Konto w Getin Banku – opinie, opłaty, czy warto?

getin-bankDzisiejsi klienci banków nie są zainteresowani jakimkolwiek kontem osobistym. Liczą na to, że jego posiadanie będzie wiązało się z określonymi korzyściami, trudno więc dziwić się, że najnowsza propozycja Getin Banku – konto Getin Up przypada im do gustu.

Jakie konta znajdziemy w ofercie Getin Banku?

Dlaczego właśnie to konto ma prawo budzić zainteresowanie? Wiele osób zwraca uwagę przede wszystkim na duże doświadczenie, jakie posiada sam Getin Bank, klienci zainteresowani otworzeniem konta bankowego zwracają jednak uwagę także na inne dogodności, jakie zawiera w sobie to rozwiązanie. Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście wygoda właściciela konta, przelew można bowiem wykonać między innymi z wykorzystaniem popularnego portalu społecznościowego Facebook, usługi SMS, czy też adresu e-mail. Sam właściciel konta ma przy tym nieustanny dostęp do swojego internetowego kanału dostępu, konto Getin UP znajduje się więc zawsze tam, gdzie on.

Podstawowe opłaty związane z korzystaniem z konta w Getin Banku

Oczywiście, osoby zainteresowane założeniem lub zmianą konta bankowego nie interesują się wyłącznie dodatkowymi udogodnieniami, na które będą mogły liczyć. Duże znaczenie mają dla nich również stałe opłaty, niekiedy bowiem może się okazać, że ich wysokość przekracza wartość wspomnianych ofert promocyjnych. Na szczęście, w przypadku konta Getin UP nie ma mowy o takiej ewentualności.
Założenie i prowadzenie konta jest darmowe, bezpłatne są przy tym również usługi związane z przelewami internetowymi, a także przelewami za pośrednictwem portalu Facebook SMS-a oraz e-maila. Nie trzeba również obawiać się konieczności ponoszenia dużych opłat za użytkowanie karty. I ta usługa jest bezpłatna pod warunkiem, że w ciągu miesiąca dokonamy transakcji bezgotówkowych na kwotę 300 złotych. W innym wypadku koszt użytkowania karty jest stosunkowo wysoki, wynosi bowiem 6,99 PLN. Konto Getin UP jest nieoprocentowane.

Końcowe opinie

Osoby decydujące się na skorzystanie z konta Getin UP mogą również liczyć na bezpłatne wydanie im karty debetowej. Najbardziej popularna wydaje się w tym kontekście karta MasterCard Debit PayPass. Jej wydanie jest bezpłatne, dodatkowych opłat za korzystanie z niej nie pobiera się przy tym wówczas, gdy osoba posługująca się kartą w ciągu miesiąca dokona za jej pośrednictwem płatności na kwotę minimum 300 PLN. Karta umożliwia między innymi zbliżeniowe płacenie za towary, a korzystanie z niej pozwala na robienie zakupów w za pośrednictwem Internetu.

Wygląda zatem na to iż, konto w Getin Banku nie całkowicie bezwarunkowo darmowe, jednak opłaty nie są wygórowane. A co wy sądzicie o tym koncie w Getin Banku, jakie są Wasze Opinie?

Ocena internautów
Dziękujemy za Twoją ocenę.

25 komentarzy

 • Wszystko mi się podoba, poza tym, że ten 25 rok jest granicą darmowego prowadzenia konto, a później trzeba dobijać do 100 zł transakcji. Owszem, większość banków ma jakieś opłaty, które wymuszają transakcje na koncie, ale są na szczęście też darmowe konta, które tego nie wymuszają.

  Na plus Getin Banku jest to, że mają dużo ciekawych technologii, które zasługują na uwagę, na przykład to płacenie za Facebooka (może być ciekawe).

 • Jak na początku zobaczyłam, to nie doczytałam do końca i zrozumiałam, że to konto Getin Bank ma płatne wszystkie przelewy, dopiero teraz po dokładnym przyjrzeniu się, widzę że tam są bezpłatne przelewy. Jednak jeśli chodzi o koszt prowadzenia konta 9,99 zł to ja tego niestety nie kupuję.

  Odsyłam do Alior Banku: http://konto-w-banku.pl/konto-alior-banku-opinie-podstawowe-oplaty/ w którym na pewno będzie taniej. Jednak dyszka miesięcznie za nic, to jest 120 zł rocznie. Dlaczego masz tyle płacić, skoro jest tyle darmowych kont?

 • Z jednej strony jest tak: niby to 300 zł trzeba wykonać transakcji, żeby nie płacić nic za kartę na koncie w Getin Banku, czyli Getin UP, ale z drugiej strony mam dopiero 19 lat, czyli jeszcze przez 6 lat ta kwota to nie jest 300 zł, a 100 zł.

  Tak więc 100 zł jestem w stanie spokojnie wydać, wypłacić, dokonać transakcji itd., dlatego że chyba taki jet cel posiadania konta internetowego? Żeby mieć na nim swoje środki, a następnie żeby móc z nich korzystać. Mam rację? Jeśli nie, to niech mnie ktoś poprawi. Ja daję ocenę 7/10 jeśli chodzi o konto w Getin Bank.

 • Ja mam już prawie 30 lat, dlatego ta opcja ze 100 zł opłaty kartą w dowolnej formie, chyba mnie to już nie dotyczy, czyli z tego co rozumiem, teraz bym musiała mieć minimum 300 zł transakcji, prawda? Nie wiem czy napisałam wystarczająco zrozumiale. Jednak jeśli jest tak jak myślę, to ta opcja średnio się opłaca jak dla mnie. Ja bym chciała lepiej coś takiego, że płacę regularnie jakąś małą sumę, na przykład 5 zł i mam resztę za darmo i najlepiej jeszcze wszystkie bankomaty za darmo. Czy jest może taka opcja gdzieś?

 • A jak to jest dokładnie z tą kartą płatniczą, która ma pokazywać stan konta? Czy to działa w taki sposób, że ona wyświetla informacje z ostatniej transakcji bankowej z ostatniego salda? Tak jakby sobie pobiera informacje z bankomatu czy też z płatności w sklepach? Jeśli tak właśnie się dzieje, to mogą być przekłamania w przypadku gdy na przykład nie używamy karty płatniczej, a nagle się okaże że musimy nią zapłacić. Gdy przez internet były jakieś transakcje ale nie było ich odnotowanych, bo nie zbliżaliśmy karty płatniczej do bankomatu, to wtedy będzie lipa, bo możemy nie mieć środków na koncie.

 • Konto Getin Up dla Studenta być może nie jest rozwiązaniem dla każdego, moja opinia jest jednak taka, że dla mnie sprawdza się znakomicie.

  Otworzyłem je za darmo, mogę sam niwelować opłaty za jego prowadzenie, mam dostęp do naprawdę nowoczesnej bankowości mobilnej i w końcu nie muszę się martwić, że będę musiał stać w kolejce do okienka bankowego.

 • Opinie na temat Konta Getin Up dla Studenta są podzielone, ale mi się to rozwiązanie podoba. Konto można założyć szybko, nie trzeba płacić żadnych pieniędzy, można szybko robić przelewy i zarządzać nim z poziomu telefonu komórkowego. Dla mnie – rewelacja. No i zawsze mogę skorzystać z dodatkowych usług na preferencyjnych zasadach, a nie wiadomo, czy nie będę potrzebować niedługo konta oszczędnościowego.

 • Niestety Getin Bank to jeden z najbardziej cwanych i nieuczciwych banków. Zachęty do założenia konta (często BEZ żadnego przestrzegania o opłacie za konto), naciąganie klientów, a pilnie bezprawne egzekwowanie prowizji… Tak nie powinno być.

 • Witam
  Próbowałem założyć w tym banku konto. Na dzień dobry system nie dał możliwości weryfikacji dokumentów (straciłem 30 minut). Wróciłem następnego dnia …. system wolno, ale działał. Straciłem 45 minut, kilkakrotnie podpisując te same dokumenty, na prośbę pani ‚bardziej czytelnie’. W stanie wrzenia opuściłem oddział, wcześniej składając wypowiedzenie umowy rachunku (chyba nawet nie końca otwartego, bo miałem podpisać kolejny raz któryś z dokumentów). Papierów było chyba ze 20 stron, jak nie więcej. PORAŻKA. Nigdy więcej nie spojrzę na ten ‚bank’. Szczerze odradzam.

 • Od kilku tygodni zgłaszam nieprawidłowe działanie konta przez internet, tj: kilka razy dzwoniłem na infolinię, dwie wizyty u Pani Kierownik placówki GB, zgłoszenie internetowe z konta i oczywiście bez zmian.
  Problem jest w tym, że po zalogowaniu do konta internetowego wyświetlają się tylko reklamy i wszystko jest w czarnych kolorach z Noble Banku.
  Nie działają przelewy, raz chciałem doładować telefon, zablokowało pieniądze na koncie ale na kartę tel. nie dotarły. Na szczęście działają karty płatnicze.
  Mieli to naprawić po wczorajszej nocce serwisowej (28.08.2015), ale jest dalej bez zmian. Widocznie mają system i informatyków do d… .
  Pora zmienić bank na lepszy.

 • Mialem kilka opcji, ale tu dostalem konto oszczednosciowe bez oplat, a przeciez warto aby nasze srodki na koncie pracowaly

 • Konto Getin UP w Getin Banku wyróżnia się na rynku bankowym niskimi opłatami, przejrzystymi warunkami umowy i ciekawymi programami premiowymi.

 • ja mam konto w getinie dla młodych. jest za free, nie płacę nic za prowadzenie, a jeszcze mi dają zniżki do cinema city i jeśli ktoś ma stypendium to też parę groszy do niego dorzucają. i mają mega dużo opcji jeśli chodzi o wybór strony graficznej karty do bankomatu- mam taką że się wyróżnia i mi się podoba 🙂

 • Konto Optymalne.Otwiera się niby za darmo . Potem jest wiele cichych aneksów do umowy .Wszystkie niekorzystne dla klienta . Aneksy zamieszczane po kryjomu . Potem ten tzw. bank do tego konta przypisuje kartę Master Kard . Złodzieje podobno wysyłają kartę zwykłym listem . List nie dochodzi bo ginie na poczcie !!!! To mało ważne bo naliczają opłaty za kartę , której de facto nie wysłali , w kwocie 6.99 zł miesięcznie . Zdecydowana większość klientów o tym nie wie . Bank co miesiąc taką sumę nalicza dodając odsetki karne 10 procent . Rośnie zadłużenie spreparowane przez złodziei . Krajowy Nadzór Finansowy o tym wie .I nic nie robi . Może tez ma coś z tego do kieszeni . Bezprawie bankowe dzieje się w państwie europejskim .Członku Unii .

 • Zachęcony reklamą zwrotu 5 % wydatków w Orlenie przekształciłem konto swobodne na Getin UP. Schody zaczęły się po miesiącu, przy zmianie nie włączono wszystkich zgód. Wiec zwrot był ale po reklamacjach (emial i kontakty z infolinią), po miesiącu historia się powtarza i dochodzi jeszcze że nie pasuje im jak robię przelew z innego banku z mojego konta firmowego.Musze w oddziale włączyć kolejne zgodny na coś tam i się tłumaczyć czy nie mam czasem obywatelstwa USA. Kolejne to wydzwanianie konsultantów z infolinii, mimo wielu e-maili i informowania banku że sobie tego po prostu nie życzę. Ogólnie patrzą na przestrzeni paru lat nie polecam, nieprofesjonalna obsługa, infantylne problemy, obietnice bez pokrycia namówili mnie na ROR obietnicą wyższych lokat, raz to zadziałało potem było jak wniosę nowe środki.Na ten moment rozglądam się za innym bankiem.

 • Witam,

  Korzystam z konta Getin Bank Online (brak możliwości załatwienia sprawy fizycznie w oddziale banku, tylko kontakt elektroniczny bądź telefoniczny). Musiałem założyć u nich konto, gdyż wziąłem kredyt „Rodzina na Swoim” na mieszkanie, a oferowali najniższą marżę.

  – uwłaczająca obsługa klienta
  – ok. 8 punktów potwierdzenia tożsamości przed załatwieniem sprawy telefonicznie !
  – wiecznie „zawalona” infolinia – długie oczekiwanie na konsultanta – ogromne kwoty za połączenie !
  – fatalna obsługa konta internetowego (np. permanentnie znikająca opcja do zapisywania przelewów przed ich wysłaniem – jednego dnia jest, drugiego już nie ma, nie ma na to żadnej reguły)
  – Częste pomyłki w historii płatności na stronie internetowej banku, które trzeba wyjaśniać, bo inaczej pieniądze nie wracają
  – zdawkowe i nic nie wyjaśniające odpowiedzi na pytania zadane na chacie z konsultantem

 • karta z wyświetlaczem, pokazująca saldo rachunku, to jest to co tygrysy lubią najbardziej; jak zawsze Czarnecki z technologią mobilną w czołówce bankowej.

 • A oto najnowsza propozycja Getinu,przelewy bez znajomości numeru rachunku, przez Facebooka, mail lub SMS, wszystko z Getin Up.

 • Płatności telefonem, to najatrakcyjniejsza dzisiaj forma zapłaty. Getin Up spełnia światowe standardy.

 • Getin Up , konto, karta, płatności mobilne. Warto. Warto. Warto.

 • Konto Getin Up jest przede wszystkim wygodne ze względu na aplikacje mobilne.

 • Tych 5 komentujących wyżej to opłaceni klakierzy. Są też obecni na różnych portalach finansowych i bankowych, wystarczy jakiś artykuł o bankach albo o Getin i oni już się pojawiają pod różnymi ksywami. Można ich poznać po tym, że piszą oklepane teksty o światowych standardach, najwyższej jakości itd. Oczywiście piszą w samych superlatywach, ani słowa o wadach banku.

 • Konto Getin Up łatwe w obsłudze , wystarczą elementarne wiadomości z informatyki. Dla poprzedniego komentatora – Mateusza – nie jestem klakierem, jestem klientką, która ceni sobie dobrą usługę.

 • Witam ja czekam na odpowiedź z banku ale już szukam innego. Chyba ktoś ma nie po kolei w głowie jeśli wymyśla tabelę opłat za wypłaty kartą i podaje 0 zł lub 3,5% . Dobre tylko od czego to zależy. Myślę że od płci bo mnie kobiecie liczą procent a mojemu Panu 0 zł. Dyskryminacja kobiet a jeśli tak to się nadaje do trybunału wszak wobec konstytucji wszyscy jesteśmy równi.

 • Tak wiejskie cfaniaczki łącznie z Open finanse i Idea Bank ale to temat na oddzielna historię.
  Ostatni wciskają w Getin obligacje żeby biedny szef miał siana na 7 lat. Zrzutka tylko 25 tys od łebka. I to wszystko oferuje kadra sprzedawców na mizernym poziomie znajomości produktów za to z parciem jak rodząca na sprzedaż każdego gówna opakowanego w złoty papierek.

 • Działalnosc gospodarcza

  bank masakra, zalegasz ze spłatą 2 dni – automat dzwoni do Ciebie 5-10 razy dziennie oraz niemili pracownicy windykacji, dzwonią od 07:00 do 20:00 w sobotę i niedzielę, dzwonią do ciebie do twojej rodziny i do pracy! nawet jak zadeklarujesz ze spłacisz za x dni to i tak automat dalej nap…. dzwoni!
  PARANOJA!!!

 • taka mała zagwozdka, ale ogólnie pozytywnie wić przyjełam do wiadomosci i skorzystałam.:konto w Getin Banku nie całkowicie bezwarunkowo darmowe, jednak opłaty nie są wygórowane

 • Podobają mi się warunki oprocentowania konta i pochodnych m.in. lokat. Wydaje sie ,że pod tym względem GNB należy do grających fair.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *