?
  Tak to bardzo razi oczy jak tylko jest jakieś porównanie tych kont bankowych że szok. Ogólnie ja mam kredyt w BZWBK i konto też – jestem zmuszony korzystać z karty bo takie jest wymaganie kredytu i nie mam opłat ale w przypadku jak ktoś ma samo konto bankowego to na pewno obawia się takiej opłaty.
  Gdyby nie to – to konto jest naprawdę bardzo dobre i wygodne w obsłudze. Nie ma żądnych dodatkowych opłat, o których nie napisali by w ofercie – tak więc suma-sumarum polecam to konto

 24. mik Luty 28, 2016 at 10:49 am Reply

  No ja nie wiem co oni maja z tymi opłatami za kartę i łudzą się, że ludzie będą korzystali z konta w tym banku, podobnie chyba jest w Raiffeisen tam także jest jakaś opłata za kartę i podobnie jak w bzwbk bank nie przewiduje zwolnienia z tej opłaty – dlaczego tak jest?
  Dlaczego skoro inne banki mogą mieć darmowe konto bez żadnej opłaty za kartę? Jak to możliwe jest hm?
  ja nie mam tutaj konta osobistego ale śmieszy mnie ta oferta ale mam jeszcze jedno pytanie – czy otwierając konto w bzwbk można nie brać do niego karty płatniczej?
  Czy wtedy to konto jest w pełni darmowe czy tez ma jakieś opłaty za to, że nie posiada się do niego karty?

 25. Tommi Marzec 20, 2016 at 10:40 pm Reply

  to karta jest za darmo ale nie można nią płacić ? ale idiotyzm …

 26. Faxolini Maj 17, 2016 at 3:57 pm Reply

  Przestrzegam wszystkich przed bankiem WBK,
  pierwsze dwa przelewy z Banku z Norwegii 1 dzien roboczy,kazdy nastepny 5 dni!
  Tragedia!
  Przytrzymuja Twoje pieniadze aby wygenerować minimalny zysk z konta oprocentowanego!
  Przerzucają z banku do banku Twoje pieniądze!
  Wedruja gdzies nie wiadomo gdzie…..to jest jakis skandal!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *